Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





@plavi

osim toga, nisi u stanju čak ni procitati tekst iz članka kojeg sam prilazes, a meni pitas li znam li eng
tvoj članak plavi, znas li ti ovo uopce prevesti i znas li procitati moj post gdje sam ti napisao da je FED dva puta digao kamate u trenutku kada je ekonomija usporavala i oba puta je isto dovelo do sloma na burzi, ali nije ni čudo da nisi u stanju svoj članak procitati s razumijevanjem kad na edukaciju potrosis sedam minuta

According to Deutsche Bank, in the 118 rate hikes since 1950, only twice has nominal year over year GDP been below 4.5 percent. Even though the second quarter of 2015 was at 3.6 percent, few expect that to last, with the third quarter tracking at just 1.5 percent, according to the Atlanta Fed.
Hiking rates into such a fragile economic backdrop could be risky and set up the question of "whether this time is different," Deutsche said.

Mislim da je potrebno imati završenu osnovnu školu pa da se može zaključiti tko je u pravu, zbog čega jednostavno ne priznaš da si pogriješio i da si bio zaveden ili se nisi dobro informirao?
Ja prvi priznam kada pogriješim ( premda rijetko pogriješim ).

lp i sretan Božić neda mi se više jer je sve očito.
[/quote]

Jer ovakvo povrsnu raspravu niti ja ne namjeravam više voditi, a ovaj post pisem malobrojnima na ovoj temi svima na ovoj temi koji misle da je potrebno znati nesto vise od P/E i koliko dividenda iznosi na pojedinoj dionici, pa da zakljuce jesu li bullish ili bearish, kao ti na temi Medike.
Proucite bond marke, utjecaj dizanja kamata na isti, trenutno smo u najvecem bubblu ikad u povijesti i isti će prvo puknuti na bond marketu, te da su 3 hedge fonda baknrotirali u proslom tjednu upravo zato sto nema vise helicopter money-a.
SPX nije napravio ATH vec dugo vremena, fundamenti se drasticno pogorsavaju, imate pad earningsa od preko 5%, puno marketa je slomljeno vec, od nafte do sirovina, do junk bond marketa, pazite na svoje novce, citajte, radite.

[/quote]

Što bi ja tebi trebao pisati kako ja analiziram pojedini sektor ili dionicu?Ovdje na forumu?
Ta vremena su prošla, ima masu mojih postova na masu dionica od 2007. godine.
Valjda nije isto ako napišem ja nešto sa par glavnih podataka ili netko tko se dionicama bavi 2 tjedna, bez da sebe uzdižem. Ili misliš stvarno da ja dionicu kupujem na temelju 4 egzaktna podatka?
Molim te.

Bond market kažeš da je bubble, ok,da ne ulazimo u novu raspravu, ja o tome uopće nisam pisao, no dobro, nego, reci ti meni gdje se prelijeva novac u slučaju pada bond marketa? Hoće li možda investitori svoj novac iz obveznica prebaciti u gaće?

Nema nikakvih crnih vijesti dionice su na OK razinama,nisu nešto prejeftine, ali daleko od toga da su skupe ( generalno gledajući ), istina je da imamo porast od 2009. godine, ali evo, S&P ove godine gotovo i nije porastao. Porast kamata je dugo najavljivan i očekivan i minimalan je te je još uvijek na IZNIMNO NISKIM RAZINAMA, to je ono što ti ne shvačaš.

Niti ne očekujem da netko tko trguje na temelju tehničke analize zna previše o makroekonomiji i fundamentima, ali što onda pišeš o tom stvarima ako trguješ na temelju tehničke analize?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


@ plavi

, svako dobro.

Mislim da sam i ja bio dovoljno jasan što sam htio reči, NHF.
Svako dobro također.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]






@plavi

osim toga, nisi u stanju čak ni procitati tekst iz članka kojeg sam prilazes, a meni pitas li znam li eng
tvoj članak plavi, znas li ti ovo uopce prevesti i znas li procitati moj post gdje sam ti napisao da je FED dva puta digao kamate u trenutku kada je ekonomija usporavala i oba puta je isto dovelo do sloma na burzi, ali nije ni čudo da nisi u stanju svoj članak procitati s razumijevanjem kad na edukaciju potrosis sedam minuta

According to Deutsche Bank, in the 118 rate hikes since 1950, only twice has nominal year over year GDP been below 4.5 percent. Even though the second quarter of 2015 was at 3.6 percent, few expect that to last, with the third quarter tracking at just 1.5 percent, according to the Atlanta Fed.
Hiking rates into such a fragile economic backdrop could be risky and set up the question of "whether this time is different," Deutsche said.

Mislim da je potrebno imati završenu osnovnu školu pa da se može zaključiti tko je u pravu, zbog čega jednostavno ne priznaš da si pogriješio i da si bio zaveden ili se nisi dobro informirao?
Ja prvi priznam kada pogriješim ( premda rijetko pogriješim ).

lp i sretan Božić neda mi se više jer je sve očito.
[/quote]

Jer ovakvo povrsnu raspravu niti ja ne namjeravam više voditi, a ovaj post pisem malobrojnima na ovoj temi svima na ovoj temi koji misle da je potrebno znati nesto vise od P/E i koliko dividenda iznosi na pojedinoj dionici, pa da zakljuce jesu li bullish ili bearish, kao ti na temi Medike.
Proucite bond marke, utjecaj dizanja kamata na isti, trenutno smo u najvecem bubblu ikad u povijesti i isti će prvo puknuti na bond marketu, te da su 3 hedge fonda baknrotirali u proslom tjednu upravo zato sto nema vise helicopter money-a.
SPX nije napravio ATH vec dugo vremena, fundamenti se drasticno pogorsavaju, imate pad earningsa od preko 5%, puno marketa je slomljeno vec, od nafte do sirovina, do junk bond marketa, pazite na svoje novce, citajte, radite.

[/quote]

Što bi ja tebi trebao pisati kako ja analiziram pojedini sektor ili dionicu?Ovdje na forumu?
Ta vremena su prošla, ima masu mojih postova na masu dionica od 2007. godine.
Valjda nije isto ako napišem ja nešto sa par glavnih podataka ili netko tko se dionicama bavi 2 tjedna, bez da sebe uzdižem. Ili misliš stvarno da ja dionicu kupujem na temelju 4 egzaktna podatka?
Molim te.

Bond market kažeš da je bubble, ok,da ne ulazimo u novu raspravu, ja o tome uopće nisam pisao, no dobro, nego, reci ti meni gdje se prelijeva novac u slučaju pada bond marketa? Hoće li možda investitori svoj novac iz obveznica prebaciti u gaće?

Nema nikakvih crnih vijesti dionice su na OK razinama,nisu nešto prejeftine, ali daleko od toga da su skupe ( generalno gledajući ), istina je da imamo porast od 2009. godine, ali evo, S&P ove godine gotovo i nije porastao. Porast kamata je dugo najavljivan i očekivan i minimalan je te je još uvijek na IZNIMNO NISKIM RAZINAMA, to je ono što ti ne shvačaš.

Niti ne očekujem da netko tko trguje na temelju tehničke analize zna previše o makroekonomiji i fundamentima, ali što onda pišeš o tom stvarima ako trguješ na temelju tehničke analize?

[/quote]

aj ovo je vec bolje, to sto spx nije rastao ove godine ne mijenja cinjenicu da dionice nisu jos skuplje nego sto su bile prosle godine, jer ako index ostane na istoj razini a imas pad earningsa, onda i fundamenti se pogorsavaju.
historical value na spx-u je na razini 1999 i 2007 i po kojim tocno parametrima spx je ok?
a da ne znam o fundamentima i makroekonomiji ne bih se slozio, a trgujem iskljucivo na temelju i fundamentalne i tehnicke, niti se slazem sa tehnicarima da mogu bez fundamentalne, niti se fundamentalno moze bez poznavanje tehnicke.

Može se gledati na dva načina skupoca tržišta. jedan je po trenutnim zaradama i tu je koliko toliko skup (s&p):
http://www.multpl.com/

a može se i gledati onaj koji je izglađen za cikliku i inflaciju zadnjih 10 godina i taj je samo dva puta u povijesti bio na višoj razini (1929 i 2000) i skoro isti kao 2008. je sad:
http://www.multpl.com/shiller-pe/

Inace robert j. shiller je profesor na yale-u. i ima dobre knjige, a njegove filmove o investiranju možete pronaći na youtubu. on je već prije 6 mj smanjio omjer dionica u sad-u i prebacio se u europu. tako je rekao. inace u svojoj je knjizi irrational exuberance pogodio bubble 2000 godine. Sve ovo šta sam nabrojao nije za one koji misle išta naučiti jer znanje ionako nikome nije donjelo koristi. Da Einsteinu nije pala jabuka na glavu nikad ne bi otkrio gravitaciju. Jabuka je bila dovoljna. Ništa drugo mu nije bilo potrebno. Ili je nekom drugom pala jabuka na glavu? Tko će sve to popamtiti.

timmy popravio raspolozenje na burzi, danas sam lijepo zaradio!


timmy popravio raspolozenje na burzi, danas sam lijepo zaradio!

Nisi zaradio ako nisi prodao.
A znamo svi da nisi. Dakle to je privremena zarada koja se lako
pretvori u minus.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


mogu se složiti s time da je znanje nekome komplicirano. drugi ga jednostavno vole i to ne gledaju kao na muku. jednostavni i prosječni su uvijek bili u velikoj većini. znači vaša je logika da ću se prije obogatiti što manje znam? ili što se manje trudim?

Znadete,moja logika mi nalaze da budem krscanin u dusi i ne padnem na vas nivo rasprave-krepkost vam nije vrlina! Podsecate me na jednog mladica-po cele dane je visio na kompjuteru i analizirao dionice.Svaka cast!Samo rezultati su mu bili takvi da bi se pohvalio na kraju godine kako se vratio na nulu nakon teske godine. Nije to naucna fantastika znate?

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Sutra Crobi mora opet otvoriti zeleno kao i preksutra.
3 zelena vojnika bi značila PRESPEKTIVU

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

@ Mr. Wiseguy

Ovako već možemo raspravljati. Istina je, S&P je negdje na P/E oko 21 što nije jeftino, ali nije nešto posebno niti skupo. Barem ne toliko da bismo mogli očekivati sunovrat tržišta.
Naime, svaka korekcija vani ne utječe u bitnome na naše tržište, tako da plus minus par postotka vani mene ne zabrinjava. Međutim …
Referiramo se na sadašnje stanje a to je pogrešno. Što nas čeka u narednim razdobljima, zašto su dionice nešto skuplje trenutno u USA?To je krucijalno.Prisjetimo se kraja 2008. S&P na P/E oko 60 a tržište je tada tek počelo rasti. Zbog OČEKIVANJA. Kakva su očekivanja za USA? Pa prvo treba pogledati uzroke ovoga što si ispravno naveo a to je da je pad indexa a imamo skuplje fundamente zbog pada earningsa. Pa zašto su pali earningsi? Zbog skupog dolara, a djelom i zbog pada cijena nafte ( energetski sektor ). Kako ne trgujem u USA ali dobivam podatke o svemu između ostalog i događanjima u korporativnom sektoru, vidim da su bilance pogoršane povećanim aktivnostima u pripajanjima, akvizicijama i programima kupnje dionica što je također negativno djelovalo na earningse. Naime, ne vidim ništa loše fundamentalno u američkoj ekonomiji, pa nezaposlenost je na 5 % ! Isto tako mislim da je FED jako oprezan i budno prati stanje ( vidimo koliko su puta odgađali povećanje kta ).Zato predlažem da pogledamo što se može kratkoročno dogoditi u tom smislu. Pa cijena nafte je jako nisko, prvi sam na 60 rekao da može i na 20, međutim očekivanja su, ako ne prije, da će se cijena nafte oporaviti u drugom ili trećem kvartalu iduće godine. Manje više to je već jedan razlog za rast indexa i earningsa u energetskom sektoru. Američki dolarj očekujem da se stabilizira ( on to već je ustvari ), a iduće godine je za očekivati njegovo konačno slabljenje što će pozitivno utjecati na američke earningse. Ima tu još nekih stvari ali išli bi u previše detalja.

No sukus svega je da nema govora o nikakvom armagedonu, HY obveznice su možda u opasnosti, ali to je ionako dobro za dionička tržišta. Dionička i obveznička tržišta se bore za kapital, kada tržište procijeni nije dobro biti u obveznicama , ide se u dionice i obrnuto. sam si naveo da vidiš balon na obvezničkom tržišu, vjerojatno si mislio na HY.Nema govora o skupoći tržišta dok su dionice valorizirane da je jedan AAPL na P/E 11, govorim samo jedan primjer , tržišta dionica su obično u većim padovima imala svoje razloge najčešće skupoću istih ( uz externe faktore naravno, koje danas ne vidim, osim eventualno Kine i problema sa tržištem nekretnina ), pa tako imate primjere “manije elegantnih ” 50 dionica iz 70 -ih godina prošlog stolječa kada su kompanije velike tržišne kapitalizacije bile na P/E 60-100 . Nakon toga slijedio je sunovrat tržišta naravno. Takve opasnosti danas nema.

U svakom slučaju, zašto sam se reflektirao prvotno na tvoj post je to da povećanje od 0 na 0,25 i nije neko povećanje te i dalje imamo izrazito niske kamatne stope u situaciji kada je USA ekonomija , ne savršena ali ok. Najave su ionako da će kamate dolje ako se u nekom razdoblju opet dogode neke tektonske promjene na gore. Ono što me jedino brine je da li ćemo uspjeti kao država riješiti problem duga dok je prilika sa ovako niskim kamatama, međutim i tu ima dobra vijest, naime ECB će minimalno do kraja 1. kvartala 2017. imati ovako niske kte i programe otkupa, tako da vremena imamo a vidim sada da imamo ( nadam se ) i volje i sposobnosti sa novim mandatarom. Nadam se.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@ plavi

Jedan ispravak navoda, a to je otkup vlastitih dionica (koji je iznimno povećan) smanjuje P/E i radi privid veće dobiti nego što stvarno je. iako se to najviše događa u SAD-u događa se sve više i u ostatku svijeta

Na koji način radi privid veće dobiti?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

otkupiš svoje dionice i onda se dobit dijeli s manjim brojem dionica. dobit ne djeliš s dionicama u trezoru. iako ih vani poništavaju pa nit ne ostaju u trezoru

New Report

Close