Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

po meni odabrati neke dionice koje u svakom slucaju nose dividendu i koje ce u srednjorocnom periodu 1-3 godine povecati prihode a s tim se nadam i same divididende.Turisticke dionice jesu rizik u slucaju nekog napada ali su i relativno fleksibilne pa se brzo i oporavljaju ja nevjerujem da i ako se desi neki napad na Rh da ce to biti konstantna teroristicka prijetnja jer ljudi brzo zaboravljau i sve vise putuju svake godine.Uglavnom dok se nevidi kako sa ovim porezom ja uhljebima nedam ni lipe od eventualne dobiti a ako budem izlazio i ovdje se nista ne promijeni ja cu jednostvno reci Adio djaci

Je li 100% sigurno da se zakon tiče dionica kupljenih prije 01.01.2016, i prodaje istih u bilo kojem trenutku?
Nigdje se to ne može eksplicitno pročitati.
Mislim da se zakon ne može retroaktivno provoditi, oni koji su kupili pod nekim pravilima, imaju pravo po tim pravilima i prodati.
Slično je bilo i s oporezivanjem dividende, od trenutka uvođenja zakona počeli su sve oporezivati sve što se isplaćuje, neovisno iz koje godine je dobit. Onda je to, ako se ne varam palo na sudu. Pa smiju oporezivati samo dobiti nastale nakon uvođenja zakona.
Slično mi se čini i s ovim zakonom i dionicama kupljenim prije stupanja zakona na snagu.
Ako krenu oporezivati prodaju tih dionica, i to će past na sudu kad tad, jer je jednostavno protivno pravu.


– najbolje bi bilo kada bi se solidarizirali i prestali trgovati na ovoj burzi.
– možda bi to nešto i promijenilo koji porezni zakon.

Najbolje bi bilo kada bi se više ljudi educiralo i naučilo kako funkcionira sustav, onda bi možda shvatili na čemu počivaju svi zakoni te kako ih se treba i može pobiti.

Meni je jedina dilema da li dokupljivati doinvestiranjem vec prije nove godine ono sto sam mislio kupovati u 2016. da izbjegnem porez na eventualni rast vrijednosti u casu prodaje ili cekati i kupovati u 2016. u ocekivanju pada vrijednosti dionica zbog netrgovanja uzrokovanog glupim zakonskim rjesenjem pa kad dodje vrijeme platiti porez. Sadasnji stav mi je da cu za 1/3 iznosa za 2016. kupiti ranije.

Koja god nova vlada bila, nakon ovih ili ponovljenih izbora, hrvatska raste nece biti u vladi ili nece biti sama u vladi i porez pada, barem ovaj na kapitalnu dobit ako cak ne i onaj na dividendu.

obzirom da smo i dalje u EU,mislim da će, bez obzira koja vlada bila, porez biti uveden.
pitanje je samo u kojem obliku.
jer rad se o usklađenju s pripisima EU.

Najbolja mi se čini Ivanina taktika, tj. zauzeti pozicije u dionicama koje imaju tradiciju isplate dividende i prst u uho. Mislim da će početkom 2016 i ovaj forum biti spreman za gašenje jer ne vidim razloga za naklapanja ako nema trejdanja i navlačenja. Dakle nastupit će mrak, a ako budu ponovljeni izbori onda Crobex očekujem na ispod 1500 bodova do nove godine.


obzirom da smo i dalje u EU,mislim da će, bez obzira koja vlada bila, porez biti uveden.
pitanje je samo u kojem obliku.
jer rad se o usklađenju s pripisima EU.

cini mi se da su i most i hdz protiv oporezivanja kapitalne dobiti.

za ocekivati je da ce zemlja razvijenog trzista kapitala imati porez na kapitalnu dobit ali mi to sigurno nismo, kod nas s time dobijas neznacajno u proracun, ubijas puno, vise stete nego koristi.

ne znam da li je takav porez EU uvjetovana obaveza zemljama clanicama. nemam znanja o tim pitanjima tj. sto je od poreznih rjesenja zemalja clanica obaveza na razini EU.

nema toga u propisima nijedne clanice u Eu nego ima da smo prezaduzena zemlja pa Europska Komisija gleda kako cemo i cime u buducnosti podmirivati obaveze pa je nasa vlada shodno tome donijela zakon koji je i donijela ali vrlo brzo kako je kolega DRevil napiao vidjet ce da nakon 01.01.2016 nece od toga poreza imati nikave koristi nego ogromnu stetu za razliku od toga da je uveden porez na nekretnine

tko moze i kome para nije odmah na brigi samo zauzet pozicije pa nek si fondovi prebacuju i trguju sami sa sobom

Snupy to se eventualno može odnositi samo na uber likvidušama a takvih je 5-6. Na ostalima bih ja kao trebao kupiti, nakrcati se jel, i onda fino kad nestane kupnje malo po malo (vidi primjer VERN-a) na malim prometima potaracaju sve što se potaracat i zatući da i eto finog minusa od kojih 50%. Aha hoću kako da ne.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


nema toga u propisima nijedne clanice u Eu nego ima da smo prezaduzena zemlja pa Europska Komisija gleda kako cemo i cime u buducnosti podmirivati obaveze pa je nasa vlada shodno tome donijela zakon koji je i donijela ali vrlo brzo kako je kolega DRevil napiao vidjet ce da nakon 01.01.2016 nece od toga poreza imati nikave koristi nego ogromnu stetu za razliku od toga da je uveden porez na nekretnine

Ne trkeljajte gluposti, molim lijepo. Njemački dug je 190%, Irski 390%, Danski 300%, Švedski 290% BDPa, itd. Hrvatski je oko 100%. Ne znam po kojem to kriteriju RH može biti prezadužena a ostale zemlje, nisu prezadužene. I kome je uostalom Hrvatska dužna, a k tome, kome sam to ja dužan da bih morao plaćati porez.

Nije problem velicina duga nego struktura tvog gospodarstva.. Stavimo to u primjer fizickih osoba, tko je u vecem problemu onaj tko ima placu 5000kn i ratu kredita 2000kn ili ondaj tko ima placu 25 000kn i ratu kredita 4000? Ne moze ovaj prvi reci “pa sto nisam ja prezaduzen, pa vidi ovaj drugi ima duplu ratu od mene pa mu je ok..”

ne mozete usporedivati gospodarstva IE i DE s onim od HR, a sukladno tome ni stanje zaduzenosti zemlje.

...

New Report

Close