Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hasenfefer malo ste pre pesimistični. baš pre.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Da stave umjerene cijene, tipa 20% marže mogu biti puni svaki dan.

Turizam.

– za ovu zimu sam stavila cijene duplo više nego što su mi bile u top-sezoni.
– i opet imam rezervacija, nedaju mi mira, ne radi mi se, a moram raditi.
– za 4.-6.mj. sam podigla cijene za 25% i klikaju s rezervacijama.

– kako stoje stvari i iduća godina će biti o.k.
– ovo pišem da vidite kako nije toliko važno raditi, ali je jako važno puno zaraditi.

– I love this game.
Pozdrav !


Naši restorani pogotovo u Splitu oderu vas…

– nedavno sam bila u jednom restoranu u centru centra na katu u Splitu.
– fenomenalno dobra kulinarska ponuda, pola toga nisam ni kužila što jedem, ali je bilo predobro.
– a cijena, pa nije bilo nešto skupo.
– velika većina, odnosno niti jedan moj gost nije bio nezadovoljan ponudom u restoranima.
– preporučala sam im one najbolje, ti su sigurno i malo skuplji, ali nitko od gostiju mi se nije žalio na skupoću, jer bi ih pitala jesu li bili zadovoljni s ponudom i cijenom.
– ali im naglasim kako imaju hrane u fast food-u od 2 eura do riblje večere 100 eura, naglasim im obavezno kako trebaju pripaziti kod pića jer je vino užasno skupo.

– ja ne radim s domaćim gostima ili gostima iz Regiona, ovi koji dolaze kod mene, vjerujte, njima je ovo stvarno jeftino i zadovoljni su s kvalitetom.

– ali te cijene u restoranima su sigurno skupe za radnike K-hrvatske, ali to niti nije predviđeno za takav tip gostiju, zbog toga i imamo fast food-e, McDonalds…

– I love this game.
Pozdrav !



Na nekoj dobroj terapiji si.

Ja sam na terapiji?

Ja gledam da ulažem u tehnologije koje nam jamče putovanje u Svemir, a Vi ste kao lik iz partizanskih filmova još na zemunicama. Što ne znači da Hrvatima uskoro neće opet trebati.

A što sam krivo rekao? Da li je HDZ došao na vlast? Je.

To je za mene znak da izvadim svu lovu iz Hrvatske i stavim je u Njemačke i Švicarske banke.
To ne znači da vani neću ulagati i u dionice, ali u hrvatske dionice nikad više.

U Hrvatskoj je najveći problem što nema zaštite privatnog vlasništva i svatko Vam može uzeti Vaše privatno vlasništvo.

Navesti ću vam jedan primjer.
U Zagrebu, moja je obitelj imala dosta veliku količinu zemlje, jer se bavila poljoprivredom i opskrbljivala povrćem trešnjevački plan.

Tu zemlju imamo u posjedu od majke Terezije.

Nisu nam je uzeli austrijanci, kraljevina SHS, Nijemci, partizani, komunisti.

Ali 2.012. godine iz gruntovnih knjiga su nestali moji roditelji kao vlasnici.

PUF. Iz čistog mira.

HDZ i Bandić su tada bili na vlasti.

I zašto bi sada ljudi i stranci ulagali u Hrvatsku.
Da li imamo pravosuđe koje štite privatno vlasništvo i malog čovjeka?
Nemamo.

Zato ljudi i ne žele ulagati u Hrvatsku.

Evo svi njemački mediji javljaju da vlada kaos u Hrvatskoj, a da nijedna stranka nije sposobna da se dogovori sama sa sobom.

Ja se nadam da neće do toga doći, ali kada Vam dvije bombe pukneju na Jadranu pogodite koliko ćemo imati turista.

A sada kako je došao HDZ na vlast očekujem bodljikavu žicu i vojsku na granicama Hrvatske.

Energetsku neovisnost smo izgubili, a novčanu nisam siguran da smo ikada je smjeli imati.

Pa kad nas naši "prijatelji kreditori" stisnu, vidjeti će te kako smo neovisni.

Pitajte IVANU 7 ako dođe do bankrota Hrvatske, kako će se cijene dionica ponašati.

Ma moći će te ih kupiti u pola cijene (o toj sam kupovini govorio.

Novaca više nema, od reformi NIŠTA.

To će prouzrokovati socijalne nemire i štrajkove radnika i seljaka.

Građani, radnici će izaći na ulice i tražiti novce.

KAOS.

Ja znam da Vi niste (kao ni ja u Hrvatskoj), pa nismo s time opterećeni.
Ja sam se pomirio da s 40 godina me Hrvatska ne treba.

Ali da, Hrvatima će trebati JAKA terapija kada HDZ završi s Hrvatskom.

Pardon, MOST.

Jedino što je MOST pokazao, kako treba potpuno posvaditi i razjediniti Hrvate.

To im je u potpunosti uspjelo.

U nestabilnoj i pravno neuređenoj državi nema ulagača, niti će ih biti.

[/quote].

Hasenfefer jeste li Vi normalni ? Ili ste samo zločesti !?



Na nekoj dobroj terapiji si.

Ja sam na terapiji?

Ja gledam da ulažem u tehnologije koje nam jamče putovanje u Svemir, a Vi ste kao lik iz partizanskih filmova još na zemunicama. Što ne znači da Hrvatima uskoro neće opet trebati.

A što sam krivo rekao? Da li je HDZ došao na vlast? Je.

To je za mene znak da izvadim svu lovu iz Hrvatske i stavim je u Njemačke i Švicarske banke.
To ne znači da vani neću ulagati i u dionice, ali u hrvatske dionice nikad više.

U Hrvatskoj je najveći problem što nema zaštite privatnog vlasništva i svatko Vam može uzeti Vaše privatno vlasništvo.

Navesti ću vam jedan primjer.
U Zagrebu, moja je obitelj imala dosta veliku količinu zemlje, jer se bavila poljoprivredom i opskrbljivala povrćem trešnjevački plan.

Tu zemlju imamo u posjedu od majke Terezije.

Nisu nam je uzeli austrijanci, kraljevina SHS, Nijemci, partizani, komunisti.

Ali 2.012. godine iz gruntovnih knjiga su nestali moji roditelji kao vlasnici.

PUF. Iz čistog mira.

HDZ i Bandić su tada bili na vlasti.

I zašto bi sada ljudi i stranci ulagali u Hrvatsku.
Da li imamo pravosuđe koje štite privatno vlasništvo i malog čovjeka?
Nemamo.

Zato ljudi i ne žele ulagati u Hrvatsku.

Evo svi njemački mediji javljaju da vlada kaos u Hrvatskoj, a da nijedna stranka nije sposobna da se dogovori sama sa sobom.

Ja se nadam da neće do toga doći, ali kada Vam dvije bombe pukneju na Jadranu pogodite koliko ćemo imati turista.

A sada kako je došao HDZ na vlast očekujem bodljikavu žicu i vojsku na granicama Hrvatske.

Energetsku neovisnost smo izgubili, a novčanu nisam siguran da smo ikada je smjeli imati.

Pa kad nas naši "prijatelji kreditori" stisnu, vidjeti će te kako smo neovisni.

Pitajte IVANU 7 ako dođe do bankrota Hrvatske, kako će se cijene dionica ponašati.

Ma moći će te ih kupiti u pola cijene (o toj sam kupovini govorio.

Novaca više nema, od reformi NIŠTA.

To će prouzrokovati socijalne nemire i štrajkove radnika i seljaka.

Građani, radnici će izaći na ulice i tražiti novce.

KAOS.

Ja znam da Vi niste (kao ni ja u Hrvatskoj), pa nismo s time opterećeni.
Ja sam se pomirio da s 40 godina me Hrvatska ne treba.

Ali da, Hrvatima će trebati JAKA terapija kada HDZ završi s Hrvatskom.

Pardon, MOST.

Jedino što je MOST pokazao, kako treba potpuno posvaditi i razjediniti Hrvate.

To im je u potpunosti uspjelo.

U nestabilnoj i pravno neuređenoj državi nema ulagača, niti će ih biti.

[/quote]

Kolega hasanfefer u ćemu je vaš problem ( osim u tome da izjavljujete da nećete više pisati na forumu, ali unatoč tome opet pišete ) ?

Pa je li vi živite u ovoj državi ? Ako živite i ne sviđa vam se, pa imate cijeli svijet i regiju pred sobom slobodno se zaputite. Toliko jala, nezadovoljstva, ništa nevalja, pa što radite ovdje? Nije vam država kriva što ste izgubili novac na burzi i Diokiju, vidite nekima je ovdje sasvim lijepo.
Evo prije par dana sam se vratio sa našeg prekrasnog Jadrana, zaista fino vrijeme i lijep ugođaj.
Vozim se najmodernijom autocestom a vjerojatno i jednom od najljepših, vrijeme krasno, idila …

Burza samo za poželjeti, koliko zanimljivih sektora i dionica, nema nas nitko, ako izuzmemo razvijena svjetska tržišta. Hrana predivna, zdrav okoliš, dobri ljudi, sve jeftino i kvalitetno.

Meni je ovdje super, a vjerujem i šutljivoj većini koja ne dolazi do izražaja, jer ima pametnijeg posla u životu od piskaranja po forumu o lošoj državi, problemima destrukciji, defetizmu …

Jednostavno sam morao napisati ovako nešto, jer meni je jednostravno divno ovdje i nevidim ćemu toliko pesimizma ? Ponekad se pitam, kada pročitam što se sve piše, živimo li mi u istoj državi trgujemo li mi na istoj burzi ?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



@plavi

odlicno,glavu u pijesak i pravi se pametan, na ignore od ove poruke, ti ces meni objasnjavati financije, odluke fed-a i utjecaj na realnu ekonomiju? lol, samo jos cekam ivanu da nesto pametno kaze po toj temi.
pogledaj sta su goldman, jp i morgan izbacili kao report kakav ce utjecaj biti dizanja kamatnih stopa i za 0.25 na rast GDP-a, pa onda drzi predavanje, slijedeci put prvo reci hop, pa skoci.

fed je dva puta digao kamatnu stopu u trenutku kada je ekonomija usporavala , prvi put 1930 sto je dovelo do velike depresije, drugi put 1970-ih, sto je isto slavno zavrsilo za realnu ekonomiju i burzu, i da demantralo te trziste prije objave spx je bio 2060, sada su futuresi na 2020.

ne znam sta meni treba da na ovom topicu vodim diskusiju, poz i uzivajte svi skupa.

Nisam zaboravio na ovaj biser od posta treba biti britak, mislim da se tako kaže. Vidim ne razumijete razliku između visokih kamatnih stope od povećanja kamatnih stopa za 0,25 %, pa obzirom ste ovako bezobrazni napisati ću vam na to ovako – a što vam ja tu mogu što ste radili sve ove godine a da se niste educirali ?
Kolega Wiseguy, što da vam čovjek odgovori, vi vidite bijele miševe, nekakvo usporavanje ekonomije, izgubio sam ca. 7 minuta dragocjenog vremena da vas educiram , ako znate engleski naravno, evo vam:

http://www.cnbc.com/2015/09/15/when-the-fed-raises-rates-heres-what-happens.html

Vidite što tu svašta piše?

Evo i ovdje:

http://www.barrons.com/articles/what-stocks-really-do-when-the-fed-hikes-rates-1433434654

Vidjet ćemo što će biti, ja sam prvi koji tvrdi da se ne treba pouzdati u povijest, ali kada se već pouzdajete u povijest samo da vam se otvore oči da ju krivo tumačite.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Naši restorani pogotovo u Splitu oderu vas…

– nedavno sam bila u jednom restoranu u centru centra na katu u Splitu.
– fenomenalno dobra kulinarska ponuda, pola toga nisam ni kužila što jedem, ali je bilo predobro.
– a cijena, pa nije bilo nešto skupo.
– velika većina, odnosno niti jedan moj gost nije bio nezadovoljan ponudom u restoranima.
– preporučala sam im one najbolje, ti su sigurno i malo skuplji, ali nitko od gostiju mi se nije žalio na skupoću, jer bi ih pitala jesu li bili zadovoljni s ponudom i cijenom.
– ali im naglasim kako imaju hrane u fast food-u od 2 eura do riblje večere 100 eura, naglasim im obavezno kako trebaju pripaziti kod pića jer je vino užasno skupo.

– ja ne radim s domaćim gostima ili gostima iz Regiona, ovi koji dolaze kod mene, vjerujte, njima je ovo stvarno jeftino i zadovoljni su s kvalitetom.

– ali te cijene u restoranima su sigurno skupe za radnike K-hrvatske, ali to niti nije predviđeno za takav tip gostiju, zbog toga i imamo fast food-e, McDonalds…

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

hvala na besplatnom marketingu!
Ova godina mi je bila odlična, zaista.




@plavi

odlicno,glavu u pijesak i pravi se pametan, na ignore od ove poruke, ti ces meni objasnjavati financije, odluke fed-a i utjecaj na realnu ekonomiju? lol, samo jos cekam ivanu da nesto pametno kaze po toj temi.
pogledaj sta su goldman, jp i morgan izbacili kao report kakav ce utjecaj biti dizanja kamatnih stopa i za 0.25 na rast GDP-a, pa onda drzi predavanje, slijedeci put prvo reci hop, pa skoci.

fed je dva puta digao kamatnu stopu u trenutku kada je ekonomija usporavala , prvi put 1930 sto je dovelo do velike depresije, drugi put 1970-ih, sto je isto slavno zavrsilo za realnu ekonomiju i burzu, i da demantralo te trziste prije objave spx je bio 2060, sada su futuresi na 2020.

ne znam sta meni treba da na ovom topicu vodim diskusiju, poz i uzivajte svi skupa.

Nisam zaboravio na ovaj biser od posta treba biti britak, mislim da se tako kaže. Vidim ne razumijete razliku između visokih kamatnih stope od povećanja kamatnih stopa za 0,25 %, pa obzirom ste ovako bezobrazni napisati ću vam na to ovako – a što vam ja tu mogu što ste radili sve ove godine a da se niste educirali ?
Kolega Wiseguy, što da vam čovjek odgovori, vi vidite bijele miševe, nekakvo usporavanje ekonomije, izgubio sam ca. 7 minuta dragocjenog vremena da vas educiram , ako znate engleski naravno, evo vam:

http://www.cnbc.com/2015/09/15/when-the-fed-raises-rates-heres-what-happens.html

Vidite što tu svašta piše?

Evo i ovdje:

http://www.barrons.com/articles/what-stocks-really-do-when-the-fed-hikes-rates-1433434654

Vidjet ćemo što će biti, ja sam prvi koji tvrdi da se ne treba pouzdati u povijest, ali kada se već pouzdajete u povijest samo da vam se otvore oči da ju krivo tumačite.

lp
[/quote]

crtaj ti nekom drugom i razgovaraj s nekim drugim na ovakav nacin.
Niti mrvu kulture u razgovoru imas, a na bezobrazluk se odgovara istom mjerom.
Hvala bogu da se nisam educirao na tvoj nacin jer osim neutemeljene prepotencije nista drugo ne bi naucio.
i daj slijedeci put potrosi vise od tih 7 min da naucis nesto, iako ti je za ova dva linka trebalo svega 15 sec, pa procitaj par makroekonomskih podataka koji se odnose bar na aktualni tjedan, te onda pricaj o bijelim misevima, pausalno i ispod svake razine.

@plavi

osim toga, nisi u stanju čak ni procitati tekst iz članka kojeg sam prilazes, a meni pitas li znam li eng
tvoj članak plavi, znas li ti ovo uopce prevesti i znas li procitati moj post gdje sam ti napisao da je FED dva puta digao kamate u trenutku kada je ekonomija usporavala i oba puta je isto dovelo do sloma na burzi, ali nije ni čudo da nisi u stanju svoj članak procitati s razumijevanjem kad na edukaciju potrosis sedam minuta

According to Deutsche Bank, in the 118 rate hikes since 1950, only twice has nominal year over year GDP been below 4.5 percent. Even though the second quarter of 2015 was at 3.6 percent, few expect that to last, with the third quarter tracking at just 1.5 percent, according to the Atlanta Fed.
Hiking rates into such a fragile economic backdrop could be risky and set up the question of “whether this time is different,” Deutsche said.

Informanka.

– napokon je gotovo s Hrvatska NE raste, uvijek vam je tako, poslije kiše sune, poslije noći dan.
– jako je dobro što smo izišli iz ovog dugooooog komunističkog mraka.
– sada možete u miru kupovati dionice, ima potencijala rasta.
– a najbolje od svega je da nam za premijera dolazi gospon Twixer iz Kanade.
– pametan je, pametno piše, jedino što se malo slabije razumije u dionice i hrvatski jezik, ali to mu zasigurno neće smetati za posao premijera.
– iskreno mu želim puno uspjeha u radu.

– I love this game.
Pozdrav !


Informanka.

– napokon je gotovo s Hrvatska NE raste, uvijek vam je tako, poslije kiše sune, poslije noći dan.
– jako je dobro što smo izišli iz ovog dugooooog komunističkog mraka.
– sada možete u miru kupovati dionice, ima potencijala rasta.
– a najbolje od svega je da nam za premijera dolazi gospon Twixer iz Kanade.
– pametan je, pametno piše, jedino što se malo slabije razumije u dionice i hrvatski jezik, ali to mu zasigurno neće smetati za posao premijera.
– iskreno mu želim puno uspjeha u radu.

– I love this game.
Pozdrav !

Tebi dam pola premijerske place, da vise ne moras cistiti te apartmane. Posteno? 🙂

Ja mislim da su rezultati Hrvatskih izbora vrlo interesantni i vrlo pozitivni. Ti rezultati izgledaju puno bolje kada se gledaju sa strane, u kontekstu cijele EU, nego sto ih vi vjerojatno vidite.

Prvo, za razliku od ogromne vecine EU zemalja, protestni glas u Hrvatskoj nije otisao rasistickim i anit-imigracijskim stranka ili pokretima. Drugo, protestni glas se nije konsolidirao oko radikalno lijeve opcije koja popularnost gradi na borbi protiv globalizacije, kapitalizma i slicno. Glas se konsolidirao oko opcije koja zeli reformirati drustvo i smanjiti ulogu birokracije.

Dok glasaci u drugim EU zemljama gube samopouzdanje i sve vise daju glasove kandidatima koji im obecavaju zastitu od raznih vanjskih neprijatelja, hrvatski glasaci se sve vise odricu raznih politicara/zastitnika i traze vise slobode u upravljanju svojim zivotima, te manju ulogu birokracije.

Od svih zemalja EU, koje su nedavno imale izbore, rezultati Hrvatskih izbora su dali najpozitivniji rezultat i imaju najbolji temelj da se na njima nesto gradi. U stvari oni su mozda jedini gdje je napravljen neki pozitivan pomak.

Meni je jako drago da je Kanadski Hrvat dobio priliku sastaviti vladu. To naravno ne znaci da cu ga kritizirati manje nego prethodne vlade. 🙂

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@Twixer
Kako sad da je ova nova Vlada reformisticka,a ja slusam vec 4 godine Plan 21 i reforme,reforme i reforme. Ja ne znam sto se jos moze reformirat nakon provedenih reformi od strane SDP. Je li ostalo jos ista za reformirat??

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close