Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

molim vas misljenje o varazdinskoj banci


molim vas misljenje o varazdinskoj banci

Ako bude preuzimanje ispod 7 ne može,jer je toliki tromjesečni prosjek.
Ja se nadam da će biti iznad 14 koliko je Alternative kupio svoj paket.

Ako ne bude preuzimanja potencijalno nova Ceba,ili totalna rasprodaja kada u rasprodaju krene Validus u stečaju ili Pluris.

Jedina nada je da Vabu netko kupi.

Ipak,u BPBA očekujem med i mlijeko.

je li slatinska banka jos zainteresirana ili sada samo j&t?

Nekako sve vuče na to da je ovog trena možda i najbolji best buy Ledo. Događaju se oko njega milijuni kuna. Ne bez razloga. Mercator samo što nije. Sutra popodne će se znati konačni rasplet ove priče.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.


molim vas misljenje o varazdinskoj banci

– kako samo ime kaže ta banka bi se trebala nalaziti u Varaždinu ili neposrednoj blizini istog.
– kad ju pronađete trebate provjeriti,
– imaju li lokacijsku dozvolu,
– potom provjeriti građevinsku dozvolu.
– ako nemaju građevinsku dozvolu provjeriti jesu li zatražili legalizaciju,
– jer ako nisu zatražili legalizaciju ona ministrica u koju se zaljubio moj prijatelj Splićo će im sve to srušiti.
– ako vam nešto nije jasno idite na temu ATLN pa čitajte i biti će vam puno toga jasnije.

– obavezno provjeriti imaju li valjani energetski certifikat.
– raspitajte se rade li što po pitanju CO2 certifikata.
– raspitajte se u HNB imaju li Adekvatnost kapitala (engl. capital adequacy).

– i dosadilo mi više pisati a došla sam tek do pola što treba provjeriti.

– I love this game.
Pozdrav !


HT.

– ovo sigurno ne spada u neki Best buy ali sam ga danas kupovala s više malih naloga na najnižim cijenama.
– još od IPA imam nešto malo tih dionica, to nikada neću prodati.
– dobro mi dođe ta njihova dividenda.

– nekada ne tako davno kada mi je na kupovnu cijenu dolazila dividenda 15-17% HT mi je bio pozicija od 65% portfelja.
– dok je većina vas gubila lovu na brodarima, građevincima ili onim biserima gospon Lopine HT je pružao lijepu mogućnost zarade i u najvećoj krizi.

– danas HT ne stoji tako dobro kao nekad.
– zbog toga je i cijena dobro pala.

– danas sam nešto brzinski računala kako će tu dobit biti manja sigurnih 25% od prošlogodišnje dobiti.
– taj pad će rušiti i ovogodišnju dividendu, po nekim mojim izračunima to bi bilo 15.37 kn.

– na cijenu od 170kn dividendni prinos bi bio 9.04% .

– nije to tako loše, ali je problem što tu cijena ide ka 150kn.

– tu mogu malo dobiti ili malo izgubiti, tu nema nekog velikog rizika na ovoj cijeni.
– za mene je ta dionica HT godinama bila banka.
– trenuti p/e je 10.95 te je povoljan kada ga usporedim s konkurencijom u okruženju.

– ovo nikako nije nagovor na kupnju, ja na HT gledam kao keš poziciju na brokerskom računu, jer ako mi se pojavi nešto zanimljivo iste sekunde sve to prodam i život ide dalje.

– I love this game.
Pozdrav !

Što mislite o HT i njegovoj cijeni nakon današnjeg trgovanja?
Lp



molim vas misljenje o varazdinskoj banci

Ako bude preuzimanje ispod 7 ne može,jer je toliki tromjesečni prosjek.
Ja se nadam da će biti iznad 14 koliko je Alternative kupio svoj paket.

Ako ne bude preuzimanja potencijalno nova Ceba,ili totalna rasprodaja kada u rasprodaju krene Validus u stečaju ili Pluris.

Jedina nada je da Vabu netko kupi.

Ipak,u BPBA očekujem med i mlijeko.
[/quote]

Daj vise nabavi krave i kosnice. Ovo ti ne ide.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Što mislite o HT i njegovoj cijeni nakon današnjeg trgovanja?
Lp

HT je proxy za hrvatskog potrosaca. Ako mislis da ce u buducnosti hrvatski potrosac vise trositi ovo je dobra dionica.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Mislim da njena cijena trenutno ovisi o dividendi i koliko još prodavač misli kipati dionica


Novo Nordisk odlični rezultati. dionica +7% jučer i danas. burze -1,5%.

Diabetis je jako dobra investicijska tema. Ljudi u zemljama u razvoju sve vise mjenjaju prehranu sto nazalost rezultira sa sve vise diabetisa. Njima to cini 78% prihoda. Naravnpo tako velika izlozenost samo jednom podruciju je rizicna jer se uvijek moze pojaviti netko sa uspjesnijim tretmanom.

Nije moje podrucije pa ne znam ko im je konkurencija i koliko im mogu ugroziti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Što mislite o HT i njegovoj cijeni nakon današnjeg trgovanja?
Lp

HT.

– ako vam je cijena povoljna kupujte, ako vam je skupa, prodajte.
– trenutni p/e vam je 10.85 , to je povoljno kada gledam na taj sektor.
– padom dobiti p/e raste što nije dobro,
– ali padom cijene dionice i rastom dobiti p/e pada, a svakako vam cilj mora biti kupiti dionicu što povoljnije,
– nekada je taj p/e bio 6-7, što je fenomenalni ulaz, tada je dividendni prinos bio preko 15% .
– ako bi cijena pala na 100kn tada bi ova dionica bila fenomenalno jeftina i imala dividendni prinos preko 15% i meni bi činila sigurno 50% portfelja.

– trenutno ju ne vidim na 100kn, ali realno ide to na 150kn i niže od toga nakon dividende.

– trenutna situacija je dosta čudna jer ju ruše prije dividende, obično je rasla.
– ali koliko vidim tu je u tijeku jedna velika igrica, imamo 2 mirovinca na čelu s AZ koji po meni i nemaju neka dobra ulaganja ali imaju toga HT-a, Raifaisen mirovincu je to glavna investicija.
– tu je cilj srušiti taj HT kako bi Raifaisen imao što gori prinos, a oni će s novcima od prodaje HT-a kupovati i dizati cijene ne toliko perspektivnim dionicama.
– cijena dionice HT-a pada, ali taj HT daje za mirovince dobar dividendni prinos, te koliko dionica HT-a padne ta dividenda amortizira gubitak na cijeni dionice.
– ali jednog dana će se smjer okrenuti, cijena će sigurno rasti, sada hoće li to krenuti od 100 ili 130kn totalno je nebitno, ali tada će taj mirovinac Raifaisen sigurno ostvarivati najbolje prinose na tržištu.

– mali dioničari mogu samo gledati tu igricu,
– ja sam i danas kupila nešto sitno HT-a na 168,51kn.

– naglašavam kako mi je to trenutno sporedna investicija, te mi odgovara pad cijene, dokle će padati nemam pojma, ali ću po malo nadokupljivati,
– u literaturi piše kako se padajući noževi ne kupuju, a HT je upravo to, ali mi je trenutno zanimljiv zbog dividende pa ga dokupljujem na sitno.

– negdje se dobije negdje izgubi, to vam je burza, važno je ne pogriješiti na glavnim investicijama i imati disperziju rizika.

I love this game.
Pozdrav !


– padom dobiti p/e raste što nije dobro,

Bazinga

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close