Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

trenutno portfelj 45 posto HUPZ 40 posto LEDo i 15pct LKPC

Market Cap (intraday)5: 53.76B
Enterprise Value (Aug 5, 2015)3: 46.18B
Trailing P/E (ttm, intraday): 283.23
Forward P/E (fye Dec 31, 2016)1: 420.10
PEG Ratio (5 yr expected)1: 24.16
Price/Sales (ttm): 8.44
Price/Book (mrq): 25.40
Enterprise Value/Revenue (ttm)3: 7.56
Enterprise Value/EBITDA (ttm)6: 113.43

Ovi ameri su zakon:):):)
pogodite o kojoj se dionici radi?

Ivano, jel facebook u pitanju?

Ivano, jel facebook u pitanju?


Market Cap (intraday)5: 53.76B
Enterprise Value (Aug 5, 2015)3: 46.18B
Trailing P/E (ttm, intraday): 283.23
Forward P/E (fye Dec 31, 2016)1: 420.10
PEG Ratio (5 yr expected)1: 24.16
Price/Sales (ttm): 8.44
Price/Book (mrq): 25.40
Enterprise Value/Revenue (ttm)3: 7.56
Enterprise Value/EBITDA (ttm)6: 113.43

Ovi ameri su zakon:):):)
pogodite o kojoj se dionici radi?

[emo_smijeh][emo_smijeh]

Uljepsa mi jutro [emo_smijeh]

[i]But [b]the state[/b] lies in all the tongues of good and evil; and whatever it says it lies; and whatever it has it has stolen.[/i]


MIVA-R-A definitivno. I kratkoročno i srednjoročno i dugoročno. Zašto? [emo_smijesak] Mikan će vam to odlično objasniti

Lijepo sam vam napisao ali čak ni Ivana7 nije to prepoznala. Još uvijek nije kasno da se uhvati ovaj tramvaj

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]



MIVA-R-A definitivno. I kratkoročno i srednjoročno i dugoročno. Zašto? [emo_smijesak] Mikan će vam to odlično objasniti

Lijepo sam vam napisao ali čak ni Ivana7 nije to prepoznala. Još uvijek nije kasno da se uhvati ovaj tramvaj
[/quote]
tramvaj kao ovaj, sada već zvan čežnja, ne treba nikada hvatati, doći će drugi



MIVA-R-A definitivno. I kratkoročno i srednjoročno i dugoročno. Zašto? [emo_smijesak] Mikan će vam to odlično objasniti

Lijepo sam vam napisao ali čak ni Ivana7 nije to prepoznala. Još uvijek nije kasno da se uhvati ovaj tramvaj

tramvaj kao ovaj, sada već zvan čežnja, ne treba nikada hvatati, doći će drugi
[/quote]
zašto to mislite?

evo zašto ja tako NE mislim: http://www.poslovni.hr/forum/tema/miva-mi-vajda-dd-4472?page=10#post_1615512

@mikan
nisam mislio isključivo na ovu dionicu, sretno




Za sada, od bitnijih izvješća imamo 3 izašla za Q1:

LRH – očekivano nešto lošije izvješće zbog konsolidacije i novonastalih troškova
HMST – dobro izvješće
JDGT – izvrsno izvješće ( porast dobiti od 130 % + porast prihoda ).

lp

Idemo dalje:

IGH – loše, gubitak, bveliki pad prihoda, ionako skupa dionica
ERNT – loše, manje prihoda, manje dobiti
LKPC – izvrsno, povijesni rezultat, dobit 1Q preko polovice ukupne prošlogodišnje dobiti, vidjet ćemo nove fundamente sutra, jako jeftino
RIZO – RiB
HIMR – dobro – smanjenje gubitka u 1Q

lp

[/quote]

Ostao sam dužan za LKPC, sa izvješćem P/E 7,1, forward P/E 3,22 , ROE 10 %, EV/EBITDA 6,22. Jako jeftino, kao i gornji JDGT, jako zanimljivo –
P/E 4,8, forward P/E 3,8, ROE 18,6 % , EV/EBITDA 1,16 ( ??? )

Današnja izvješća ukratko:

HUPZ – dobro, veći prihodi, smanjen gubitak
VIRO – dobro, veći prihodi, konačno dobit, međutim i dalje negativni P/E zbog katastrofalnih zadnjih par izvješća, oprez
ULPL – odlićno izvješće, iako velikim djelom posljedica jačanja dolara,međutim oprez kao i kod VIRO, negativan P/E zbog katastrofalnih zadnjih izvješća, odvje je primjetna i nelikvidnost tvrtke kao i velika (pre)zaduženost
PODR – senazacionalno dobro rekao bih,veći prihodi ogromna dobit nakon lanjskog gubitka u istom kvartalu. P/E 8,9 , forward P/E 2,9 ( ! ) , ROE 10,4 % , EV/EBITDA 5,9. Jako jeftin bluechip, mogla bi se dogoditi pomama za dionicama, ako cijena naraste, zbog dokapa po 300
KRAS – OK, ali skup na ovim cijenama
OPTE – RiB ( povećan gubitak, mnoštvo novih dionica iz predstečajne, negativan kapital )
ATGR vrlo dobro izvješće, ali na ovim cijenama ako pogledamo sektor, posebno PODR, puno skuplji trenutno

lp

[/quote]

Mala školica investiranja, moglo se zaraditi na nekim gornjim dionicama nakon izvještaja, spriječiti gubitak na ostalima.

Sa novim izvješćima situacija je slijedeća:

blue chip potencijali bez nagovora za kupnju:

ADRS – daleko je još ex. dividend day za dividendu od 40 kuna, vjerojatno neoporezivu , što bi moglo dodatno pojačati potražnju za dionicom, očekivano odlična turistička sezona vjerojatno će pridonijeti odličnim rezultatima Maiste, pa tako i Adrisa, CROS će kroz restrukturiranje ove godine, kao što već i radi, doprinjetio također boljim rezultatima Adrisa, Cromaris napreduje, sve u svemu sa poslovne strane dobro nam se piše ( dioničarima ) u bližoj budučnosti. Treba uzeti u obzir i knjiženje dobiti od prodaje TDR-a što će nabildati ionako odlične financijske pokazatelje tvrtke, još važnije možemo očekivati i pozitivna iznenađenja zbog razlike u blanci imovine, naime puno je toga amortizirano kod TDR-a pa i tu očekujem pozitivno iznenađenje. Uprava je najavila stalni rast dividende što će i već je pozitivno utjecati na dionicu. Moram priznati da mi je ovo najveća pozicija još od 340 kuna i ne diram niti namjeravam dirati u dogledno vrijeme.

LEDO – sa ovim izvješćem LEDO je zvijezda Q2 uz najave tvrtke i širenju na nova tržišta ( ugovor sa 2. najvećim trgovačkim lancem u SAD-u, izlazak na još neka nova tržišta ) i trenutnim fundamentima , EV/EBITDA 7,37 uz činjenicu da tvrtka nema gotovo ništa dugoročnog duga, definitivno jedna od najperspektivnijih dionica tržišta. uvijek gledati u budučnost, što će donijeti rezultati za Q3 – dugo toplo ljeto, najavljena topla jesen – mislim da će rezultati biti rekordni ikada, kako se i najavili neki dan iz Leda – da imaju rekordnu prodaju sladoleda. Uz sve to, ovakva dobit će generirati dividendni prinos od nekih 3-4 % što je lijepa dividenda . Ledo je naime najavio da će 50 % dobiti biti isplata u dividendi, pa se okvirno može računati dy.

PODR – na dokapitalizaciji u kojoj sam i sam sudjelovao nije bilo dovoljno dionica, pa to predstavlja povećanu potražnju za dionicama, što uzrokuje kao što vidimo rast cijene. Neda mi više pisati, pa ukratko – pogledati fundamente. Ne stane za ostale dionice,drugom prilikom.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Plavi

Ne vidim ništa spektakularno u EV /Ebitda 7,73
I jamnica i Zvijezda imaju značajno niži EV/Ebitda, ovje iz koncerna Agrokor. Ti si na ovo ukazao vjerojatno jel si ušao u Ledo. Ako si objektivan, A dugoooo si i na forumu i u dionicama, Čudi me da ti je kao tako velikom altruistu promakao podatak o Jmnc i ZVZD[emo_zloban]

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

@ T1000

Slažem se za obje dionice !
Napisao sam da ne stane više u post jer sam došao do maksimuma znakova. A i neda mi se pisati više [emo_smijesak].
Ali mi se ipak Ledo više sviđa kada sagledamo cjelokupnu situaciju, ne moram uvijek biti u pravu naravno.

Ledo sam zadnje kupovao, da vam budem iskren od 7633-8025.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close