Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


dovoljno se vidi znanje onog tko sad navlaci ili nedaj boze kupuje turiste , prepoznat ce se sami.

Slažem se! Turisti su Best sell trenutno.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Sve je bolje od keša.Još dva dana možemo kupovati dionice na koje nećemo plaćati porez na dobit.
Ziheraši bi trebali pričekati da se konstituira i sabor.Već će sve biti jasno do 11 sati u ponedjeljak ujutro.
Ali ako domoljubi ostvare prevlast i u glasanju za predsjednika sabora slijedi znaćajan rast cijena dionica.Moja pozicija je jasna.DLKV na 12,20 mi je isisao zadnjih 2% keš pozicije,pa sam 99,99% u dionicama.
Odlazi najnesposobnija vlada u Hrvatskoj?Odlazi vlada koja je nas buregđije tretirala kao korov.Odlazi vlada koja je smanjila prava malih dioničara,kroz nepoštene dokapitalizacije,kroz mogućnost delistiranja po minimalknim ponudama za male dioničare,
Novi koji dolaze ne mogu biti gori od ovih što odlaze.

Odlaze nam socijalističko-komunistička ideologija .Novi presjednik vlade dolazi iz real ekonomije i to iz
kapitalizma.I što bi ja kao špekulant na burzi trebao poželjeti više.Ja se radujem i očekujem pozitivan
odgovor na burzi i promjene zakona u cilju zaštite malih dioničara.SDP je dolaskom na vlast bitno
smanjio prava malih dioničara i zaštiti njihovih prava u slućaju delistinga, dokapitalizacija,preuzimanja i skvizanja.I bez uvođenja poreza na dividendu,a uskoro i na kapitalnu
dobit.Kukurikavci su nama malim dioničarima nanijeli veliku štetu mjenjanjem zakonas o tržištu kapitala,potjerala neke sa burze,pa samim time i onemogućila jače financiranje poslovnih subjekata na burzi.Socijalizam je bio bankocentičan,pa su bankocentrični bili i njihovi sljedbenici tj.kukurikavci.
Čak bih se usudio reći da se ne radi o namjernoj destrukciji tržišta kapitala nego o neznanju i neprilagođenosti kukuriku vlade novomj vremenu.
A novi mandatar je u bio u fokusu tržišne ekonomije i u tome bio jako uspješan.I da li on ima neka rješenja koja mogu donijeti i brze vidljive rezultate.Mislim da ima i svi skup se trebamo pokloniti
gospodinu Boži Petrovu koji nam je pružio nadu da i u Hratskoj imamo mogućnost za boli život.

Med i mlijeko mogu očekivati čak i dioničari koji imaju u portfelju skupo fondovsko smeć.

E moj lopina prijatelju ja dajem ruku u vatru ako si ti od početka svog ulaganja prije 10 godina zaradio i jednu lipu. Kažeš digao si kredit (ovo je tek nedavni) od 60.000kn i s pola kupio JDPL na 130kn i KSST na 425. Sad kažeš odjednom ušao sam u JDPL za 20kn. Šta je sad smanjen ulaz na 110kn na njemu? Kažeš treba kupovati DLKV od 26,80. Sad kažeš ušao sam na 12.20. To je sad spušten prosjek na 24kn? Te zavrzlame više ni USKOK ne može raspetljati. Mamić je za vas mala beba.

Samo ći reci da sam ja prošli tjedan zaradio 400% ali necu reci kako. Ma najbolje je lopina da se vi veselite. Sretan Božić svima. U ovo vrijeme svima je potreban smijeh.

Svako ima svoj nacin racunanja. Neki na snhou racunaju nominalu, pa su nakon razdvajanja zaradili 400%. Lopina isto sve preracunava u nominalu, pa je realno zaradio samo tako. Jdpl bez obzira na pad ima nominalu od 360kn.

ma može čovjek nekoga navuci da stvarno misli da njegov način imalo vrijedi. ljudi su slabo fin. obrazovani. on bubne 500% i ljudi si mogu pomisliti ima nešto u tome. prije sam stavljao te njegove izabrane dionice (od lopine). 70% tih dionica koje je zagovarao nema na burzi. ostalima se ne trguje ili su 90% u minusu. Dobro je da nema više toliko naivnih ulagaća kao nekad ali ljudi gube novce navlačeći ih tako na neke dionice. Sjecam se jednog stvarno ok gospodina kad je igh bio oko 2200. Davno je bilo. Da mu je rođak rekao to kupiti. I svi naravno da je super napravio. I dionica lijepo raste u pocetku i ja mu govorim bjezi dok mozes. Naravno svi znalci da nemam pojma. svi nabrajaju neke poslove imaginarne i da će to u nebo, a od posla ništa. jadan se nabrijao i na kraju izašao na 800kn. i tad su mu govorili da nije normalan jer ce sutra novi posao ot triljardu bilijardi dolara.

pa pogledajte DDJH. ista prica. i onda neki imaju obraza pisati da to vrijedi. pa ljudi stvarno to mogu pomisliti.

evo petrokemija i 600kn najmanje vrijednosti. točno sam si napravio virtualni portfelj kad je barcelona bila u igri. i tad sam govorio da to ne vrijedi 6, a kamoli 600kn. evo u te 4 godine koliko su te dionice porasle. taj sektor “budućnosti”:
SDF.DE -27,98%
POT -56%
MOS -49,39
AGU 4,29%
URKA.ME -21,29%
YARA jedina u plusu 46%. U 4 godine.
Da nije bilo sindikata vjerovatno bi PTKM bio 800% u plusu jer su oni posebni.

Pa kupnje VPIK, Varteks, Finvest, LPLH, HDEL. Kakva otključavanja vrijednosti? Čega? Šta će mi se otključati vrijednost novog šava na odjelu. Kako može DDJH otključati išta? Kako IGH može otključati išta? Pa jel oni rade na LHC-u u Švicarskoj i samo što nisu bozju cesticu uhvatili golim rukama? Nove ljekove za rak? Pa evo vam ATPL. Šta se njima ne otključa vrijednost? Imaju imovine više od varteksa. Ali plove za kikiriki. Pa prodaj hotele, pa brodove kao JDPL da platiš plaće. I šta se tu ima otvoriti? Čekaš da se stanje popravi i gotovo. Da otključavanje vrijednosti tvrtke koja radi fasade po zgradama? Otključavanje vrijednosti tvrste koja vari 4 strane vagona? Otključavanje vrijednosti firme koja šiva odjela? Bože netko procita u nekoj knjizi “otkljucavanje vrijednosti” i misli da se to odnosi na sve. Mislim da je to u knjizi od Malkiela: Random walk down wall street. I dođe šeik i dionica skoci 50%. Samo kod nas.

alias#
Da li je skok PLJK sa 5 na 24 okjučavanje vrijednosti,naročito ako je uslijedila kapitalizacija dobiti.
Da li je skok BRNK sa 10 na 50 otključavanje vrijednosti ako na 50 ponuđeno kupuje većinski vlasnik.Ja mu nisam dao po toj niskoj cijeniTek na 80 i više dolazi u obzir.Do pred nekoliko dana sam napisao da mi je 600% dosta.Ne već sada mi je i 700% malo ali samo za prodaju kolićine da mi iznos u jednoj poziciji ne probije više od 40% porfelja.
Strategija blogera se pokazala uspješna u RIZU jer je poćeo kupovati na 17,a sada cijena 115 gotovo
600% veća.Spušio je u DDJH u kupnji prije dokapitalizacije,,spušio je u ADPL,katastrofalno pogriješio u PTKM .Da ali sve pokrio sa ARNT ,a naročito u RIVP.U miksu te dvije dionice su mu donijele veću dobit nego što je bio gubitak u svim ostalim dionicama.U VARTEKS je ušao ispod 13 i to mu je solidna pozicija.
ATPL je u krizi 2002 imala cijenu oko 20 kn,JDPL je bio na 5.Pa je ATPL došla na 3.800 a JDPL na 800.Mislim da se to bilo jako lijepo otključalo.I da li će se sadsašnja cijena od 20 u JDPL
i 120 u ATPL otključati.Sigurno hoće ako izdrže ovu krizu..Smatram da je miks kupnja TNPL,ULPL,ATPL pa čak i JDPL
dobra prilika za visoku zaradu.
Isto smatram da je miks kupnje DLKV,THNK,VDKT pa čak i IGH odlična kupnja.HDEL baš i ne radi
doklapitalizacije po 10,negativnog kapitala
,ali ako potone na ispod deset i tu bi se moglo uletiti ali sa manjim postocima portfelja,mislim ne više
od 2 do 3% porfelja.
Za inteligentnog investitora sadašnja ZSE je Eldorado.S obzirom da odlazi antitržišno orijentirana
socijalistička vlada čak i vi koji kupujete skupo fondovsko smeće ćete zaraditi neku crkavicu.Dakle kako na jelovniku do kraja godine očekujem jarko zeleni špinat ne očekujem znaćajniji pad cijena dionica mog nelikvidnog porfelja.Od svih gore navedenih dionica jedino imam DLKV i THNK od građevinara i ATPL i TNPL od brodara.A kako nemam
keša ,a neću ga ni tako skoro ni imati jer kako se uvodi porez na kapitalnu dobit ne intesira me trejd sa nekoliko postotaka dobiti.Virtualni porast u ovoj godini veći od,vjerovali ili ne,150%/stopedeset posto/Sve ispod 10% potencijalne zarade u dan dva sa likvidnim srerdstvima mi neće biti interesantno.Manja likvidnost,veći spreed,manji obrt veća zarada.Ali da ću ponovno i u 2016
skinuti 150%.Mislim da će to biti nemoguće,jer PSN su bile zlatna koka na ZSE,a njih više nema.
Pojavit će se nova šema,strategija ulaganja se mjenja pa ću ovaj moj model morati prilagoditi
tom novom tržištu.ZSE je moj vrta.Snaći ću se.
Sretan Božić i želim vam da godišnje zaradite barem deset puta manje od mene.Dakle da vi na milijun kuna zaradite 150 tis. kn,a ja isto toliko na 100 tis.kn.S obzirom da mi je portfelj probio 200 tis kn apetiti
za visoku relativnuzaradu se bitno ne smanjuj ali iskreno bio bih zadovoljan i sa 60% dobiti tj 150% u dvije godine.
Med i mlijeko teče u potocima,a teći će sve više i više!!!!!!!

Bože moj ne znam zašto se trudim. Jel vi znate šta je vrijednost, a šta je cijena? To što je porasla cijena na nekoj vašoj dionici na 3000kn prometa za 500% vi mislite da se otključala vrijednost i kvaliteta firme? Pa to jednostavno nije normalno. I onda još napišete za inteligentnog investitora. I ja vas molim da mi ne prodajete price za malu djecu jer ja stvarno imam jako dobro pamcenje. Ako hocete mogu opet postavljati dionice koje ste zagovarali i na kojim cijenama, a kojih više niti nema (to niti jedna osoba u povijesti nije pogodila koliko dionica ce propasti kao što ste vi pogodili. vi ste ih kupovali naravno). Imate 200.000kn u 10 godina ulaganja? 60.000 ste digli kredit nedavno. Pa kome to prodajete stvarno ne kužim. Napišete da je genijalna kupnja JDPL na 130kn (i da ste ga kupili) i sad je 20kn. Pa to je pad 80%. I sada kad (ako, ali neće) skoči 400% vi ćete reci da ste toliko zaradili a zapravo ste još u minusu 30%. Ja ne znam u kakvim vi iluzijama živite? HHLD je potonuo 50% od kad ga spominjete i sad kad se vrati 50% vi ćete napisati da ste zaradili 50%. Pa vi kupujete na svim minimumima, a prodajte na maksimumina. Dalekovod zagovarate od 600kn sad je 12. Kažete sad ga kupili. Boze me sacuvaj. To ni ivana sedma ne uspjeva. IGH vam je od 17.000kn best buy s njegovim P/B-om. Svaki mj ste ga mjenjali kako je on polako nestajao. Dajte kad već toliko kupujete genijalno kao inteligentni investitor postavite screenshot koje dionice imate i samo kupovnu cijenu. Ustvari ni to ne trebate. Idite u svoj racun i idite pod pregled dobiti. Ukupne. I samo to pokažite. Tu zaradu. I ja ću vam skinuti kapu i više nikad u životu neću knjigu procitatit nego cu vas smatrati Bogom.

A to uložititi u turističke firme u zemlji u kojoj jedino to jos uvijek vrijedi je stvarno vrijedno divljenja. Uzeti ARNT koji je najmanje profitabilan i kvalitetan od svih turista, i dionica ti poraste više od npr PLAG jer isto tako zadivljujuće i baš se pitam kako netko to uspjeva. To kao da dođeš u saudijsku arabiju i misliš se: “vidiš mogao sam uzeti neku naftnu kompaniju”.

Stvarno ste zabavni, ali kad pocnete prodavati previše m.uda pod bubrege onda mi d.opizdi.

Ovdje svi pišete zarade od milijun dolara dnevno a dionice koje zagovarate samo u padu. Ivana spominje KODT od 1100kn, HT od 215, CEBE nema i neke KOSke i ostale koje ni lopina ne kupuje a mjesecno gradi 2 hotela na moru od zarada. Jedino je drevil pošten i postavi. I još par njih. Uglavnom nema veze. Uzivajte u iluzijama da zarađujete, a još više u iluzijama kao lopina o inteligentnom investitoru

alias, to što netko u nekom trenutku napiše na forumu nije zapisano u kamenu, tj. čovjek se prilagođava izlazi iz pozicije, ponovno uđe itd. ne znači da zato što je pre d4 godine napisao da je netko neš kupio da to dan danas drži, ne samo dan danas neho tjedan dana kasnije.

lopina, pišeš da imaš 200 000 kn a pred godinu dna si napisao da vrtiš 150 000… koliko je 150% od 150 000?

使用を信頼し、あなた自身の能力の

@Frankie

Ma kuzim, ali stvarno me znaju r.aspizditi. Ima tipova koliko hoces i ne znam kome to prodaju. Tip na ddjh-u kaze da se isto nakrcao na 45kn i padne na 20 i kaze da se ponovo nakrcao i kaze ja prodao po 26 i zaradio 30%. I ja se cudim toj novoj matematici i on kaze da je ipak prodao na 45 i kupio ipak na 20. ono na najnizoj. Ali kome to prodaje? Evo jednu analizu koju sam nedavno napravio da lopina shvati razliku između vrijednosti i dodane vrijednosti i rasta cijene dionice. Nek potraži šta je EUV. Samo sam tjedan dana učio s američkog faxa o lithografiji i on da se p/b-om može rijesiti sve. puknem. ne vjerujem da će ovdje mnogo shvatiti ali bar nek pogledaju sta treba istražiti kod analize i kako traziti ono bitno za analizu. i sta je otključavanje vrijednosti. a ne rast cijene.

po bidu i asku. naravno da ne mora držati. ali ako napises da si kupio dionicu i da ce u nebo, a ona nakon toga nizbrdo 80%, onda mi nemoj prodavati da si je kupio po toj nizoj cijeni. il mi napises da je dionica super na 100kn (HDEL) i on isto rokne na 20kn nemoj mi prodavati da si je kupio sad. A prije nagovarao ljude

i jos nesto lopina. kad vec vjerujes u to “znanje” tri formule, pa ulozi 100.000kn u jednu dionicu. Nemoj mi 1000kn stavljati. Imaj m.uda. Ja kad kupujem kupujem par dionica. Ne bubam 60 njih pa koja me pogodi. kako bi rekli; i čorava koka zrno pogodi. nemoj to zamjenjivati s “inteligentnim investitorom”. od samog naziva me glava zaboli


alias#
Da li je skok PLJK sa 5 na 24 okjučavanje vrijednosti,naročito ako je uslijedila kapitalizacija dobiti.
Da li je skok BRNK sa 10 na 50 otključavanje vrijednosti ako na 50 ponuđeno kupuje većinski vlasnik.Ja mu nisam dao po toj niskoj cijeniTek na 80 i više dolazi u obzir.Do pred nekoliko dana sam napisao da mi je 600% dosta.Ne već sada mi je i 700% malo ali samo za prodaju kolićine da mi iznos u jednoj poziciji ne probije više od 40% porfelja.
Strategija blogera se pokazala uspješna u RIZU jer je poćeo kupovati na 17,a sada cijena 115 gotovo
600% veća.Spušio je u DDJH u kupnji prije dokapitalizacije,,spušio je u ADPL,katastrofalno pogriješio u PTKM .Da ali sve pokrio sa ARNT ,a naročito u RIVP.U miksu te dvije dionice su mu donijele veću dobit nego što je bio gubitak u svim ostalim dionicama.U VARTEKS je ušao ispod 13 i to mu je solidna pozicija.
ATPL je u krizi 2002 imala cijenu oko 20 kn,JDPL je bio na 5.Pa je ATPL došla na 3.800 a JDPL na 800.Mislim da se to bilo jako lijepo otključalo.I da li će se sadsašnja cijena od 20 u JDPL
i 120 u ATPL otključati.Sigurno hoće ako izdrže ovu krizu..Smatram da je miks kupnja TNPL,ULPL,ATPL pa čak i JDPL
dobra prilika za visoku zaradu.
Isto smatram da je miks kupnje DLKV,THNK,VDKT pa čak i IGH odlična kupnja.HDEL baš i ne radi
doklapitalizacije po 10,negativnog kapitala
,ali ako potone na ispod deset i tu bi se moglo uletiti ali sa manjim postocima portfelja,mislim ne više
od 2 do 3% porfelja.
Za inteligentnog investitora sadašnja ZSE je Eldorado.S obzirom da odlazi antitržišno orijentirana
socijalistička vlada čak i vi koji kupujete skupo fondovsko smeće ćete zaraditi neku crkavicu.Dakle kako na jelovniku do kraja godine očekujem jarko zeleni špinat ne očekujem znaćajniji pad cijena dionica mog nelikvidnog porfelja.Od svih gore navedenih dionica jedino imam DLKV i THNK od građevinara i ATPL i TNPL od brodara.A kako nemam
keša ,a neću ga ni tako skoro ni imati jer kako se uvodi porez na kapitalnu dobit ne intesira me trejd sa nekoliko postotaka dobiti.Virtualni porast u ovoj godini veći od,vjerovali ili ne,150%/stopedeset posto/Sve ispod 10% potencijalne zarade u dan dva sa likvidnim srerdstvima mi neće biti interesantno.Manja likvidnost,veći spreed,manji obrt veća zarada.Ali da ću ponovno i u 2016
skinuti 150%.Mislim da će to biti nemoguće,jer PSN su bile zlatna koka na ZSE,a njih više nema.
Pojavit će se nova šema,strategija ulaganja se mjenja pa ću ovaj moj model morati prilagoditi
tom novom tržištu.ZSE je moj vrta.Snaći ću se.
Sretan Božić i želim vam da godišnje zaradite barem deset puta manje od mene.Dakle da vi na milijun kuna zaradite 150 tis. kn,a ja isto toliko na 100 tis.kn.S obzirom da mi je portfelj probio 200 tis kn apetiti
za visoku relativnuzaradu se bitno ne smanjuj ali iskreno bio bih zadovoljan i sa 60% dobiti tj 150% u dvije godine.
Med i mlijeko teče u potocima,a teći će sve više i više!!!!!!!


I baš gledam te RIZO. Znači covjek je kupio po 17kn dionicu i ona sutra dan, nakon što je to objavio, poraste 75%, preksutra dan 74,99% i nakon tri dana 53,67%. Na 100.000kn prometa. I vi to smatrate otključavanjem vrijednosti? Koja su to znanja. Pa to moraš i tarot karte znati citati da kupiš točno dan prije otkljucavanja vrijednosti. Pogledajte solaris isti dan otkljucavanje nakon objave. Ili 30% zakljucavanje nakon prodaje ADPL-a. Moram skinuti kapu i nakloniti se. eto šta mi ljubomora i jal radi.

@alias
Apsolutno se slažem s tobom u ovoj izjavi.

New Report

Close