Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako ćete već ulagati u naftu, tada vam je “futures” najbolja opcija.

Međutim, futuresi su veoma opasna ulaganja.
0,01 tick iznsi 10$ i možete zaraditi hrpu novca da vam je pogoditi dno. Doslovno milijune. Ali isto tako i popušiti cijelokupan iznos u nekoliko minuta… mislim da je initial margin oko 3.800 USD.

Bez prave platforme ili fundamentalne analize, ne bih se upuštao u to kao amater.

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju futuresa, optionsa i sl. derivativa…


Dugorocno gledano bi li nafta trenutno bila dobra investicija? USA pokusava ekonmski unistiti Ruse cijenom nafte, nafta pala na 76USD, mozda ce jos mozda nece tko bi ga znao.. Ocukujem povrat cijene barela na 100usd nakon rijesavanja situacije u Ukraijini te rijesavanja problema s ISISom sto daje perspektivnih 30% u iducih par godina.

Pri kupnji nafte ne mislim na turbo certiikate i slicne instrumente s granicnim vrijednostima, nego ajmo reci "indeksno" invstiranje u naftu. Ima li fondova koji prate cijenu nafte, nesto slicno kao indeksni fondovi?

USO.

http://finance.yahoo.com/q?s=uso&type=2button&fr=uh3_finance_web&uhb=uhb2


Ako ćete već ulagati u naftu, tada vam je "futures" najbolja opcija.

Međutim, futuresi su veoma opasna ulaganja.
0,01 tick iznsi 10$ i možete zaraditi hrpu novca da vam je pogoditi dno. Doslovno milijune. Ali isto tako i popušiti cijelokupan iznos u nekoliko minuta… mislim da je initial margin oko 3.800 USD.

Bez prave platforme ili fundamentalne analize, ne bih se upuštao u to kao amater.

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju futuresa, optionsa i sl. derivativa…

ovo ce bit prilika odlicna ,,,ali bolje je cfd. futures, contract traje samo 1 mjesec ..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Vaš link …[/url]



0,01 tick iznsi 10$ i možete zaraditi hrpu novca da vam je pogoditi dno. Doslovno milijune. Ali isto tako i popušiti cijelokupan iznos u nekoliko minuta… mislim da je initial margin oko 3.800 USD.

Bez prave platforme ili fundamentalne analize, ne bih se upuštao u to kao amater.

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju futuresa, optionsa i sl. derivativa…

ovo ce bit prilika odlicna ,,,ali bolje je cfd. futures, contract traje samo 1 mjesec ..
[/quote]
Evo da je netko tada uložio u futures za naftu, zaradio bi oko 133 ticka. Sa 76 na 77,33 dolara je narasla. To je oko 1333 dolara. Na rast cijene nafte manji od 2%, dobili biste povrat na uloženo od 35%. To je jedna od ljepota futuresa i jedan od razloga zašto je sve manje sredstava na dioničkim tržištima a sve više na derivatskim.
U CFD se toliko ne razumijem jer ne trgujem s njima, ali vjerujem da se i na njima možemo sasvim dobro zaraditi!

Mozda glupo i pocetnicko pitanje, ali ne zamjerite.
gdje i kako se moze ulagati u futurese i derivatsko trziste? Ima li neka platforma za preporuciti?

Pitanje niti je glupo, niti je početničko.
Trenutno se i sam obrazujem i spremam za takvu trgovinu.

Platforme: Stellar, CQG, TT i eSignal su sasvim dobre. Ali i skupe. Čujem kako se može i preko Admiral Marketa, ali ne znam.

Prije nego li netko počne trgovati, savjetovao bih mu da dobro prouči tematiku. Hrpa knjiga, predavanja i simulacija…zatim trgovina uživo. Ja osobno sam se zaposlio u firmi gdje je praksa oko 2 mjeseca teorije, zatim nekoliko mjeseci simulacija… toliko o pripremi. Jer je tržište dosta opasno i puno je velikih igrača. Veliki potenijal dobitka, ali isto tako možete sve izgubiti i još ostati dužni.
Ako Vas još štogod zanima, može preko privatne poruke na forumu, tako da ne spamamo temu best buy za ZSE.


Mozda glupo i pocetnicko pitanje, ali ne zamjerite.
gdje i kako se moze ulagati u futurese i derivatsko trziste? Ima li neka platforma za preporuciti?

sve ti je bolje od zse certifikata. ovo se stvarno moraš razići s mozgom da trguješ.

who dares, wins



Mozda glupo i pocetnicko pitanje, ali ne zamjerite.
gdje i kako se moze ulagati u futurese i derivatsko trziste? Ima li neka platforma za preporuciti?

sve ti je bolje od zse certifikata. ovo se stvarno moraš razići s mozgom da trguješ.
[/quote]

Bravo, bravo Verdi, pa ljudi su očito opčinjeni nekom brzom i ogromnom zaradom, pa što onda ne idu na rulet. Pa i ova ZSE je već preveliki rulet i bez certifikata!

U CFD se toliko ne razumijem jer ne trgujem s njima, ali vjerujem da se i na njima možemo sasvim dobro zaraditi!

cfd ista stvar ,ali moze i sa manjim marginom u poziciju.
futures nema igre na sitno,ali nema spread ,pucas cijenu direkt market nalog
e da, ovi certifikati zse su cisto bacanje love u spalionu.

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


U CFD se toliko ne razumijem jer ne trgujem s njima, ali vjerujem da se i na njima možemo sasvim dobro zaraditi!

cfd ista stvar ,ali moze i sa manjim marginom u poziciju.
futures nema igre na sitno,ali nema spread ,pucas cijenu direkt market nalog
e da, ovi certifikati zse su cisto bacanje love u spalionu.
[/quote]
Šta ti ne možeš preko grafova skužiti u kojem smijeru ide tržište ili dionica? pa za tebe bi certifikati s polugom kao na zse trebali biti genijalni. Oni su dušu dali za tehničara kao ti

Ja sam svojevremeno, posredno preko ovog foruma istina, poznavao grafičara koji je na temelju grafa moga predvidjet budući broj nezaposlenih, prodaju automobila, vrijeme … sve.
Ne znam gdje je sada istina, možda se sada bavi književnim radom, umjesto tk. jer ne piše više.
Tako da inverter kao višegodišnji grafičar može sve, ja sam uvjeren u to.
gotovo uvjeren.

Neki dan mi je prijatelj pričao da je bio u Vegasu, i bio na predstavi Davida Coperfilda. Nevjerojatno što sve čovjek može, kaže on meni.. odmah mi je na pamet palo.. da nije možda i on ( Coperfild ) grafičar?

u čast grafičarima, prilažem poučak br.21

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close