Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DAX još malo UP pa onda potop.
Po meni Best buy Dax Short

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Evo i graf DAX-a

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Kod prodaje maestrala je bilo svega i svačega ali nemojte smetnuti s uma da su tada vremena bila malo drugačija gdje strani kapital nije top destinaciju vidio u Hrvatskoj međutim sada je situacija drugačija i ulaskom u E.U. i uslijed određenih okolnosti tj. nestabilnosti u Grčkoj i Turskoj kao i prijetnje terorizma su Jadran svrstali kao sljedećom turističkom metom za ulaganja. Početna cijena za maestrale nije “kao s neba pala” te sam mišljenja da nije previsoka za strani kapital, a domaće turističke firme izgleda da čekaju poklon od države pa da se prodaju po 1/10 vrijednosti ali ta vremena su konačno iza nas.


Evo i graf DAX-a

Ma jeste vi stvarno ozbiljni s ovim s.anjima?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Kod prodaje maestrala je bilo svega i svačega ali nemojte smetnuti s uma da su tada vremena bila malo drugačija gdje strani kapital nije top destinaciju vidio u Hrvatskoj međutim sada je situacija drugačija i ulaskom u E.U. i uslijed određenih okolnosti tj. nestabilnosti u Grčkoj i Turskoj kao i prijetnje terorizma su Jadran svrstali kao sljedećom turističkom metom za ulaganja. Početna cijena za maestrale nije "kao s neba pala" te sam mišljenja da nije previsoka za strani kapital, a domaće turističke firme izgleda da čekaju poklon od države pa da se prodaju po 1/10 vrijednosti ali ta vremena su konačno iza nas.

-Zadnji propali natječaj je bio dok smo bili u EU.
-Primarno je zainteresiran/nezainteresiran bio domaći kapital koji već egzistira na domaćem tržištu
-I dalje stojim pri stajalištu da je tražena ciejna previsoka
-Zaista želim da privatizacija uspije!!


imati više p-a ili r-a pitanje je sad …

Za to pitanje možete koristiti drugi džoker – pola pola a i ne morate ga koristiti. I to je jedna od mogućnosti. Izbor je vaš kao i ulog. Ovo nije nikakav nagovor na kupnju ili prodaju određene vrijednosnice.



invest@
nije država procjenila vrijednost imovine već neovisni revizori kako bi to vi bolje znali od njih stvarno neznam.
možda ste i stručnjak ali uvid u knjige niste imali da bi mogli dati vjerodostojnu procjenu.
bio vam je i poziv za javni natječaj za revizora za procjenu vrijednosti imovine .
zašto se niste javili?
imate na obje teme debele argumente koji dokazuju da imovina vrijedi približno po procjeni.
hmst trenutno 300 početna 470
himr trenutna 500 početna 780
srednjeročno nema lošeg scenarija(u slučaju pada ide novi natječaj)a na vrlo kratak rok mogućih min 50%,večina se boji,ništa novo,tako to mora biti zar ne?
vjerujem da neće biti novih natječaja jer je počela grabež za jadranom koliko god mi šutili o tome
9.11. rok za podnošenje pisma namjere.
živi bili…

da, živi bili pa vidili. Iskreno volio bih da se prodaja relaizira iako nisam direktno zainteresiran, ali za dobrobit Hrvatske je to nužno, inače iz dana u dan Maestrali vrijede sve manje.
Nisam revizor, ali znam što su rekle zainteresirane stranke u prethodnim privatizacijskim krugovima, koliko su spremni platiti.. Valjda su oni imali uvid i znaju koliko to vrijedi. Puno je zaintersiranih ali po puno nižim cijenama. I, uvjeren sam da po staroj cijeni opet neće proći, u biti nema šanse da prođe!
Živi bili…
[/quote]

ma dajte ,ne mislite valjda da će vam oni koji su otkupljivali dionice od izbjeglica za kikiriki nešto platiti koliko vrijedi???
to su vam nazovi kupci a ja govorim o ozbiljnom novcu o rusima,česima,adrs-ovih 4 mlrd kn cash-a,sve začinjeno najboljom tur. sezonom do sada i činjenici da će svi hoteli svakim danom biti skuplji.
to su vam novi značajni elementi u odnosu na prošle natječaje.
dali je to dovoljno ili još nije?
nisam opterečen jer ću za razliku od večine dočekati taj dan.
odgovor uskoro,a dio odgovora za samo nekoliko dana
živi bili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

ma ne… Adris je prilikom posljednjeg natječaja izjavio da po ovoj cijeni ne misli kupovati..Rusi su okušali sreću s Kuparima, teško da će i s Maestralima.
Činjenica je da je tržišna vrijednost Maestrala trenutno precijenjena, i da se puno više isplati krenuti u novi biznis s izgradnjom novih hotela, nego se ovamo boriti s prostornim planovima (koji nisu definirani, i nedaju prostora nadogradnji, a to je ekstremno bitno) i sa sindikatima radnika koji imaju vrlo čvrst stav koji puno otežava situaciju budućem vlasniku!


Cijeli svijet raste, mi padamo, cijeli svijet pada mi padnemo još više….
po 100 put, I LOVE THIS GAME, ZSE-neograničene generacijske prilike

– nemojte gledati svijet ili HR, jedino što vam u životu mora biti bitno to su vaše osobne investicije.

– u zadnje 3g. sam rasprodavala dionice zbog velikih investicija u koje sam ušla (turizam).
– najveći dio te love je zarađen na dionicama.
– sve što sam mislila napraviti napravila sam bez kredita.

– na dionicama se uvijek može zaraditi, evo np.
– ove zime sam izišla iz jedne dionice u kojoj sam bila u TOP10 s zaradom (1g.) cca 120-150%, ne znam točno jer sam dokupljivala-prodavala-dividenda.
– danas je ta dionica simbolićno zastupljena u mojem portfelju, ali je i pala 10-20% od cijene po kojoj sam je prodavala.

– evo baš sada sam gledala i računam,
– dno dna mojeg portfelja je bio 9/7,
– a danas je to praslo za 45.68% (od 9/7), uplate u portfelj (zarada od turizma) + porast cijena dionica u portfelju (osim jedne nelikvidne dionice doslovno sve mi je značajno poraslo) + dividende.

– turizam, sve mi je bilo puno od 1/4 do jučer, i još ću neto sitnog imati sredinom i krajem ovog mjeseca.
– a i sada bih bila puna ali sam podigla cijene.

– pitam vas je li se može bolje od toga ???
– a na dionicama koje imam doslovno svaki dan bilježim rast, rast i rast.

– pratite ovu temu, zaradite i vi novce.
– možda vam se to čini kompliciranim i neostvarivim ali je u biti i više nego jednostavno i lako ostvarivo.

– I love this game.
Pozdrav !


Za Belje sam govorio na cijeni 22,8-23,4 kn da mora oštrije gore i postao graf i naravno
solidno se ukrcao.

– i koliki je pushing ako nije tajna ???
– zar niste na tome grafu vidjeli kako to roni pod kutem od 45.
– upravo sam pogledala to BLJE,
– gledam od 2009. tu se samo povećava minus fin. prihoda.
– a dobit im je svake godine sve veća i veća ali s predznakom minus.
– dobro je tu gazda prognozirao kako to vrijedi 1kn.

– nego zašto se svako toliko vremena, ali konstantno na ovoj temi druka za to BLJE a dionica roni li ga roni.
– ako to nekada bude o.k. za kupiti napisati ću vam na ovoj temi.
– za sada ne preporučujem to dodirivati ni štapom.

– I love this game.
Pozdrav !


Dakle po meni oba graditelja BEST BUY

– ostavite se graditelja i brodara.
– graditelji ne zarađuju, oni preživljavaju.
– a i ostali odabir dionica vam je stvarno jedan horor.
– to je portfelj tipa kako izgubiti svu lovu u što kraćem vremenskom periodu,
– sigurno ste po zanimanju broker !!!

– ako želite zaraditi investirajte u dionice o kojima piše gospon Drevil.
– tu vam je sigurna zarada od 10-20%.

– ako vam je malo zaraditi 10-20%,
– na ovoj temi piše i gospon Lopina,
– kod gospon Lopine ta zarada se penje na 500% i više za samo jednu godinu investiranja.
– ali to vam preporučujem samo ako radite s virtualnim novcima kao i gospon Lopina.

– I love this game.
Pozdrav !


Belje završava 5-val ili je pri kraju.

– baš me zanima što se je dogodilo na tome 5-valu ???
– jesu li se potopili, ima li preživjelih ???

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close