Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo nešto o uhljebima u HR. Kada to pročitaš vidiš da ovdje nema kruha ni best buya.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/ispovijest-bivseg-uhljeba-primao-sam-17-tisuca-kuna-i-nisam-radio-nista/853052.aspx

BB prvih 15 prema 3q rezultatima među pedeset i nesto dionicama koje ja pratim su (ako nisma zahebo u brojkama negdje):
JDGT-R-A
MDKA-R-A
LEDO-R-A
SAPN-R-A
TUHO-R-A
LKPC-R-A
ZVZD-R-A
KODT-P-A
HUPZ-R-A
ATGR-R-A
PLAG-R-A
KOEI-R-A
RIVP-R-A
PODR-R-A
ATLN-R-A
nemam ZVZD, dakle ulazi u razmatranje, imam jos MAIS i ILRA koji ostali van top 15, ali blizu.

Jos moram baciti grubi pogled preko sire slike – 100 i nesto dionica od kud novacim ovih 50 i nesto


Jos moram baciti grubi pogled preko sire slike – 100 i nesto dionica od kud novacim ovih 50 i nesto

Vidim da se preklapamo u nekim dionicama i kad bih imao bar milju ovako bi portelj igledao, ali to nije slučaj. Što reče na CHAG i SLRS? S tim da sam nedavno prešao u deep value investiranje jer ću rađe imati 50% u štednji i 50% u rizičnijim dionicama. Od Nove godine ne mislim trgovati bar godinu dvije. Tako da sam likvidirao KODT i prešao u SAPN (koja doduše nije nešto rizična, ali je po mom ukusu) i CHAG. Možda dodati još Mediku i pogotovo Solaris da zaključim godinu i odem na mevjeđi san što se burze tiče.

Kad vidim te građevinare koji imam osjećaj dnevno objavljuju dobivanje milijunskih poslova godinama, a nijedan nije u plusu ili rade manje profita nego neki dobar vodoinstalater pitam se što mali dioničar može imati u takvoj priči?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table



Jos moram baciti grubi pogled preko sire slike – 100 i nesto dionica od kud novacim ovih 50 i nesto

Vidim da se preklapamo u nekim dionicama i kad bih imao bar milju ovako bi portelj igledao, ali to nije slučaj. Što reče na CHAG i SLRS? S tim da sam nedavno prešao u deep value investiranje jer ću rađe imati 50% u štednji i 50% u rizičnijim dionicama. Od Nove godine ne mislim trgovati bar godinu dvije. Tako da sam likvidirao KODT i prešao u SAPN (koja doduše nije nešto rizična, ali je po mom ukusu) i CHAG. Možda dodati još Mediku i pogotovo Solaris da zaključim godinu i odem na mevjeđi san što se burze tiče.
[/quote]

ne bi se ja usudio deep value igrati, rizik je igra za one koji imaju jako malo pa nemaju sto izgubiti ili jako puno pa gubitak nece osjetiti, neka to rade bloger ili lopina.
ja na svojoj zivotnoj ustedjevini pokusavam sto vise zaraditi na sto sigurniji nacin, ali nema kod mene ni mirnog spavanja kojeg spominjes, koliko god isao ziheraski ne mislim da ima dovoljno znanja da sam odabrao dionice s kojima mogu potpuno mirno spavati na duzi rok, ja sam kao antilopa na pojilistu u savani, trzam se na svaki sum na mojim dionicama.
isto tako ne mogu si priustiti predugo cekanje na otkljucavanje vrijednosti, rasta mora biti svake godine da bi se vrtilo cudo slozenog kamatnog racuna prema fym.
mislim da sam chag ranije i gledao, a sada su ispred mene ove q3 brojke na moje dionice i ne privlaci me. ni ja jos nemam preko milje gledano samo u dionicama (zato nemam jmnc), ali mislim da se ovakav portfelj moze imati vec od 200 kkn.

@drevil
moram priznati da mi je 15ak dionica malo previše za portfelje od 200k kn. Tu bi išao na maximalno 6-7 dionica jer nemam živaca pratiti ih toliko. Trenutno kako stvari stoje portfelj će mi na kraju godine biti SAPN 45%, CHAG 15%, još nešto cca 40% s tim da to “nešto” mora imati dobar plan rasta u idućih 5 godina ili nedavni jaki rast u zadnjih par godina koji nije dovoljno popraćem rastom dionice. Medika me vuče ali mislim da je to već WYSIWYG.


BB prvih 15 prema 3q rezultatima među pedeset i nesto dionicama koje ja pratim su (ako nisma zahebo u brojkama negdje):
JDGT-R-A
MDKA-R-A
LEDO-R-A
SAPN-R-A
TUHO-R-A
LKPC-R-A
ZVZD-R-A
KODT-P-A
HUPZ-R-A
ATGR-R-A
PLAG-R-A
KOEI-R-A
RIVP-R-A
PODR-R-A
ATLN-R-A
nemam ZVZD, dakle ulazi u razmatranje, imam jos MAIS i ILRA koji ostali van top 15, ali blizu.

Jos moram baciti grubi pogled preko sire slike – 100 i nesto dionica od kud novacim ovih 50 i nesto

Uz veći prinos
ostvarite i brutalni dobitak !

– u vašem portfelju nedostaje zlatna dionica.
– dionica koja udvostručuje dobitak portfelja.

– I love this game.
Pozdrav !



@drevil

moram priznati da mi je 15ak dionica malo previše za portfelje od 200k kn. Tu bi išao na maximalno 6-7 dionica jer nemam živaca pratiti ih toliko. Trenutno kako stvari stoje portfelj će mi na kraju godine biti SAPN 45%, CHAG 15%, još nešto cca 40% s tim da to "nešto" mora imati dobar plan rasta u idućih 5 godina ili nedavni jaki rast u zadnjih par godina koji nije dovoljno popraćem rastom dionice. Medika me vuče ali mislim da je to već WYSIWYG.

jaki rast u zadnjih par godina koji nije dovoljno popraćem rastom dionice . Zar to nije ADRIS ????


BB prvih 15 prema 3q rezultatima među pedeset i nesto dionicama koje ja pratim su (ako nisma zahebo u brojkama negdje):
JDGT-R-A
MDKA-R-A
LEDO-R-A
SAPN-R-A
TUHO-R-A
LKPC-R-A
ZVZD-R-A
KODT-P-A
HUPZ-R-A
ATGR-R-A
PLAG-R-A
KOEI-R-A
RIVP-R-A
PODR-R-A
ATLN-R-A
nemam ZVZD, dakle ulazi u razmatranje, imam jos MAIS i ILRA koji ostali van top 15, ali blizu.

Jos moram baciti grubi pogled preko sire slike – 100 i nesto dionica od kud novacim ovih 50 i nesto

Zanimljivo, dosta nam se poklapa barem početni redosljed.
Moja tablica BB ide ovako, s time da ću manje dionica staviti:

MDKA
JDGT
JNAF
ATLN
KOEI
ADPL
HT
TUHO
CKML
LEDO
ATGR
VDKT *

Većinu imam u portfelju, manji broj nemam tako da ću to vjerojatno skupljati u narednom razdoblju
Ovo je sa cijenama 30.10.2015.
Adrisa nema na listi iako mi je najveći udio u portfelju ali je vrlo blizu ovih nabrojanih.
Moguće da neke nisam stavio u svoje tablice poput CHAG, a HT mi stalno ispada vrlo visoko u redosljedu, čak više nego u ovom poretku, tako da mi je on enigma. Ili još nisam do savršenstva doveo izračune, ili nas čeka preokret trenda na HT u narednom razdoblju ( uzeo sam pretpostavljeni DY 7-8 kuna ) vidim kod Tebe ga nema?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

večina je propustila priliku na dvije dionice koje su u 2014 bile u top 5 gozbi a natječaji za privatizaciju su u tijeku,ima i kupaca koji vrlo obečavaju pa nebi bila senzacija da prođu natječaji,time bi obje dionice bile i u 2015 vrlo visoko plasirane na listi najboljih gozbi.
trenutne cijene više nego debelo pokrivene imovinom i to usudio bi se reči iznimno atraktivnim nekretninama.
potencijalna zarada je veće nego na bilo kojoj gore navedenoj i na vrlo kratak rok.
postoje i kratkoročni rizici(pad natječaja) pa tko nemože čekati ponovni natječaj kada će cijena opet na današnji nivo oprez!
imam obje dionice

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Uz veći prinos
ostvarite i brutalni dobitak !
– u vašem portfelju nedostaje zlatna dionica.
– dionica koja udvostručuje dobitak portfelja.
– I love this game.
Pozdrav !

tu zlatnu ribicu moj fishfinder ne nalazi, trebati cu pomoc…


Zanimljivo, dosta nam se poklapa barem početni redosljed.
Moja tablica BB ide ovako, s time da ću manje dionica staviti:
MDKA
JDGT
JNAF
ATLN
KOEI
ADPL
HT
TUHO
CKML
LEDO
ATGR
VDKT *
Većinu imam u portfelju, manji broj nemam tako da ću to vjerojatno skupljati u narednom razdoblju
Ovo je sa cijenama 30.10.2015.
Adrisa nema na listi iako mi je najveći udio u portfelju ali je vrlo blizu ovih nabrojanih.
Moguće da neke nisam stavio u svoje tablice poput CHAG, a HT mi stalno ispada vrlo visoko u redosljedu, čak više nego u ovom poretku, tako da mi je on enigma. Ili još nisam do savršenstva doveo izračune, ili nas čeka preokret trenda na HT u narednom razdoblju ( uzeo sam pretpostavljeni DY 7-8 kuna ) vidim kod Tebe ga nema?
lp

ima, ali nesto nize, 16.-20. su
JMNC-R-A
JNAF-R-A
CKML-R-A
ILRA-R-A
HT-R-A
poklapamo se i vise nego sto si mislio:)

New Report

Close