Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Što vi meštri iz Wall streeta mislite o metalcima?
Konkretno,pratim VALE i već neko vrijeme dionica žestoko pada,fundamenti su ok,fe P/E je 6,za 2014

jako je opasno gledati fundamente kod cikličkih industrija kao što su rudari.
to je klasični value-trap. ne znam dovoljno o Vale-u i rudarima da bi ti nešto pamento mogo reć, al mislim da je tu pamentije čekat preokret trenda i onda se uključit nego lovit dno, isto priča kao s brodarima kod nas.
[/quote]

I meni je pala na pamet usporedba sa brodarima,da,slažem se da fundamenti ne moraju puno značiti,iako je uprava optimistična a i zadnji je FI bio dobar ne namjeravam ulaziti prije 10$ kako stvari sada stoje,ako uopće dođe do tih razina.
Tnx.

"Only dead fish swim with the stream"

@ lopina
Slažem se sa napisanim. Sve napisano ima neku težinu. A ivanasedma je nestala nakon što je objelodanjeno ovdje http://www.mojedionice.com/portfelj/IzvNajPortfelji.aspx da njene stabilne firme KODT, ZABA i KOEI, odnosno dionice (koje neće propasti, doći u stečaj, nestati) ne donose dobit, nego gubitak.
Bilo je puno pisanije, pametovanja, euroskepticizma, mudrijanja, a malo pozitivnih rezultata.
Zarađuju samo oni koji se bave rizičnijim dionicama. Zarađuju oni koji ***obrisano***

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Sto fali kodt-u. Kupovao sam ove godine i dobit mi je 10% + dividenda na racunu. Osim toga u kodt-u mirno spavam i cekam nova i bolja izvjesca. Dok kod lopine ne znam ni sta kupujem.

Ne fali KODT-u ništa,kod njega je najbitnija stabilnost i miran san + rastuća dividenda,jedini problem je što u HR ima malo takvih dionica.A po meni je čista ludost staviti sve ili većinu sredstava na jednu ili dvije karte,koliko god bila dobra dionica svašta može krenuti po zlu.
Koliko sam shvatio Ivana upravo to radi.

"Only dead fish swim with the stream"


iako je uprava optimistična

to im je posao.

http://finviz.com/quote.ashx?t=RIO&ty=c&ta=0&p=m&b=1
vidi rio tinto…
zlato srebro, bakar i aud su imali sličan setup i svi su probili i poginuli.
ako padne ispod 40, bit će i po 15… s druge strane imaš dobar R/R na tih 40.



iako je uprava optimistična

to im je posao.

http://finviz.com/quote.ashx?t=RIO&ty=c&ta=0&p=m&b=1
vidi rio tinto…
zlato srebro, bakar i aud su imali sličan setup i svi su probili i poginuli.
ako padne ispod 40, bit će i po 15… s druge strane imaš dobar R/R na tih 40.
[/quote]

Gledao sam i Rio,ali mi je VALE draži jer trenutno posluje puno bolje,ne ovise samo o željezu,profitabilniji pa bi trebali kad krene oporavak brže rasti,manje zaduženi,dijele solidnu dividendu,bolji fundamenti itd…
S druge strane Brazilska vlada bi većim porezima mogla utjecati na tu njihovu profitabilnost,deprecijacija reala(iako to ne mora biti loše).
Ipak,gledano kroz TA trenutno bi Rio bio bolji buy.
I da,stop loss je tu neizbježan,svakako.

"Only dead fish swim with the stream"

@Blackbela

Danas sam vadio umnjak i ugrizao me krpelj. Nije bio dobar dan.

A sto se tice usporedbe zaostajanja ekonomija u maturitetu za BRICS-ima i beg to differ.

Upravo su BRICS sa isključivanjem Indije dosegli stopu razvijenosti gdje će svako ubrzanje rasta BDP-a proporcionalno tražiti puno više kapitala/znanja/resursa itd.

Došli su u fazu gdje je potreban value added proizvod da bi se postigao rast a sada dolazi do čega?! BArijera za ulaz na tržište sa tim proizvodima pošto razvijeni svijet to već ima. Po meni slijdei debelo usporavanje i rast na uvozu.

To ti je šašava usporedba pošto da bi USA postigla 5% rasta BDP-a treba zaposliti puno više krajnje high end riješenja ili ikakve inovativnosti da bi napravila rast.

Indija mora samo izgraditi par tračnica da bi napravila rast 10% BDP-a.

Nisam izračunao, ali za postizanje iste stope rasta količina energije potrebne raste exponencijalno.

Kao da želis dostici brzinu svijetlosti.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


@Blackbela

Danas sam vadio umnjak i ugrizao me krpelj. Nije bio dobar dan.

A sto se tice usporedbe zaostajanja ekonomija u maturitetu za BRICS-ima i beg to differ.

Upravo su BRICS sa isključivanjem Indije dosegli stopu razvijenosti gdje će svako ubrzanje rasta BDP-a proporcionalno tražiti puno više kapitala/znanja/resursa itd.

Došli su u fazu gdje je potreban value added proizvod da bi se postigao rast a sada dolazi do čega?! BArijera za ulaz na tržište sa tim proizvodima pošto razvijeni svijet to već ima. Po meni slijdei debelo usporavanje i rast na uvozu.

To ti je šašava usporedba pošto da bi USA postigla 5% rasta BDP-a treba zaposliti puno više krajnje high end riješenja ili ikakve inovativnosti da bi napravila rast.

Indija mora samo izgraditi par tračnica da bi napravila rast 10% BDP-a.

Nisam izračunao, ali za postizanje iste stope rasta količina energije potrebne raste exponencijalno.

Kao da želis dostici brzinu svijetlosti.

Tyler Cowen je imao dobar clanak u NYT o tome:



@Blackbela

Danas sam vadio umnjak i ugrizao me krpelj. Nije bio dobar dan.

A sto se tice usporedbe zaostajanja ekonomija u maturitetu za BRICS-ima i beg to differ.

Upravo su BRICS sa isključivanjem Indije dosegli stopu razvijenosti gdje će svako ubrzanje rasta BDP-a proporcionalno tražiti puno više kapitala/znanja/resursa itd.

Došli su u fazu gdje je potreban value added proizvod da bi se postigao rast a sada dolazi do čega?! BArijera za ulaz na tržište sa tim proizvodima pošto razvijeni svijet to već ima. Po meni slijdei debelo usporavanje i rast na uvozu.

To ti je šašava usporedba pošto da bi USA postigla 5% rasta BDP-a treba zaposliti puno više krajnje high end riješenja ili ikakve inovativnosti da bi napravila rast.

Indija mora samo izgraditi par tračnica da bi napravila rast 10% BDP-a.

Nisam izračunao, ali za postizanje iste stope rasta količina energije potrebne raste exponencijalno.

Kao da želis dostici brzinu svijetlosti.

Tyler Cowen je imao dobar clanak u NYT o tome:


[/quote]

O imati će rast svakako i dalje ali na uvozu i potrošnji ne na izvozu. Mijenjaju dakle strukturu. Vezano za demografiju, Hrvatska, Srbija, Japan Kina imaju katastrofalne pokazatelje.

USA, Kanada imaju zdrave pokazatelje demografskih kretanja i mislim da je to vrlo bitno jer imaju ogučnost širenja porezne baze i držanja poklopca na cijeni rada – do jedne mjere.

Neće BRICS stati – sigurno ne ali ce se okrenuti da oni rastu na uvozu a EU i SAD na izvozu i to mi se cini da je razlog za navedenu EU-USA free trade zonu. Megamasivni economy of scale projekt. Time će pokušati implicitno napasti China value added proizvođače.

Ameri jako vode svoju ekonomiju – i imaju cilj samo što nije javno pokazan.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




@Blackbela

Danas sam vadio umnjak i ugrizao me krpelj. Nije bio dobar dan.

A sto se tice usporedbe zaostajanja ekonomija u maturitetu za BRICS-ima i beg to differ.

Upravo su BRICS sa isključivanjem Indije dosegli stopu razvijenosti gdje će svako ubrzanje rasta BDP-a proporcionalno tražiti puno više kapitala/znanja/resursa itd.

Došli su u fazu gdje je potreban value added proizvod da bi se postigao rast a sada dolazi do čega?! BArijera za ulaz na tržište sa tim proizvodima pošto razvijeni svijet to već ima. Po meni slijdei debelo usporavanje i rast na uvozu.

To ti je šašava usporedba pošto da bi USA postigla 5% rasta BDP-a treba zaposliti puno više krajnje high end riješenja ili ikakve inovativnosti da bi napravila rast.

Indija mora samo izgraditi par tračnica da bi napravila rast 10% BDP-a.

Nisam izračunao, ali za postizanje iste stope rasta količina energije potrebne raste exponencijalno.

Kao da želis dostici brzinu svijetlosti.

Tyler Cowen je imao dobar clanak u NYT o tome:


[/quote]

O imati će rast svakako i dalje ali na uvozu i potrošnji ne na izvozu. Mijenjaju dakle strukturu. Vezano za demografiju, Hrvatska, Srbija, Japan Kina imaju katastrofalne pokazatelje.

USA, Kanada imaju zdrave pokazatelje demografskih kretanja i mislim da je to vrlo bitno jer imaju ogučnost širenja porezne baze i držanja poklopca na cijeni rada – do jedne mjere.

Neće BRICS stati – sigurno ne ali ce se okrenuti da oni rastu na uvozu a EU i SAD na izvozu i to mi se cini da je razlog za navedenu EU-USA free trade zonu. Megamasivni economy of scale projekt. Time će pokušati implicitno napasti China value added proizvođače.

Ameri jako vode svoju ekonomiju – i imaju cilj samo što nije javno pokazan.
[/quote]

Slažem se s tobom.

Ameri i po mom mišljenju vode ekonomiju u pravom smjeru i ostat će na vrhu svijeta u nekoj bližoj budućnosti sigurno.

Muči me EU i njena birokratiziranost i inertnost kao i brojne interesne skupine unutar EU zbog kojih bi ovaj dogovor o slobodnoj trgovini mogao predugo trajati.


Ne fali KODT-u ništa,kod njega je najbitnija stabilnost i miran san + rastuća dividenda,jedini problem je što u HR ima malo takvih dionica.A po meni je čista ludost staviti sve ili većinu sredstava na jednu ili dvije karte,koliko god bila dobra dionica svašta može krenuti po zlu.
Koliko sam shvatio Ivana upravo to radi.

Ivana ovaj put nema zagarantiran posao da mete splitske ulice pa preporučujem diverzifikaciju portfelja. Mislim da ona to upravo i radi te potiho ulaže u OPTE, DLKV, IGH i JDPL.

Informanka.

– od ulaza u EU, moj portfelj je narastao još za dodatnih cca 4%.
– meni osobno je to o.k. profit.
– točno sam pogodila koje dionice imaju perspektivu rasta u mojoj novoj domovini EU.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close