Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Informanka.

– od ulaza u EU, moj portfelj je narastao još za dodatnih cca 4%.
– meni je to o.k. profit.
– točno sam pogodila koje dionice imaju perspektivu rasta u mojoj novoj domovini EU.

– I love this game.
Pozdrav !


Informanka.

– od ulaza u EU, moj portfelj je narastao još za dodatnih cca 4%.
– meni osobno je to o.k. profit.
– točno sam pogodila koje dionice imaju perspektivu rasta u mojoj novoj domovini EU.

– I love this game.
Pozdrav !

S dizanjem KODT-a s 1-2 dionice???


Mislim da ona to upravo i radi te potiho ulaže u OPTE, DLKV, IGH i JDPL.

– Splićo, kog vraga će ti te propale firme !!!

– I love this game.
Pozdrav !


Ne fali KODT-u ništa,kod njega je najbitnija stabilnost i miran san + rastuća dividenda,jedini problem je što u HR ima malo takvih dionica.

– dosta sam pisala na ovoj temi kako trenutno u RH nemate ni 5 o.k. firmi.
– zbog toga je stvarno velik rizik investirati u RH dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

Bok Ivana,s obzirom da nisi nastrojena na ove supersonične predstečajuše zanima me tvoja analiza korfa?[emo_smijesak]


A po meni je čista ludost staviti sve ili većinu sredstava na jednu ili dvije karte,koliko god bila dobra dionica svašta može krenuti po zlu.
Koliko sam shvatio Ivana upravo to radi.

– i o tome vam piše u knjigama.
– ako su vam sva jaja u jednoj košari trebate dobro paziti na tu košaru.

– samo za tako nešto trebate imati znanje,
– takav pristup daje najveći prinos ali nosi i najveći rizik.

– ja sam protiv velikih rizika, rizičnih investicija, ali rizik jednostavno ne možete izbjeći jer i najsigurnija investicija nosi bar 10% rizika.

– zbog toga imam više tipova investicija, puno toga mi je unovčivo za 24 sata.
– malo je nerazumno biti u novčanim fondovima a ja imam i toga, a imam i nekih fondova koji mi ne mogu zaraditi ni kunu.
– trenutno kupujem eure, i na burzi malo neke dionice.
– razmišljam o kupnji zlata, samo nisam ni sama pametna je li mu ovo dno ili će još padati.

– mogu i bankrotirati na dionicama, takav scenarij je svakako moguć.
– moj prijatelj Splićo je do sada bankrotirao barem desetak puta, a gospon Lopina je gubio i 90% portfelja.
– ali imam love za neki novi početak.
– sada mi je glavni cilj zaraditi rizičnim investiranjem što više love.
– ide to meni, i bez drukanja.

– I love this game.
Pozdrav !


/IzvNajPortfelji.aspx da njene stabilne firme KODT, ZABA i KOEI, odnosno dionice (koje neće propasti, doći u stečaj, nestati) ne donose dobit, nego gubitak.

KODT – ZABA – KOEI.

– to je virtualni portfelj, virtualno me trenutno ne zanima, zanima me ono stvarno.
– to je možda bilo zanimljivo tada kada je to bilo napisano, trenutno nije.

– uz brodare i građevince u zanimljivosti što ne kupovati bi svakako pridodala i banke.

– nastavak u sljedećem postu.

– I love this game.
Pozdrav !



A po meni je čista ludost staviti sve ili većinu sredstava na jednu ili dvije karte,koliko god bila dobra dionica svašta može krenuti po zlu.
Koliko sam shvatio Ivana upravo to radi.

– i o tome vam piše u knjigama.
– ako su vam sva jaja u jednoj košari trebate dobro paziti na tu košaru.
[/quote]

Pogotovo kada s kosarom idete kroz Albaniju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Banke.

– banke su mi uvjek bile zanimljive.
– umjesto štednje u banci vi kupite dionice banke, kapital vam raste, a umjesto kamata dobijete dividendu.
– tako sam zbog disperzije dosta dugo u portfelju imala 3-4 dionice banaka.
– na nekim sam dobro zaradila.
– ali iz RIBE su me izbacili.
– na CEBI su me opljačkali, sve po zakonu RH koja dozvoljava taj tip kriminala.
– štetu sam umanjila koristeći stop loss, nešto sitnog imam i sada toliko da se uvjek prisjetim tog kiminala i rizika HR burze.
– CEBA je bila tako dobra investicija da sam sumnjala kako to može dobro završiti.
– i samo zbog toga nisam imala puno toga u portfelju, na ovoj temi sam nekada pisala o toj investiciji kao o.k. ali s udjelom u portfelju ne većim od 2%, ipak je to bila rizična mala banka.

– ove godine me je PBZ iznenadila s velikom dividendom.
– ali i uz te dividende bila sam sumnjičava u njihova FI je su te banke dale milijarde kuna propalim firmama koje nikada više neće vidjeti.
– a sada imao i presudu Franak.

– do daljnjeg je najbolje izbjegavati investirati u te banke.

– I love this game.
Pozdrav !

KODT – KOEI.

– KOEI, na ovoj temi kad je bio na ispod 500kn cca 490kn sam pisala kako to ide na 750 – 800kn, target se ostvario.
– KOEI brane mirovinci koji mu dižu cijenu, na 750kn se je pokazala malo veća gužva za izlaz.
– na 500kn teško da će te ponovno gledati KOEI.

– KOEI na 750kn p/e je cca preko 14, s dividendnim prinosom 1.5% .
– KODT na cca 1.000kn p/e je cca 7.5 , a dividenda 5% .

– cjenovna razlika je očita.

– I love this game.
Pozdrav !


Zašto nitko od znalaca na ovoj temi u petak nije na cijeni od 610 kuna za Viro napisao da je ovo best baj za naredni tjedan? E, moji znalci. [emo_mrgud]

– zato jer mu je današnja cijena 630kn.
– veliki rizik za mali prinos.
– gospon Lopina vam je lijepo napisao koje dionice će rasti 100%.

– I love this game.
Pozdrav !



Zašto nitko od znalaca na ovoj temi u petak nije na cijeni od 610 kuna za Viro napisao da je ovo best baj za naredni tjedan? E, moji znalci. [emo_mrgud]

– zato jer mu je današnja cijena 630kn.
– veliki rizik za mali prinos.
– gospon Lopina vam je lijepo napisao koje dionice će rasti 100%.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Relativno lako je pogoditi dionicu koja če rasti 100% u šest mjeseci.
kao što su napravili SPLF ili AMDN,disperzija obvezna.
Ali cilj mora biti uvijek brže,bolje jače.Interesantnije je skinuti 500%,može i više u mjesec dana i to gotovo bet rizika.Vjerovali ili ne i takve prilike pruža naše tržište.Upravo sam u fazi finalizacije jednog takvog projekta.
Biti ćete obaviješteni.
Na ZSE teče med i mlijeko u potocima.

New Report

Close