Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo ti još 34 komada zatvoreno samo u USA u roku od tjedan dana. Najveće zatvaranje rigova u zadnjih 3 mjeseca. Pa eto da vidimo što kaže racio na temelju činjenica.

Ja vidim preko onog Pekara Hughesa da ih je zatvoreno 20 na 516. Ti si možda našao i za plin. Ovdje je samo za naftu bitno. Mene bi najveći strah bio da niti nakog tolikog pada nafta ne poraste. Gledaj. Ja ne kazem da nafta kad tad neće gore. Ja je trenutno ne bi kupio. Ti bi. Ok. Slažemo se da se ne slažemo. Ali nemoj mi govoriti da nemam pojma o nekim stvarima od kojih tako reci zivim. Ja se burzom i dionicama bavim 17h dnevno. Samo time. Nicim drugim. Kad se spoje ponuda i potražnja to ce se smiriti. Do onda ima vremena za kupnju nafte. Bar po mom MIŠLJENJU. Svatko bira kako ulaže.

A koje je tvoje vrijeme za kupnju nafte?, ja ulazim već 4 mjeseca, mic po mic, prvi ulaz je bio na 42$ i u prosjeku kupujem 2$ svaki put niže 0,2 lota, na 1:1

Prijatelju sam jednom rekao na 55 da ja ne bi kupio. on kupio i skocilo na 65. Onaj prvi skok. Ja sam mu rekao da izađe jer ne vidim niti jedan razlog za kupnju. Mislim da je stavio 300.000kn. I prodao je na 60. Mislio sam da sam ga zeznuo i da će to i više od 65$. Evo sad je tu gdje je. Dobro je i ispalo. Ali jednostavno nije bilo razloga za rast. Kao ni sad. Ja ne pratim ove famozne TA. Pratim nešto sitno volumen i on mi je dosta bitan, ali samo u nekim slučajevima. Ostalo je smiješno. Ja sam mislio i to sam rekao krenuti kupovati na 34$ jer je 2008 pala do te razine. Ali sada kad je tu ponovo mi dolazi u igru sve ono što sam ranije nabrojao. Iran, višak proizvodnje, slabljenje Kine i zatvaranje rafinerija. Tu ne vidim šta se može promjeniti uskoro. Zato mi se ne žuri. Evo nafta još i pala 1% nakon onoga. Znaci ništa je ne smiruje. Iako me cudi da nije bilo nekog skoka jer je stvarno pala previše. Znaci ja cekam smirivanje stanja krajem 2 mj i nemam cijenu ulaza. Meni je ulaz promjena klime i situacije na tržištu. Rađe cu nešto platiti malo skuplje ali da znam da će ići gore nego hvatati padajuci noz za kojeg ne znas dokle će padati. Uopće nije loša ideja (i to i sam radim) kupovati pomalo i što ide niže podebljavati kupnju, ali meni jos to vrijeme nije stiglo. Čekam šta će se dogoditi kad iran izađe na tržište. Oni imaju ne samo puna skladišta nego i tankere pune nafte koja samo čeka kupca. Tad bi moglo još dole. Kad se to smiri krenuo bi kupovati. Možda je iran već uračunat u cijenu. Ako je, to će se odmah znati jer nece potonuti cijena nego čak i narasti od olakšanja da je napokon i to gotovo. Tu bi možda kupio. Ali sad je Kina krenula s problemima. Tako da ni sam ne znam šta i kako više 🙂

Pošteno, eto, došli na neki razuman i pametan civilizacijski razgovor nas dvoje:)

🙂 haha. može.

decki da se malo ukljucim u vasu raspravu, iran je sigurno vec uracunat u cijenu proizvodnje i to na razinama od 40 dolara.
trenutno sto vuce market dole je ath proizvodnja saudijaca i cinjenica da je val baknrota u shale-u dosao puno kasnije od ocekivanog, tek u zadnjih mjesec dana se ubrzao, s tim da su veliki odigrali pametno pri zadnjem skoku nafte i napravili odlican potez, hedge na razinama od 50, prevedeno , shale se pokazao puno zilavijim nego sto su saudijci ocekivali i utakmica se nastavlja.
ivane, spominjes kanadu, medutim kod njih je drugacija stvar nego u usa, sand proizvodnja je puno skuplja i ne moze trpiti ove razine, oni su kolateralna zrtva.


pa pogledajte DDJH. ista prica. i onda neki imaju obraza pisati da to vrijedi. pa ljudi stvarno to mogu pomisliti.
Kako može DDJH otključati išta?

DDJH.

– sasvim nebitno je vrijedi ili ne vrijedi DDJH,
– ali ono bitno ili najvažnije vam mora biti zarada na burzi, poželjno brutalna.
– u zadnjih 1.5mj. ova dionica ili investicija je narasla 41.67%.
– a od pisanja posta ovog neukog investitora cijena je porasla točno 19%.

– naša burza je toliko jednostavna da ne može biti jednostavnija, i stvarno je previše lako tu zaraditi lovu.
– slažem se s ovim neukim investitorom kako DDJH ne vrijedi, kako će na toj dionici jednog dana biti tko zadnji magarac.
– stvarno je prelako zaključiti zašto ta dionica raste, i zašto će rasti.
– manju količinu stvarno nije problem prodati.
– za ovaj tip investicije jednostavno morate koristiti ili znati koristiti stop loss.
– ali zašto ne zaraditi 30-50% ako se pruža prilika ???

– I love this game.
Pozdrav !


A di nam je pametnica..?
Koliko je traktora zaradila ove godine?

Usporedba investitora.

– prije cca 10mj. gospon GearBear je bankrotirao na burzi.
– i evo ga ponovno na ovoj temi, dobro je da se psihofizički oporavio od zgubitka.
– investirao je u KSST i JDPL, kako je to završilo svima nam je poznato.
– ali na istim dionicama (KSST i JDPL) gospon Lopina je znao vješto koristiti margin kredite, stop loss i još 100 raznih čuda i vrađbina za koje većina vas nije ni čula te je ostvario hvale vrijedan prinos od 150%.

– I love this game.
Pozdrav !

ADRS-P-A
JMNC-R-A
LEDO -R-A
SLRS-R-A

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

nafta ide prema 20 dolara, a tamo može (i vjerojatno hoće) ostati jako jako dugo. ove priče ništa ne znače, one su samo opravdanje, a cijena se kroji negdje drugdje sa drugačijim ciljem koji je geopolitičke naravi i nema veze sa tržištem. to može potrajati.

...povijest se ponavlja...

Da rigovi padaju,naftaši crpe iz onih najboljih i najjeftinijih,ispod 40$ sumnjam da netko ima pozitivan CF.Loše je to da stanje i ovako može još dugo trajati prije otvaranja Chapter 11.Čitam da se izdavaju nove dionice i obveznice kod pojedinih kompanija,to će biti glavni problem,dok god dolazi svježi novac.
http://finance.yahoo.com/news/pioneer-natural-resources-company-announces-020600772.html
Hedge i nije toliko bitan,manji je broj kompanija to napravio,ali money flow jest.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close