Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Možda drevil ima potrebu podijeliti svoja iskustva i doživljaje ulaganja ove godine sa ljudima koji imaju isti hobi i slične interese, ne vidim ništa loše u tome, niti gledam na to kao add value post.

Možda bi trebao na temelju vašeg nicka [emo_novac](bogata) zaključiti da ste tašta, isprazna, samodopadna osoba ili mislite da vaš nick dodaje add value svakom vašem postu?


bogata, pa nek piše čovjek… OK, možda je ovo više za razotkrivamo portfelje temu, ali možemo valjda malo slobode dati… recimo, drevil i ja (ranije i neki drugi) smo znali na ovoj temi popričati i o literaturi koju smo čitali i preporučivali pa što je loše u tome? moderatori su to tolerirali i hvala im na tome.

Ma neka pise o bilo čemu. O političkoj situaciji,o velikom bratu, neka pise o svemu sta mu je na srcu samo neka pise iskreno.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Gospon Lopina..zaista mislite da je DLKV precjenjena trenutno?
Zanima me vase misljenje..hvala!

Prozvani se trebaju i odazvati.To je osnovno pravilo pristojnosti.
DLKV_treba ga imati u portfelju nakon zadnje dvije izvrsne vijesti,a to je dobijanje posla na izgradnji željzničke pruge i nagodbe o isplati preko 50 mil kn od posla u Albaniji.
-potencijalni rast od 18 do 20 kn u roku nekoliko dana kada bude izvjesno da se veliki prodavatelj koji je prije dva dana prodao 15.000 tis.komada,a ima još 179 tis. komada bude pri kraju ,a uz ovakav tempo to bi trebalo biti prije kvartalnog
izvještaja koje bi moglo biti jako dobro.Možda se sve i ubrza ukoliko se pojavi jači ulagač koji bi lako mogao skupiti ovaj paket,ne treaba za to više od 2 mil
kn.I zato bi trebalo svakako kupovati na 15,a ako klizne niže i dokupljivati.
Mislim da će svako čekanje na kupnju biti loše jer bi cijena mogla puno više
poletjeti,nego sletjeti malo niže.

Med i mlijeko bi trebao poteći vlasnicima DLKV!!!!!!

To sam i mislio gospon lopina..samo treba strpljenja i to podhitno 😉
Hvala!

Kakav jači ulagač za firmu u predstečaju???

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

S obzirom na kolicinu dionica ovo ce biti tromije od HT-a.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Kakav jači ulagač za firmu u predstečaju???

DLKV je u službenom tržištu.Nalazi se u crobexu,
DLKV je fondovska dionica s obzirom na MCAP većim od 300 mil kn.
DLKV ima i free float veći od 100 mil kn.
Dakle,bilo koji fond može kupovati,naravno ako vidi interes.
Predstečaj je prošlost,sada slijedi svijetla budućnost s obzirom na ugovorene poslove,vjetroelektrane se uskoro prodaju,50 mil kn se povećava keš pozicija
s obzirom na nagodbu za završene poslove u Albaniji.
Ili možda predstečaj bez prefiksa?Ne vjerujm.Za sada odlična šansa za veliku zaradu.Naravno da je
rizik sveprisutan pa se nebi trebačlo izlagati više od 20 do 30% porfelja.
A što se tiče tromosti složio bih se da će biti vrlo trom,naravno,ako i dobit
u poslovanju bude troma.
Ugovoreni su veliki poslovi za slijedeć dvije tri godine koje pružaju garanciju
zadržavanja stabilnosti u poslovanju,a sada bi trebalo početi ugovarati poslove
gdje i dobit bitio velika.
Slijedeća godina će pokazati trend,možda več i treći kvartal bude odličan.

Med i mlijeko za strpljive,naravno,samo se nadam!!!!!!!!!!!

Nego Lopina, je li ADRS i dalje “fondovsko smece” 🙂 ?

...

Naravno da je. I zato ti HaoRen nikad nećeš ništa zaraditi, a lopina će uskoro biti miljarder. Ti sanjaš nisko, lopina visoko. Ovaj mjesec je lopina samo 390% u plusu jel mu je većina dionica delistirano ili povućeno s burze pa mu prinos nije moga biti veći. Ali realno je


Nego Lopina, je li ADRS i dalje "fondovsko smece" 🙂 ?

Kada je ADRS-R-A bio ispod 3xx to nisam nikada izjavio.Taj epitet sam dijelio
ERNT koji je i dalje skupo fondovsko smeće,a sada ga zaslužuje i ADRS-R-A u potpunosti,a za povlaštenu dionicu Adrisa ne bih
tepao da je smeće.Volio bih da me Ćesi demantiraju i kupe ADRS i to neprijateljski.Miilanović izjavljuje da će braniti Adris od neprijatelja.
Blago nama s njime.Možemo biti sigurni da je pravi domoljub,naročito,u pvo
predizborno vrijeme!Zreo je za prelatak u HDZ,naravno,ako govori ozbiljno!!!!!!

Prepucavajući se na LRH i predviđajući godišnju dobit cca
62 kn po dionici dobio sam javnu opomenu da se u turističkim firmama tako ne računa.Istina da uz sadašnju cijenu od 4.700/skupa LRH i LRHCavtat / trebalo
samo 76 godina za povrat investicije.A ja jadan mislio da je koeficijent P/E,naročito onaj budući bitan za kupnju dionica i primjenjiv na sve firme.
I da je izmišljen za niskoumne dioničare ili možda visokoumne.Sve što je jednostavnije je pametnije.
Uskoro će i na RIVP početi kampanja.Idealno vrijeme za Radio Milevu,porast prihoda,naročito,u kampovima koji je važan dio poslovanja,puno bolje vrijeme veća
popunjenost u kampovima.A tu je i akvizicija HBAS.Dobit bi trebala biti puno veća nego lani,a manja nego dogodine jer se unaprijed zna da će globalno zatopljenje donijeti dugo i vruće ljeto.
Možda se može i ući na RIVP sada pa pokušati na valovima Radio Mileve skinuti
koji postotak kada izađe izvješće.Nije li erste odredio već 28 kn za dionicu.
Dugoročno mogu i u RIVP,a to je najduže do izvješća, dakle,do slijedećeg petka.
Mali,ovo vam je vrijeme za tutanj iz RIVP.

Med i mljijeko u likvidnim pozivcijama DLKV i OPTE koje kratim i upucavam
u dionice na dvadetinu bv.I niže!Moja konsolidirana imovina brutalno raste.

1.liga je krenula
2.liga je prati
3.liga se pomiče
Moja šesta i sema liga bi trebala reagirati ako zeleni val potraje.
Osma liga ostaje za unuke,malo morgen,uvijek nešto zapljusne,samo treba biti
strpljiv.

Daj, reci mi koliki je P/E od DLKV i OPTE, da ne moram sad tražiti.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close