Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma naravno da neće ništa promijeniti, al opet… godina nije još gotova. 😀
A kad smo već kod grafa, nije mi jasno zašto plus portfelja počinje od 36-37%? Zar godina nije počela sa 0%? Ili to vi prikazujete plus od početka ulaganja?

To je plus od početka ulaganja.
Ovako je to išlo po godinama:
2008. -33% u samo pola godine:)
2009. 15%
2010. -7,8%
2011. -14,7%
2012. 19,3%
2013. 19,7%
2014. 26,3%
2015. 12,8%
Doinvestiranje je razvodnilo porast plusa portfelja pa sad imam uloženo i pol. Ukupno ulaganje u portfelju u odnosu na ono investirano u 2008. godini sada je 583%, a ukupna vrijednost dionica u odnosu na ono investirano u 2008. godini 871%.



Ma naravno da neće ništa promijeniti, al opet… godina nije još gotova. 😀
A kad smo već kod grafa, nije mi jasno zašto plus portfelja počinje od 36-37%? Zar godina nije počela sa 0%? Ili to vi prikazujete plus od početka ulaganja?

To je plus od početka ulaganja.
Ovako je to išlo po godinama:
2008. -33% u samo pola godine:)
2009. 15%
2010. -7,8%
2011. -14,7%
2012. 19,3%
2013. 19,7%
2014. 26,3%
2015. 12,8%
Doinvestiranje je razvodnilo porast plusa portfelja pa sad imam uloženo i pol. Ukupno ulaganje u portfelju u odnosu na ono investirano u 2008. godini sada je 583%, a ukupna vrijednost dionica u odnosu na ono investirano u 2008. godini 871%.

[/quote]
Fino. Bravo!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Zar se sutra nece trgovati na ZSE?

– hoće, sutra će se trgovati na ZSE, ali bez mene.
– odnosno od sutra sam ja u gledalištu, gledam na gledalici, a neki drugi će trgovati.
– nemojte misliti kako je to lako, ja sam kao i većina vas na ovoj temi navučena na te dionice kao na drogu.
– sigurno će mi biti teško ne trejdati,
– ali biti će teško i brokerima kada im padnu prometi.
– portfelj koji imam tu više sigurno neće biti kupnje, a prodaje samo ako zagusti ili delistiranje dionice.
– za novi portfelj najprije trebam skupiti i uplatiti lovu, a neku ozbiljniju lovu neću imati do ljeta (dividende + turizam).
– trenutni plan za taj novi portfelj će mi biti teško kozervativni, u obzir će dolaziti samo dividendno “fondovsko smeće”, ne nužno i likvidno jer te dionice niti ne namjeravam prodavati naredne 3g.

– što nam učiniše od burze ovi komunisti na čelu s Zokijem.
– kada bi velika većina vas odigrala ovu igricu po mojem receptu promet bi drastično pao.
– očekujem kako će cijene dionica održavati mirovinci i fondovi, na malim prometima im to sigurno neće biti teški zadatak.
– a od ovih novih nadam se da će progledati i sanirati štetu koju su napravili komunisti odnosno mrzitelji kapitala, a to je porez na dobit 20%, porez na dividendu 12% + prirez 18% i sada kada komunista više nema ali njihovi zakoni idu i dalje s porezom na kapitalnu dobit 12%, a kad te novce idete trošiti PDV 25%, a kada kupite gorivio uzmu vam sigurno 75% (to su oni proizvodi s trošarinama i ostalim nanetima).

– ja sam do sada na burzi zaradila lijepe novce,
– ali sam to reinvestirala u turizam, zaposlila ljude.
– što mislite kako je došlo do porasta BDP-a ???

– na našoj burzi je stvarno veliki rizik poslovati, i sada da mi ovi uhljebi otimaju zarađeno, e neće jer ja neću raditi.

– I love this game.
Pozdrav !

sto sam kupio sam kupio od sad gledaliste dok se ne ukine porez


Sutra se isto trguje bez poreza.

Ne trguje.
[/quote]

Razgovarao sam s brokerom i tek od 1.1. se naplaćuje porez bez obzira na T+2.
Otkud tebi info da se ne trguje?

Ja sam isto shvatio da se to odnosi na kupnje iza 1.1. jer se gleda kada je bila uplata novaca, bez obzira na to sto se dionice knjize nakon dva dana. Drzavu je briga kada se lova okrenula…

No, ja nisam 100% siguran za taj podatak, neka provjeri koga zanima. Meni nije toliko vazno od kad je porez, al eto, mislin da je tako

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

vjerujem da ce fond menadjeri i MF-ovi datum uplate i broj same transakcije na danasnji dan koristiti kao sredstvo dokaza, za mene malog investitora to je prekomplicirano pa sam svoj shoping jucer obavio

Ne znam kako nije jasno, porez se odnosi na dionice koje su stečene od 1. siječnja 2016. U objavama stjecanja bilo trezora, bilo drugog dioničara kod prelaska kontrolnog praga se navodi dan stjecanja, a ne dan knjiženja u SKDD. Ako danas kupite dionice, one su u vašem vlasništvu – stekli ste ih.

Aha, evo nejasnoće:
Članak 81 Pravila SKDD-a
Vrijednosni papiri i prava koja proizlaze iz istih stječu se u trenutku kada je pozicija upisana
na računu vrijednosnih papira ulagatelja odnosno vlasnika/nositelja računa u sustavu SKDD-
a, osim ako trenutak stjecanja nije drugačije utvrđen posebnim propisom.

Evo sad smo se riješili komunista i sad ćemo vidit velike domoljube na dijelu slijedeće 4 godine.
Evo prva stvar treba privatizirat zdrastvo pa ćeš Ti Ivana imati krevet sa tipkama i voziti dron po sobi ako ti zatreba a mi ćemo ostali ako nam bude potrebna skrb, ko animals bit po 10 u sobi.
Ja ne mogu više slušat o tom lažnom patrijotizmu……………


Aha, evo nejasnoće:
Članak 81 Pravila SKDD-a
Vrijednosni papiri i prava koja proizlaze iz istih stječu se u trenutku kada je pozicija upisana
na računu vrijednosnih papira ulagatelja odnosno vlasnika/nositelja računa u sustavu SKDD-
a, osim ako trenutak stjecanja nije drugačije utvrđen posebnim propisom.

Pozicija se upisije isti dan i tu nema problema.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


– ja sam do sada na burzi zaradila lijepe novce,
– ali sam to reinvestirala u turizam, zaposlila ljude.
– što mislite kako je došlo do porasta BDP-a ???

Dakle ti i još 1 čistačica uredno servisirate hotele po Opatiji???

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

New Report

Close