Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


graziani, dosta loš post ste napisali.

količina casha da nije presudna za dionicu?!
ako tržište vrednuje ADRS po 6 mlrd kuna, a ADRS ima 6 mlrd casha + MAIS + CROS + cromaris, ja bih rekao da je to dosta presudno.

Ako se ne slažete sa napisanim, to ne znači da je post dosta loš 😉
A ako smatrate da je BV presudan u određivanju cijene dionice, možda bi trebali ipak malo razmisliti o tome.


držanje do smrti da nije investiranje?!?
ovako iz glave:
buffett: "our preferred holding period is forever"
Graham: "a true investor is hardly ever forced to sell his shares"

Uvijek, ali uvijek je važan kontekst. I s time ljudi, a posebno na ovom forumu stalno imaju problema.
Pretpostavljam da niste niti Grahama niti Buffeta ozbijlnjije čitali, jer ovo je potpuno vađenje iz konteksta. Kada se govori o tome kako izabrati dionice, onda se govori o tome da dionicu trebaš odabrati tako da se osjećaš toliko sigurno u nju da je možeš držati zauvijek. A ne da dionicu treba držati zauvijek. Investicija je operacija sa početkom i krajem.


Već je zbog izbjeglica bilo otkaza podsezone.

– nije točno,
– kod mene je popunjenost u rujnu 100%, a cijene su mi stvarno velike i ide to.
– i listopad mi je dobro bukiran.
– a za studeni pa do 1/3 dižem cijenu na 1.000€ da mi prestanu bukirati.
– treba se malo i odmoriti, nije sve u novcima.

– I love this game.
Pozdrav !


Da li još kolege smatrate da su turističke dionice dobra kupnja?

– kupnja turističkih dionica vam je loša kupnja.
– ali kupnja hotela 1/1 vam je dobra kupnja.

– I love this game.
Pozdrav !


TDR više nije toliko bitan dio ADRS gupe,u 2014 je ostavrio oprativnu dobit oko 196 milijuna,MAIS će kako stvari stoje toliko natući već ove godine.Drugi riječima krajnje je vrijeme bilo za prodaju.
Na to da sav taj novac nije presudan imao sam priliku već ćuti 2012 g kad je dionica bila 220kn.pa da se ne ponovljam:
http://www.poslovni.hr/mobile/forum/tema/adrs-adris-grupa-dd-351?page=313

A šta da vam kažem, ja nisam rekao da je ADRS loša firma.
Ali sav taj novac je na računu firme, a ne u džepu dioničara. I sav taj BV ne vrijedi vam ništa bez prave uprave i managementa. To je ono što vrijedi u ADRS, a ne BV.


…Nije ispario.Glasao sam protiv,imam sigurnih 125,ali još nisam odlučio da li ću ih čuvati ili možda prodati.Imam još mjesec dana za razmišljanje.
istina samo pedesetak komada.

Je li se ti salis ili si ozbiljan. IMas 50 komada i za to si isao pretpostavljam na skupstinu koja je pretpostavljam bila u Splitu gdje je i sjediste firme. Pa da si isao busom i pojeo rucak potrosio si 500-600 kuna. Tu ti je cijela zarada otisla.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Molim ovo dvoje kolega koje komentiraju BRA analizu za dionicu koja kotira na Frankfurtskoj burzi da odu na za to predviđenu temu, a ne da zamaraju korisnike sa vradžbinama i gatanjima na temi koja za to nije predviđena.

lp


To što si ogranicen našom burzom nitko ti nije kriv. Tema se zove best buy. Ne best buy zse.

@alias,

tema je “Best buy” pod “Tržište kapitala – Hrvatska (ZSE)”.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Da li još kolege smatrate da su turističke dionice dobra kupnja?

Već je zbog izbjeglica bilo otkaza podsezone.

Da li smatrate da će zatvorene granice, sljedeće godine, dosta utjecati na turističku sezonu?

I koji je plan D?

Ja mislim da jesu. Izbjeglice apsolutno ne utječu na turističku sezonu, prošetajte se nalo Jadranom pa ćete vidjeti da su hoteli i dalje dobro popunjeni.
A i ne vidim razloga zašto bi izbjeglice uopće utjecale na sezonu, em ne prolaze kroz Dalmaciju, em ne nose oružje. Straha nema..



TDR više nije toliko bitan dio ADRS gupe,u 2014 je ostavrio oprativnu dobit oko 196 milijuna,MAIS će kako stvari stoje toliko natući već ove godine.Drugi riječima krajnje je vrijeme bilo za prodaju.
Na to da sav taj novac nije presudan imao sam priliku već ćuti 2012 g kad je dionica bila 220kn.pa da se ne ponovljam:
http://www.poslovni.hr/mobile/forum/tema/adrs-adris-grupa-dd-351?page=313

A šta da vam kažem, ja nisam rekao da je ADRS loša firma.
Ali sav taj novac je na računu firme, a ne u džepu dioničara. I sav taj BV ne vrijedi vam ništa bez prave uprave i managementa. To je ono što vrijedi u ADRS, a ne BV.

[/quote]
A šta reći,sve smo,si napisali,znamo da novac nije kod dioničara,nije ni u jednoj dionici na svijetu ali ovi su ga barem počeli žešće dijeliti…
To da nije bitan cash je deplasirano pisati,jer da nije tako ne bi ni dionica skočila sa 220 na nedavnih 400 kn,iako je tada neto dobit bila 500M kn a prošle 385M.
Nije ni uprava nesposobna kako se žele prikazati,jest da su radili greške,ali utrapiti TDR po onolikoj cijeni…svaka čast!Gledajući po profitabilnosti MAIS je već sada jača nego TDR od prošle godine,znači razvili su firmu,tako će i sa CROS i sa Cromaris,ali da će trebati vremena to sigurno.
Ukratko,marža sigurnosti na ovoj dionici je iznimno visoka,pravi defanzivni investitori to cijene,bolje polako ali sigurno nego loviti neke sumnjive growth priče,o stečajušama da i ne pišem

"Only dead fish swim with the stream"



Već je zbog izbjeglica bilo otkaza podsezone.

– nije točno,
– kod mene je popunjenost u rujnu 100%, a cijene su mi stvarno velike i ide to.
– i listopad mi je dobro bukiran.
– a za studeni pa do 1/3 dižem cijenu na 1.000€ da mi prestanu bukirati.
– treba se malo i odmoriti, nije sve u novcima.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Kolegice. Vaši turisti dolaze najvjerojatnije avionom u Hrvatsku. Oni koji žele doći vlakom ili autom to je malo teže.
Jer je Slovenija blokirala promet na graničnim prijelazima.

Moj Vam je savjet da ostanete otvoreni jer su najavili zimsku rutu za izbjeglice preko Albanije i Dalmacije.

Kako svi oni imaju više love od prosječnog Hrvata koji radi vani, uopće ne sumnjajte da će te dobro zaraditi.

primjer. Ti njima daješ 40 kuna da si djeca kupe čokoladicu, oni odbijaju i nude tebi 500 eura.

Tak da………..[emo_naivan]


Od kada je VW na ZSE, to nešto novo?

Pa nije ZSE. Ali recimo da je dobar primjer kako neka dobra firma i”dionica” može propasti u nekoliko dana.
Neki su počeli spominjati i bankrot VW, jer naprosto nema dovoljno love da poplaća sve kazne.

Nemreju svi biti ko Dinamo kaj ne treba svoj novac, osim kad ga daje grad Zagreb. Bilo iz proračuna+ turistička zajednica [emo_smijeh].
Očekujem da će se i tog novca odreknuti i besplatno reklamirati Zagreb.

Novaca se očito ima.[emo_zloban]



…Nije ispario.Glasao sam protiv,imam sigurnih 125,ali još nisam odlučio da li ću ih čuvati ili možda prodati.Imam još mjesec dana za razmišljanje.
istina samo pedesetak komada.

Je li se ti salis ili si ozbiljan. IMas 50 komada i za to si isao pretpostavljam na skupstinu koja je pretpostavljam bila u Splitu gdje je i sjediste firme. Pa da si isao busom i pojeo rucak potrosio si 500-600 kuna. Tu ti je cijela zarada otisla.
[/quote]
Bolje na 50′ komada zaraditi 1250 kn,nego na 1000 kom spušiti i jednu kunu.
Na LVCV sam “zaradio” točno 27% ako prodam,ali 125 mi je malo.
Na burzi se zarađuje pomalo.Prevelika izloženost jednoj dionici može biti jako
unosno,ali igranje na jednu kartu je i veliki rizik.
S obzirom na način ulaganja koje preferiram,a to su podcijenjene dionice koje nisu u fokusu moram imati veliku disperziju.U ovom trenu sam u preko dvadeset
dionica,s time da je nekoliko već delistirano kao JDKM,INDG,RLKL.Naravno u
minimalnim količinama.
Slučajno nisam bio u MIVA,radije sam bio u CHAG jer je fundamentalno podcijenjeniji.Radije sam u PIVK nego u VPIK ili Belje.
Radije sam u HJDR i HPDG nego u vašoj eliti RIVP ili LRH koji su preskupi u odnosu na moje nelikvidno blago.
Radije ću biti u HPB koji neće stradati od sindroma švicarac.nego u ZABi,a naročito u PBZ.Naravno da prednost dajem i SNBA koju bi trebalo kupovati na ovim razinama.
itd.itd.
Mlijeko se ipak malo ukiselilo,a nema ni meda radi velike suše.

New Report

Close