Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ivka prodala sav Končar i otišla na Bahame skupljati iskustvo…


Mogu ja nešto pitati? A gdje je IVANA7,…..gdje je sada??? zašto se ne javlja s komentarima???

– netko i radi u ovoj zemlji.
– što mislite kako je došlo do porasta BDP ???
– stvarno nisam imala vremena za piskaranje na ovoj temi.
– a evo zahvaljujući mojem radu koji je jedan mali kotačić u rastu BDP omogućila sam i uhljebima porast plače od 6%.

– I love this game.
Pozdrav !

Ima puno uhljeba. Budi malo konkretnija…kojim.?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

A valdja smo mi svi uhljebi za nju!


Ima puno uhljeba. Budi malo konkretnija…kojim.?

Sanader, porast BDP 2 kvartala veći od 2 %, državna uprava …

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Best buy je sve prodati prije ovog suludog zakona!
http://www.index.hr/vijesti/clanak/sve-ludje-od-1-sijecnja-krece-sdpov-porez-koji-ce-unistiti-trziste-kapitala-u-hrvatskoj/859538.aspx


Best buy je sve prodati prije ovog suludog zakona!
http://www.index.hr/vijesti/clanak/sve-ludje-od-1-sijecnja-krece-sdpov-porez-koji-ce-unistiti-trziste-kapitala-u-hrvatskoj/859538.aspx

Zašto?


Best buy je sve prodati prije ovog suludog zakona!

– zadnjih mjesec dana razmišljam i razmišljam što dalje.

– turizam, fenomenalna turistička sezona koju sam zaključila prošli tjedan s zadnjim gostima u ovoj godini.
– bilo bi još toga ali sam podigla cijene 3x do 1/4 iduće godine.
– u turizmu pametno bi bilo širiti se, ali za neko ozbiljnije širenje bi mi trebali krediti, a situacija u svijetu i turizam, trenutno jako nesigurna djelatnost.
– o nekom širenju ću razmisliti za 1-2g.

– dionice.
– ovaj porez će uništiti tržište dionica, ali isto tako ova država s nekim novim porezom može uništiti i turizam još gore nego teroristi s bombama.

– sve je rizično, i novac u banci, što i kako dalje ???

– dionice koje imam na računu do 1/1 na to kada budem prodavala ne ide porez.
– e sada prodati sve pa nakon 1/1 kupovati i na to plaćati porez ???

– evo razmišljam, što napraviti, nisam ni sama pametna.
– nelikvidne i slabije likvidne dionice ostati će bez kupnje, a ako nema kupnje cijena će dobro roniti.
– fondovske dionice će se nekako držati jer im neće biti problem na malim prometima održavati i braniti cijenu.

– I love this game.
Pozdrav !


Best buy je sve prodati prije ovog suludog zakona!

…nastavak, 2. dio.

– dionice, u kojima ostati.

– portfelj sam sastavila, i sastavljam, odnosno kupujem dionice koje ne mislim prodavati sljedećih 3g.
– ma trebalo bi razmišljati o držanju dionica u portfelju 5-10g.
– do sada u kriznim vemenima nikada nisam pogriješila s tom taktikom.
– treba kupovati dionicu koja je jeftina i ima perspektivu poslovanja u sljedećih 10g.
– ta dionica mora nositi dobar dividendni prinos, dobra likvidnost i nije nužno potrebna.

– evo na primjeru KOSN, nemam više tu dionicu.
– totalno nelikvidna dionica, ali je nosila svake godine div. prinos 10-15%.
– upravo ta stalna i dobra dividenda nije dozvoljavala veći pad cijene dionice.
– a cijena mi se je s godinama polako dizala.
– eto na toj investiciji sam zaradila na dividendama i porastu cijene.

– trenutno su toj dionici najslićnije KODT i KOTR.
– trenutno je dobara dionica i ADRS-P.
– biti će dobar i HT kada počme povećavati dobit.
– možda i OPTE, trenutno nema dividende, ali ako počme pozitivno poslovati tu će doći do većeg porasta cijene, (ovo spada u dosta rizičnu investiciju).

– turističke dionice, to su trenutno dobre dionice, sve će imati dobro poslovanje, ali je tu problem relativno visoka cijena, i zbog rizika terorizma mogući veliki pad u samo jednom danu.
– možda su dobre i neke brodarske dionice, ali pametnije bi ih bilo izbjeći jer to sigurno nisu investicije za investirati u njih i stati u njima godinama.

– certifikati, izbjegavati ih u širokom luku.

– zlato, nema poreza, u Sloveniji je jeftinije cca 6% nego kod nas, cijena je već godinama u padu, ali nakon velikog rasta, nemam ga ali pratim cijenu, ako padne još 15-20% to bi možda bila dobra investicija jer s investicijama toga tipa zahebete sve poreznike u ovoj zemlji.

– komentari su dobrodošli, jer nisam pametna što i kako dalje.

– I love this game.
Pozdrav !


Best buy je sve prodati prije ovog suludog zakona!

…nastavak 3. dio.

– kada ovaj zakon stupi na snagu ovako kako je zamišljen ja sigurno neću više nikada trejdati na burzi.
– ako neke meni zanimljive dividendne dionice padnu na neke dosta niske cijene kupiti ću ih, ali s ciljem držanja preko 3g.

– najbolje bi bilo kada bi se solidarizirali i prestali trgovati na ovoj burzi.
– možda bi to nešto i promijenilo koji porezni zakon.
– ali to je čista utopija u RH “solidarizirati se”.
– gledam današnji promet, 3.8M , smiješno mali promet.
– biti će zabavno kada to padne na milijun kuna i ispod toga.

– stvarno bi trebalo nagraditi s “Zlatnom kunom” ove koji su izmislili ovaj zakon u svojim glavama jer ti sigurno nisu imali niti jednu jedinu transakciju na burzi, ali to vam je RH.

– ja nisam protiv poreza, ali zar je bio problem prepisati taj zakon iz neke zemlje u kojoj on o.k. funkcionira.
– nije sramota nešto dobro kopirati, nisu to diplomski i magistarski radovi koje naši političari rado prepisuju.

– I love this game.
Pozdrav !

– najbolje bi bilo kada bi se solidarizirali i prestali trgovati na ovoj burzi.
– možda bi to nešto i promijenilo koji porezni zakon.

Apsolutno pozdravljam ovakve inicijative.

Nadam se da ce svi koji su ostali ozbiljno razmisliti o tome, jer kako se ono kaze “drastic times call for drastic measures”.

Ako im svi ne pokazujemo zube, ništa se neće promijeniti.

Još mjesec dana i ode sve u vječna lovišta…..

Da, trebali bi bojkotirati burzu.

Mene isto brine što dalje..

Prodati ili ostaviti.

Ako prodam, što onda s lovom? Uložiti u proširenje kapacitete, napraviti još koji apartman?
Ako ostavim, hoću to imati kome više prodat i po kojoj cijeni s obzirom da likvidnosti uopće neće biti, bar kod onih van Crobexa.

Možda ćemo se ja i ivana7 morat ujediniti, imam dobrog građevinskog zemljišta uz more, i-d-e-a-l-n-o 🙂 🙂

New Report

Close