Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Svi se sa pravom boje.
Čitam u Jutarnjem da je u Grčkoj dva milijuna i dvjesto tisuća izbjeglica. Spremno za pokret. Lice Europe se nepovratno mijenja.
Sjećam se vremena kada su pale prve barikade oko Knina, tada sam mislio – Isuse, pa skoro je 2000. godina, neće valjda biti tako ludi da započnu ratovati…….Pa jesu.
Sve ovo sada opet izgleda zastrašujuće i lice svijeta kakvog poznajemo se nepovratno mijenja.

Pa to je dobro, dva miljuna više potrošača koji će kupovati hranu, odjeću obuću , tehnikalije….to samo može pozitivno utjecati na BDP



Svi se sa pravom boje.
Čitam u Jutarnjem da je u Grčkoj dva milijuna i dvjesto tisuća izbjeglica. Spremno za pokret. Lice Europe se nepovratno mijenja.
Sjećam se vremena kada su pale prve barikade oko Knina, tada sam mislio – Isuse, pa skoro je 2000. godina, neće valjda biti tako ludi da započnu ratovati…….Pa jesu.
Sve ovo sada opet izgleda zastrašujuće i lice svijeta kakvog poznajemo se nepovratno mijenja.

A s kojim novcima? Novcima poreznih obveznika? E to nije dobro..

Pa to je dobro, dva miljuna više potrošača koji će kupovati hranu, odjeću obuću , tehnikalije….to samo može pozitivno utjecati na BDP
[/quote]

Drevil od početka godine 11%.Da li se ovdje takmičimo tko će manje zaraditi.
Tko se igrao dokapitalizacijama mogao je dobro zaraditi.
DLKV dokaptalizacija po 10,izlaz na 16 moglo se skinuti 60% u šest mjeseci.
Dokapitalizacija LKRI,u dva mjeseca moglo se skinuti 30% Pristup
bio omogućen i nama buregđijama jer nije bilo limita.
U Đurki se u dokapitalizaciji moglo skinuti barem 50%
Ista lova se mogla dva tri puta okrenuti.Geometriska progresija.
JDPL samo za veće investitire,po 30 izgleda primamljivo.
HPB s obzirom na pozitivno poslovanje i veliku dobit u prvoj polovini godine
bi dokapitalizantima trebao donijeti barem 20 do 30%,ali samo dobro stoječim
jer se ne treba izlagati jednoj poziciji više od 25%.
Evo sada i PTKM za bogate.Dokapitalizacija po 10 pun pogodak za nove ulagače,
ako imaju 400 tisuća EUR jer se u jednu poziciju ne ulazi sa više od petine kapiotala.Dokapitalizacija samo onima koji raspolažu barem sa 500 EURa za nas koji smo ušli sa 18 i niže možda bude dobro,ali nema straha od velikog gubitka.Kupnja Petrokemije po sadapnjoj cijeni 16 nosi rizik od dokapitalizacije po
10,ali i dobaru zaradu uz dokapitalizaciju po 20 i više.Kocka?pa i ne baš
jer se ne igra na sve ili ništa.Manji gubitak uvijek moguć,ali i višestruko veća dobit.S obzirom da se CERP nije potrudio da se cijena PTKM podigne na
barem 20 kn možda dokap bude i na 10.Pogodovanje kupcima????Država uvijek prodaje jeftino,a kupuje skupo.Ona tako funkcionira.
Lopinex od početka godine na 76%.U jednom trenu bio i na preko 90% dobiti,ali malo skliznuo.A i još ću jer nelikviduše padaju kao stina.

Imam jednu fantastičnu vijest.Dionica kupljena po 5 prije 19 mjeseci prodana po 24.Dobit samo 380%.Radi se ne o virtualnoj zaradi nego realnoj. PljK_R_A.
Ulog 2100 kn ,izlaz desetak tisuća kunica.
E sada bi to trebalo uložiti ponovno u neku unosnu investiciju investiciju.Zadovolja bih bio i sa
100% u dvije godine,ali 400% je primamljivije.
Sada sam svu likvidu potrošio u HHLD,PTKM,DLKV i OPTE.To su mi najlikvidnije pozicije.
Sve ostalo se trguje samo u 13.
Dobitnu strategiju ne mjenjam,kada crkne ZSE i postane efikasan,ode ja u Bosnu.
Oni će za desetak godina biti gdje smo mi sada.

Trenutno sam samo zadovoljan,ali s obzirom da moja sedma liga posrče nisam sretan.

Lopina koliko je to prinosa ukupno? Ovo kad ulozis 2000kn pa izvuces 10 000kn je za pocetnike. Meni se ne da na toliko ulagat

dragi kolega lopina … “jer se ne treba izlagati jednoj poziciji više od 25% … jer se u jednu poziciju ne ulazi sa više od petine kapiotala” …
dok je petina 25% nema zime za eskime

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica



Svi se sa pravom boje.
Čitam u Jutarnjem da je u Grčkoj dva milijuna i dvjesto tisuća izbjeglica. Spremno za pokret. Lice Europe se nepovratno mijenja.
Sjećam se vremena kada su pale prve barikade oko Knina, tada sam mislio – Isuse, pa skoro je 2000. godina, neće valjda biti tako ludi da započnu ratovati…….Pa jesu.
Sve ovo sada opet izgleda zastrašujuće i lice svijeta kakvog poznajemo se nepovratno mijenja.

Pa to je dobro, dva miljuna više potrošača koji će kupovati hranu, odjeću obuću , tehnikalije….to samo može pozitivno utjecati na BDP
[/quote]

Karamarko će svakom djetetu dati 1.000 eura, pa će svi ostati u Hrvatskoj.

Što nije loše, da se sve te prazne ravni nasele.

Kada se Hrvati ne žele vratiti i živjeti u svojoj državi.

Best buy trenutno nakon duugo vremena ticker iz građevinskog sektora- VDKT.
Trenutno kod Vijadukta vidim potencijal rasta minimalno 150% na trenutnu cijenu!
Svi konstruktivni komentari za Vijadukt su dobrodošli!

SVE VAS SLUŠAM - SVE ZNAM O VAMA!


Best buy trenutno nakon duugo vremena ticker iz građevinskog sektora- VDKT.
Trenutno kod Vijadukta vidim potencijal rasta minimalno 150% na trenutnu cijenu!
Svi konstruktivni komentari za Vijadukt su dobrodošli!

Misliš Viadukt?



Best buy trenutno nakon duugo vremena ticker iz građevinskog sektora- VDKT.
Trenutno kod Vijadukta vidim potencijal rasta minimalno 150% na trenutnu cijenu!
Svi konstruktivni komentari za Vijadukt su dobrodošli!

Misliš Viadukt?
[/quote]

Sarkazam kolega,da dijonica Vijadukt![emo_novac]

SVE VAS SLUŠAM - SVE ZNAM O VAMA!

@alias

Ali sarkazam samo po pitanju pravopisa ne i po predikciji kretanja cijene!

SVE VAS SLUŠAM - SVE ZNAM O VAMA!

Nenek je izasao iz Vupika sa solidnom kolicinom pa Pretpostavljam da ce dobar dio presloziti u

SNHO


@alias

Ali sarkazam samo po pitanju pravopisa ne i po predikciji kretanja cijene!

Kod građevine nisu problem poslovi. Njih ima previše. A previše poslova dobivaju jer rade damping odnosno rade ispod cijene koja im je potrebna da pokriju troškove. Ako strabag, bechtel i ostel firme (sad bubam cijenu) daju ponudu za izgraadnju nekog mosta 250 mil kuna, a naše firme to mogu napraviti za 200, jer su takvu ponudu dale, onda tu nešto ne štima. Mehanizacija ovih stranih kompanija je siguran sam mnogo bolja što bi im trebalo dalje smanjiti cijenu rada, ali eto mi možemo jeftinije. Zato je trenutno teško ulagati u građevinu. Pa vidite da su kapaciteti, ajmo ih nazvati popunjeni, a firme iz kvartala u kvatal prikazuju gubitak. Viaduktu niti ZLZ ne pomaže. To me mući kod njih i zato su van mog radara još dugo vremena. Oni se tek još moraju naučiti, nakon ulaska u EU, što je konkurentsko tržište, i da više nema aneksa na aneks na aneks ugovora. Sad dobijes koliko si napisao u ugovoru i ako kasniš plaćaš penale. Ne kao prije da država još plaća tebi jel si zakasnio. Ti dani su odavno prošli. Neki minimalni rast cijene dionice se može očekivati samo kad se dobije neki posao, ali nakon toga euforija brzo splasne i sve se vraća u staru kolitečinu. Ja bi bilo koju dionicu građevine izbjegao u širokom luku

New Report

Close