Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ivo Josipović: Plašenje regijom koči naš ‘Triple A’: Agrokor, Adris i Atlantic

ja i ti smo zavrsili prije koju godinu, neznam cemu opet talasaš ?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Čini se i Kaštelanski staklenici u stečaj. Stvarno je lopina nepogrešiv. Ovo je negdje 20 firma koju je poslao u vječna lovišta. A P/B 0,18. Vrlo koristan indikator zaista. Morati ću ga češće početi korisiti; kad budem radio short

u pragu, dobio neki eu projekt i gulim tri tjedna kod ceha. iz domovine nista pametno, kad danas tuho, perjanica mog portfelja, poziv na glavnu skupstinu, svaka im cast. mislim da je vazan indikator u odabiru dionica jednostavno postotak vlasnistva, ako rukovodstvo/najveci vlasnici nemaju vecinu dionica sto je dobro za njih dobro je i za tebe, ako imaju vecinu, imati ce jaku potrebu da ostvari korist na stetu malih dionicara. znao sam samo umociti prst u vrlo vecinske dionice zbog dobrih fundamenata, uvijek bi se opekao, istina mali gubitak na mali iznos u portfelju. malo puta malo je skoro nista ali vise nikad ni kune u franckove, mlinare itd.

Best – sve proday![emo_ooooo]
http://www.jutarnji.hr/stranke-ne-zanima-520-000-poslodavaca-i-uposlenika/1237440/

ovaj pad u TUHO ispod 2150kn je bila dobra prilika za kupovinu,

sada su mi glavni turisti u portfelju
TUHO
ILRA
MAIS

s time da krecem u nabavak
RIVP
PLAG
ATLN
ako cijene padnu barem 5% od svake od njih.

ostatak tipa ARNT, LPLH,HUPZ i nije bas na listi trazenih.

Može biti indikativno. Neki govore da vupik puno ulaže. Sudeći po ovome ne baš. Spominjan je i varteks s ulaganjem u nove ducane.

Sada gledamo odnos CAPEX/S, odnosno koliki udio prihoda od prodaje je pojedina kompanija u prvih 9 mjeseci ove godine usmjerila na kapitalna ulaganja.
Na prvom mjestu s definitivno najvećim omjerom od 48,5% je Arenaturist nakon što je u prvih šest mjeseci ulagao u renoviranja hotela Belvedere. Visoke vrijednosti bilježe još Atlantska plovidba (14,5%), HT (14,1%) i AD Plastik (10,0%). AD Plastik na primjer završava veliki investicijski ciklus započet 2012. te se sprema za prelazak na serijsku proizvodnju.
Vrijednosti iznad 5% bilježe još Tehnika (9,1%), Adris grupa (7,3%), Viadukt (7,0%), Jadroplov (6,6%), Ina (5,4%) te Podravka (5,0%).
Na dnu ljestvice se našao Varteks koji u prvih 9 mjeseci ove godine nijednu kunu nije prikazao pod stavkom CAPEX-a u izvještaju o novčanom toku. Skoro zanemariv udio (0,03%) je ostvarila i Uljanik Plovidba, a pri dnu su i RIZ-Odašiljači (0,2%), Vupik (1,8%), te Končar i Đuro Đaković holding s po 1,9%.

http://www.seebiz.eu/arenaturist-s-najvecim-udjelom-ulaganja-u-prihodima-medu-sastavnicama-crobex-a/ar-99563/

Što više čitam o ovoj monetizaciji sve mi se više čini da će ju vlada progurati bez obzira na referendum. Naročito ako ponude zainteresiranih za monetizaciju budu primamljive. Tada to više nitko neće moći zaustaviti jer ovi “gubitnici” što sjede u vladi su željni keša za proračun kao gladna lisica kokoški.
A ako ponude budu mizerne onda će iz vlade “mudro” reći da treba poslušati narod.
U slučaju prolaska monetizacije po “dobroj” cijeni možda bi moglo i tržište kapitala malo živnuti. Onda bi moglo biti na ZSE-u i best buyova!


ostatak tipa ARNT, LPLH,HUPZ i nije bas na listi trazenih.

to ti se samo tako čini – jer ne pratiš pozorno trgovanje tim vrijednosnicama

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

dizem cash s vecine pozicija,
oko 40% u cashu, a prije 1-2 tjedna sam bio oko 15% u cashu.
ocekivao sam odbijanac crobexa oko 1800 no veoma je slab i nema smisla ne izac iz pozicija i cekat nize cijene. posebice jer slabost na stranim trzistima bi se mogla i na ZSE prenjet.očekujem neko vece dno ispod 1700 siječanj-veljača sljedeće godine i onda se nadam da je to posljednji zaron crobexa prije izbora.

ostavio sam samo jače dividendne dionice
JDGT
KOSN
KOTR
TUHO
i miljenicu SAPN.

na watchlistu su neki turisti i small cap firme, no čekam da pojeftine zajedno sa ovim veoma slabim crobexom.
adrs,atgr,pbz,zaba,atln,ilra,plag,mais,rivp,bcin,auhr,bdss

prinos ovogodisnji je izvrstan, alpha 27% (naspram CROBEXA). portfelj je nizi sesteroznamenkasti broj. nijedna pozicja nije iznad 12% portfelja

evo me nazad, u tri tjedna imao 1 sat sunca u pragu, pred povratak im se dogodio ledovy kolaps u prahy, jos je samo nedostajalo da avioni ne polete. standardno best buy jeftine a dobre pive, obicno 28-38 kruna. portfelj me je docekao gdje sam ga i ostavio (nisam uzeo citac sa sobom), tisucu kuna gore/dole, a imao sam osjecaj da sve pada kroz to vrijeme. izvukli stvar tuho i plag, vratili se blizu prijasnjih vrhova. do kraja godine par sitnih kupnji, steta so sam dokupljivao atgr 990-1000, a nisam docekao poskliznuce za kupnju. u cashu sam samo zbog kupnji, drugo kao i uvijek u dionicama. portfelj svejedno dosta ispod ath, na 26-27% prinosa u ovoj godini, mislim da sam bio oko 35% na vrhuncu. ne vidim da cu doci na neke pametne ideje prije godisnjih fi, dakle jos dva mjeseca uglavnom pasivno.

Trenutno best buy je definitivno SDXA…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close