Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izbori najkasnije do 15. studenoga


Izbori kucaju na vrata a burza pada.Koliko su naših milijunčeka vladajući spremni uložiti u promidžbu blagostanja preko uhljeba u mirovinskim fondovima? Pitanje je sad?[emo_smijeh]

E, banarama!

pa zadnju su lovu dali za ove u Švicarskim francima.

Kako malih dioničara koji trguju na ZSE ima manje od “švicaraca” čisto sumnjam da ćemo vidjeti zelenu boju.

Uostalom, oni vole crvenu boju.

Tak da……….


Izbori kucaju na vrata a burza pada.Koliko su naših milijunčeka vladajući spremni uložiti u promidžbu blagostanja preko uhljeba u mirovinskim fondovima?

niti kune neće uložiti…sve što imaju usmjerit će izravno prema biračima/glasačima …. a što se nas tiče, već su donijeli propis prema kojem se naplaćuje dobit na zaradu od trgovanja dionicama i to starta 01.01.2016. Toliko o tome koliko su im bitni ulagači na koje gledaju kao na burzovne špekulante koje treba oderati!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


Nevezano za best buy, ukoliko vas zanimaju dobre knjige o trejdanju.
Preporučio bih vam: Market wizards i One Good trade.

ima li prevedena verzija za nas koji nismo “englezi”, zna li netko?

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

koliko ja znam to nije izglasao sabor pa ce i sa tim porezom koji je trebao stupiti 01.01,2016 pricekati izbore i malo jasnije nacin oporezivanaja

Vlada RH predlaze zakona a donosi ih Sabor Rh kao najvise zakonodavno tijelo u Rh kako ovaj zakon od 01.01 podljeze ZKP mora biti izglasan od strane Sabora i ocitan u Narodnim novinama

Mais, jdgt, lkpc izaberite pobjednika

turistiočke dionice gube na likvidnosti jer su napucane.
Dokaz:Iz crobexa izletili:
HIMR,HMST,HUP,LRH,PLAG,TUHO i LEDO
To bi trebale biti best sell dionice,osim možda LEDA.
A ušle su :MAIST,OPTE,RIZ0,PTKM,LKRI,TPNG,VERN
Dobro vam je Ivana govorila za OPTE i PTKM.ja je nisam posluša već sam sluša samog sebe i kupovao.Izašao iz RIZO,ali se i vratio,logično!
MAIST je preskupa,a izgleda da če biti i skuplja,ali ostavljam je vama.
LKRI-postaje fondovska zona …. nisam kupovao na 40,šteta,bilo je to brzih 25% i više,jer je dokapitalizacija
provedena jako brzo.Ciljana cijena je preko 60 jer izgleda da institucionalci nisu zadovoljni
sa dvadesetak posto,oni bi htjeli više od 50% kao na DLKV.Na VERNU imamo sigurnih 6 do 7% u preuzimanju,a TPNG i nije baš interesantna,radije TNPL na 800 i niže.
U Lopinex fondu rizičnog kapitala u jednom trenu odletio na visokih 90% zarade,
naravno virtualne,u ovoj godini.Ali razvoj ukazuje da ću uskoro na 50% rasta… ili možda na 150%.
Bukvalno rastem žestoko,jedino PTKM,RIZO i OPTE mi smanjuju bukvalnu imovinu.
Ali tu ionako trejdam.U RIZO i OPTE odlično,u PTKM i ne baš,lagano pušim.

Ako mi ovako bude išlo slijdećih desetak godina plaćati ću veliki prez na dobit,a to me baš ne raduje jer bi taj porez isisao sok iz mojih nelikvidnog portfelja/vodim četiri/ pa ću morati biti i u likvidnijim pozicijama barem za očekivani porez.
naravno ne odustajem od HHLD i LCDS,naravno ima toga još,u 13 sati sam najaktivniji.

Lopina zastupas samo stecajuse. Turisti su uvijek bili nelikvidni, a u crobex su usli po ubrzanom postupku zbog velikog prometa. Ocekivalo se da ce i ispasti, pogotovo oni cija dionica kosta po par tisuca kuna pa si ju mali ne mogu priustit. Stavi opte i ptkm na 5000kn pa da vidimo hoce li proci 3 dionice mjesecno.

Lopina, bila dionica u Crobexu ili ne manje je bitno, najvažniji pokretač za samu dinicu “da se pokrene sa perona” su bile i uvijek će biti važne informacije koje daju likvidnost te omogućuju kupcu i prodavaču ulaz-izlaz. Sve ostalo je manje bitno iz moje perspektive buljenja u laptop unazad pet godina…[emo_smijeh]

Amerikanac
Povijest je učiteljica života.
Ali predviđanje budućnosti i nije velika mudrost,ako znamo što će biti za koji mjesec.Tako da je indeksni fond počeo djelovati i prije objave o reviziji crobexa.Npr.u portfelju već imaju Maistru 5.400 komada,a prema velićini portfelja
trebali bi imati cca 8 do 9.000 komada na 21.09.2015.Dakle,trebaju još dokupljivati,ali i ne moraju.Ali prodavati Mmistru nebi smjeli,ni Rizo ni PTKM ni ostale koji ulaze u crobax.Čak će trebati dokupljivati ostalih 18 dionica koje ostaju u crobexu,a vjerovatno i dionice novih sastavnica crobexa,jer OTP
indeksni po prospektu replicira crobex/naravno ne 100%/.Ako su kupovali LKRI po 40
u dokapitalizaciji dobro su zaradili,pa bi sada sa dokupom malo podigli cijenu,a ako nemaju LKRI u porfelju možda je napucaju i preko 50 da bi skupili potrebnih 56 tisuća komada.Dokapitalizanti i nisu baš skloni prodaji LKRI.
A u porfelju OTP indeksni imaju i 2.8xx komada HMST i to bi trebali prodati.po koliko????.
Na ovakvom tržištu možda ispod 180,a da vrijedi više u eventualnom preuizimanju,vjerovatno da.Ali bliska budućnost nije sjajna,a daleka budućnost
a t0 je tri do četiri mjeseca ima puno nepoznatih varijabli,a najveća i najnepredvidljiva je država sa imovinom kojom raspolaže.Tu budućnost znaju samo
podobni,a mi možemo predviđati i tapkati kao slijepci.
Zašto je crobex u ovom trenutak interesantan.Pa iz crobexa izlami 2,9 mlrd
tržišne kapitalizacije,a ulazi samo 1,1 pa će udio onih koji ostaju biti veći,
jer će dođoši težiti manje.
Ipak sedam većih izlazi,sedam manjih ulazi.Da li će ti manji postati veći??????

Sramim se koliko sam pametan,nadam se da sam i vama koristan!!!!

Med i mlijeko teće u mom porfelju,a ćini mi se da će dotok biti sve veći i veći.Zse je moja bara.što je mutnija,lakše lovim!!!!!!

nevolim priznati jer sam u dionicama u ovom trenutku da mogu birati birao bi kes

Crobrx postaje smijurija sa ovakvim pravilima oko sastava.
A zar vi stvarno ocekujete da ce institucionalci kupovati neka od ovih smeca koja su sad usla u crobex?
Turisti ocekuju najbolju sezonu a oni bi ih sad trebali prodavati, pa kad se objave 3Q i ovi opet udju u Crbex, onda kupovati? I drzati preko zime?
To mi se cini kao da bi uvijek bili na krivoj strani?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close