Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


koji je trenutno best buy? nekakvi prijedlozi?

p.s. samo nemoj te svi reci smns


pa ima dosta zgodnih dionica…štoviše neke su na jako niskim razinama
ali da te ne bi naveo na krivi put te tipove ću zadržati za sebe
pofuk
p.s. javit ću ti na privat


Najpozitivnije je što se ne osvrće na špekulativne odnosno kockarske dionice.

– za kockanje mi služi kladionica.
– evo tip za noćas, Montreal, moguća dobit 110%.

– I love this game.
Pozdra !

e molim te pofuk onda javi na privatni

ivana montreal ce vjerojatno dobit ali ako sedin krene od pocetka sa 110% snage tesko ce se montreal branit protiv vancouverovog napada


Osobno sam ih kupovao oko 550, gledao kako padaju na 350, rastu na 700kn…ali prodao nisam. Kroz dividende sam ih skoro pa i isplatio.

Dividende.

– na ovaj post ste klikali prst dolje, zašto ???
– a ovo vam je bit investiranja.
– pronaći dobru investiciju koja će vam dividendama otplatiti investiciju i potom dok ste god živi davati lovu kroz dividendu.
– a porastom cijene dionice raste vaša kapitalna dobit.

– a to će vam biti i HT, koliko god vi negativno pisali o njemu.
– taj HT će svim dioničarima koji su na IPU upisali tu dionicu kroz dividendu povratiti investiciju.
– nakon povrata investicije, cijena na burzi može biti 50-100-150kn ali ta dividenda će ići i dalje.
– a jednog dana će sigurno i ta cijena porasti ka 300-500-1000kn, e to će vam biti kapitalna dobit.
– mislim kako je i ERNT svojim dioničarima isplatio investiciju,
– prošle godine je ERNT prije dividende bio na istim cijenama.
– evo tu ni nemate pada cijene dionice a dividenda ide i dalje.

– za mene je uspješna ona firma koja cijeni svoje radnike – daje im redovne i dobre plače, a dioničarima koji su vlasnici daje redovne dividende.
– uz to od dobre firme očekujem i porast dobiti, zaposlenosti, poštenu upravu i upravu koja zna raditi.

– na našem tržištu je najčešći slučaj nepoštena uprava ili ne znaju raditi,
– a firme koje ne žele razmišljati o dividendi i davati dividendu, stvarno ne kužim zašto investirate u te i takve firme.
– vi kad kupite i jednu dionicu osim što postajete dioničari tog dioničkog društva vi ste kupnjom te dionice postali i vlasnici te firme.
– e sada ta firma će raditi a neće plačati vlasnike.
– ima li to ikakvog smisla ???
– da ste vi vlasnici a oni vama ni kune.

– vi ste vlasnici svojeg novca,
– pa zašto taj svoj novac, koji vam sigurno nije pao s neba, ne zaposlite u firme koje će svojim radom i pameću vas svake godine obradovati velikom dividendom i porastom cijene na burzi odnosno kapitalnom dobiti.

– samo u svemu ovome ima jedan mali problemčić,
– te firme trebate znati pronaći na burzi, jer ih je jako malo.
– a kada ih i pronađete još je teže pronaći ih na nekim jeftinim cijenama.

– ali burza je čudna, zbog toga je zanimljiva, jer pruža zanimljive prilike.
– dobre dionice možete pronaći stvarno jeftino.

– I love this game.
Pozdrav !

ADPL.

– kad već pišem o dionica moram spomenuti i ovu ADPL.
– jučer sam ju malo i dokupila.
– nije baš ono best buy ali je o.k.
– dividendni prinos bi tu trebao biti 8kn ili 6.65% na kupovnu cijenu.
– negativno je rast duga na 112%, ali imamo i porast investicija.
– loše je i to što pada dobit,
– p/e 12, ni skupo ni jeftino.
– kada počmu povećavati dobit, smanjivati kreditnu zaduženost biti će svakako best buy, ali to tada nećete moći kupiti po ovim cijenama.

– mislim kako je ovo o.k. dionica kod većeg portfelja zbog disperzije rizika, a i dividenda bi trebala biti redovita.
– jednog dana kada povećaju dobit biti će sigurno i većih dividendi.

– I love this game.
Pozdrav !

ivana7

Ove godine dividenda ADPLa 99% nece biti 8kn, osobno ocekujem oko 4kn. Uz vec opjevani pad rublja naspram EURa ove godine je ADPL imao strasno puno investicija i to ce itekako utjecati na dobit. Pravu stvar na ADPL ocekujem od trenutka kada krene Edison.

ADPL po statutu isplacuje 50% dobiti kroz dividendu. Jedva cekam da krene Edison 🙂

...

Ivana ti si jedan veliki lazov..
Pouzdano znam da nisi kupvala tnpl na dnu jer sam ja pokupio vecinu dionica..
Kako te nije sram lagati ti sto si umislila da sisas…a ja sam i na toj tnpl zaradio vise nego ti i drevil skupa..
Odmah bi se ostavio burze da mi je godisnji prinos 10%.

A BALVANA!!! :) :) :)

Ajme meni kako se ovdje grubo castite. Zasto ljudima razbivate snove. Ako netko vjeruje da zaradjuje,sto se to tice bilo koga. Ja jos na poslovnom nisam sreo forumasa koji je izgubio i stvarno mi je drago vidit da svi zaradjuju. Best buy po meni DIOKi,MGMA,VLDS,TNSA,CEBA,DLKV,INGR,INDG,KSST… to su dionice na kojima su se hrvatski Buffeti obogatili jer hrvatski Buffeti uvijek pobjedjuju trziste.Eto nedavno sam naucio(doduse malo kasno pa su mi neki biseri pobjegli i mogu ih jos samo kupovat preko njuskala) da treba kupovat firme sa sto vecim gubitkom jer kasnije na to ne placas porez na dobit godinama.Od sada samo takve trazim,ali i one koje su vec u stecaju.Na te nikad nece trebat platit porez na dobit tako da su po meni ovo najbolje investicije i polako ´transformiram portfelj na nacin da cu u ovim biserima biti barem 90% izlozen.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


koji je trenutno best buy? nekakvi prijedlozi?

p.s. samo nemoj te svi reci smns


Ja sam svoje rekao. Proučite IPKK ako vas zanima….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


koji je trenutno best buy?

Best buy možete otkriti čak i na forumu prateći teme.. što je na nekoj temi više komentara – zaobići tu dionicu. Pogledajte količinu komentara na DIOK, INGR, MGMA…
10.000? Da su dobri, ne bi se toliko o njima pisalo.



koji je trenutno best buy?

Best buy možete otkriti čak i na forumu prateći teme.. što je na nekoj temi više komentara – zaobići tu dionicu. Pogledajte količinu komentara na DIOK, INGR, MGMA…
10.000? Da su dobri, ne bi se toliko o njima pisalo.
[/quote]
Za dobrim se konjem prašina diže[emo_namigusa].

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

New Report

Close