Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i zato ste vi jučer shortali dlkv….omg

Sutra možemo očekivati CROBI po meni preko 3% rasta.
Glavni razlog ovaj put nije premijer nego diskont oslobađanja
od poreza.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

@prognostik
RH kao RH ima vremena točno 2 godine, da ovaj rast koji se desio u 2015 i koji će se desiti u 2016, ubrza u 2017 na 3-4%!, ako do toga ne dođe, mi smo kao nacija, kao država u jako velikim problemima!

Još jedna godina iza mene, još jednom potukao sam crobex , što baš i nije neko postignuće. U attachu godišnji graf, crobex na x osi, portfelj na y osi, dužine označavaju period rasta portfelja od lokalnog dna do idućeg lokalnog vrha, period pada ili sidewaya nije označen i nalazi se izmedju prethodnog vrha i idućeg dna. Kad vam uvaljuju grafove vrlo je važno da graf kreće od nule i da su varijable na osi x i y, ako su slične, prikazane proporcionalno, u suprotnom možete napraviti distorziju u kojem beznačajan rast postaje značajan i obrnuto, te sporiji rast prema drugoj varijabli izgledati kao brži rast od nje. Na ovom grafu su postotne promjene jedne i druge varijable otprilike jednake, dakle 45 stupnjeva nagiba bi značilo da rastu podjednako, a za ukupno gledano uzmite prvu i zadnju godišnju točku i vidite nagib pravca koji ide kroz njih, više od 45 stupnjeva ja tučem crobex, manje on bije mene:), pravac nagnut unazad tj. više od 90 stupnjeva, moj portfelj je rastao, crobex pao.


Eto me nakon mjesec dana.Best buy VDKT i dalje.Javim se na 300!

pozdrav!

Evo me nakon mjesec dana točnije 13.11.2015. smo se zadnji put čuli.
Best buy VDKT i dalje.Javim se na 360kn!

Pozdrav!

SVE VAS SLUŠAM - SVE ZNAM O VAMA!


Još jedna godina iza mene, još jednom potukao sam crobex , što baš i nije neko postignuće. U attachu godišnji graf, crobex na x osi, portfelj na y osi, dužine označavaju period rasta portfelja od lokalnog dna do idućeg lokalnog vrha, period pada ili sidewaya nije označen i nalazi se izmedju prethodnog vrha i idućeg dna. Kad vam uvaljuju grafove vrlo je važno da graf kreće od nule i da su varijable na osi x i y, ako su slične, prikazane proporcionalno, u suprotnom možete napraviti distorziju u kojem beznačajan rast postaje značajan i obrnuto, te sporiji rast prema drugoj varijabli izgledati kao brži rast od nje. Na ovom grafu su postotne promjene jedne i druge varijable otprilike jednake, dakle 45 stupnjeva nagiba bi značilo da rastu podjednako, a za ukupno gledano uzmite prvu i zadnju godišnju točku i vidite nagib pravca koji ide kroz njih, više od 45 stupnjeva ja tučem crobex, manje on bije mene:), pravac nagnut unazad tj. više od 90 stupnjeva, moj portfelj je rastao, crobex pao.

Zar se sutra nece trgovati na ZSE?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Informanka.

– danas sam potrošila i zadnju kunu na burzi, ostalo mi cca 20kn na brokerskom.
– zadnjih par dana portfelj mi je lijepo narastao, to je tako kada dođe vrijeme da i purani lete.
– kako će biti iduće godine, nemam pojma.
– ali dosta dugo vremena će proći do moje sljedeće kupnje.
– ovo što imam moći ću prodati bez zahebancije s poreznom.
– u portfelju imam cca 18 dionica, najveće pozicije su mi u tvz."fondovskom smeću".
– najveća pozicija ADRS.
– skoro sve dionice mi imaju dividendni prinos.
– portfelj sam bitno drukčije sastavila od portfelja gospona Drevila, nije to portfelj koji bi trebao najviše rasti, dobro će biti ako s dividendom tu bude nekog rasta i od 10%.
– najrizičnija pozicija mi je OPTE, danas sam razmišljala hoću ili neću to prodati pa sam odustala, teško da će doći na 1kn, 3kn je tako daleko ali i dostižno.

– u ovaj portfelj se neću dirati, što je tu je, nema trejdanja.
– iduće godine ću otvoriti novi brokerski račun,
– u njega planiram investitati lovu od turizma i reinvestirati dividene.
– ali otom potom, prvo moram vidjeti kako će se ovaj porez odraziti na burzu.

– I love this game.
Pozdrav !

Sutra se isto trguje bez poreza.

Sutra se isto trguje bez poreza.

Ne trguje.



Još jedna godina iza mene, još jednom potukao sam crobex , što baš i nije neko postignuće. U attachu godišnji graf, crobex na x osi, portfelj na y osi, dužine označavaju period rasta portfelja od lokalnog dna do idućeg lokalnog vrha, period pada ili sidewaya nije označen i nalazi se izmedju prethodnog vrha i idućeg dna. Kad vam uvaljuju grafove vrlo je važno da graf kreće od nule i da su varijable na osi x i y, ako su slične, prikazane proporcionalno, u suprotnom možete napraviti distorziju u kojem beznačajan rast postaje značajan i obrnuto, te sporiji rast prema drugoj varijabli izgledati kao brži rast od nje. Na ovom grafu su postotne promjene jedne i druge varijable otprilike jednake, dakle 45 stupnjeva nagiba bi značilo da rastu podjednako, a za ukupno gledano uzmite prvu i zadnju godišnju točku i vidite nagib pravca koji ide kroz njih, više od 45 stupnjeva ja tučem crobex, manje on bije mene:), pravac nagnut unazad tj. više od 90 stupnjeva, moj portfelj je rastao, crobex pao.

Zar se sutra nece trgovati na ZSE?
[/quote]

Hoce, vidis onaj zeleni trokutic na grafu title 12. mj 2015, e zamisli jedan koji jedva viri iza njega, vjerojatno gore i desno, informacijski nikakav doprinos grafu, ali ako ti nedostaje?

Što je radio crobex u zadnjem kvartalu? Kao i svake godine u to doba, padao. Lokalno dno bilo je 22.12.2015: 1647,67, sutra smo sigurno vise od toga, osim ako Timmy ne sazove noćas pressicu da ima kartu za Kanadu. Dno se uklapa u dna na kraju godine od 2009. do 2015. koja su padala između 13.11. najranije do 29.12. najkasnije. U attachu koliki je pad bio od prethodnog jesenjeg vrha u svakoj godini. Ne vjerujem u tehničku analizu, to je pokušaj ljudi koji ne razumiju matematiku i statistiku da koriste grafove i brojke. Ali recimo imate kod meterologije singularitete u koje vjerujem. Ova tri dna i tri vrha koja crobex napravi svake godine od 2009. u približno isto vrijeme (unutar raspona od 1,5-2,5 mjeseca) mislim da su rezultat neefikasnosti tržišta pa se zato ponašaju kao prirodna pojava. Iako su mi kupnje češće na sezonskim dnima nego li na vrhovima , vrijednost dionica u mom portfelju su veće na zadnjem dnu nego li na prvom vrhu u godini, pa nekakve kupnje/prodaje nemaju računicu na odmaknutim vrhovima i dnima, a nisma trejder pa da to pokusavam na susjednima. Još k tome pojedina dionica često ima svoj hod koji ne prati ove cikluse, pa povoljna kupnja pada u drugo vrijeme.


Sutra se isto trguje bez poreza.

Ne trguje.
[/quote]
Aj odlučite se više vas dvojica

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Hoce, vidis onaj zeleni trokutic na grafu title 12. mj 2015, e zamisli jedan koji jedva viri iza njega, vjerojatno gore i desno, informacijski nikakav doprinos grafu, ali ako ti nedostaje?

Ma naravno da neće ništa promijeniti, al opet… godina nije još gotova. 😀

A kad smo već kod grafa, nije mi jasno zašto plus portfelja počinje od 36-37%? Zar godina nije počela sa 0%? Ili to vi prikazujete plus od početka ulaganja?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close