Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nevezano za best buy, ukoliko vas zanimaju dobre knjige o trejdanju.
Preporučio bih vam: Market wizards i One Good trade.
To je obvezna literatura za pripravnike u pojedinim firmama koje se bave mešetarenjem.
Ne znam sada koji su autori, davno sam to čitao. Vjerujem kako se može naći i u PDF formatu… jako dobri savjeti se mogu naći.


Nečete me više je'bati sa raznim bezveznim dionicama i tiskanim novcima bez pokrića jer sam kupio investicijsko zlato.

A dio sam uložio u vlastiti posao.

Baš si pogodio s zlatom.

Koliko si izgubio do sad?
Vaš link …

ATPL
Situacija s vozarinama je loša da lošija ne može biti, i iz tog razloga smatram da se trend mora preokrenuti! Smatram da sizaucija s Kinom i nije toliko drastična koliko je svi doživljavaju! A što se tiče same cijene, sve lođše vijesti su već uračunate u cijenu, tako da i najmanji pozitivni signalčić može lansirati ovu firmu!
DLKV
Jesu zaduženi reklo bi se ko “Grčka”, no ugovorili su jako puno ino posla kojeg po običaju odrađuju s vrlo dobrim maržama! Drastičan rast prihoda a vjerujem i dobiti očekujem na kraju godine! Trenutna cijena je iz tog razloga smiješna!
RIVP
Ovo je malo konzervativnije, no mišljenja sam da je u tijeku fantastična sezona koja će se vidjeti već na 3Q izvješću! Očekujem 40 % povećanje prihoda te usklađivanje marži, bar približavanje konkurenciji, a to onda znači-boooom!
Ova blue chip dionica je svakako na ovim razinama podcjenjena, ali ovo je ipak za malo dugoročnije igrače.
ADRS-P
Povlašteno izdanje kaska za onim redovnim, što s razlogom a što bez. U svakom slučaju smatram ovo veoma podcjenjeno, pogotovo u vidu skore izdašne dividende, a isto tako i u vidu transformacije kompletne firme u turističko-osiguravajućeg giganta. Realno je očekivati fantastične Maistrine rezultate kao i veliko poboljšanje u poslocvanju Croatie, bar u odnosu na prošlu godinu, a u anrednim godinama očekujem još veće korake naprijed. Ovo je također blue chip za malo konzervativnije.

Ovo je isključivo moje mišljenje, konkretni odgovori su dobro došli!


ATPL
Situacija s vozarinama je loša da lošija ne može biti, i iz tog razloga smatram da se trend mora preokrenuti! Smatram da sizaucija s Kinom i nije toliko drastična koliko je svi doživljavaju! A što se tiče same cijene, sve lođše vijesti su već uračunate u cijenu, tako da i najmanji pozitivni signalčić može lansirati ovu firmu!
DLKV
Jesu zaduženi reklo bi se ko "Grčka", no ugovorili su jako puno ino posla kojeg po običaju odrađuju s vrlo dobrim maržama! Drastičan rast prihoda a vjerujem i dobiti očekujem na kraju godine! Trenutna cijena je iz tog razloga smiješna!
RIVP
Ovo je malo konzervativnije, no mišljenja sam da je u tijeku fantastična sezona koja će se vidjeti već na 3Q izvješću! Očekujem 40 % povećanje prihoda te usklađivanje marži, bar približavanje konkurenciji, a to onda znači-boooom!
Ova blue chip dionica je svakako na ovim razinama podcjenjena, ali ovo je ipak za malo dugoročnije igrače.
ADRS-P
Povlašteno izdanje kaska za onim redovnim, što s razlogom a što bez. U svakom slučaju smatram ovo veoma podcjenjeno, pogotovo u vidu skore izdašne dividende, a isto tako i u vidu transformacije kompletne firme u turističko-osiguravajućeg giganta. Realno je očekivati fantastične Maistrine rezultate kao i veliko poboljšanje u poslocvanju Croatie, bar u odnosu na prošlu godinu, a u anrednim godinama očekujem još veće korake naprijed. Ovo je također blue chip za malo konzervativnije.

Ovo je isključivo moje mišljenje, konkretni odgovori su dobro došli!

Sve bu ti to još palo.

Nije problem Kina (makar će sve više smanjivati upotrebu ugljena u TE), već cjelokupno gospodarstvo čiji je rast zadnjih godina bila temeljena na rastu cijene sirovina (naročito nafte), a ne na zdravom rastu industrije.

To se vidi po tome što su cijene nafte užasno niske, a nema uopće potražnje za njom.

Po meni vani je bio rast pet godina, tako da sad idu pet loših godina.

Ne moram posebno objašnjavati što to znači za naše firme, pa i one koje posluju vani.

Ne bih ja to bas tako generalizirala vezano uz “pet losih godina” i “sve bu palo”.
Npr po svemu sudeci, turisticke tvrtke ce imati pet najboljih godina ikad. Rastu cijene i produzuje se sezona. I kako stvari trenutno izgledaju – sve bu raslo.


Ne bih ja to bas tako generalizirala vezano uz "pet losih godina" i "sve bu palo".
Npr po svemu sudeci, turisticke tvrtke ce imati pet najboljih godina ikad. Rastu cijene i produzuje se sezona. I kako stvari trenutno izgledaju – sve bu raslo.

Vrlo optimistično.

Pogledajte si ponedelek. Možete mi onda objasniti zašto su onda i te turističke dionice bile u crvenom, ako je najbolja sezona ikad.
Bilo bi logično da su svi investitori ulazili u turističke dionice.

Ako dođe do ponovne recesije vani budite sigurni da naše turističke tvrtke neće imati tako dobro sezonu.
Sezona nam dalje ovisi o klimatskim promjenama.

I ono što je najvažnije naše je ekonomija na koljenima, industrije nema.

Jedini način na koji će Vlada moći začepiti proračunsku crnu rupu da uzme još onima koji nešto zarađuju.

Porez na nekretnine neće biti jer je to političko samoubojstvo, a većini Hrvata to je još jedino što imaju.
Nekretninu iz boljih vremena.

Znači očekujem podizanje PDV-a na turizam na 26 %.

Uostalom Europa je Grčku na to natjerala.
Budite sigurni da će ga dići, bez obzira tko dođe na vlast.

A tada zarada i povrat novca postaju još duži.

Naravno, sve ovo je pod premisom da će Europa pasti u jake probleme zbog izbjeglica, smanjenja proizvodnje i izvoza svojih proizvoda.

Morate znati da je Europa izgubila Rusiju, Bliski istok, Kinu, Brazil, Canada,Norveška, Velika Britanija gomilaju gubitke zbog cijene nafte….
Tu naročito ciljam na auto industriju.

Dok se ne počne ulagati u proizvodnju i nove tehnologije, a ne u balon dionica a tu ubrajam i tehnologije zelene obnovljive izvore energije (koje nemaju kome prodati).

Jer je energija postala jako jeftina jer je nitko ne treba i potrošnja u svijetu konstantno pada.

Uostalom vidjeti ćemo.

Samo kažem što je jako naraslo, kad tad mora pasti.

To se zove sila teža.

Lp

BDP porastao za 1,2 posto – više od očekivanja


Kad se upregne stranačka mašinerija onda i “nojevi” lete. Ima malo i istine ipak je i turistička sezona tome doprinijela.
U skladu sa pojačanim djelovanjem stranačke uhljebničke mirovinske mašinerije imam hrabrosti reći da očekujem do izbora Crobex na 2000 bodova. Jedino ako bude nekih većih poremećaja u svijetu možda ne bude tako u suprotnom zasigurno u 4 kvartalu slijedi pump-mi.[emo_smijeh]


Vrlo optimistično.
Pogledajte si ponedelek.

Ja bih rekla realno. Ali dobro poštujem i druga mišljenja.
Pogledala i ponedelek. I svi hoteli i dalje stoje na svojim mjestima, more se plavi kao i prije ponedelka, tražila se soba više, sezona je bitno produžena, a cijene više nego lanjske. Nekako mi se to činilo očito pa nisam komentirala.


Možete mi onda objasniti zašto su onda i te turističke dionice bile u crvenom, ako je najbolja sezona ikad.

po mom mišljenju, bez racionalnog razloga.


Znači očekujem podizanje PDV-a na turizam na 26 %.

Sumnjam, ne pila se grana na kojoj se sjedi, ali čak i da se to dogodi, i dalje će turisti dolaziti i plaćati tih 26%. Neto cijena će ići u prihod/dobit, kao i do sada.


…gomilaju gubitke zbog cijene nafte….
Tu naročito ciljam na auto industriju.

hm… meni se čini kad bi npr cijena goriva pala na 1kn i kad bi se tu održala jedno 10 godina, da bi to bilo dosta poticajno za kupiti novi auto na benzin/naftu, tj za poticajno auto industriju, za tvrtke koje se bave transportom i sl. 🙂


Samo kažem što je jako naraslo, kad tad mora pasti.

To se zove sila teža.

e ovo je stvarno bezveze… a tako je elementarno… dakle, imate tvrtku koja par godina, svake godine radi više prihoda i više dobiti, uz sve to ulaže da bi u budućnosti imala još višu i stabilniju dobit. i dionica prati svojim rastom.
ta dionica je porasla s očitim razlogom. zašto bi ta dionica kad-tad morala pasti?
ili, imate dionice koje su podcijenjene i kroz vrijeme dosta rastu. ali još uvijek nisu na realnoj vrijednosti (u usporedbi sa sektorom). i sad vi mislite da bi te dionice kad tad ipak morale pasti nazad zato što su u prošlosti rasle!?



@ Ivana

Sve je to lijepo, ali počela si komentirati dionice kao lopina bez prometa.
Istina njegove su predstečajne, ali se svodi na isto.

Ono što sam naučio na ZSE da biti ozbiljan ulagač na duge staze može biti dosta skupa bez obzira na izvještaje same dionice.

Sve mi se više čini da mi polako galopiramo prema novoj svjetskoj krizi, a onda će doći do novog potopa dionica vani.

Pogodi kako će se ponašati naš jadni CROBEX? Vidi povijest.

Nafta ide dolje i tko zna kako će sad završiti. Do 40 eura po barelu sigurno, a onda ćemo vidjeti da li će izmisliti novi rat.

Vaš link …[/url]

Hoću reći da bi ta stagnacija koju prognoziraš mogla prijeći u crvenilo.
Bez obzira na fundamente dionice, makar je očekivati ako opet dođe do krize u svijetu i izvještaji navedenih dionica će se smanjivati jer se ipak radi većinom o izvoznicima.
Zato oprez.

Zato bi preporučio likvidne dionice.

Run and gun!

Kako bi rekli u I loves this game!

Zanima me što mislite o nafti koja je pala ispod 39 $.

Da li slijedi odbijanac na cca 44$ pa pad na 32 $ po barelu?

Ili idemo odmah zagnjuriti na 32 $ bez zaustavljanja?
[/quote]

izgleda da ide kako sam predvidio.

Sada bi se trebala stabilizirati na cca 45 $, a onda ronimo do 32 $.

Lp




@ Ivana

Sve je to lijepo, ali počela si komentirati dionice kao lopina bez prometa.
Istina njegove su predstečajne, ali se svodi na isto.

Ono što sam naučio na ZSE da biti ozbiljan ulagač na duge staze može biti dosta skupa bez obzira na izvještaje same dionice.

Sve mi se više čini da mi polako galopiramo prema novoj svjetskoj krizi, a onda će doći do novog potopa dionica vani.

Pogodi kako će se ponašati naš jadni CROBEX? Vidi povijest.

Nafta ide dolje i tko zna kako će sad završiti. Do 40 eura po barelu sigurno, a onda ćemo vidjeti da li će izmisliti novi rat.

Vaš link …[/url]

Hoću reći da bi ta stagnacija koju prognoziraš mogla prijeći u crvenilo.
Bez obzira na fundamente dionice, makar je očekivati ako opet dođe do krize u svijetu i izvještaji navedenih dionica će se smanjivati jer se ipak radi većinom o izvoznicima.
Zato oprez.

Zato bi preporučio likvidne dionice.

Run and gun!

Kako bi rekli u I loves this game!

Zanima me što mislite o nafti koja je pala ispod 39 $.

Da li slijedi odbijanac na cca 44$ pa pad na 32 $ po barelu?

Ili idemo odmah zagnjuriti na 32 $ bez zaustavljanja?
[/quote]

izgleda da ide kako sam predvidio.

Sada bi se trebala stabilizirati na cca 45 $, a onda ronimo do 32 $.

Lp
[/quote]

Normalno.

Kad ovi K.reteni ne bi pokrenuli 3. svjetski rat u Siriji.

Ode nafta, ali neće dugo.

@ Kolega bogata (ili kolegice ako ste u međuvremenu…)

Znači ja nisam govorio o svim dionicama već samo o navedenim.

Po meni su sve one na nekom vrhu, pri čemu će u naredno vrijeme doći do njihovog pada. Kod nekih više, kod nekih manje.

Još ATPL ima najviše potencijala za rast, ali vjerojatno će prvo pasti.

Sad nemam vremena ali preko vikenda ću Vam detaljno odgovoriti na Vaš post s kojim se u cjelini naravno ne slažem.

Izbori najkasnije do 15. studenoga


Izbori kucaju na vrata a burza pada.Koliko su naših milijunčeka vladajući spremni uložiti u promidžbu blagostanja preko uhljeba u mirovinskim fondovima? Pitanje je sad?[emo_smijeh]

New Report

Close