Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

RUN & GUN taktika

Ili po naški, udri i bježi.

To radim kod likvidnijih dionica kada padnu.

Nedostatak je što morate svaki dan pratiti stanje na gledalici.

To su bile ingra, ATPL, Optima, Đuro.

S time da sam Optimu mislio i ozbiljnije kupovati, ali me je izvještaj ipak razočarao. dio sam ostavio, a dio prodao.

Kako neću biti u stanju pozorno pratiti više burzu, najvjerojatnije više neću ni ulagati u burzu.

za kraj da sam ja šeik i da kupujem firmu za oklopna vozila.
poslije te kupnje logično bi bilo da kupim odašiljače i veze.

Jer treba sav taj oklop povezati.[emo_zloban]

@lopina

Ajmo vrli moj prijatelju pokazati dobit ovdje javno. Imaš valjda na traderu onaj mali pokazatelj koji se zove pregled dobiti. Eto pa da se uvjerim koliko si velik s malim dionicama. Jel pošteno?

Riz mi dijeluje kao jako dobra dionica a i zivnula je u zadnje vrijeme…bilo bi dobro kad bi uskoro objavili privatizaciju koji su najavljivali pa da se desi ko na generi “vise srece neg pameti”

Ono što mi je trenutno važnije.

Da li je netko ove godine ulovio Orade?

Meni grizu samo Ušate i Bukve.

Da li je netko vidio kraljicu na Jadranu?



@lopina

Ajmo vrli moj prijatelju pokazati dobit ovdje javno. Imaš valjda na traderu onaj mali pokazatelj koji se zove pregled dobiti. Eto pa da se uvjerim koliko si velik s malim dionicama. Jel pošteno?


Ne dolazi u obzir.
Za sada sam se odao:HHLD i LCDS
Evo još jednog kandidata-

PLJK_R_A
Uspješno provedena PSN u kojoj je BV napucan sa 90 na 136 sa FI 30.06.2015.
Račun bio u blokadi od početka lipnja,deblokiran pred neki dan.
Ipak blokada računa u toku lipnja i srpnja je ostavilo traga na previđeno poslovanje pa će poslovni rezultati biti slabiji od mogućih.Ipak turistički bum i povečanje broja gostiju će malo amortizirati taj negativan utjecaj.
Prvi test imamo početkoim listopada kada dospjeva prva rata za otplatu reprogramiranih dugovanja u ptogodišnjem razdoblju.
Kratkotrajna imovina je manja od kratkotrajnih potraživanja,ali to je uobićajena slika svih turista do FI3Q.
Ipak smatram da je to opasnost pa eventualna kupnja predstavlja i opasnost da se izgubi sve jer ovo je bilo zrelo za stećaj,a nakon PSN još ništa nije jasno.

Ima jedna izuzetna vijest.Na skupštini je bio prijedlog da se nominala od
100 kn smanji na 10,tj trebali smo imati nominalu 10 kn i 126 kn imovinu iznad
tih 10 kn s obzirom na BV od 136,xx.Država koja ima 26,65% vlasništva nije dozvolila većinskom vlasniku da prođe taj pakleni plan.Večinski je vjerovatno
namjeravao nakon denominacije na 10,napraviti dokapitalizaciju po 10 uz istiskivanje malih dioničara.
U PSN nagodbi u prvobitnom prijedlogu je bila predviđena dokapitalizacija od
30 mil kn,ali po nominali po 100.Većinski je pokušao to pretvotiti u vjerovatno
3 mil dionica po 10 uz isključenje ostalih.Država mu to nije dopustila.Usudio bih se reći da je ova blokada računa iscenirana radi sijanja panike,denominacije
i deranja malih dioničara do kosti.Prljava rabota većinskog vkasnika nije
dozvoljena,a državi je interes da se sačuva 400 radnih mjesta i da ovo ćudo ne ide u stečaj.
I upravo radi beskrupuloznog vlasnika ovo treba tretirati kao crvenu zonu u kojoj se sve može zazeleniti,ali postati i krvavo crveno.
Dakle,radi se o rizičnoj investiciji u koju ne treba ulaziti sa više od 3 do 5%
kapitala.Ovo je rizična investicija gdje se lako zarađuje nekoliko stotina posto,ali još lakše spuši ne baš 100%,ali 50% vrlo lako.Ako krene naopako
ne može se izaći pa gubitak može biti.
Ovo je tipična dionica za Lopinex fond rizičnog kapitala.
Napomena:HHLD je isto rizična dionica ali tehnićki može u nebo
LCDS fundamentalno9 može i na 100,ali tehnički može i na 15 i tu se možemo izlagati i malo više.Ja i 30% portfelja,a vi ne više od 10%.

Med i mlijeko teće u Lopinexu,a vama samo voda.E moj Plavi i Alias kuda se vi gubite.Naravno da se ovo odnosi i na Drevila.Ivana sedma se opametila,ostavila se HT i ostalog fondovskog smeća i KODT je prodala ..nudro,a OPTE i PTKM su joj prioritet.Bravo za Ivanu!!!!!!!

Napomena:HHLD je isto rizična dionica ali tehnićki može u nebo

Vidim da si i ti gledao Mrak-Taritaš u kasno večernjem dnevniku.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Ako ju je Ivana sedma prodala – tada je best buy KODT i naravno MIVA zbog http://www.poslovni.hr/svijet-i-regija/americo-britanska-studija-prijete-nam-velike-nestasice-hrane-i-cjenovni-sokovi-300365

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Ivana sedma se opametila,ostavila se HT i ostalog fondovskog smeća i KODT je prodala ..nudro,a OPTE i PTKM su joj prioritet.Bravo za Ivanu!!!!!!!

– HT-a stalno držim jednu sitnu poziciju,
– većina portfelja je sastavljena od fondovskog smeća,
– KODT, malo više zastupljen u portfelju,
– OPTE cca 3% portfelja, kupovala sam padajuće noževe, ispalo dobro, ali ovaj tjedan ću to malo pokratiti.
– PTKM, zanemariva stavka u portfelju cca 0.2%, ovaj tjedan ću se i toga riješiti, sitna dobit, cca za burek.
– ovaj tjedan sam imala par sitnih transakcija kupnja ADRS, i to je padajući nož, možda zbog dividende cijena ode malo gore, ali i to je upitno zbog kapitaliziranja dobiti na njemu, po meni je i na ovim cijenama ADRS o.k. iako ne očekujem neki veći rast cijene.
– od fondovskog smeća još sam kupovala jednu banku, isto sitna transakcija, i tu očekujem pad cijene.

– keš pozicija o.k., ne trebam ništa prodavati, imam love za kupnju.
– trenutno mi svakodnevno jača pozicija u eurima zbog dobre turističke žetve, ove godine imam i više nego dobar urod.
– očekivala sam rast eura, a ono pad, e sada dok se ne podigne neka se kiseli u banci.

– trenutno sam u preko 15 investicija, to je malo previše.
– postavim naloge dosta nisko pa ako nešto uleti, ne liparim se.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana kako bi ocijenila nove Končareve “zvijezde” na ZSE
KONČAR – Metalne konstrukcije d.d
Vaš link …
KONČAR – INEM
Vaš link …
KONČAR-ELEKTRIČNA VOZILA d.d.
Vaš link …

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Čini li se još kome Lkri kao pokušaj vrijedan skupljanja na ovim razinama?

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.



Vidim da si i ti gledao Mrak-Taritaš u kasno večernjem dnevniku.

– da ju je gledao bilo bi dobro, ali se je zaljubio.
– koliko vam puta tu moram napisati, u dionice i neke gospođe Mrak ne zaljubljivati se.

– I love this game.
Pozdrav !


ova koja je promasila ama bas svaku prognozu kad se dotakla ove dionice.
generalno pripremajte se za short pozicije polako.

– malo lutam po temama ovog foruma i naletim na šort srebra ilitiga “short silver”,
– stvarno tu se naiđe na puno veće stručnjake od gospon Lopine, stručnjake koji mogu napraviti zgubitak boli glava.
– tako čitam kako jedan stručnjak čeka srebro na 10-12,
– trenutna cijena je 15.53,
– certifikat je ono što bi rekli puknuo,
– e sada me zanima koliku je polugu taj stručnjak koristio ???
– i sada mi i na ovoj temi piše o short poziciji.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close