Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tema je BEST BUY pa opet ponavljam:
HT (realno vrijedi 280kn)
DLKV (perspektiva izvrsna)
VDKT (odlična firma i potencijal)
ULPL (buduće zarade će prštati – ne uspoređivati s ATPL)
BLJE (samo pola booka i napokon sređena firma s gotovim ulaganjima)

…… to su dionice koje imaju veliku perspektivu u 2016.g.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?



Sutra se isto trguje bez poreza.

Ne trguje.
[/quote]

Razgovarao sam s brokerom i tek od 1.1. se naplaćuje porez bez obzira na T+2.
Otkud tebi info da se ne trguje?
[/quote]

Totalno nebitno.

Pogledajte semafor.

Trziste reklo svoje.

Na temi rekao bih RIZO koji je trenutno na P/E 6,21 i EV/EBITDA 3,60 s velikim potencijalom u programu brojila kroz sljedećih 15 godina (3,5 milijardi kuna samo na domaćem tržištu).

DDJH ako počne poslovati pozitivno (a mislim da hoće), a naročito ako dobije posao s BOV-om ili revizijom tenkova (veća vjerojatnost), makar mislim da će najvjerojatnije biti još jedna dokapitalizacije pa je pitanje po kojoj će cijeni biti.

KTKA posluje pozitivno i ima dva puta više novca u oročenoj štednji nego je tržišna kapitalizacija.

ZTNJ slično kao i Kotka, posuđuje iznos veći od tržišne kapitalizacije Konzumu po kamati od 7%, poslovanje pozitivna nula, nema uopće duga (osim od revalorizacije dugotrajne imovine), a još imaju i dugotrajnu imovinu koju čak i da diskontiraš 75% imputira podcjenjenost od barem 50%.

SNHA/BETA/GAMA/DELTA kupujete LRH i LRHC po diskontu, pregovori o prodaji u tijeku.

PCTS također dosta potcijenjeno.


Tema je BEST BUY pa opet ponavljam:
HT (realno vrijedi 280kn)
DLKV (perspektiva izvrsna)
VDKT (odlična firma i potencijal)
ULPL (buduće zarade će prštati – ne uspoređivati s ATPL)
BLJE (samo pola booka i napokon sređena firma s gotovim ulaganjima)

…… to su dionice koje imaju veliku perspektivu u 2016.g.

hahha..grohotom se smijem 🙂
HT- djelomično se slažem
DLKV-dug omča oko vrata
VDKT- problematično poslovanje, minus iz kvartala u kvartal
ULPL-brodari su u problemu u cijelom svijetu
BLJE- opasnost nove dokapitalizacije i squeeze out malih dioničara..

Od svih, jedino HT..

Ovo je isključivo moje mišljenje..ukratko..

15% virtualnih na Maistri sam u plusu. Još 10 takvih i kao lopina sam


KTKA posluje pozitivno i ima dva puta više novca u oročenoj štednji nego je tržišna kapitalizacija.

Eto, malo si razbudio Kotku…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

od brodara jedino TNPL,iz ostalih izaša
od građevinara THNK,DLKV
od industrije alkohol..BADEL
od turista ništa,,čekam da neki potonu,sve je to preskupo
u ovim dionicama sam velikih 10% portfelja
90% u dionicama koje vi ne pratite
malo jače izložen u KSST,PIVK,HJDR, PUNT i naravno najizloženiji u BRNK koja je sa 10
skočila na 64 i čekam kapitalizaciju na 80 i više,strpljivo ćekajući sve bolja izvješća Brionke.
Od dividendnih dionica jedino SLPF.
.

Fenomenalna godina je iza mene.Teško ponovljiva,jer dobit istina virtualna 146,63%.

lopina. svaka cast za brionku. vidim da si je uhvatio na povjesnom minimumu i da je od onda skočila 540% na 8000kn prometa na ukupno po jednu transakciju dnevno i to 7 transakcija u mj dana. Da je niste vi sami dignuli? ili je još netko prepoznao njezinu kvalitetu i krenuo masovno kupovati po 1000kn tjedno?

Tema je best buy, pa ću ja dati svoje mišljenje.
Na long term bih se kladio na:
ATGR
ARNT
HPB

U odnosu na trnutne cijene, smatram da ove tri dionice imaju najveći potencijal uzimajući u obzir rizik i očekivani rast.

čitam sad malo i od uprave Brionke izvještaj za 2014. godinu i kažu da je u 2014 godini bila samo jedna transakcija po 42,29. s ukupnim prometom od 211kn. Moram priznati da se vidi napredak u visini prometa.


lopina. svaka cast za brionku. vidim da si je uhvatio na povjesnom minimumu i da je od onda skočila 540% na 8000kn prometa na ukupno po jednu transakciju dnevno i to 7 transakcija u mj dana. Da je niste vi sami dignuli? ili je još netko prepoznao njezinu kvalitetu i krenuo masovno kupovati po 1000kn tjedno?
BRNK
Većinu dionica u rastu je kupio većinski vlasnik.Po 80 mu je ponuđena malo veća količina.
Ipak ,kako sam se odlučio kupiti.
1.Analizom PSN sam ocijenio da neće u stečaj?
2.pekarska industrija,tradicija pedesetak godina,Smatrao sam da se kruh jeo i da će i dalje jesti.
3.prije 2008.poslovanje je bilo pozitivno
4.u prvih deset se pojavio novi igrač,mislim četvrti dioničar
5.na ZSE izašla informacija da je BRNK kupila oko 5% dionica i da ima ukupno 10% vlastitih dionica
6.povečanje prodaje u prvom i drugom kvartalu,a u trečem eksplozija dobiti pa sam utvrdio da
sam kupio naP/E o,63 ,mislim P/S o,0157 na cca jednu sedamdesetinu prometa.Istovremeno sam
imao saznanje da je BOBIS u Splitu kuplje na cca P/S o,36 tj cca 23 puta skuplje.
Naravno,da su sada ti multipli lošiji pa je P/E na cijenu 80 oko 5
Da, ali u Brionki se pojavili novi vlasnici,prometi rastu,dobit raste,počelo se uredno poslovati.Naravno da sam bio na Glavnoj skupštini ,nova uprava na mene ostavila izvrstan dojam pa sam podignuo letvicu za ilaz.Bilo mi je dosta 50 sada mi je malo i 80 i odlučio sam strpljivo čekati barem toliko,jer
to ću uskoro moći dobiti ,a što vrijeme bude više prolazilo vjerovatno će mi cijena izlaza biti sve veća.
Ova godina mi je bila plodonosna jer sam kapitalizirao JAKT u privatnoj ponudi,zaradio na zadnju cijenu 64%,a na cijenu nabave preko 140%,pa sa dijelom imovine u PLJK i kapitalizacija 380%,pa sa
tim sredstvima u BRionku.Iskreno mislim da je gotovo pa nemoguće da se u jedoj godini dogode ovakva tri pogodka,što je dovoljno za rast portfelja od 150% ako se u prvu poziciju ušlo sa samo 3%
kapitala.I zato mi je portfelj eksplodirao.
Plan za 2016.s obzirom na novu vladu,porast BDP ne bi smio bitim ispod 50%,ali s time ne bih bio zadovoljan na moj mali porfelj.
Ali počeo sam pružati pipke prema jednom milijunskom porfelju svoga prijatelja,ali me ne sluša
u potpunosti.Ali obrambeni mehanizam mu slabi jer sam mu davao neke savjete,koje nije proveo
što ga je ove godine koštalo oko 500 tis.kn.Sada je već mekši.Na tom portfelju bi i 30% bio lijepi rezultat.

Med i mlijeko mi teče u mlazu,pa bi trebao biti bahat.Ali ne.Osnovno pravilo na burzi je:Tko visoko leti nisko pada.
Treba biti hrabar kada su drugi uplašeni,uplašen kada su drugi hrabri i za takvo ponašenje imati racionalan razlog.

ma i da raste kome prodati kad nitko ne kupuje. pekarstvo je super posao i nemam sto se toga tice nista protiv te brionke iako me čudi kako ne mogu nista zaraditi. pa tu bi bar trebale biti ok marže. kažu da imaju 70 godina tradiciju. za kraj probati cu vas nauciti dvije stvari.

Nizak P/S znaci da firma prodaje proizvode s niskom maržom. To ne znaci da je to dobro. Kuzis? Nizak P/S je loša stvar. To sto ste ucili ili citali ste sve krivo citali. Niske P/S-ove imaju npr Walmart ce imati P/S tj ima (sad pogledao 0,4). Prodaje puno za jeftine pare. To ne znaci da je dobro.
Firme koje prodaju skupe proizvode s visokim maržama kao npr Gilead (ima najbolje i najskuplje lijekove za AIDS i hepatitis) ima P/S 5,5. Znaci lopina tvoj P/S od 0,01 je katastrofalno loš, ne dobar. To ste sve krivo naucili na blogu kod one formule P/S x P/B. Još jednom: Firme koje prodaju puno proizvoda za jeftine pare imaju nizak p/s, a firme koje prodaju skupe proizvode s velikim marzama imaju visok P/S. Šta bi ti voljeo da ti firma prodaje?

Drugo.
Firme koje imaju visoki ROE imaju visoki P/B. Što veći povrat na kapital to je veci P/B. Firme koje imaju mali ROE imaju i male P/B. Firme koje imaju visok ROE imaju i visok P/B. Npr ovdje poznata zvijezda ima ROE 2,63 i P/B 0,3. Kad je prije dvije godine bio ROE 1,01 tad je P/B bio 0,23. Moj Novo Nordisk ima ROE 81,73 a P/B 24,6. Šta je tebi važnije? Imati veći ili manji povrat? I to ste krivo naucili. Zakljucak: Ne gledaj P/B nego gledaj ROE jer se tu zapravo ne radi o pravoj imovini, pogotovo kod nas. Ne gledaj P/S nego gledaj da ti firma ima dobre marže. Marže su važnije.

Svima sretna Nova godina

New Report

Close