Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zato jer je divka isplaćena!


zato jer je divka isplaćena!

…a sljedeća će možda biti one druge prijestupne godine

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

ADRIS-pada.nije valjda ide u stećaj,cijena lagano pada
KSST-brutalan rast na malom prometu,bio je i brutalan pad i na manjem.Virtualno
moj portfelj poludio,ali s obzirom na stećajna imovina može biti i ispod nule
-ne kupujte ako niste spremni na rizik-
Ja ću početi lagano izlaziti na 200 dok je situacija neizvjesna,ali ako se država
kao vlasnik dionica odlući prodavati zemlju,a ne kao razlučni vjerovnik dižem
letvicu na 1xxx.

Med i mlijeko teče u mom rizičnom portfelju,naravno samo virtulno.Nije vrijeme za likovanje jer se mlijeko može ukiseliti,a med iscuriti.

IGH


1.opte
2.sapn

OPTE ,prvi kvartal gubitak 5 mil kn,negativni BV postaje još veći/veći minus manja vrijednost/
Ne postji ni jedan bitni razlog da bi se OPTE prešla u pozitivno poslovanje,pa bi sa
polugodišnjim izvjštajem trebali u ponor.I zato oprez ako nemate inseide informaciju.Normalno da trejdam u OPTE.Očekivao sam da će OPTE.INGR i ostalo smeće bez
kratkoročne svijetle budućnosti padati radi ADRISA i dividende,radi dokapa LKRI,a ono suprotno.Dobro je zborio Einstein kada je s obzirom na ponašanje ulagača govorio da je gotovo nemoguće zamisliti dokle seže ljudska glupost.Ali
iako je bio veliki matematičar spiskao je svoju Nobelovu nagradu na burzi.
Većini su četiri osnovne računske operacije najteže gradivo u osnovnoj školi.a to oni koji znaju malo više koriste.
Čuvajte svoj novac,što je govorio guru Zdravko Kardum!!!!!!!


… radi ADRISA i dividende,radi dokapa LKRI,a ono suprotno.

– gospon Lopina, zašto kupujete ta “fondovska smeća” ???

– I love this game.
Pozdrav !


Dobro je zborio Einstein kada je s obzirom na ponašanje ulagača govorio da je gotovo nemoguće zamisliti dokle seže ljudska glupost.Ali

– KSST ???
– stvarno mi nije jasno zašto investitori tu dionicu prodaju na ovim niskim cijenama.

– I love this game.
Pozdrav !



… radi ADRISA i dividende,radi dokapa LKRI,a ono suprotno.

– gospon Lopina, zašto kupujete ta "fondovska smeća" ???

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Nikada ADRIS nisam isticao kao fondovsko smeće.Zato jer je uvijek imao BV ispod 1,a dobit tj P/E ispod 10.Čak i sada kada očekujemo dividendu od 40 kn po dionici,kada je dobit po dionici u 2014.bila preko 50 kn po dionici cijena ne
reagira.
Ali zato reagira MAIS u kojoj se pet zvijezdica prodaje kao dvanaest zvijezdica.
Ako je i od MAISTR skupo je.
Radije sam se gura na AMDN,jer jedna zvijezdica se nudila na 0,25 zvijezdica.

MAIS 12:5=2,4

AMDN 0,25 :1=o,25

2,4:0,25= 9,6 Razlika u cijeni cca 10 puta.

Istina,MAISTRA neće u PSN ili u stečaj,ali može u dokapitalizaciju i istiskivanje malih dioničara po 1xx,a AMDN može biti i veći pušing,ako pođe u stečaj.Ali to je rizik kojeg preuizimam!!!

Važna napomena:ILRA nije bevanda,vino ostaje originalno vino s obzorom da je dokap po 875,a ne kao što sam mislio po 550.Dokapitalizacija je iznad nominale!!!!Dobro da nitko nije prodao radi moje dezinformacije,sorry!!!!!

Još važnija napomena:JAKT nam nui 40 kn po dionici.Nije virtualno.Napokon eksplozije u mom portfelju.Ali to je karakteristično za moj način ulaganja!!!!! KSST je za sada samo virtualan skok.


Dobro da nitko nije prodao radi moje dezinformacije,sorry!!!!!

Zar ti zbilja misliš da tebe itko sluša?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



1.opte
2.sapn

OPTE ,prvi kvartal gubitak 5 mil kn,negativni BV postaje još veći/veći minus manja vrijednost/
Ne postji ni jedan bitni razlog da bi se OPTE prešla u pozitivno poslovanje,pa bi sa
polugodišnjim izvjštajem trebali u ponor.
[/quote]

odlicno lopina, analiza na razini ivanine, evo odma idem prodati svoje dionice.
ja sam rekao sta ocekujem od drugog kvartala,a to je EBITDA 25 mil, amortizacija 20 mil, razlika izmedu financijskih prihoda i rashoda -5 mil, sve u svemu 0.
bilo bi lijepo, kada bi i ti napisao 2 suvisle recenice.

U očekivanju izvješća od fondovskih dionica očekujem značajan pad u odnosu na lani HT-R-A i ERNT-R-A, stoga sell dok još ima kupnje. Nasuprot tome buy KOEI-R-A, ATGR-R-A, ADPL-R-A i PODR-R-A. Na ovim cijenama, naravno.

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp


U očekivanju izvješća od fondovskih dionica očekujem značajan pad u odnosu na lani HT-R-A i ERNT-R-A, stoga sell dok još ima kupnje. Nasuprot tome buy KOEI-R-A, ATGR-R-A, ADPL-R-A i PODR-R-A. Na ovim cijenama, naravno.

lp,

Što očekujete od izvješća Petrokemije? Buy ili sell?

New Report

Close