Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



koji je trenutno best buy? nekakvi prijedlozi?

p.s. samo nemoj te svi reci smns


Ja sam svoje rekao. Proučite IPKK ako vas zanima….
[/quote]
Rekao sam proučite, a ne kupite 209 komada! [emo_smijeh]

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


ivana7

Ove godine dividenda ADPLa 99% nece biti 8kn, osobno ocekujem oko 4kn. Uz vec opjevani pad rublja naspram EURa ove godine je ADPL imao strasno puno investicija i to ce itekako utjecati na dobit. Pravu stvar na ADPL ocekujem od trenutka kada krene Edison.

ADPL po statutu isplacuje 50% dobiti kroz dividendu. Jedva cekam da krene Edison 🙂

vezano uz dividendu – ne zaboravite na činjenicu da se uprava brutalno nakrcala dionicama u akciji kupovine dionica na kredit, za zaposlenike ADPL.
Taj kredit se mora i otplaćivati. A njihove plaće (iako su članovi Uprave) nisu ni približno dovoljne za otplatu rate… lako je to izračunati.
Prema tome, dividenda bi morala bit izdašna, jer mislim da su s tim računali kad su se nakrcavali. 50% dobiti po statutu mora biti, a znate i sami da se dobit može knjigovodstveno naštimavati kako se želi… Ne kažem da je to dobro za tvrtku, ali ja ne očekujem dividendu manju od prošlogodišnje.

Haha nisam ja.. Tek sam je sada pogledao i malo proucio.. Mogao bih nesto sitno kupiti sljedeci tjedan


– best buy vam je svakako da pozajmite vašu lovu gospon Liniću.
– ulog vam je siguran koliko i RH,
– a kta vam je veća 3-4 puta nego ona u banci.
– taj tip se duži svaki tjedan koju milijardicu kuna ili eura.
– I love this game.
Pozdrav !

Mmzda se salite, ali ja to ozbiljno gledam, one u eurima, ne umjesto dionica, vec umjesto orocenja. sa malim ulaganjima popravio bi sliku kapitalne dobiti na nedionickom kapitali. zanima me ako netko zna: ako kupim na ZSE preko investora, gdje bi mi isle polugodisnje isplate, na ziro ili racun investora, a ako drzim do isteka glavnica, gdje vracaju glavnicu? treba li javiti podatke nekom, ili sve znaju?


Mmzda se salite, ali ja to ozbiljno gledam, one u eurima, ne umjesto dionica, vec umjesto orocenja. sa malim ulaganjima popravio bi sliku kapitalne dobiti na nedionickom kapitali. zanima me ako netko zna: ako kupim na ZSE preko investora, gdje bi mi isle polugodisnje isplate, na ziro ili racun investora, a ako drzim do isteka glavnica, gdje vracaju glavnicu? treba li javiti podatke nekom, ili sve znaju?

Ja bi se prije pitao “a sto kada (ne ako) HR bankrotira…). Ako drzis do orocenja sjelo bi ti na tvoj osobni racun. Kamate bi primao na isti nacin na koji primas dividende.

IMHO puno je sigurnije kupiti dividendne dionice.

...


Portfelj.
– gospon Drevil ima svakako jedan od najbolje posloženih portfelja (imate ga na temi moj portfelj).
– taj portfelj će ove godine zaraditi (ne mogu napisati sigurnih jer na burzi nije ništa sigurno) ali očekivanih 10-15%.
– biti će tu dividendnog prinosa, ali većina tih dionica se i korigira padom za tu dividendu.
– sada će većina vas pametovati kog varaga će vam prinos od 10-15%.
– ali je vic u tome kako će velika većina vas ove godine pogubiti poprilično love na ovoj burzi.
– I love this game.
Pozdrav !

ja sam cista skromnost, kad sam bio dosao do pika od preko 5% u ovoj godini (sad sam pola izgubio) pomislio sam da ovako docekam 31.12.2014 meni dobro, 5% na dividendi, 5% na rastu dionica, jednako 10% meni dosta.



Mmzda se salite, ali ja to ozbiljno gledam, one u eurima, ne umjesto dionica, vec umjesto orocenja. sa malim ulaganjima popravio bi sliku kapitalne dobiti na nedionickom kapitali. zanima me ako netko zna: ako kupim na ZSE preko investora, gdje bi mi isle polugodisnje isplate, na ziro ili racun investora, a ako drzim do isteka glavnica, gdje vracaju glavnicu? treba li javiti podatke nekom, ili sve znaju?

Ja bi se prije pitao "a sto kada (ne ako) HR bankrotira…). Ako drzis do orocenja sjelo bi ti na tvoj osobni racun. Kamate bi primao na isti nacin na koji primas dividende.
IMHO puno je sigurnije kupiti dividendne dionice.
[/quote]

dakle polgodisnji kuponi na moj ziro, glavnica na moj investor racun (racun kod brokera)?

puno je sigurnije kupiti dividendne dionice, ali treba nesto diverzificirati i van dionica, do sad su to bila orocenja, ali sada imaju ocajan prinos, rhmf bi taj prosjek popravio s manjim ulaganjima.

drevil

pogledaj si strane ETFove koji ulazu u bondove, ili fondove koji ulazu iskljucivo u dividendne dionice. HR drzavne obveznice nebi kupovao, pogotovo ne neke dugorocne, manje rizicno je orociti novac u Grckoj za istu kamatnu stopu koju nose HR drzavne obveznice (pogledaj si primjer sto se desilo s Argentinom u proslosti).

Petrokemija svake godine izdaje komercijalne zapise s kamatom 7 ili 9% ne sjecam se tocno, to je bilo isplativo kupiti pod uvijetom da se do istih moglo doci no trenutno je i to postala preopasna igra jer PTKM grabi velikim koracima prema (pred)stecaju. Ista prica Agrokor i obveznice s 14% kta. no jako neizvijesnim otkupom na datum dospijeca (mislim da je dospijece 2016? ).

...


drevil
pogledaj si strane ETFove koji ulazu u bondove, ili fondove koji ulazu iskljucivo u dividendne dionice. HR drzavne obveznice nebi kupovao, pogotovo ne neke dugorocne, manje rizicno je orociti novac u Grckoj za istu kamatnu stopu koju nose HR drzavne obveznice (pogledaj si primjer sto se desilo s Argentinom u proslosti).
Petrokemija svake godine izdaje komercijalne zapise s kamatom 7 ili 9% ne sjecam se tocno, to je bilo isplativo kupiti pod uvijetom da se do istih moglo doci no trenutno je i to postala preopasna igra jer PTKM grabi velikim koracima prema (pred)stecaju. Ista prica Agrokor i obveznice s 14% kta. no jako neizvijesnim otkupom na datum dospijeca (mislim da je dospijece 2016? ).

sve to stoji i ponavljam sigurno ne bih ulagao u obveznice umjesto u dionice, ali moram imati neku disperziju, neku heterogenu alokaciju sredstava i sto mi ostaje na izbor: zlato[emo_ooooo], nekretnine[emo_vrtimise], fondovi da mi netko naplacuje to sto sam vlastitu pamet zamjenio tudjom gluposcu[emo_bijesan], slike i punjeni medvjedi [emo_namigusa]. Dakle ostaje orocenja i obveznice ili 100% dionice, a orocenja ostaju prakticki bez prinosa, nesto sto mi se jos krcka na 3 i 4 godine ajde ajde, ali svjeza orocenja katastrofa.


sve to stoji i ponavljam sigurno ne bih ulagao u obveznice umjesto u dionice, ali moram imati neku disperziju, neku heterogenu alokaciju sredstava i sto mi ostaje na izbor: zlato[emo_ooooo], nekretnine[emo_vrtimise], fondovi da mi netko naplacuje to sto sam vlastitu pamet zamjenio tudjom gluposcu[emo_bijesan], slike i punjeni medvjedi [emo_namigusa]. Dakle ostaje orocenja i obveznice ili 100% dionice, a orocenja ostaju prakticki bez prinosa, nesto sto mi se jos krcka na 3 i 4 godine ajde ajde, ali svjeza orocenja katastrofa.

Je li ti imas pristup stranim trzistima?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Je li ti imas pristup stranim trzistima?

ne, to ti meni zvuci kao sf, daleko i strano. a i ne znam nista o njima, jedva sam sakupio nesto znanja o domacoj situaciji.



Je li ti imas pristup stranim trzistima?

ne, to ti meni zvuci kao sf, daleko i strano. a i ne znam nista o njima, jedva sam sakupio nesto znanja o domacoj situaciji.
[/quote]

Geografska diverzifikacija je jako bitna. Ja zivim u zemlji koja ima AAA rating pa opet geografski diverziviciram. Svaka zemlja ima rizike.

Hrvatska je vrlo rizicno mjesto za ulaganje.

Imas 1.33 milijuna zaposlenih i 1.19 milijuna umirovljenika na populaciji od 4.2 milijuna stanovnika. Od ovih 1.33 M koji rade barem 300K su drzavni zaposlenici. To je ogromna rupa iz koje se jako tesko izvuci. Trebas cudo.

Ako dodje do kolapsa drzavnih financija to ce utjecati na sve asset klase negativno. Ako cijena zaduzivanje drzave ode na 20%, onda se i dividendne dionice moraju prilagotiti tome. Plus sigurno ce povecati poreze jer ce se mogucnost zaduzivanja smanjiti.

Dvije ideje za razmatranje: Spanjolska i Mexico. Proveli su reforme i to vec pocinje davati rezultate. Spanjolska je znacajno liberalizirala radno zakonodavstvo. Nezaposlenost je u padu, PMI 54.1, yield na obveznice se prepolovio, privlace investicije (Bill Gates je ulozio u gradjevinsku firmu)….

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close