Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


može to vrlo lako na 130 kn,ako rezultati za tijedan -dva ne budu dobri.

a onda bi moglo povući cjelu TK u minus,

moze, moglo bi, ako ne bude….trla baba lan da joj prodje dan…
[/quote]

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=HT-R-A


Eto, baš pratim već neko vrijeme od kad ste se raspisali o toj dionici i sve što vidim na lijevoj i desnoj strani je ovo što sam napisao. A to što vidim je prilično destimulirajuće za ulazak ovdje.
Osim toga, niti danas niti jedna transakcija. Kome će prodati ovaj svojih 430 komada? Vidjet ćemo u narednim danima.
Nema filozofiranja. Pišem samo vidljive činjenice.


Nekome kome je dobra dividenda od 92 kune i tko ima dovoljno love, mislim da je ovo ubjedljivo najveća dividenda na ZSE s obzirom na cijenu dionice

A nakon dividende će pasti 100 kuna. Ili više?

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Dođe li do ovoga i u Hrvatskoj …

Turci kupili četvrtinu Crnogorske burze


… imat ćemo jako puno best buy dionica.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Pogledati datum 11.12.2013. godine, zatim nekoliko dana prije, pa nekoliko dana poslije. Sve dionice po 17 kuna na taj datum kupio je Bloger.
http://www.mojedionice.com/trg/IzvPovijestCijena.aspx?sifSim=rizo-R-A
Da li je taj dan ta dionica bila best buy? I kako je to samo postala tako naglo?

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


A nakon dividende će pasti 100 kuna. Ili više?

To i nije problem ukoliko ste dugoročno u dionici.
Osobno sam ih kupovao oko 550, gledao kako padaju na 350, rastu na 700kn…ali prodao nisam. Kroz dividende sam ih skoro pa i isplatio.
Ova je dionica koja nije naodmet za posjedovanje u određenim količinama.
Ukoliko ne dođe do neke ekstremno negativne situacije, svi koji je budu držali će je isplatiti tijekom nekoliko godina kroz dividendu.

Šta ste se toliko uhvatili sprdati na račun dionica HT-a. Da nema fondova koji kupuju i na desetke tisuća dionica tjedno, odavno bi to bio best buy…jer bi odavno pao na 100kn, a pri tom iznosu bi to bila odlična investicija.
Svi bismo tada čekali u redu za kupnju [emo_smijesak]
Mislim da će jednoga dana HT uistinu i biti best buy, ali bojim se kako još nije ni blizu to vrijeme.

Jednog dana? Ta dionica je odradila svoje najbolje što je imala. Erozija će odraditi svoje. I da padne na 100 kuna jer će ju prestati kupovati fondovi, što onda? Kupiti jer je na 100 kuna best buy i čekati da ju digne – netko? Tko?
Možda jedino donekle dobra vijest u zadnje vrijeme da DT planira kupiti HT Slovenije. Drugog svjetlog pomaka trenutno ne vidi Deutsche Telekom sprema se preuzeti Telekom Slovenije, potvrdili su Handelsblattu izvori iz slovenskih vladinih krugova…

Iz DT-a su dobili kometirati glasine, međutim dobri poznavatelji telekom tržišta tvrde kako je takva mogućnost jako realna. DT je već prisutan u svim državama koje graniče sa Slovenijom.

Prodajna cijena procjenjuje se na oko 700 miilijuna eura. Handelsblatt navodi kako DT nije jedini zainteresiran za preuzimanje Telekoma Slovenija. Navodno su u “igri još” i Huawei, Bain Capital, Axos i ruski ulagači.

Evo i za Končar nažalost loših vijesti, a neki ga tretiraju kao best buy.
Željeznice Federacije Bosne i Hercegovine definitivno će vratiti “Končaru” niskopodni vlak kojega su kupile još 2008. godine a do danas ga nisu platile, potvrdio je federalni ministar prometa i komunikacija Enver Bijedić koji je o tome u Zagrebu pregovarao s predstavnicima hrvatske tvrtke…

Bijedić je pojasnio kako je dogovoreno da ŽFBiH “Končaru” plate dio razlike u cijeni vlaka koji se odnosi na razdoblje u kojemu je bio u uporabi, no nije precizirao o kolikom se točno iznosu radi.

Kada je kupljen 2008. godine, suvremeni niskopodni vlak stajao je 5,3 milijuna eura, a prugama kroz BiH nakon toga je prometovao tek osam mjeseci. Prema riječima federalnog ministra prometa, ukupan dug kojega FBiH imaju prema “Končaru” još je veći jer je hrvatska tvrtka u prošlosti radila remont električnih lokomotiva koje vuku standardne željezničke kompozicije. Za te poslove ŽFBiH duguju “Končaru” još 6,5 milijuna eura. Na sličan način okončana je i nabava devet kompozicija nagibnih vlakova španjolske tvrtke “Talgo”.

Željeznice FBiH na kredit su kupile devet kompozicija tih vlakova s 80 vagona plativši ih više od 70 milijuna eura, a očekivalo se da će oni početi prometovati još 2010. godine. To se nikada nije dogodilo jer pruge u BiH nisu osposobljene za prometovanje nagibnih vlakova a suvremeni španjolski vagoni zbog toga su godinama su depou ŽFBiH koje ih sada pokušavaju dati u najam željeznicama Turske. Slučaj istražuje i Tužiteljstvo BiH.

Željeznički promet na cijelom teritoriju BiH kojim upravljaju entitetske željezničke tvrtke u katastrofalnom je stanju: vlakovi mogu voziti prosječnom brzinom od tek šezdesetak kilometara, piše HRT.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


Koliko nesuvislosti, sumnjam da je ikad zaradila na burzi.
Nemože se nju zafrknut ona kupuje pa kupuje, iako zna da će pasti na 150.

HT.

– sve moje kupnje HT ovih zadnjih dana su današnjim porastom cijene, a i jučerašnjim dovedene u pozitivu.
– vidite kupovala sam ga a znam kako će to pasti na 150kn.

– I love this game.
Pozdrav !


Evo i za Končar nažalost loših vijesti, a neki ga tretiraju kao best buy.

KOEI.

– KOEI mama, je svakako best buy, jer će naredne 3g. imati punu uposlenost.
– još bolje su firmice u sastavu KOEI a to su KODT, KOTR, KOSN…

– I love this game.
Pozdrav !

Gospojice Ivana, zar vam 7 puta moram reći, ne kupujte sada kad znate da ide na 150.


A nakon dividende će pasti 100 kuna. Ili više?

SMNS.

– i danas je to palo -6.45%.
– pasti će i nakon dividende 100kn, a možda i više.

– ja sam i danas malo toga nadokupila, a sigurno ću ga kupiti i sutra.
– cijena pada jer je prodaja puno jača od kupnje.

– već sam vam pisala koji je glavni rizik za ovu dionicu, zbog toga nemojte pretjerati kod kupnje, odnosno nikako nije poželjno da vam je ova dionica zastupljena s većim postotkom u portfelju.

– ali stvarno je šteta ne imati ju u portfelju,
– najbolje izvješće na ZSE.
– jedna od najvećih dividendi.

– ali cijena će vam sigurno pasti nakon dividende.
– to je jednostavno tako na našoj burzi.

– ja ću je i tada malo nadokupiti ako budem imala viška novca.

– a jednog dana kada cijena dionice bude 1.000kn i neka dividenda od 150kn ponovno će vam neki pametnjakovići pisati kako će to pasti 100kn nakon dividende.

– I love this game.
Pozdrav !

“- cijena pada jer je prodaja puno jača od kupnje.”
I ovo mi je prejako. 😉

– I love Ivana’s štoss.

New Report

Close