Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Alias,ova strategija zarade od 60% je lako ostvariva na portfelj od 10 do 200 tisuća kn.ja sam bliže gornjoj cifri.Osnovno pravilo da bi se ostvario taklav profit da se u tom razdoblju od predpostavjenih
8 godin ne izvlaći novac.Ali što je veći portfelj logično je da bi prinos trebao apsolutno rasti ali relativno padati što bi smanjilo i prosjećan profit.Za izvlačenje profita u ovim totalnim nelikvidušama trebalo još barem dvije tri godine da se
izađe sa što manje gubitka.Ali u tom dugom razdoblju od desetak godina pojavi se i vrijeme kada
i purani počmu letjeti pa se to može i ubrzati.
U ovom trenu moj porfelj se sas
stoji pd cca 25 dionica.Pet je totalnih mrtvaca i to mi ćini cca
5% porfelja .10% su mi likvidna sredstva,tj dionice koje mogu lako prodati,sada su mi to brodari
osim Jadroplova.Ostalih 85% dionica imaju bukvalnu vrijednos na cca ,7 puta veću od.sadašnje cijene i bukvano sam vrlo blizu milionu kn.

U očekivanju potoka meda i mlijeka srdaćnp vas pozdravljam..

Pa to ja pricam. Mene jedino neke stvari muce oko vašeg portfelja. Npr. u zadnje vrijeme šta ste pisali da ste kupili su JDPL po 130kn, KSST po 440kn i HHLD po oko 2kn. Sad je JDPL 25kn, KSST ga niti nema i HHLD oko 1,16kn. Ostalo su naravno tajne. Mene dvije stvari zanimaju. Prvo; kako ste zaradili na ove tri dionice kad je prosjek pada 70%. Da li ste ih short sellali ili šta? Ako jeste tko vam je te dionice posudio da i ja učinim isto. Koliko se sjećam KSST i JDPL su samo tonuli i nije bilo nekih valova na kojim se moglo jahati. Drugo; zašto skrivate te druge dionice kad ih već posjedujete? Pa ja bi volio da svi znaju koje dionice imam, pogotovo da kao vi toliko često pogađam, pa da ljudi krenu kupovati te moje dionice i da one krenu rasti. Nema razloga ih skrivati od drugih. Jedino ako mislite dignuti novi kredit od 60.000kn kao za JDPL i KSST. I još jedno pitanje. Da li mislite da su svi Hrvati, bar ovdje na forumu, zaboravni kao glasaci HDZ-a?


– to isto pitanje i mene muči.
– imam nešto keša, Crobex svakodnevno roni.
– e sada hoće li se taj pad realizirati do 31/12 ili će nastaviti roniti i nakon 1/1.
– s kupnjom ću malo pričekati.
– većinu slabije likvidnih već sam prodala.
– ostala sam zarobljena u dvije nelikvidne dionice, ali su dividendne pa me puno ni ne brine.
– I love this game.
Pozdrav !

Meni je portfelj i onako nadrastao moje mogucnosti doinvestiranja, govorimo o godisnjem iznosu doinvestiranja od mozda 6-8% vrijednosti portfelja, s reinvestiranom dividendom do desetak posto.

Zato bi za ozbiljniji utjecaj na rezultat trebao s dijelom portfelja izlaziti/ulaziti, zbog trendova to nisam radio ni prije, jos manje cu s novim porezom. Ali moci cu si priustiti jedno preslagivanje portfelja iz fundamentalnih razloga u 2016. godini iz dionica u dionice bez poreza, jer je portfelj sastavljen prije 1.1.2016.

Zadnjih par godina kad mi portfelj zaroni to je nekoliko posto i debelo iznad pocetka godine. U slucaju pada cijena zbog nelikvidnosti biti ce zanimljivo vidjeti kako cu reagirati i da li cu ostati cvrst ako se vrate zaroni od 10, 20, 30%, pogotovo sto su sada brojke puno vece nego li 2009., pa kad se pocmu gubiti novi auti ili godisnje place da li cu ostati cool.

@ alias

Da malo pomognem kolegi oko lopinex fonda i prinosa, vidite kolega lopina je trenutno u gubitku 60,70 % nebitno je to, ali on zna da su realne vrijednosti tih dionica minimalno 7 puta veće od onih na burzi evo, to vam je to.

Citiram lopinu : ” Ostalih 85% dionica imaju bukvalnu vrijednos na cca ,7 puta veću od.sadašnje cijene i bukvano sam vrlo blizu milionu kn. ”

Btw. hm, ne znam ,ali na portfelj on nekih milju kuna, pa nije niti tako loše napraviti 15 % na godinu, ili možda je ?Mislim .. ipak trgujemo na ZSE gdje osim što ti država u banani, nesposobni ovi u upravi burze, nesposobna vlada, trenutno je nema, nesposobni ulagači, nesposobni fond manageri, svi bi krali ( općenito stanje u državi ), k tome Crobex je tu gdje je, niti blizu 15 % plusa, dapaće, treutno je u minusu YTD, šta ja znam, nije li bolje biti 15 % u plusu sa milju kuna portfelja, nego 70 % bukvalnog plusa koji je u tom slučaju oko milju kuna.

Koja je milja bolja?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

neću oplesti po imenima, ali neki ovdje kao da zazivaju pad tržišta uslijed uvođenja poreza na kap. dobit
luzer se, između ostalog, postaje i načinom razmišljanja pa analogno i djelovanja… nitko neće izgubiti ‘aute i vikendice’ zbog uvođenja tog poreza, tržište je plitko samo po sebi a taj porez neće ni uzeti nit donijeti novac na ZSE, jer je zanemariv
uostalom mnoga tržišta vani ga imaju… treba samo poraditi na izmjenama nekih de.ilnih odredbi tipa da plaćaš na dobitak a s gubitkom ništa (nema prijenosa), da se tjedni rok prijave prolongira itd.
timing doduše i nije baš nešto ali zbog toga sigurno ZSE neće propasti, niti će mali investitori nestati
uostalom, trgovanje ‘vani’ – em su skuplje naknade em su veći limiti tako da – sve bude ok!

@plavi

Aha. Eto šta je mene bunilo kod svega. Hvala. Još se jednom ispičavam lopini što sam krivo shvatio da je gubitak od 70% zapravo dobitak, ako ti misliš da to vrijedi 7 puta više (čak je lopina tu i skroman. svaka mu čast). Logično. Pa tek sad shvaćam da sam i ja zapravo bogat. Neke moje dionice, po mojim željama, vrijede 673 puta više od cijene koja je trenutno na tržištu (ja nisam skroman kao On). Kako sad navesti da tržište želi isto što i ja?

Ja sam i onako izašao skoro iz svega kod nas. Evo danas me nešto za 200kn i koju lipu pokupilo Maistre i to je to. Imam kod nas 30.000kn uloženih. Ono što bi preporučio kao Best Buy je neka Kanadska naftna kompanija. Kanadski dolar je prema američkom pao 30% i padati će još, a i te kompanije su ogromno pale (oboje zbog niske cijene nafte, iako CAD ne samo zbog toga). Sad kad nafta potone još, potonuti će i one i dolar (CAD) i onda, ako imaš USD dolare kupiti firmu koja je najmanje zadužena i ima najniže cijene vađenja. Neke već i sad imaju oko 7% dividend yield koliko su pale. Kasnije kad se nafta oporavi zaradis i na jačanju dolara i većoj cijeni dionice. Plus dividenda. Gdje ćeš bolje. Za svakoga ponešto.


neću oplesti po imenima, ali neki ovdje kao da zazivaju pad tržišta uslijed uvođenja poreza na kap. dobit
luzer se, između ostalog, postaje i načinom razmišljanja pa analogno i djelovanja… nitko neće izgubiti 'aute i vikendice' zbog uvođenja tog poreza, tržište je plitko samo po sebi a taj porez neće ni uzeti nit donijeti novac na ZSE, jer je zanemariv
uostalom mnoga tržišta vani ga imaju… treba samo poraditi na izmjenama nekih de.ilnih odredbi tipa da plaćaš na dobitak a s gubitkom ništa (nema prijenosa), da se tjedni rok prijave prolongira itd.
timing doduše i nije baš nešto ali zbog toga sigurno ZSE neće propasti, niti će mali investitori nestati
uostalom, trgovanje 'vani' – em su skuplje naknade em su veći limiti tako da – sve bude ok!

Pa nije da se priziva pad, ali po principu dobro je činiti dobro, ja sam na nekoliko dionica aktualan sa ponudom na kupnji da riješim briga sve razočarane i prevarene.
Mislim da to nije u rangu sa Markom Z. ili Bilom G. ali sve u skladu sa mogučnostima.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


@ alias

Da malo pomognem kolegi oko lopinex fonda i prinosa, vidite kolega lopina je trenutno u gubitku 60,70 % nebitno je to, ali on zna da su realne vrijednosti tih dionica minimalno 7 puta veće od onih na burzi evo, to vam je to.

Citiram lopinu : " Ostalih 85% dionica imaju bukvalnu vrijednos na cca ,7 puta veću od.sadašnje cijene i bukvano sam vrlo blizu milionu kn. "

Btw. hm, ne znam ,ali na portfelj on nekih milju kuna, pa nije niti tako loše napraviti 15 % na godinu, ili možda je ?Mislim .. ipak trgujemo na ZSE gdje osim što ti država u banani, nesposobni ovi u upravi burze, nesposobna vlada, trenutno je nema, nesposobni ulagači, nesposobni fond manageri, svi bi krali ( općenito stanje u državi ), k tome Crobex je tu gdje je, niti blizu 15 % plusa, dapaće, treutno je u minusu YTD, šta ja znam, nije li bolje biti 15 % u plusu sa milju kuna portfelja, nego 70 % bukvalnog plusa koji je u tom slučaju oko milju kuna.

Koja je milja bolja?

lp


Bukvalna vrijednost moje imovine je blizu milijun kuna,a realna sedam puta manja.Jednu dionicu sam kupio na trideset petinu knjigovodstvene bukvalne vrijednosti.
Godišnja dobit te dionice je na dan 30.09.2015.je iznosila,vjerovali ili ne 160% od kupovne cijene.
U trenutku kupovine to sam i očekivao i igrao na tu kartu..
kupnja
P/E=0,63
P/BV=,0,0287
P/E XP/BV=o,018,neznalica buffet kaže da koeficijent ne smije biti veći od 22,5
Ipak kako se radi o totalnoj nelikviduši smatram da taj koeficijent treba biti čertiri puta manji tj.oko 4,5.,dakle ciljana prodajna cijena mi je 4,5:0,018=250,drugi korjen od 250 ,nešto preko 15,indeks 15xx,xx
plan da se u nekolioko slijedećih godina zaradi 1.400 %..
Bitno je da se radio održivom poslu,a radi se o dnevnim potrebama građana..
Dobit iz ove godine relativno lako ostvariva i u slijedećim godinama.
popravljanje likvidnosti će omogučiti i povečanje prometa i zarade pa bi mi apertit mogao i porasti
U trenutku kupnje čak se nije radilo o rizičnoj investiciji jer je PSN već prošao.
Dionica je u kratkom razdoblju skočila 150% a ja ne prodajem.
I ako se plan ostvari čak neću platiti ni kune poreza jer ću ovu dionicu imati na računu vjerovatno i 31.12.2015.,a prodavati neću jer ću teško naći povoljniju priliku.
Odat ću vam nelke moje pozicije:HJDR,PIVK,CHAG,SLPF,QUNE,PUNT;SNBA,LCDS,VLEN ,BDEL,VLBT
Dopustite da nešto sačuvam kao poslovnu tajnu,jer to želim na miru kupovati.
I tako posluje lopinex fond rizičnog kapitala.Jedan pun pogodak pokriva i nekoliko promašaja.

U očekivanju potoka meda i mlijeka srdaćno vas pozdravljam..

.

Lopina kad vec imas 25 dionica, onda bolje uzmi cijeli crobex 😀 Meni ovo govori da ne mozes napraviti analizu koja je dionica bolja. Koliko vidim tu ima dionica u kojima imas po 3-4000kn- To stvarno nije vrijedno spominjanja, a ne pricanja o best buyu.

Dali si novac izvlacio sa burze, posto ti je portfelj minijaturan? A to ne bi trebalo biti kod jednog investitora sa toliko staza i tolikim prinosima. Evo primjerice moj najmanji portfelj je sa pocetnih 10 000kn narastao na 125 000kn, a ocekujem da ce biti i 200 000kn za 3 god. Ako si ti imao tolike prinose onda si ili poceo sa 1kn ili negdje postoji greska u racunici.


Koja je milja bolja?

– virtualna.
– nema poreza, nema gubitaka, može li bolje od toga ???

– I love this game.
Pozdrav !


Lopina kad vec imas 25 dionica, onda bolje uzmi cijeli crobex 😀 Meni ovo govori da ne mozes napraviti analizu koja je dionica bolja. Koliko vidim tu ima dionica u kojima imas po 3-4000kn- To stvarno nije vrijedno spominjanja, a ne pricanja o best buyu.

Dali si novac izvlacio sa burze, posto ti je portfelj minijaturan? A to ne bi trebalo biti kod jednog investitora sa toliko staza i tolikim prinosima. Evo primjerice moj najmanji portfelj je sa pocetnih 10 000kn narastao na 125 000kn, a ocekujem da ce biti i 200 000kn za 3 god. Ako si ti imao tolike prinose onda si ili poceo sa 1kn ili negdje postoji greska u racunici.


Osnovno pravilo kod ovakvog portfelja je da nema isplate i tj izvlačenja dobiti i prodaji neke dionice
pod svaku cijenu..Meni se to raspad sistema dogodio 2008.kada sma bio u margine kreditima koje sam moraoi pokrtiti pod svaku cijenu.Na kraju su mi u portfelju ostale nelikvidne dionice koje su
padale više od prosjeka.Keša nije bilo,a samim time ni mogućnost zarade.Napravio sam grešku što sam sa dobiti kupovao jeftine nelikviduše
i kada se pojavio margine call prodati se mora. .Moj sadašnji portfelj je uglavnom formiran od početka ove godine i ove dionice i nisu previše potonule.A kao što je vidljivo iz priloženog popisa dionica većina je kupljena u 13 sati u igri najbrži prst,a neke i kao jedini kupac.I zato je porfelj ovako širok.Ipak od 25 dionica u njih petnaest je zanemariv manji iznos,a u pet dionica imam više od 50%
imovine.Ali ovakav način ulaganja traži širinu,ako se želi izbjeći rizik.Vjerovatno sam od Ivane kupovao neke od ovih dionica kada je ćistila portfelj.Mislim da je pogriješila.
Moja srategija se u ovom trenu zasniva da i uz veliki rast cijene ne platim što manji porez.Dividendne dionice me ne interesiraju osim SLPF koji je prošle godine dao 6 kn po dionici,a ove godine i možda i.
više.Sada mjerkam jednu dionicu koja će imati dobit preko 50% tržišne kapitalizacije.trebala bi mi neka dionica povući.Sada sam trenutno eutaniziran i čekam.

A da li je ovakva multiplikacija dobiti moguća.Ja vjerujem da ste sa 10 došli na 125.Jedan renomirani
investitor je u vremenu od 2000 godine do 2008.od 2.000 kn napravio više od 1 mil kn.Poznam ga osobno.
Med i mlijeko teće na ZSE.

New Report

Close