Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

..ERNT..


Jel ima danas netko u plusu? Hallo![emo_zloban]

– uvijek ima onih koji rade u plusu i tiha većina koja posluje u minusu.
– nije da se hvalim ali točno taj dan kada je gospon Bananarama napisao ovaj gore post ja sam ostvarila prinos od točno 100%.

– I love this game.
Pozdrav !



Jel ima danas netko u plusu? Hallo![emo_zloban]

– uvijek ima onih koji rade u plusu i tiha većina koja posluje u minusu.
– nije da se hvalim ali točno taj dan kada je gospon Bananarama napisao ovaj gore post ja sam ostvarila prinos od točno 100%.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Što si prodala hotele?

Kako komentiraš činjenicu da RIVP pada, makar trezor intenzivno kupuje?

Zbog čega neki smatraju da će ADRIS dalje rasti, makar je po meni došao trenutno do vrha, i neko vrijeme slijedi pad i stagnacija.

Zbog čega ljudi misle da će vlasnici koji su se pokazali mizernim dividendama prema malim dioničarima sada promijeniti politiku?

Naročito zato jer su sada prodali glavni izvor zarade cigarete.

Ne moraš biti previše pametan da prodaš ovisnost.

U ove druge gospodarske djelatnosti u koje su ušli, i za koje nemaju iskustva, čisto sumnjam da će im tako dobro ići.

Znači pad i stagnacija cijene dionica, prije nekog porasta.

peperončiću
zar si pao sa druge planete!?? tako i izgledaš! skureni totalno! i max zabrinut!
prouči malo brojke rivp pa se nećeš čuditi! pišem to godinu dana, ali neumorno brisan! nadam se da sam barem nekima na pm otvorio oči!
pa zatim detaljnije prouči i adrs i planirane inv i na GS IZNESENE ČINJENICE!

p.s ti si izgleda pao sa marsa i propustio mnogo toga, zato i pišeš svugdje same crnjake! samo zavist i jal!

meni ova g fantastična u svim pogledima sa 150% u dionicama! tebi sa 100% u kešu naravno da je crna!!”


peperončiću
zar si pao sa druge planete!?? tako i izgledaš! skureni totalno! i max zabrinut!
prouči malo brojke rivp pa se nećeš čuditi! pišem to godinu dana, ali neumorno brisan! nadam se da sam barem nekima na pm otvorio oči!
pa zatim detaljnije prouči i adrs i planirane inv i na GS IZNESENE ČINJENICE!

p.s ti si izgleda pao sa marsa i propustio mnogo toga, zato i pišeš svugdje same crnjake! samo zavist i jal!

meni ova g fantastična u svim pogledima sa 150% u dionicama! tebi sa 100% u kešu naravno da je crna!!"


Nažalost ja sam u dionicama samo 125%. 100 ušteda i 25% gotovinski kredit.
Margine kredit,ka0 i lombardni ne mogu koristiti jer je moj porfelj u nelikvidnim dionicama i na te dionice nitko ne odobrava kredit.
Ranije sam imao pravo na temelju porfelja od minimalno 50.000 kn mogao dobiti dnevni minus,a sada ni to.Agram brokeri su to omogučavali.Tada se krajem dana dalo skupiti padavičare koji su prodavali dionice radi pokriča gubitaka.

Med i mlijeko teče,a želio bi bujicu!!!!!


Crobrx postaje smijurija sa ovakvim pravilima oko sastava.
A zar vi stvarno ocekujete da ce institucionalci kupovati neka od ovih smeca koja su sad usla u crobex?
Turisti ocekuju najbolju sezonu a oni bi ih sad trebali prodavati, pa kad se objave 3Q i ovi opet udju u Crbex, onda kupovati? I drzati preko zime?
To mi se cini kao da bi uvijek bili na krivoj strani?

Iz crobeksa ispada 2,9 mlrd free floata tj. 17,76 % porfelja.Strašno. Ulazi1.1 mlrd kuna.
Samim time crobex postaje manje reprezentativan.Sramota je da ispada Ledo sa udjelom u crobexu od 7,31%,a ulazi RIZO sa o,11% udjela.Zar je moguće da mirovinci
ne vode računa da se svakog dana protrži barem jedna dionica Leda,na kupnji ili prodaji.
Ako se indeksni fondovi budu pridržavali statutarne obveze o repliciranju
crobexa samo OTP indeksni treba prodati oko 20 mil.kn u sedam dionica koje ispadaju i kupiti cca 8,5 mil u sedam dođoša,a ostatak nadokupiti u ostalih
18 dionica koje su ostale u crobexa.
Ovo je zaista veliki potres na tržištu,je će se te dionice koje sada prodavaju vjerovatno vraćaju u crobex za šest mjeseci.Ali indeksni fondovi donose na taj
način dodatnu likvidnost,što im je i svha.
Kako iz Crobexa ne može ispasti više od tri dionice,možda uđe i četiri nova za šest mjesecci jer bi VERN trebao nestati,delisting odnosno skvizanje.
OPTE,RIZO i INGR koje zajedno ne pizaju niti 0,5% neće ispasti radi nedostatnog
broja dana trgovanja.
Zlatek je rekao da je ovo smješno.Nije smješno nego tragično i pokazuje koliko
je crobex vlasnicima važan.Naravno i njihovo mišljenje o tržištu kapitala u
Hrvatskoj.
Ne zaboravite da dolazi i MTEL/Metronet/koji bi po ubrzanom postupku trebao u crobex,pa se čak i da se dogodi da se sa turistima počme trgovati i malo više
ostaje samo jedno ili maksimalno dva mjesta za povratnike,tj ostaje samo jedno mjesto za TUHO,PLAG,HUP i LRH.A SNHO i ne može u crobex.
Pričekati ćete barem jednu godinu da bi se turisti vratili u crobex.


peperončiću
zar si pao sa druge planete!?? tako i izgledaš! skureni totalno! i max zabrinut!
prouči malo brojke rivp pa se nećeš čuditi! pišem to godinu dana, ali neumorno brisan! nadam se da sam barem nekima na pm otvorio oči!
pa zatim detaljnije prouči i adrs i planirane inv i na GS IZNESENE ČINJENICE!

p.s ti si izgleda pao sa marsa i propustio mnogo toga, zato i pišeš svugdje same crnjake! samo zavist i jal!

meni ova g fantastična u svim pogledima sa 150% u dionicama! tebi sa 100% u kešu naravno da je crna!!"

Pa vidjeti ćemo tko je u pravu.

Ja sam samo vidio taj ponedelek RIVP 8 % u minusu.
Da trezor nije postavio leđa otišlo bi to i 15 % u minus.

Meni je drago da ste Vi zaradili. Na ovoj ZSE ima jako puno uspješnih ulagača.

Onda ne morate biti ljubomorni na mene koliko sam zaradio.

Što se tiče Adrisa svi znamo kako se vlasnici ponašaju prema malim dioničarima i kako su uz veliku dobit isplaćivali mizerne dividende.

Sad kad su napokon odlučili uložiti u nešto, čisto sumnjam da će uopće davati dividendu.

Škrti su.

I ne vidim razloga zakaj ste tak nervozni, ako ste toliko zaradili.

Uostalom vidim da mirovinci počinju razmišljati poćeti ulagati u turizam.

Meni dovoljan razlog da ne kupujem dionice turista i pokazatelj da su precijenjene.

Što se tiče crnjaka pametni vide što se dešava u svijetu.

I da je medo izašao iz brloga.

Lp

ps. Objasnite mi kako to da ste 150 % u dionicama, kakva je to matematika.

Da li ste 500% onda u plusu u dionicama?

Evropa grabi u zeleno, Ameri pripremaju zeleno otvaranje a HR [emo_palacd]


Evropa grabi u zeleno, Ameri pripremaju zeleno otvaranje a HR [emo_palacd]

To je već tamno zeleno,dva dana za redom.A Japan i Kina,to je bio brutalan rast.
Mi stojimo na mjestu,rekao bih da pomalo tonemo,a potresa nema.
Brodari nebi trebali povući.
Turisti su ionako prenapuhani, bilo blogerski,bilo sektaški,bilo sindikalni,
bilo razjedinjeni kao LRH,ali
neki nelikvidni lopinovski bi mogli i povući kao npr:HZVG već je napucan,
HPDG ne bi trebala biti jeftionija od HZVG jer je isti upravljač,a BV veći ili je možda falsifikat
HJDR je podcijenjen prema BV,a nakon ovakve sezone čak i EBITDAlno.
Industtrija,nije skupa ali ni jeftina,Rizo bi mogao povui.
Prehrambena industrija podcijenjena osim fondovskom smeča kao što su PODR i ATGR.
Ledo bi trebao imati najbolje godišnje izvješće i mislim da vrijedi više,ali ipak moji favotiti su PIVK,VUPIK i BELJE/točno tim rasporedom/ iz prehrambenog todeksa .
I što ostaje:OPTE,PTKM od stečajnih predstećajuša.
Ostaju nam i građevinari.Posao od 200 mil EUR na pruzi do Križevaca bi mogao odraditi samo DLKV i VDKT.Hidra je u agoniji.VDKT bi trebao nakon ćiovskog mosta
dobiti i pelješki/vjerujem da će se graditi/.Izgleda da nedostaje građevivske operative i kadrova za buduće potrebe.
Ulaganje u turizam iziskuje poštivanje rokova,a u Živogožđu i Kuparima objekti
nisu završeni na vrijeme.Da li je Tehnika prebukirana,tko će napraviti toliko
novih hotela?U Splitu investicijski bum.Gotovo pola milijarde EURa.
Dakle moj pik su građevinari na ćelu sa DLKV i manje Viadukt jer su im ugovaraći
poslova u ćorki.I IGH bi trebao nešto ušićariti kao nadzor.Iza njih bi trebalo biti dosta posla.
Prilika koliko hoćeš,samo treba hrabrosti.Za sada sa svojim likvidnim portfeljem
lagano pušim.Skačem od cvijeta do cvijeta,ali najčeše cvijet koji uzmem počme venuti kao npr: HBRL,LCDS stagnira,PTKM pada,RIZO stagnacija,OPTE me najbolje sluša,HHLD postaje vruć na 2,50 na dva bi trebao proključat.
Problem:Imam velike oći.Puno toga bi kupio,a ja 125% u dionicama.

kratkoroćna stagnacija,uz lagano klizanje,izgleda da neće biti strmopopižđenja u bezdan,radi pozitivne situacije u svijetu.Ili se možda varam.

Med izgubio na sladoru,a mlijeko se gotovo ukiselilo.



peperončiću
zar si pao sa druge planete!?? tako i izgledaš! skureni totalno! i max zabrinut!
prouči malo brojke rivp pa se nećeš čuditi! pišem to godinu dana, ali neumorno brisan! nadam se da sam barem nekima na pm otvorio oči!
pa zatim detaljnije prouči i adrs i planirane inv i na GS IZNESENE ČINJENICE!

p.s ti si izgleda pao sa marsa i propustio mnogo toga, zato i pišeš svugdje same crnjake! samo zavist i jal!

haha, a što vam molim te znači da je medo izašao iz brloga..koje je vaše tumačenje, jer može biti dvojako!!

meni ova g fantastična u svim pogledima sa 150% u dionicama! tebi sa 100% u kešu naravno da je crna!!"

Pa vidjeti ćemo tko je u pravu.

Ja sam samo vidio taj ponedelek RIVP 8 % u minusu.
Da trezor nije postavio leđa otišlo bi to i 15 % u minus.

Meni je drago da ste Vi zaradili. Na ovoj ZSE ima jako puno uspješnih ulagača.

Onda ne morate biti ljubomorni na mene koliko sam zaradio.

Što se tiče Adrisa svi znamo kako se vlasnici ponašaju prema malim dioničarima i kako su uz veliku dobit isplaćivali mizerne dividende.

Sad kad su napokon odlučili uložiti u nešto, čisto sumnjam da će uopće davati dividendu.

Škrti su.

I ne vidim razloga zakaj ste tak nervozni, ako ste toliko zaradili.

Uostalom vidim da mirovinci počinju razmišljati poćeti ulagati u turizam.

Meni dovoljan razlog da ne kupujem dionice turista i pokazatelj da su precijenjene.

Što se tiče crnjaka pametni vide što se dešava u svijetu.

I da je medo izašao iz brloga.

Lp

ps. Objasnite mi kako to da ste 150 % u dionicama, kakva je to matematika.

Da li ste 500% onda u plusu u dionicama?
[/quote]

http://www.banka.hr/komentari-i-analize/varljive-metrike-i-valuacija-trzista
što je balon ili mjehur i što veli buffet

IGH-R-A

New Report

Close