Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko nesuvislosti, sumnjam da je ikad zaradila na burzi.
Nemože se nju zafrknut ona kupuje pa kupuje, iako zna da će pasti na 150. Ali to vam je burza objašnjava ona neukima. I još slavodobitno napiše onu svoju bljuzga parolu.

HT već nekoliko godina svake godine smanjuje prihode za cca 500 milijuna kuna. Zbog toga su maknuli prvog čovjeka, kojem moraju biti zahvalni što im je omogučio da uopće za kiki-riki lovu preuzmu firmu. Povukli su ga pompozno u Njemačku gdje će biti dva-tri mjeseca, a potom će se potiho vratiti u Hrvatsku i više neće biti nitko.
Savjetovati nekome da kupuje ili sam kupovati HT u ovoj situaciji gdje ta firma nema baš nikakvih mogućnosti povećati svoju dobit je naprosto apsurdno. Konkurencija joj je nesmiljena, bolja, brža, spretnija i pametnija. I prilagodljivija.
Kupovati HT radi dividende koja će ove godine biti valjda duplo tanja od prošle, ali još uvijek duplo veća od one za slijedeću godinu.
Ivana, nemoj se ljutiti, ali ovo sa HT-om i Končarima pokazuje da ti ipak pojma nemaš i da si jedna od onih koja na zse nije u stanju zaraditi ništa.
Veliko ništa! A toliko si se hvalila svojim enormnom zaradama. Na čemu? Skroz si se diskreditirala. Sjećam se jednog posta gdje si napisala da si u jednom danu najviše zaradila 700 tisuća kuna, pa više puta da si u jednom danu zaradila dobar auto srednje klase. Ovo bi bilo smiješno da nije žalosno to što ti pišeš. O Bože!

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

korekcija u mom portfelju, topi mi se ovogodisnja zarada, postavio se od vira i atlna u sitne porcije na dokup onoga sto imam dosta nisko, jos mislim dodati zivog casha, plan je da bi mi to bile najjace kupnje sve negdje do lipnja. dok ne vidim izvjesca nemam novih ideja. mrtvana, bez izvjesca, da barem najave neku dividendu, nekada bi vec imali predujam ne najavljen, vec poneki i u dzepu.


da barem najave neku dividendu, nekada bi vec imali predujam ne najavljen, vec poneki i u dzepu.

Pridružujem se. Od 8 dionica u portfelju, tek je SMNS najavio dividendu 92,10kn. Ostalima ni traga.
Čekam ADPL (pretpostavljam da će biti znatno manja nego li lani), BCIN, JDGT, ATGR, JDOS…

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Na SMNS-R-A na 700 kuna prodaja od preko 300 tisuća kuna u jednom komadu. Cijela bid strana nema niti polovicu potraživanja. Kome će taj jedan na asku prodati? A što će ostali iznad njega? Best buy ???

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


Na SMNS-R-A na 700 kuna prodaja od preko 300 tisuća kuna u jednom komadu. Cijela bid strana nema niti polovicu potraživanja. Kome će taj jedan na asku prodati? A što će ostali iznad njega? Best buy ???

Da više pratite SMNS, a manje filozofirate…primjetili biste istu količinu i na 550kn, 582,50kn, 600kn…i sve je to kupljeno od strane par pojedinaca.
Pratite ubuduće…pa će vam biti jasnija situacija kako funkcionira kupoprodaja na SMNS…

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Eto, baš pratim već neko vrijeme od kad ste se raspisali o toj dionici i sve što vidim na lijevoj i desnoj strani je ovo što sam napisao. A to što vidim je prilično destimulirajuće za ulazak ovdje.
Osim toga, niti danas niti jedna transakcija. Kome će prodati ovaj svojih 430 komada? Vidjet ćemo u narednim danima.
Nema filozofiranja. Pišem samo vidljive činjenice.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

djubre, ne zabušaji na poslu. Dobar momak…ali…



Što mislite o HT i njegovoj cijeni nakon današnjeg trgovanja?
Lp

HT.

– ako vam je cijena povoljna kupujte, ako vam je skupa, prodajte.
– trenutni p/e vam je 10.85 , to je povoljno kada gledam na taj sektor.
– padom dobiti p/e raste što nije dobro,
– ali padom cijene dionice i rastom dobiti p/e pada, a svakako vam cilj mora biti kupiti dionicu što povoljnije,
– nekada je taj p/e bio 6-7, što je fenomenalni ulaz, tada je dividendni prinos bio preko 15% .
– ako bi cijena pala na 100kn tada bi ova dionica bila fenomenalno jeftina i imala dividendni prinos preko 15% i meni bi činila sigurno 50% portfelja.

– trenutno ju ne vidim na 100kn, ali realno ide to na 150kn i niže od toga nakon dividende.

– trenutna situacija je dosta čudna jer ju ruše prije dividende, obično je rasla.
– ali koliko vidim tu je u tijeku jedna velika igrica, imamo 2 mirovinca na čelu s AZ koji po meni i nemaju neka dobra ulaganja ali imaju toga HT-a, Raifaisen mirovincu je to glavna investicija.
– tu je cilj srušiti taj HT kako bi Raifaisen imao što gori prinos, a oni će s novcima od prodaje HT-a kupovati i dizati cijene ne toliko perspektivnim dionicama.
– cijena dionice HT-a pada, ali taj HT daje za mirovince dobar dividendni prinos, te koliko dionica HT-a padne ta dividenda amortizira gubitak na cijeni dionice.
– ali jednog dana će se smjer okrenuti, cijena će sigurno rasti, sada hoće li to krenuti od 100 ili 130kn totalno je nebitno, ali tada će taj mirovinac Raifaisen sigurno ostvarivati najbolje prinose na tržištu.

– mali dioničari mogu samo gledati tu igricu,
– ja sam i danas kupila nešto sitno HT-a na 168,51kn.

– naglašavam kako mi je to trenutno sporedna investicija, te mi odgovara pad cijene, dokle će padati nemam pojma, ali ću po malo nadokupljivati,
– u literaturi piše kako se padajući noževi ne kupuju, a HT je upravo to, ali mi je trenutno zanimljiv zbog dividende pa ga dokupljujem na sitno.

– negdje se dobije negdje izgubi, to vam je burza, važno je ne pogriješiti na glavnim investicijama i imati disperziju rizika.

I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

može to vrlo lako na 130 kn,ako rezultati za tijedan -dva ne budu dobri.

a onda bi moglo povući cjelu TK u minus,

može to vrlo lako na 130 kn,ako rezultati za tijedan -dva ne budu dobri.

a onda bi moglo povući cjelu TK u minus,

moze, moglo bi, ako ne bude….trla baba lan da joj prodje dan…

NEĆEŠ TREBATI DUGO ČEKATI -da se uvjeriš , to ti je za dva,tri tjedna

Da bit će baš zanimljivo vidjeti koliko je milijuna i ove godine manje u odnosu na onu prethodnu. A bit će još zanimljivije vidjeti koliko je to mnogo više u odnosu na slijedeću.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

New Report

Close