Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sto se tice JDGT – stvarno dugo razmisljam bili napisao buduci da ce biti krivo interpretirano ali evo… Kad je bio onaj veliki paket na 740 raspitivao sam se malo o ovoj dionici i dosao do bivseg clana uprave nakon cega sam odusto. Dionica je bila jeftina sto je jos uvijek i vjerojatno ce rasti i dalje samo pozivam na oprez ili stvarno mislite da gospoda iz top 10 ne znaju zbrajati. Dakle, nista zlonamjerno samo moje misljenje.

Sto se tice mog portfelja na 18% sam s cime sam zadovoljan iako sam imao uistinu glupih gresaka bez kojih je moglo izgledat dosta bolje. Ipak trebam priznat da je skoro cijeli prinos u konacnici ostvaren na MAIS i certifikatima, a ostali su nadoknadivali gubitak koji imam na AUHR koja mi je druga najveca pozicija s prosjekom od 520kn. U zadnje vrijeme sve vise pratim elektroindustriju i izgleda mi sve primamljivija i to nekoliko dionica. Nadam se preslagivanju skoro 30% portfelja koje ce uvelike ovisiti o raspletu na SNHO. Ostao sam na samo 7 dionica buduci da sam cijelo ljeto samo pojacavao SLRS i ADRS.

A šta je to rekao bivši član uprave da si odustao?

Lijepo sam jučer postao kako je Belje najbolji pick.
Danas je raslo skoro 10%. Par dana mrljavljenje oko 23,3-24kn pa nastavak rasta.
P.S. Posjedujem nekoliko dana dionice BLJE-R-A i ovo nije nagovor na kupnju ni prodaju.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

stvarno nisam bio za RIVP svo ovo vrijeme, i kako sam rekao kupo sam u ludom pon samo zbog diskonta koji je bio jako veliki.

al taj isti RIVP postaje nevjerovatna kompanija, EPS na tu cijenu idu na 10% cijene u ludum ponedjeljku

tu će uskoro i dividenda od 1 kn. možda čak već i 2016 godine.

Mogu reći samo VAUuuuuuu

Pitanje za one koji trguju na stranim tržištima ( prvenstveno SAD ), koji je najjednostavniji i najpovoljniji način trgovanja ?

Pitanje o market makerima. Zašto HT ima 1200M dionica za kupovnu i isto toliko na prodajnu stranu. Isto scenarij vidim na RIVP gdje ima 3.500M i PODR sa 300M.

Ne znam…. dali se možda radi o psihologiji? Čim se cijena promijeni, prilagodi se i cijena market makera.


Pitanje o market makerima. Zašto HT ima 1200M dionica za kupovnu i isto toliko na prodajnu stranu. Isto scenarij vidim na RIVP gdje ima 3.500M i PODR sa 300M.

Ne znam…. dali se možda radi o psihologiji? Čim se cijena promijeni, prilagodi se i cijena market makera.

Već sam nekoliko puta objašnjavao ali nema veze. Market maker održava likvidnost i ne pomice tržište. Imate recimo na podravci ask 300kom na 355kn i bid 300 kom na 360kn (vani MM ima puno manje spreadove). Ako vi želite kupiti više komada, a nemate od koga jer je tržište nelikvidno ili nešto drugo, možete pokupiti 300 kom po 360kn i onda se cijena diže na recimo bid 358kn – ask 363kn. Sam MM ne kupuje od sebe da sebi diže cijenu ili tržištu nego radi likvidnost. To mnogi brkaju


Pitanje za one koji trguju na stranim tržištima ( prvenstveno SAD ), koji je najjednostavniji i najpovoljniji način trgovanja ?

Otvoriš račun kod stranog brokera,uplatiš novce i trguješ.Nema boljeg i jeftinijeg od toga.

"Only dead fish swim with the stream"

Kako se oporezuju kapitalni dobici ostvareni u trgovanju na ino tržištima?
Da li netko zna?

za sada jnaf,rivp


Kako se oporezuju kapitalni dobici ostvareni u trgovanju na ino tržištima?
Da li netko zna?

Trenutno se ne oporezuju, a da li će i na koji način to tek treba vidjeti.

dosta volatilno na dionicama koje imam, po 2,3 pa i 5 posto gore dole, ali je skoro svaki dan ovaj i prosli tjedan vise onih koje zavrse na vise, pa dan zavrsi u lijepom plusu, jucer dokupio sapn na lokalnom vrhu, a atln po 115 (ostala mi jedna dionica za danas) pa zacudo atln cijena protrcala pored moje zadnje kupnje. sada sam na oko pola izbacenih izvjesca za dionice koje imam tj. od 15 njih 7 i svih 7 ok. izgleda da su ledo i rivp zavrsili rast oko izvjesca. najcisce gura ilra, ravno gore, vidjeti cemo dokle.

New Report

Close