Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



trenutno po važećim cijenama na njoj imate 140140,00 kn ili možda 1 401400,00 što svakako nije malo, šteta je samo što prvi i jedini kupac, trenutno nudi za njih samo 1000,00 kn, kolega lopina bi se ponosio da je vlasnik ove dionice [emo_smijeh]

– dobra je ta dionica.
– i prošle godine su poslovali s plusom, dobit po dionici cca 2kn.
– a u 1Q su imali ili ugovorili duplo više posla nego su imali u cijeloj prošloj godini.
– firma se bavi i tirizmom,
– ali još nije otkrivena.

– kako nisam napisala o kojoj firmi se radi ovaj put ću izostaviti preporuku "kupiti".

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
osobno sam je mislio kupiti nešto malo, ali ni približno na vašoj cijeni[emo_smijeh] vama je valjda gazda javio da stavite tu svemirsku cijenu[emo_smijeh]


kolega lopina bi se ponosio da je vlasnik ove dionice [emo_smijeh]

– osnovni uvijet da bi gospon Lopina kupio neku dionicu je poslovanje u višegodišnjem minusu.
– a ova dinica o kojoj pričamo doslovno svake godine posluje pozitivno, a ponekad isplaćuju i najveće dividende na ZSE.

– I love this game.
Pozdrav !


Kad kažete shortati S&P ili DAX?
Na što točno mislite? Certifikate, CFD, Futures…

Moje mišljenje je da bi te indekse trebali izbjegavati većina "trejdera". Mnogo veći od nas koji imaju više iskusta ne trejdaju S&P i DAX. Osim kao drugi "leg" za hedgiranje. Uglavnom za hedgiranje i služe. Trejdati ih "outright" je dosta opasno. Čak mislim da su ti futuresi i napravljeni kako bi se veliki igrači mogli hedgati. Naročito Eurostoxx. A CFD prate futures, tako da dođe na isto…


Certifikate kod nas ovaj od 10x. Neka veliki hedgiraju, ja mislim zaradit


Postoji značajna razlika između KOSN i KOTR. S redovnom KOTR je zadnji put trgovano 2008. Povlaštena ne daje pravo glasa i pitanje je da li bi je većinski vlasnik otkupljivao u navedenim scenarijima.

Ne znam zašto nitko ne želi napisati da Končar-Elektroindustrija d.d. otkupljuje i KOSN-P-A po istoj cijeni kao i redovne. To je zbilja pošteno. Za očekivati je i to s razlogom, da kada odluče namaknuti još 2,51% KOTR-R-A da će ponuditi i otkup KOTR-P-A.
S obzirom da je BVPS Končara mjernih transformatora (KOTR) gotovo dvostruko veći od BVPS Končara električnih aparata srednjeg napona (KOSN) pokušajte si sami izračunati kolika bi bila fer cijena prilikom tog otkupa

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Ne znam zašto nitko ne želi napisati da Končar-Elektroindustrija d.d. otkupljuje i KOSN-P-A po istoj cijeni kao i redovne…

To nisam znao. Fer postupak.


…S obzirom da je BVPS Končara mjernih transformatora (KOTR) gotovo dvostruko veći od BVPS Končara električnih aparata srednjeg napona (KOSN) pokušajte si sami izračunati kolika bi bila fer cijena prilikom tog otkupa

Jesi li siguran da će dati više nego što trebaju? I fer odnos ima granica.



JDGT moj miljenik, ali o njemu bolje ne pricat jos :)))

JDGT.

– jeftin je.
– preporuka "kupiti".

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Zato I kazem bolje ne pricat 🙂 Barem ne dok nisam zadovoljan pozicijom 😀

Nego, sto mislite o njoj? Kakva su vam ocekivanja sada na polugodisnjim ? Ova prica sa tuzbom i to…

[i]But [b]the state[/b] lies in all the tongues of good and evil; and whatever it says it lies; and whatever it has it has stolen.[/i]



na P/B 0,32 nema zime.

– na niskom p/b pogubili su se milijuni na našoj burzi.
– ako meni ne vjerujete pitajte gospon Lopinu.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Pratim dugo stock pick gospodina lopine, mislim da je kod njega sa niskim p/b gotovo uvijek isao fini dugogodisnji -p/s i -p/e 🙂

Ali da, slazem se, sam po sebi p/b ne znaci nista.

[i]But [b]the state[/b] lies in all the tongues of good and evil; and whatever it says it lies; and whatever it has it has stolen.[/i]



Kad kažete shortati S&P ili DAX?
Na što točno mislite? Certifikate, CFD, Futures…

Moje mišljenje je da bi te indekse trebali izbjegavati većina "trejdera". Mnogo veći od nas koji imaju više iskusta ne trejdaju S&P i DAX. Osim kao drugi "leg" za hedgiranje. Uglavnom za hedgiranje i služe. Trejdati ih "outright" je dosta opasno. Čak mislim da su ti futuresi i napravljeni kako bi se veliki igrači mogli hedgati. Naročito Eurostoxx. A CFD prate futures, tako da dođe na isto…


Certifikate kod nas ovaj od 10x. Neka veliki hedgiraju, ja mislim zaradit
[/quote]

Sta ja jedini jos shortam zdravoseljacki ?

[i]But [b]the state[/b] lies in all the tongues of good and evil; and whatever it says it lies; and whatever it has it has stolen.[/i]

nakon završetka drugog kruga, definitivno podravka


nakon završetka drugog kruga, definitivno podravka

mislite da će cijena pasti nakon 2. kruga ili ?

dajte se uozbiljite kolega! pa na kojoj smo temi?

KODT.

– preporuka “kupiti”.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close