Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


malo sam jucer pogledao tu optimu i ne vidim razlog zašto bi ta dionica trebala rasti? sad pitam ozbiljno ne sarkastično jer takve dionice uopće ne pratim. pa šta nije da se oni bave samo telefonom i internetom? telefon više ni bake ne koriste, a po čemu im je internet bolji od drugih? Pitam ozbiljno jel kako rekoh takve dionice nit ne pratim. znam samo da ih je ht kupio, ali vidim da su dužniji od grčke
..
..OPTIMA internet barem 20% jeftiniji od HT…dok god bude tako koristim usluge OPTIMA…ako HT BUDE JEFTINIJI ZA BAREM 1% od OPTIMA onda prelazim na HT…..


KOTR-2q me razočarao pa sam kratio poziciju,

KOTR.

– izvješće izišlo 15/7, zadnja transakcija 15/7.
– znači vi ste prodali tih 22 dionice.

– noćas sam pogledala to izvješće, nije tako loše, prije bi bilo jedno normalno poslovanje.
– prošla godina je bila rekordna, ali ne po dividendi.
– a sada da će svake godine obarati rekorde je previše za očekivati.

– I love this game.
Pozdrav !

KOTR, komentar izvješća.

– prihodi su im manji za 8M ili 8%.
– ali zalihe su im veće za 12M,
– proizvodnja u tijeku veća za 7M,
– a za toliko su im veće i obveze prema dobavljačima.
– kada prodaju te zalihe i proizvodnju u tijeku dolazimo na prošlogodišnji rekordni prihod.
– jedino me tu brine značajno smanjenje novca u blagajni, slabo ga čuvaju.

– tu je dobra stvar (suvlasnici su firme u Kini), a ta Kina im svake godine donosi preko milijun eura dobiti.

– što tu još napisati,
– svake godine i više nego o.k. dividenda.
– biti će tu boljih i gorih godina,
– ali je najvažniji trend,
– a kakav je trend najbolje se može vidjeti na grafu prihoda, oni su u zadnjih cca 10g. poduplali prihode.

– dionica je sasvim o.k., samo je problem što se jako malo trguje s njom.

– ovu dionicu će jednog dana jako jeftino kupiti KOEI isto kako su nedavno kupili KOSN.
– kada bi cijena ove dionice bila 3.000kn to bi im bilo puno teže.

– na ovoj dionici ne očekujem da će cijena ići puno dolje ili gore, biti će ovako, pretežno bez trgovine, nelikvidno.
– tu se neka veća trgovina pokrene tek nakon objave dividende, a do tada ćemo se načekati.

– ako investirate kao gospon Lopina tada ovu dionicu trebate izbjegavati u širokom luku.

– I love this game.
Pozdrav !

@ Ivana

Sve je to lijepo, ali počela si komentirati dionice kao lopina bez prometa.
Istina njegove su predstečajne, ali se svodi na isto.

Ono što sam naučio na ZSE da biti ozbiljan ulagač na duge staze može biti dosta skupa bez obzira na izvještaje same dionice.

Sve mi se više čini da mi polako galopiramo prema novoj svjetskoj krizi, a onda će doći do novog potopa dionica vani.

Pogodi kako će se ponašati naš jadni CROBEX? Vidi povijest.

Nafta ide dolje i tko zna kako će sad završiti. Do 40 eura po barelu sigurno, a onda ćemo vidjeti da li će izmisliti novi rat.

Vaš link …[/url]

Hoću reći da bi ta stagnacija koju prognoziraš mogla prijeći u crvenilo.
Bez obzira na fundamente dionice, makar je očekivati ako opet dođe do krize u svijetu i izvještaji navedenih dionica će se smanjivati jer se ipak radi većinom o izvoznicima.
Zato oprez.

Zato bi preporučio likvidne dionice.

Run and gun!

Kako bi rekli u I loves this game!


malo sam jucer pogledao tu optimu i ne vidim razlog zašto bi ta dionica trebala rasti? sad pitam ozbiljno ne sarkastično jer takve dionice uopće ne pratim. pa šta nije da se oni bave samo telefonom i internetom? telefon više ni bake ne koriste, a po čemu im je internet bolji od drugih? Pitam ozbiljno jel kako rekoh takve dionice nit ne pratim. znam samo da ih je ht kupio, ali vidim da su dužniji od grčke

ht ih nije kupio, zaba je vlasnik, ht upravlja optimom u ime i racun i zabe, i to zaba placa preko MCL-a( Mandatory covertible loan) 70 mil kn.
prodaja optime ide 2017
ako jedan amis telekom 2015 ode po P/EBITDA 9, a optima se trenutno trzi na P/EBITDA 1, vidit cemo na kojem ce multiplikatoru ce se prodati.
imas dosta napisano na topicu, pa da se ne ponavljam previse.


Zato bi preporučio likvidne dionice.

– koje ???

– I love this game.
Pozdrav !


Nafta ide dolje i tko zna kako će sad završiti. Do 40 eura po barelu sigurno, a onda ćemo vidjeti da li će izmisliti novi rat.

– za nas je dobro da cijena nafte ide dolje.
– ali za našu vladu i njene uhljebe to nije dobro.
– tako da sam i više nego sigurna kako će naša vlada umjesto toga rata izmisliti neke nove namete iliti harač na tu jeftinu naftu.

– I love this game.
Pozdrav !


– za nas je dobro da cijena nafte ide dolje.
– I love this game.
Pozdrav !

za ADPL to baš i nije dobro [emo_namigusa]

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

LCDS….P/BV 0,16…. 16,5% vlasništva u Sunce koncernu koji ide na bubanj
50% Sunce koncerna plačeno 90 mil EURA 2008.god
naknadno izvršena dokapitalizacija/mislim 110 mil kn/cca 15 mil eur.
Dakle brat bratu procjena vrijednosti Sunce koncerna nije ispod 200 mil EUR

ili 33 mil EUR za 16,5% koje ima Lucidus ili 100/stotinjak/ kn po dionici koje se
u knjigovodstveno vode oko 30 kn po dionici
potencijalna zarada po dionici 70 kn,P/E 16/70=0,23 BV bi trebao biti oko 170 kn
P/BV=16/170 =0,09
P/Bv X P/E=0,09 v o,23=o,o2
Ima mesa koliko hoćeš,obilato ga je bilo i 2008.ali ga je Jako Andabaka oglođao
do kosti.Dali će to biti i ovoga puta ili se Jako smiluje pa nešto da i oderanim
stradalnicima domovinskog rata!!

ne zaboravite ni HBRL,ni HTCP,ni HZLA i oni bi trebali povući, naročito,HZLA i HTCP.
Oprez je majka mudrosti,a kada je Jako u igri možda je bolje čekati sa strane.
Ja sam Bogu Hvala pun Lucidusa i drago mi je.

Med i mlijeko teče u potocima u mom porfelju u kojem igraju samo trećeligaši
istok,što slikovito kaže vrli plavi!!!!!!!!!!!

Opet si “otkrio” Lucidus, lopina ?

Naravno…..nakon što si ga već jednom, prema vlastitom priznanju, prodao čak i ispod one njihova mizerne ponude dioničarima prije par godina od 25kn.

Kvart_prodao 1050 komada Lucidusa,sačuvao 1270 komada.
Na ovih 1050 komada sam imao pravo na cijenu od cca 25 kn u delistiranju,ali kako je Lucidus promjenio adresu,vraćen mi je zahtjev za prodaju.A nisam rado prodavao
jer mi je 25 izgledalo mižerno.Da sam prodao po 25 i vratio po ispod 15 to bi bio
bolji posao.S druge strane se ta prodaja Lucidusa oplodila kroz ulaz u JAKT a tu sam skinuo oko 140%.
Činjenica je da su bukvani kao ličinke,koje se pretvorene u leptira,nego najprije u ptićicu,koja kada odraste postane gospodar neba..orlušinu.
A vi elitni analitičari kao plavi i alias čamite u skupom fondovskom smeću.
Vaše je pravo da zarađujete manje.Vi ste za mene male bebice!!!!!!

Med i mlijeko teće u mom porfelju!!!!!!!



Zato bi preporučio likvidne dionice.

– koje ???

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Pa rekao bi Dioki. Jer bi sada ta dionica imala nekoliko miliona prometa.

Naravno da “pametna” država nije odlučila što će nama proizvodnja i izvoz.

I ne bi ništa rekao da ta ista država ne ubacuje milijarde kune u Petrokemiju i Đuru.

Za razliku od njih Dioki je mogao poslovati pozitivno.
Naročito nakon izgradnje LNG terminala i smanjenja energetskih i komunalnih troškova same firme.

Anonimno, 14.08.2015. u 12:29
koje ???

Ali pustimo Dioki što je mogao biti. Iskreno, poslije njega sam izgubio interes za ulaganja, jer naša ZSE nema veze s ulaganjima.

Spominjem ga samo kao ogledni uzorak.
Nađeš dionicu koju ima potencijala. Također je važno da većinu dionicu drži dioničar koji je ne prodaje, i ne daj Bože fondova.

Nakon toga tu dionicu napraviš likvidnom. To ti neću reći kako, ali imaš dovoljno pameti i iskustva da znaš kako se to radi.

I da ljudi trebaju na toj dionici i zarađivati, a ne samo gubiti.
To i je smisao zbog čega i drugi ljudi žele biti u toj dionici.

I najvažnije da ta dionica na kraju svima donese zaradu, u smislu da je bilo stvarno dobro dugoročno ulaganje.

Nažalost, u ovom zadnjem nisam uspio i to me stvarno [emo_bijesan][emo_bijesan][emo_bijesan].

Zato stvarno više nikom neću predlagati koju da dionicu kupi.

Mogu navesti samo u koje sam dionice u međuvremenu uložio.

To ti je Genera i Saponija.

Genera ne zato jer sam puno pametan već se krećem u krugovima gdje sam saznao da su zatražili i dobili certifikate za razne svoje proizvode da prodaju na teritoriju EU.
Kao posljedica znao sam da će im se rezultati prodaje i povećanja prihoda drastično povećati. Pa na 50-60 kuna mi se činilo dobro ulaganje.
Za preuzimanje nisam znao, ali očito da na ZSE treba više sreće nego pameti.

Inače za Generu i dalje smatram da trenutno vrijedi oko 100 kn i da su je neki napucali na 125 kuna.
S druge strane neki kažu da vrijedi 150 kn. Ako se složimo s time onda je tih 26 kuna premala premija što Englezi daju i ja na njihovom mjestu ne bi prodao.

Saponija dobri izvještaji, dobar potencijal povećanja prihoda, opet sam slučajno saznao da će preuzeti Labud.

S time da ću Veterinu cijelu prodati, a Saponije sam ostavio nešto.

E, da i Optime imam nešto.[emo_namigusa]

New Report

Close