Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolitečinu? Mislite kolotečinu?
Da li ste čuli možda za opcije?
E pa vidite alias Viadukt vam je opcija!
Ako će u budućnosti biti građevine i građevinskih radova ja kupujem opciju da će biti i Viadukta a ako će biti Viadukta onda ga sigurno neće biti po ovim cijenama jer cijena je jednostavno smješna.(nešto kao 5(pet) bagera)

SVE VAS SLUŠAM - SVE ZNAM O VAMA!

[emo_smijeh][emo_smijeh] Sve 5. Možda je jeftin. Ali ako s tih 5 bagera ništa ne zarađuješ bageri ostare i pretvore se u staro željezo. Viadukt je sigurno najbolje pozicioniran što se tiče naše građevine, ali meni je tu još puno nepoznanica i zato kažem da bi ga izbjegao. Na vama je naravno da odlučite za sebe.


Kolitečinu? Mislite kolotečinu?
Da li ste čuli možda za opcije?
E pa vidite alias Viadukt vam je opcija!
Ako će u budućnosti biti građevine i građevinskih radova ja kupujem opciju da će biti i Viadukta a ako će biti Viadukta onda ga sigurno neće biti po ovim cijenama jer cijena je jednostavno smješna.(nešto kao 5(pet) bagera)

Viadukt se kroz krizu izvukao bez PSN-e i zato mi tu nešto “smrdi”. Nemoguće da se i tamo nije kralo.


Drevil od početka godine 11%.Da li se ovdje takmičimo tko će manje zaraditi.

Treba vidjeti koliko je netko zaradio i koliko je riskirao ( npr. ti si tu zbog kocke: riskiras, bankrotiras,probas opet… a ja zbog slozenog kamatnog racuna). Volio bih kao zadnje tri godine 20-25% zarade godisnje uz minimalni rizik, ali ako zavrsim godinu i s 10-15% zarade bez velikog rizika biti cu zadovoljan. Svakako ne bih se volio kockati s kapitalom/životnom štednjom s kojim zelim ostvariti fuck you money i gdje sam u likvidnim sredstvima (dionice i orocenja) na 40% od fym. fym sam procjenio kao onaj iznos od kojih mi je 5% jednak sadasnjem godisnjem neto prihodu od rada tj. bilo bi dobro moci trositi godisnje taj iznos od kapiatala, bez rada. Sto se tice glavnice mislim da je 5% vrlo odrzivo trosenje u smislu cuvanja i vrlo vjerojatno rasta glavnice. Sada kad mi ne ide radim 10-15% godisnje.



Drevil od početka godine 11%.Da li se ovdje takmičimo tko će manje zaraditi.

Treba vidjeti koliko je netko zaradio i koliko je riskirao ( npr. ti si tu zbog kocke: riskiras, bankrotiras,probas opet… a ja zbog slozenog kamatnog racuna). Volio bih kao zadnje tri godine 20-25% zarade godisnje uz minimalni rizik, ali ako zavrsim godinu i s 10-15% zarade bez velikog rizika biti cu zadovoljan. Svakako ne bih se volio kockati s kapitalom/životnom štednjom s kojim zelim ostvariti fuck you money i gdje sam u likvidnim sredstvima (dionice i orocenja) na 40% od fym. fym sam procjenio kao onaj iznos od kojih mi je 5% jednak sadasnjem godisnjem neto prihodu od rada tj. bilo bi dobro moci trositi godisnje taj iznos od kapiatala, bez rada. Sto se tice glavnice mislim da je 5% vrlo odrzivo trosenje u smislu cuvanja i vrlo vjerojatno rasta glavnice. Sada kad mi ne ide radim 10-15% godisnje.
[/quote]

razmisli da li je pametno skratiti pozicije i u dugornočnom portfoliu u trenutku kada se bull market bliži kraju, vrlo brzo bi mogli gledati dionice i vani i na našem tržistu po puno privlačnijim fundamentima nego što je danas.

wiseguy, onda će aktivirati ova oročenja i dokupljivati.

drevil, jako zanimljivo!
znači trenutni portfelj vam iznosi 8 godišnjih neto prihoda, a cilj vam je 20.
a koliko od tih 5% godišnje (mislim 1/20 fym iznosa) uspijete uštedjeti? znači bez zarade s već postojećom ušteđevinom.


Svakako ne bih se volio kockati s kapitalom/životnom štednjom s kojim zelim ostvariti fuck you money i gdje sam u likvidnim sredstvima (dionice i orocenja) na 40% od fym. fym sam procjenio kao onaj iznos od kojih mi je 5% jednak sadasnjem godisnjem neto prihodu od rada tj. bilo bi dobro moci trositi godisnje taj iznos od kapiatala, bez rada. Sto se tice glavnice mislim da je 5% vrlo odrzivo trosenje u smislu cuvanja i vrlo vjerojatno rasta glavnice. Sada kad mi ne ide radim 10-15% godisnje.

– gospon Drevil, ovo ste odlično napisali.
– ali je problem što velika većina nema pojma što ste tu i o čemu ste pisali.
– ovo što ste napisali ne razumije ni naš ministar financija, a sigurno to neće kužiti ni neki budući ministar.
– svima njima su puno razumljiviji krediti u švicarcima i kuže kako to ide.

– bilo bi dobro kad bi netko ovo preveo tako da ovo što je napisao gospon Drevil bude razumljivo i onima koji manje shvaćaju investicije a žele investirati.

– I love this game.
Pozdrav !



Drevil od početka godine 11%.Da li se ovdje takmičimo tko će manje zaraditi.

Treba vidjeti koliko je netko zaradio i koliko je riskirao ( npr. ti si tu zbog kocke: riskiras, bankrotiras,probas opet… a ja zbog slozenog kamatnog racuna). Volio bih kao zadnje tri godine 20-25% zarade godisnje uz minimalni rizik, ali ako zavrsim godinu i s 10-15% zarade bez velikog rizika biti cu zadovoljan. Svakako ne bih se volio kockati s kapitalom/životnom štednjom s kojim zelim ostvariti fuck you money i gdje sam u likvidnim sredstvima (dionice i orocenja) na 40% od fym. fym sam procjenio kao onaj iznos od kojih mi je 5% jednak sadasnjem godisnjem neto prihodu od rada tj. bilo bi dobro moci trositi godisnje taj iznos od kapiatala, bez rada. Sto se tice glavnice mislim da je 5% vrlo odrzivo trosenje u smislu cuvanja i vrlo vjerojatno rasta glavnice. Sada kad mi ne ide radim 10-15% godisnje.
[/quote]

gledaj, na jednu stranu govoris da bi volio imati prinos 20-25% godisnje kao u zadnje tri godine, a kazes kada te ne ide imas prinos od 10-15%i da bi bio zadovoljan ako završis godinu s 10-15 % plusa bez velikog rizika?
danas, kada bull market ulazi u sedmu godinu tebi je all in u hrvatske dionice long, taktika koja je bez rizika? wtf?

propust da se napravi strategija kada izaći van i u kojem trenutku je market precijenjen kažnjava se ne prinosom od 10-15 %, nego gubitkom glavnice i do 50 %. to što u portfolio imas solidne hrvatske dionice tipa jdgt, sapn, kodt ili ne znam sta vec, ne znaci da je tvoja all in invenstcija u trziste kapitala jedne trećerazredne zemlje taktika bez rizika, samo zato što na istoj burzi postoje genijalci poput lopine koji idu u all in jdpl i dkvs.

ulazes u trziste kapitala hr, nemas hedghe na svoju investiciju i pouzdas se u dividende.prvo i osnovno trebala bi ti biti zaštita vrijednosti svog portfolia od gubitaka, osim ako si spreman čekati narednih 10 godina, da se vratis na početno stanje, jer nemoj misliti kada vani dode do crasha da ce sastavnice tvoga portfolia ostati na ovim razinama.

– nije Best buy ali mi se čini dosta zanimljivo.
– za koliko postotaka pada Crobex za isto toliko raste popularnost SDP-a.

– I love this game.
Pozdrav !

ADRS.

– žestoko se brani na 360.

– I love this game.
Pozdrav !

ERNT.

– ide ovo na 1.000kn.
– kupnja je slaba.
– meni ovo trenutno izgleda jeftino pa sam malo i kupila.

– I love this game.
Pozdrav !

ovo je kak velis ivka crobi – sdp… i s pravom se crobi kaznjava sto ovima vise rastu sanse ostanka na vlasti, jer dosada nisu nista pozitivnog za TK ni gospodarstvo napravili…. znaci mjenjaj…. ako nevaljaju ni drugi mjenjaj opet… pa sve tako do onog koji valja a u medjuvremenu ce sve stranke postat bolje jer ce shvatit da nemogu bas sve sto pozele

pepe7

New Report

Close