Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


usporedba 2012-2015

+

PLAG 1530 – 4439

KORF 72 – 230

MAIS 45 – 250

ACI 2600 – 5900

ATLN 33 – 110

VDKT 110 – 220

ATGER 475 – 850

JAMC 33 000 – 106 000

Ako je ovo vaš portfelj, i prve dionice ste kupili prije 2012., svaka čast, skidam kapu… Ako nije, stvano mi nije jasno što ste s ovim htjeli pokazati!?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



usporedba 2012-2015

+

PLAG 1530 – 4439

KORF 72 – 230

MAIS 45 – 250

ACI 2600 – 5900

ATLN 33 – 110

VDKT 110 – 220

ATGER 475 – 850

JAMC 33 000 – 106 000

Ako je ovo vaš portfelj, i prve dionice ste kupili prije 2012., svaka čast, skidam kapu… Ako nije, stvano mi nije jasno što ste s ovim htjeli pokazati!?
[/quote]

možda da probamo zamisliti kako će izgledati usporedba 2015-2018?


Što se TA tiče i koleginog mišljenja, rekao bih samo da nije problem u TA, već u tome što svatko počinje tumačiti TA na svoj način i onda nastupa tzv. gubitak.

Problem je što za početak treba razumjeti da se radi o vjerojatnostima. Zatim treba razumjeti da niti jedan oscilator niti indikator nema nikakvu sposobnost predviđanja, pa treba razumjeti šta u stvari znači pattern i koji je njegov smisao. Pa money management, pa risk management itd.
A ekipa ne zna ni uzorak pravilno prepoznati, a kamoli šta drugo 😉


@plavi01

😉

@inverter
čeka se neka fundamentalna promjena, trenutno je većina u nekakav range ušla. koliko znam u zadnje vrijeme nijedna banka nije mjenjala kamate.
Imaš flag na USDx mjesečnom. Dakle to bi bio možda najjači scenarij koji čeka fundamentalnu potporu.
SNB je čini se promijenio taktiku pa je počeo štampati lovu a za ono šta im daju kupuju dionice 😉 Jel ima još neka centralna banka koja drži dionice? Tako da ne bi ozbiljnjije računao sa daljnjim rastom CHFa, makar pokazuje neke tendencije promjene smjera na D1/W1. I moram priznati da sam puno više očekivao od njih u smislu sposobnosti regulacije tečaja.
jpy je zreo za jaču korekciju.
metali mi djeluju suspektno, kao da lagano probijaju prema gore. A sve se tehnički slaže, da sada ne ulazim u TA.
tak.

Ivana ne zatvaraj hotele.

Izgleda da se sprema nova ruta preko Dalmacije i Dubrovnika.

Vaš link …

Inače, moja se predviđanja odnose na sljedeću turističku sezonu.

Kada u proljeće nahrupi u europu 500.000 ljudi!

ps. Kakvo je stanje u Hrvatskoj?

Da li Hrvati ostaju u Hrvatskoj ili su se pridružili izbjeglicama?

Potražili sreću izvan Hrvatske?


ps. Kakvo je stanje u Hrvatskoj?

– trenutno sunčano, ugodno i za kupanje.
– a tako je stalno, poslje kiše sunce.

– I love this game.
Pozdrav !


Kada u proljeće nahrupi u europu 500.000 ljudi!

– tokom ljeta kod nas ima 2-3.000.000 turista, svi su dobrodošli.
– trenutno kod nas ima barem jedan više od 500.000, pa se to ni ne primjeti.

– I love this game.
Pozdrav !



Kada u proljeće nahrupi u europu 500.000 ljudi!

– tokom ljeta kod nas ima 2-3.000.000 turista, svi su dobrodošli.
– trenutno kod nas ima barem jedan više od 500.000, pa se to ni ne primjeti.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Drago mi je da je i dalje sunčano.

Nadam se da HDZ neće rješavati izbjegličku krizu kao za vrijeme rata.

Znači sve izbjeglice u hotele i kampove.

Ali to je OK. Izvanrednu situaciju proglasit i tamo ih smjestit.

Napokon ćemo imati punu sezonu 12. mjeseci.


Ivana ne zatvaraj hotele.
Izgleda da se sprema nova ruta preko Dalmacije i Dubrovnika.

– sve te turiste bez problema ukrcamo na trajekte i kruzere u Dubrovniku.
– iskrcamo ih u Savudriji.
– na moru nema žičanih ograda, ja sam isto kao i gospon Milanović protiv tih žičanih ograda.
– tim turistima prodamo plastične brodiće na napuhavanje, luftmadrace, pojase za spasavanje i šaljemo ih u EU.
– do SLO im je 100m, malo dalje Venecija, Trst, Koper, Portorož, oni sami neka biraju.
– EU će poslati i brodove kojima će ih spašavati ako bude potrebno.
– a usput se tu može i dobro zaraditi.

– I love this game.
Pozdrav !

ja bi ih sve pokrcao na croatiu airlines da ih vozi direktno za frankfurt i munchen iz dubrovnika, ionako ne žele ovdje ostati, a ovako se odmah reagira, smanjuje se nered, a naša firma , aerodrom i država dobro zaradi

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Da li Hrvati ostaju u Hrvatskoj ili su se pridružili izbjeglicama?

– nama koji radimo u RH je najveći problem Njemačka i njezina politika socijalne pomoći.
– gospon Milanović jednostavno mora dio Hrvata ili Sirijaca pokušati zadržati u RH.
– jer meni a i gospon Todoriću jednostavno nedostaje radne snage koja će raditi za 2.500kn .

– I love this game.
Pozdrav !

bravo jovane!

5/8!!!

QUNE,nekretninski fond u likvidaciji

Svi sudski sporovi su dobijeni,možda se nešto pojavi i kao ekstra profit
pa BV naraste i preko isplate iz temeljnog kapitala od 8,30 kn
P 17 kn
BV 39,xx
isplata iz temeljnog kapitala 8,30 kn,vrijedi do 9.10.2015.

Zašto tek sada abrumajem.Nakrcao sam se do grla u rasprodaji ova dva zadnja dana.
Prosječan ulaz ispod 19.Kupovao sam i na 20 i čak na 22 jer mi je izgledalo jeftino.Imamo kupca od 25.000 kom u ova zadnja dana koji nije kupovao sa skrivenim nalogom jer ne želi da dionica uđe u redovno trgovanje.Želi da ostane u zapećku kako bi i dalje kupovao po ovoj cijeni,zašto ne i niže.
Ako poslije dana ostvarivanja prava od 8,30 kn iz isplate temeljnog kapitala padne toliko i više ne prodajem već dokupljujem pa ću nakon isplate iz temeljnog kapitala gotovo duplirati broj dionica,ako se ne pojavi neka bolja prilika.
Ako padne manje od 5 kn prodajem,ako padne 7 pojma nemam,ako padne 8 i više
dokupuljem.
Jasno je da sam što se tiće keša kao crkveni miš.
Dok je DLKV na 15,QUNE na 17,OPTE na 1,60,PTKM na 14,50 bilo bi me sramota priznati da ćekam bolje prilike.I pad tržišta.
Imam velike oči,toliko bih toga kupio,naravno ništa iz razvikanog i skupog turističkog portfelja,nego neke turiste koje ću prodati kada ih vi počnete hvaliti.
Kupio bih i neke vajdovske dionice,a ima ih,navet ću ih kada se dovoljno nakrcam,naravno,na dnu.A mislim da je dno tu negdje iako u 13 sati vrebam
padavićare i preko 50%.Jeftino uvijek može biti jeftinije,ali meni je dovoljno da smatram da je nešto jeftino i da kupujem.
Sada je jako jeftino!!!!!

Med i mlijeko baš i ne teku,ali se mlijeko i ne kvari,a med je ionako nekvarljiva namirnica!!!!!!!!

New Report

Close