Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još sutra kada popucaju margini al će biti tarabane![emo_smijeh]

Cash je jedino dobra investicija danas.

Jel ima danas netko u plusu? Hallo![emo_zloban]

Malo je problem biti u CASHU.

Moram prestati gledati ZSE jer bi još mogao nešto kupiti.

Odmah si napraviti gubitak bezveze.

Pa na Diokiju sam na nuli.

Bio bi u plusu da ga nisu maknuli.[emo_namigusa]


Jel ima danas netko u plusu? Hallo![emo_zloban]

Ima, ima, MI u VAjdi

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Još sutra kada popucaju margini al će biti tarabane![emo_smijeh]

Burza s prosječnim dnevnim promet od 3 milijuna kuna i jednom od stotinu banaka koje nude margin svakako je puna margin kredita.

Nečete me više je’bati sa raznim bezveznim dionicama i tiskanim novcima bez pokrića jer sam kupio investicijsko zlato.

A dio sam uložio u vlastiti posao.

.


Malo je problem biti u CASHU.

Moram prestati gledati ZSE jer bi još mogao nešto kupiti.

Odmah si napraviti gubitak bezveze.

Pa na Diokiju sam na nuli.

Bio bi u plusu da ga nisu maknuli.[emo_namigusa]


Natašte sam prodao što sam mogao.I pogodio,jer je kasnije potonulo niže.
Malo kasnije kupovao i pogriješio,jer se kasnije moglo kupiti još niže.
Ipak uspio sam kupiti Belje na dnu,OPTE skoro na dnu,DLKV ušao prerano jer sam mislio da neće ispod 16, slično i sa PTKM ,HHLD
uspio kupiti u igri najbri prst,isto tako i PIVK,CHAG nisam ni registrira..šteta ….u HBRL ušao prerano.Sve u svemu
brokeri mogu biti zadovoljni,ja nisam jer sam propustio kupiti ARNT na 301 i odmah prodati na 330.

Med se iscijedio, mlijeko se prolilo,ali moj potrfelj danas skliznuo samo nešto preko 1%.Razlog što se sa preko 50% dionica iz mog porfelja nije ni trgovalo jer se nalazi u posebnom režimu.
Da li to znači da posrtanje tek počima.Ipak za prave majstore ovo je dobra prilika,bilo je burno,panika je napravila svoje.
Za nas stradalnike butze 2008/2009 odlična prilika za zaradu.Mi imamo iskustva!!!!!

portfelj mi za sada okinuo 3% i ovogodisnji plus pao ispod 10%, volim ove korekcije, puno je jasnije nego kod rasta sto valja a sto ne valja. s druge strane dobra poduzeca koja su donekle napumpana isto se jace korigiraju zajedno sa srotom, pa se moze u dobar shopping uz sezonska snizenja. problem je sto sam kratak s cashom, nesto cu povuci iz stvarnog zivota te na to treba vidjeti sto je najmanja steta kratiti od dionica, pa na trznicu, pomalo, bez zurbe:)

drevil, što zanimljivog čitate ovih dana?
kako ste se onomad proveli s fisherom?

ja sam kindle malo stavio na stranu i počeo čitati stvari iz knjižnice… ali ne mogu probaviti te loše prijevode… pogotovo stručnih termina.

best buy?
tko čita ovaj forum, mikan-MIVA su mu stvari koje idu zajedno. naravno, sad na 600+ kuna se ne bih usudio govoriti da je best buy.
vrtim i ja neke brojke po excelima i po tome je best buy… ne bi vjerovali… HT 😉


drevil, što zanimljivog čitate ovih dana?
kako ste se onomad proveli s fisherom?

mikane, kako cudan pogodak timinga o citanju. obicno kad sam intenzivno u glavolomkama na poslu, ostatak dana i vikendom mi treba protivteza pa manje citam: vrt, barka, setnja. nazalost prije dva tjedna sam zalegao od isijasa i napao sam citanjem u vise pravaca da ne izludim od lezanja (inace sam gutac stranica): burza, psihologija, vjerojatnost te iz moje struke zaostaci da se ne otkrivam previse. dakle procitao: tracy how to read a financial report, taleba fooled by randomness jer me puno ranije odusevio crni labud, kahneman misliti brzo i sporo, razocaran vjerojatno losim prijevodom, o psiholoskim slabostima dovoljno je bilo i montierov little book of behavioral investing koga sam sada procitao ponovno poslije kahnemana da potvrdim sumnje iz sjecanja, sada citam probability for dummies, you can be a stock market genius greenblatta i dvije knjige iz struke.
fischera se sad vec slabo i sjecam, nije mi neko pamcenje, bio mi je ok, ali definitivno pravac mog investicijskog stava je graham – lynch – greenblatt – montier & taleb. zbog isijasa imam problem sa sjedenjem i tipkanjem pa ne zamjerite ako ne odgovaram brzo ili redovito na neki upit ili komentar, idem lec…

tablet uzeti i sve iz ležećeg položaja rješavati. 😉

jako puno se preklapamo… psihologija i vjerojatnost su u samoj srži mojih interesa.
kahneman, taleb, montier… da i greenblatt… a ovo sto kazem da sam ostavio kindle po strani, na njemu taman citam you can be a stock market genius… a u ruci graham&dodd 😉
gigerenzer?

brz oporavak želim.

New Report

Close