Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ivana7 i prognostik

da ste išta pametno naučili o TA onda bi već na prvim stranicama raznih knjiga iz te tematike odmah mogli pročitati da je za bar nekakvo funkcioniranje TA potrebna vrlo velika likvidnost. Jer da se nešto dogodi na grafu više njih mora vidjeti isti obrazac. Logično, zar ne? Likvidnost naših dionica je iznimna. Pogotovo tehnika ili jadroplov itd. gdje prognostik objavljuje svoje prognoze. I kad je već toliko ta analiza točna (bar 51%) zašto ne čujemo po vijestima previše o npr. Murphy-ju koji je napisao nekoliko knjiga o tome, a čujemo o Buffettu i Icahnu i Ackmanu itd? Nitko se kruha u svijetu nije najeo od TA, a kamoli će se najesti kod nas. Ali da svatko uvažava šta drugi piše i šta ga veseli, za to jesam



Mogli su tako i vidovitog Milana da im reče di će cijena…

– i vi gospon Krešo protiv TA, zašto ???

– za dobro ilitiga pametno investiranje potrebno je poznavati FA i TA analizu.
– e sada je li ili nije TA vračanje, vidovitost…
– nisam ni ja u to vjerovala dok nisam od vidovitog Vlada007 puno toga naučila,
– na tu temu sam pročitala i više knjiga, neke naučila i napamet kako to ide.
– nemojte biti protiv znanja.
– na žalost gospon Vlad007 je bankrotirao jer je koristio samo TA.
– TA pogađa barem preko 51% ono sigurno, ako nije crno onda je bijelo, ali ta analiza je pouzdana cca 70%.
– meni je ta analiza pomoćno sredstvo, ipak ono glavno mi je FA.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Evo, tu ste sve rekli:
– na žalost gospon Vlad007 je bankrotirao jer je koristio samo TA.

Dakle? Ta vaša tehnička analiza funkcionira da vidite kako tržište “diše”. Pokazuje super prošlost. Budućnost… Samo utoliko što alias kaže, ako različiti ljudi vide isti obrazac. I to sve dok nema poremećaja… Onda slijedi bankrot. Da je valjala ta TA analiza gospon Vlad ne bi bankrotirao, samo bi manje zaradio od nekoga drugoga. Međutim, to je gatanje i vraćanje i s toga morate biti svjesni. Mene apsolutno ne zanimaju, niti 0,005% takve analize, a volio bi da mogu i sebe natjerati da uopće ne pratim trgovinu i cijene već da mjesečno ili kvartalno pogledam dva-tri puta stanje. Sve ostalo je jahanje valova, koje ide super dok ide… 😉 Ja bi rekao da je TA za pohlepne i lijene. Za napraviti neku analizu, treba dobro oznojiti stolicu… Nek vam kolega alias kaže…

Također, dobra vam je stvar otići u kockarnicu ili kladionicu! Tamo se puno toga nauči!! Što ne treba raditi! A tamo sve sami stručnjaci! Zbilja! Koje su to sigurnosti prognoze, to je čudo jedno. Vrlo lako te uvjere i “jašeš” skupa s njima. TA je točno to, kockanje.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Mislim da si KressoM u krivu. Pogledaj kolike silne novce lopina zarađuje npr. samo preko P/B-a, što govori da se ogromni novci mogu zaraditi bez da se trudiš ili da se trudiš minimalno. To što meni treba za analizu 15 dana najmanje je vjerovatno jer nemam pojma o dionicama pa mi treba puno duže

A e. Bice si ti malo spor, a lopina je ipak tu maher i to sve skenira za tren. Njegov um je transcedentalan i ne smiješ se uspoređivati s njim! 😉

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Svi puni metoda i načina odabira dionice, a nisam pročitao ni jedan best buy.

lp



Ivana što kažaš ima li potencijala portfelj koji sadrži lrh,rivp, adrs, atln, plag?

– u ponedjeljak ću znati sigurni odgovor po pitanju ovoga portfelja.
– od tih dionica imam i ja neke u portfelju.

– u tom portfelju nije dobro jer je svih 5 dionica okrenuto ka turizmu neke 40% a većina 100%.
– jučer sam na ovoj temi pisala što će se kod nas dogoditi s Best Bay-om kroz više postova, ali su ih prebacili na neku važniju temu koja je puno čitanija od ove teme.

– ne volim se ponavljati, ali ono najkraće.
– ako odemo u bakrot, a za to imamo sve uvijete, svi ti vaši turisti neće puno vrijediti a i neće puno zarađivati.
– kako to ide, imate np. Grčka, Tunis, Turska…

– nije mi svejedno što će biti,
– taj turizam je kod mene biznis No.1.
– u slučaju bankrota HR ja neću bankrotirati kao ni moj hotel, ja sam disperzirala investicije.
– i ne moram nužno raditi 2g. imati ću za živjeti.
– pa i sada bi mogla imati goste ali za jeftinu lovu ne želim raditi.
– ali što će biti s LRH, RIVP, ATLN, PLAG kojima je turizam jedina i osnovna djelatnost, to morate procijeniti sami.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Slažem se s Ivanom. S turizmom imamo veliki problem.
Da li ste vidjeli Egipat jer je avion eksplodirao u zraku.
Možda je i tehnički problem, ali je panika napravila svoje.

Nitko ne komentira slovensku žicu na granici i hrvatskom teritoriju, i kako će to djelovati na turizam.

Trebalo bi dignuti vojsku i napokon vratiti hrvatski teritorij, od Svete Gere do meje kaj su uzeli Štefu.

Jer ako Zagorec pop…., buju Slovenci vidjeli hrvatsko more samo na razglednicima.

Izbjeglice možemo lijepo smjestiti u slovenske turističke kapacitete u Hrvatskoj.

lijepo ste nam sve objasnili kolega hasenfefer … sad smo puno spremniji za daljnje traženje best baja

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


evo ja ću vam reći: ARTN i ATGR za long term, a da je likvidno


@plavi
će vam reći: ATPL na 280 kn, sad vjerojatno prodaje pa se ne javlja..

Hvala.

Što mislite za LONG INU.

Sve naftne tvrtke s rafinerijama obaraju rekorde u prihodima.

MOL je povećao prodaju naftnih derivata u Srbiji za 50 % (valjda zbog izbjeglica).

Kako je u ugovoru za 25+1% dionica bila dogovoreno da će MOL povećati INInu prodaju na zajedničkim tržištima, onda je i ININ rast bar 50%.

Ako Mađari ove godine nemaju najveću dobit od kada su došli, tada će ih svaka Vlada moći itekako pozvati na odgovornost.

Sada ne mogu reći da je cijena nafte jako visoka, pa rafinerije nisu rentabilne.

Također treba smanjiti vađenje hrvatske nafte dok je cijena ovako niska sljedeće dvije, tri godine.

Ne zaboravimo da će u Siriji rat završiti, a tada natrag dobivamo naše izvore.

Na kraju mađari su smanjili broj radnika za 50%, smanjili su im prava i plaće.

Kako se u većini postrojenja ništa ne radi troškovi su smanjeni na minimum.

Da zaključim.

Ili će INA postati zlatna koka s velikim prihodima (2 rafinerije), ili će Mađari dobiti nogu.

U jednom i drugom slučaju malim dioničarima se smiješi rast cijene i izdašne dividende.

Lp

@hasenfefer

se vi salite ili?

pa rafinerije se otvaraju sad odmah do crpilišta po bliskom istoku. šta mislite zašto cijene prijevoza product tankera rastu? po zapadnim zemljama se lagano rafinerije gase, a i naše bi se ugasile da država da. kakve rafinerije.


@hasenfefer

se vi salite ili?

pa rafinerije se otvaraju sad odmah do crpilišta po bliskom istoku. šta mislite zašto cijene prijevoza product tankera rastu? po zapadnim zemljama se lagano rafinerije gase, a i naše bi se ugasile da država da. kakve rafinerije.

To nije točno. Kad bi to bilo točno onda ne bi imali cijenu nafte, već cijenu naftnih derivata.

Zbog čega Saudijska Arabija šalje tankere pune nafte (još bez kupca) koju možete dobiti s dumping cijenom. Pogledajte u Poljskoj kako je Saudijska Arabija uništila Ruse.

Pogledajte koliki je prihod ostvario MOL u rafinerijskom biznisu.

Ne morate uvijek lupati bezveze.

ajde dobro. nemam previše volje. šta mislite o DIOK-iu?



Tko voli crtati i gatati neka ide na temu tehnička analiza, ovako forum postaje neozbiljan.

– gospon Plavi,
– ma neka piše ili crta,
– zašto ne zaraditi i na derivatima i indexima.
– ja sam protiv cenzure na ovoj temi osim ako se ne radi o očitom drukanju.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Draga moja Ivana,
ja mislim da treba cenzurirati, sklon sam cenzurama TA na temi BB jer TA nema veze sa BB, a bome niti obrnuto.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close