Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.spiegel.de/wirtschaft/unternehmen/boersen-crash-in-china-das-droht-dem-dax-2016-a-1070788.html

“Alle scheinen sich nun einig zu sein, dass 2016 ein Katastrophen-Jahr wird. Frage ist nur noch, wie schnell und wie tief es wirklich fällt.”

“Svi se slazu da ce 2016.g biti katastrofalna godina. Pitanje je jos samo, koliko ce brzo i duboko index(i) pasti.”



nadam se da me je netko poslusao, kolaps na bond marketu i devalvacija yuana moralo je dovesti do ovog danas, shangai -7%, cekajte samo da spx otvori, evo vam black swan i bear market u punoj snazi, cuvajte svoju imovinu

Pratim i apsolutno podrzavam u nastojanjima da se konačno osvijeste i zadnji optimisti.

Bear market je long overdue, ali mislim da je konačno kucnuo čas.

Sto to znači za one krcate dionicama, posebno na velebnom ZSE-u s poreznim utegom……prosudite sami.
[/quote]

ponovno 14 dana nakon sto sam vam najavio da je bear market poceo, vas upozoravam da preslozite portfolio,osigurate se od gubitaka, napravite hedge, ako ste dugorocni, u opasnosti ste da vam ova godina izbrise sve dobitke koji ste imali prethodnih godina, imate srecu sto trgujete na zse-u, koji reagira sa vremenskim odmakom, ali sigurno nece ostati imun na potop vani.

da zakljucimo, od mog prethodng javljanja spx je od 2070 pao na 1930 koliko su futuresi danas, u manje od tjedan dana -7%, najgore otvaranje godine u povijesti ( znaci, gore nego za vrijeme velike depresije), kina danas, po drugi put -7% i blokirano trgovanje, nafta na 32, USA gdp forecast srezana s 1.3 na 0.7%, PMI I ISM katastrofa, banke se konacno rijesile BTO sto je instument identican CDO 2008, samo su se ovaj put zaigrale s kreditima i dale signal da party moze poceti.
[/quote]
Ja ću se hedgirat okladom da su Wiseguy i Kvart ista osoba i da čuči na bidu.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


Ali ga nafta pada pa to je strašno. Gledam da sam stavio novo nordisk analizu. Ima grešku. Nije bitno, ali mene nervira. WACC se uspoređuje s ROIC, a ovdje nema duga pa je trebalo staviti cost of capital s ROE. To je pod slike predviđanja. Radio sam okvir analize kako da mi izgleda pa nisam baš sve ispravio

kod nas će pasti sigurno 9 lp benzini, a dieseli 6 lp, drumski razbojnici imaju nove metode pljačke, sačekaju te na benzinskoj s trošarinom

Nafta je po meni buy stoljeća, ja ulazim po 0,01 lot od 42$, jučer još kupio 0,01 lot na 34$. I tako sam mislio sve dok pada. Na 70$ bi se oprostio sa svim pozicijama:)

Hmmm, bojim se da će biti vremena za bolju kupnju, pogotovo mislim s obzirom na način na koji kupuješ.
Kupovina na 43,4,5 je bila dobra na prvom padu ali je poslje bilo izgledno da će to dalje padati.Stop loss je bitna stvar.

bit će bolje................

Ne treba mi stop loss, čemu, svaki acc mi kapitalno pokriva cijenu nafte do 0,01$. I tako i radim, čisti konzervatizam, bez poluge. I idemo dalje. sada je već nekih 3000$ unutra


Nafta je po meni buy stoljeća

Što čekaš, jesi javio Goldman Sachsu i ekipi? J.bate, pa ti ćeš biti milijarder!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ništa ne čekam, kupujem i dalje, i upravo sam sve napisao gore.



Ali ga nafta pada pa to je strašno. Gledam da sam stavio novo nordisk analizu. Ima grešku. Nije bitno, ali mene nervira. WACC se uspoređuje s ROIC, a ovdje nema duga pa je trebalo staviti cost of capital s ROE. To je pod slike predviđanja. Radio sam okvir analize kako da mi izgleda pa nisam baš sve ispravio

kod nas će pasti sigurno 9 lp benzini, a dieseli 6 lp, drumski razbojnici imaju nove metode pljačke, sačekaju te na benzinskoj s trošarinom
[/quote]
Ma puno si i rekao 9 lipa 🙂 nafta koliko vani padne u postocima toliko kod nas padne u lipama. Ustvari tu negdje si. Taman je pala 9% znaci 9 lipa. Ma i vani je nešto slično samo naravno ne toliko lopovski. I vani rafinerije dobro zarađuju na niskoj nafti tj poboljšavaju marže, jer kupuju jeftiniju naftu a prodaju gorivo kojem cijena slabije pada. A jucer cijene pale upravo zbog dvije različite stvari. Nafte u skladištima 5 milijuna barela manje ali benzina 10 milijuna barela viška. Ne znam da li bi bio kupac nafte sad. Tj još. Sad će sredinom mjeseca izaci objava da Iran izlazi iz sankcija. Vec je prebacio sav uranij u rusiju. drugo je da u drugom mjesecu rafinerije idu na održavanje tj popravke i to. To su dva faktora koja mi bas ne ulijevaju nadu u skori oporavak. Naravno da skokova moze biti. Ali ja cu pricekati 3 mj. Ili čak ljeto. Nema žurbe.

Buy stoljeća, prosjek na cca 38 uloženo 3000 dolara na 70 nafta zarađuješ 3200 dolara, nije mi neka prilika.Naravno ako je tebi dobro, dobro i meni.

bit će bolje................

3200$, odnosno povrat u portfelju na commodity od 100% u naredne 3 godine je loše?!. I to ne znači da ću stati s ulaganjem, za commodity imam 10.000$, u picku mi je i coffe i NAT GAS(iako sam jučer tu skratio i uzeo već 25%)

Pa naravno da je dobro ali mislim da je ulog premali s obzirom na priliku.
Naravno da je rad bez poluge najbolji, najmanje stresan i pravi put prema zaradi.

bit će bolje................

New Report

Close