Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako se oporezuju kapitalni dobici ostvareni u trgovanju na ino tržištima?
Da li netko zna?

Za dobit od dionice ne plaćaš ništa. Bar ja nisam plaćao. Jel hrvatska nema porez na kapitalnu dobit i onda se to ne računa. Nema dvostrukog oporezivanja kao kod dividende. Ja zarađujem u europi, ali mislim da je isto za SAD. Porez od dividende plaćaš dvaput i to i vani i kod nas po bruto dobiti. To je malo zeznuto i skupo. Ali ako ti dionica poraste 100% do nove godine je tvoji cijelih 100%. Od nove ti država uzima 12%.

Mislim da se porez računa ma dobit od dionica koje su kupljene nakon 31.12. negdje sam čitao tumačenje..nisam siguran jer dobit već dugo nemam pa me za sad ne sekira…

Dakle tema je BEST BUY pa se molim i držite toga.

Trenutno BEST BUY su:
BELJE
DALEKOVOD
ATLANTIK GRUPA
TEHNIKA
HT
DDJH (iako ga ne preferiram radi loših parametara)

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

molio bih kratki info zašto Tehnika između ostalih .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Pa bit će po mojoj procjeni dobra dobit, završavaju se neki kapitalni projekti.
Osim toga predstoji dobivanje 2 veća posla koliko sam informiran.
Nadalje book samo 0,2 i time je najpovoljniji građevinar.
Zadovoljni???

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Za Belje sam govorio na cijeni 22,8-23,4 kn da mora oštrije gore i postao graf i naravno
solidno se ukrcao. HT sam danas dobio potvrdu, a osobno se ukrcavao po 142,143 i 144kn.
Tu je zarada već brutalna.
Nadalje smatram da od gore navedenih pickova može možda i ULPL iz više razloga.
Cijene vozarina za tankere su već na solidnim razinama i trebala bi biti dobit, potom
odobren kredit od skoro 90milja dolara. Ne mislim da bi itko davao kredit bez pokrića.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

book nije loše za pogledati, ali nedovoljno. tehnika po ovim cijenama svakako dobra . što se tiče nekih usporedaba , ako bi pogledali tehniku i viadukt , prije bi se ipak odlučio za viadukt , s obzirom na dobivene poslove , šanse ugovaranja novih poslova (pelješac , bosna itd. ) , koncesija na ZLZ itd. …

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Kao novi korisnik zbog ograničenja od 8 objava dnevno nisam bio u mogućnosti jučer odgovoriti kolega Falco.
Naime Viadukt je u zadnje vrijeme dobio poprilično posla, na samo 0,33 book-a itekako može povući gore. Slažem se.
Isto tako i Tehnika je dobila mnogo poslova:
– Poslovni centar za Adris grupu
– Proizvodni pogon za tvrtku Baltazar u Koprivnici
– Tvornica za lijekove za tvrtku Belupo
– Trgovački centar u Zagrebu
– Dogradnja skladišta za Podravku
– Pročišćivač otpadnih voda tvornice PIK Vrbovec
i dalje da ne nabrajam u zadnjih nekoliko mjeseci.
Dovršavaju se 2 kapitalna objekta, a radi se o investicijama
preko 70 milja kuna, a u pripremi je novi posao samo se
čeka uskoro objava.
K tome i book nešto niži nego kod Viadukta, na samo 0,2
uz nizak PE i PS itekako dobar izbor. MCAP Tehnike dvostruko
je manji skoro od Viadukt i zato ima veću šansu potegnuti više
od Viadukta (i dalje smatram da je odličan pick i on).

Dakle po meni oba graditelja BEST BUY

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

imam oba , tako da mi je drago čuti tvoj komentar.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Dakle tema je BEST BUY pa se molim i držite toga.

Trenutno BEST BUY su:
BELJE
DALEKOVOD
ATLANTIK GRUPA
TEHNIKA
HT
DDJH (iako ga ne preferiram radi loših parametara)

Popis nije ni loš kad se iz njega maknu Tehnika, HT, DDJH, i Belje…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


dosta volatilno na dionicama koje imam, po 2,3 pa i 5 posto gore dole, ali je skoro svaki dan ovaj i prosli tjedan vise onih koje zavrse na vise, pa dan zavrsi u lijepom plusu, jucer dokupio sapn na lokalnom vrhu, a atln po 115 (ostala mi jedna dionica za danas) pa zacudo atln cijena protrcala pored moje zadnje kupnje. sada sam na oko pola izbacenih izvjesca za dionice koje imam tj. od 15 njih 7 i svih 7 ok. izgleda da su ledo i rivp zavrsili rast oko izvjesca. najcisce gura ilra, ravno gore, vidjeti cemo dokle.

ne znam ni prebrojati dionice u portfelju, imam ih 16, sramota, mislim da su sad izasla za sve njih izvjesca, bacio sam oko, idu od dobrih do fantasticnih tj. prvi put po izlasku izvjesca nemam dionicu u portfelju koja odjednom zulja, smeta, grebe. u iducim danima pomalo citanje te punjenje excela novom turom brojki. sve u svemu, mislim da slijedi pasivno cekanje nove godine. na kraju fi q3 tjedna portfelj na 17,2% u ovoj godini.


Dakle tema je BEST BUY pa se molim i držite toga.

Trenutno BEST BUY su:
BELJE
DALEKOVOD
ATLANTIK GRUPA
TEHNIKA
HT
DDJH (iako ga ne preferiram radi loših parametara)

¨
Belje i Đuru izbaci to su vječiti gubitaši. Belje ima breme Tode, a Đuro uhljebe državne.

New Report

Close