Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@drevil: Damodaran je jedan od najvećih autoriteta na području valuacije, centralne teme fundamentalne analize. ‘Damodaran on Valuation’ je mu najpoznatija knjiga o valuaciji, tu još spadaju ‘Dark Side of Valuation’ i ‘Investment Valuation’. ‘Investment Philosophies’ je ležernije ali dobro štivo, prikladno za prelazak na hard-core financijaške knjige o valuaciji.

@vecolinho
: ne znam za prijevode na HR

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.



@drevil
: Damodaran je jedan od najvećih autoriteta na području valuacije, centralne teme fundamentalne analize. 'Damodaran on Valuation' je mu najpoznatija knjiga o valuaciji, tu još spadaju 'Dark Side of Valuation' i 'Investment Valuation'. 'Investment Philosophies' je ležernije ali dobro štivo, prikladno za prelazak na hard-core financijaške knjige o valuaciji.

@vecolinho
: ne znam za prijevode na HR

Hvala!

Prošla vremena…

Našao sam Damodaran o valuaciji drugo izdanje, prevedeno na hrvatski, imaju tu knjigu knjižnici grada Zagreba, hvala vam.

Imate najnovije pozicije? Bili bi vrlo zahvalni na istom s friškim datumom.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Koliko poreza bi platila osoba koja ima samo jedan prihod, 1000000Kn od dividende i zivi u Zagrebu?

Ja sam utipkao brojeve u ovaj obrazac sa net-a i izbacio mi je rezultat 430373 Kn. To mi se cini puno.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Koliko poreza bi platila osoba koja ima samo jedan prihod, 1000000Kn od dividende i zivi u Zagrebu?

– na taj prihod 1.000.000,oo kn ostvaren od dividende se ne plaća porez niti je isti potrebno prijaviti državi, (poreznoj).

– gospon Slavko se pobrinuo da od te dividende na njegov račun odmah sjedne 12%, odnosno na milijun kuna to bi bilo 120.000 kn.
– zatim su se pobrinuli kako bi i vaša opčina dobila prirez (Zagreb, 18%), a to bi bilo na taj milijun kuna 21.600,oo kn.

– ukupno na milijun kuna dividende vam uzmu 141.600,oo kn.

– ali ni to nije sve,
– firma na tu dobit mora državi platiti 20%, na taj milijun 200.000,oo kn.

– sve zbrojeno to bi bilo 341.600,oo kn.
– vi tu stvarno ne trebate ništa raditi, državi aparat će se sam pobrinuti za te svoje novce.

– ali ni to nije sve,
– od milijun kuna vama će keširati 854.400,oo kn, kad te novce prebacite u potrošnju opet će vas orobiti s novih 25% koji skraćeno nazivaju tvz. PDV.
– a to bi bilo dodatnih 214.600,oo kn.

– odnosno gospon Slavko ni orao ni kopao a na milijun kuna vam laganini digne ni manje ni više nego točno 556.200,oo kn.

– orobe oni i običnog radnika s cca 65%.

– i sada nam se gospon Slavko i Zoki čude zašto poslodavci ne žele raditi.
– zašto imamo 400.000 (prijavljenih) nezaposlenih.
– zbog toga će se sada zadužiti za nove 2 milijarde dolara ili eura.
– zbog toga sada smanjuje plaće državnoj administraciji.
– zbog toga nam pada BDP.

– meni je dobro, ja se ne bunim, i jedina na ovom forumu podržavam ovu vladu za koju nisam niti glasala.
– narod ima love samo ju od države krije u bankama i u jastucima.
– pogledajte samo koliko zlata izvozi Hrvatska.
– zbog toga ova vlada zbilja mora povećati te poreze i usputno izmišljati nove poreze i namete.
– vlada nije pokvarena, pokvaren je narod koji živi u ovoj zemlji i bira ovakve bisere.
– e pa dragi hrvatski narode uživajte u ovoj vladi koju ste sami birali.

– I love this game.
Pozdrav !



Koliko poreza bi platila osoba koja ima samo jedan prihod, 1000000Kn od dividende i zivi u Zagrebu?

– na taj prihod 1.000.000,oo kn ostvaren od dividende se ne plaća porez niti je isti potrebno prijaviti državi, (poreznoj).
[/quote]

Igrao sam se sa tom poreznom prijavom koju sam skinuo sa neta.

Pod stavkom 4.4.1. sam upisao primitak od 1 000 000 kuna i ispalo mi je na kraju porez od preko 400K jer mi je sve preko 12000 Kuna racunato kao prihod.

Vidim da Zadar ima duplo manji prirez od Zagreba, 9%.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Koliko poreza bi platila osoba koja ima samo jedan prihod, 1000000Kn od dividende i zivi u Zagrebu?

– na taj prihod 1.000.000,oo kn ostvaren od dividende se ne plaća porez niti je isti potrebno prijaviti državi, (poreznoj).

– gospon Slavko se pobrinuo da od te dividende na njegov račun odmah sjedne 12%, odnosno na milijun kuna to bi bilo 120.000 kn.
– zatim su se pobrinuli kako bi i vaša opčina dobila prirez (Zagreb, 18%), a to bi bilo na taj milijun kuna 21.600,oo kn.

– ukupno na milijun kuna dividende vam uzmu 141.600,oo kn.

– ali ni to nije sve,
– firma na tu dobit mora državi platiti 20%, na taj milijun 200.000,oo kn.

– sve zbrojeno to bi bilo 341.600,oo kn.
– vi tu stvarno ne trebate ništa raditi, državi aparat će se sam pobrinuti za te svoje novce.

– ali ni to nije sve,
– od milijun kuna vama će keširati 854.400,oo kn, kad te novce prebacite u potrošnju opet će vas orobiti s novih 25% koji skraćeno nazivaju tvz. PDV.
– a to bi bilo dodatnih 214.600,oo kn.

– odnosno gospon Slavko ni orao ni kopao a na milijun kuna vam laganini digne ni manje ni više nego točno 556.200,oo kn.

– orobe oni i običnog radnika s cca 65%.

– i sada nam se gospon Slavko i Zoki čude zašto poslodavci ne žele raditi.
– zašto imamo 400.000 (prijavljenih) nezaposlenih.
– zbog toga će se sada zadužiti za nove 2 milijarde dolara ili eura.
– zbog toga sada smanjuje plaće državnoj administraciji.
– zbog toga nam pada BDP.

– meni je dobro, ja se ne bunim, i jedina na ovom forumu podržavam ovu vladu za koju nisam niti glasala.
– narod ima love samo ju od države krije u bankama i u jastucima.
– pogledajte samo koliko zlata izvozi Hrvatska.
– zbog toga ova vlada zbilja mora povećati te poreze i usputno izmišljati nove poreze i namete.
– vlada nije pokvarena, pokvaren je narod koji živi u ovoj zemlji i bira ovakve bisere.
– e pa dragi hrvatski narode uživajte u ovoj vladi koju ste sami birali.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote] Za dobiti 1 mil kn dividende treba imati barem 20 mil kn uloženo u dividendnim dionicama.
Dakle,20 mil kn bi trebao biti naš ulazni kapital.
Naravno da to može biti i desetak puta manje,možda i dvadeset,većini i sto
puta manje od toga.
Ako smo pametni kao i Ivana dalekjo više bi trebali zaraditi u rastu cijena dionica i na tome više zaraditi.I na to nema poreza.
Od početka godine svi koji su bili u likvidnim izdanjima su bez muke “zaradili” 15% tj cca 3 mil kn na 20 mil kn imovine,ili 15 tis na 100 tis.
Ukupna zarada bi trebala biti 20% sa dividendama,a porez se plaća samo na tih
5% i pola od toga je porez.
Dakle,plačamo 2,5 na 20 i to je 1/8 ili 12,5%.To je najmanje u svijetu.
Ali i najviše ako dionice padaju jer se može dogoditi da ostvarimo gubitak,a plačamo porez

Ivana vrati se u osnovnu škole.Ako trošiš 800 kn ne plačaš 200 tis kn PDV,nego 160 tis kn.
800-160=640….. 640×1,25=800.

Na ZSE teče med i mlijeko za najlikvidnija izdanja i fondovsko smeće,a za treću i moju četvrtu ligu samo krv,znoj i suze.






Bilo bi zanimljivo ili barem pametnije u smislu odgovornosti da je ministarstvo turizma dalo cilj hrvatskom turizmu: postati 4. zemlja po broju noćenja na Mediteranu (nakon Španjolske, Italije Turske ) i uzeti mjesto Grčkoj.

Takvo nešto bi pokazalo da su zreli imaju cilj i kakav-takav srednjeročni plan.


Osim što imamo 70% manji teritoriji, 60% manje stanovništvo, 30% manji BDP, 30% manje dolazaka, 30% kraću sezonu i 75% manji brand od grčke imamo li još koju komaparativnu prednost pred njima? [emo_smijeh]
[/quote]

Nebitno za ovu priču.

Kažem to je cilj i budi ozbiljan.
[/quote]
pa cilj ti je krajnje neozbiljan jer je apsolutno nedostižan.
grčku posjeti 16 mil. turista, hrvatsku 11 mil.
ozbiljni ciljevi bi bili poboljšat struktutu smještaja jer kod nas dominira privatni, dok je u grčkoj hotelski i tako.
[/quote]

Ajde kad već hočeš.

Ako već pričaš o veličini teritorija, populacije kao bitnim varijablama onda provjeri da imamo 10% više noćenja od Portugala.

Kolika je površina Portugala, broj stanovnika i bdp?

Kako smo to uspjeli jednu dosta veću zemlju preskočiti?

Hm?
[/quote]
Mi imamo,a grčka još i više nešto šta portugal nema,a to je more za kupanje,u portugalu je more u 7 mjesecu 15-16 stupnjeva,sezona kupanje u Grčkoj krene prije i završi kasnije nego kod nas,zato imaju dužu sezonu,a u portugal nitko niti nejde radi kupanja

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Mi imamo, a grčka još i više nešto šta portugal nema, a to je more za kupanje, u portugalu je more u 7 mjesecu 15-16 stupnjeva, sezona kupanje u Grčkoj krene prije i završi kasnije nego kod nas, zato imaju dužu sezonu, a u portugal nitko niti nejde radi kupanja

nisam vidio ovo za portugal, ali si odgovrio umjesto mene.
u portugal se ne ide kupati nego…
http://www.youtube.com/watch?v=2s4slliAtQU


Od početka godine svi koji su bili u likvidnim izdanjima su bez muke "zaradili" 15% tj cca 3 mil kn na 20 mil kn imovine,ili 15 tis na 100 tis.

– gospon Lopina i nije baš tako.
– imate na virtualnom portfelju mojedionice, od 270 investitora 100 ih je u minusu, a u portfelju možete imati samo likvidne dionice.
– kod stručnih investitora (fondoska industrija),
– 4 fonda su u minusu, a 10 fondova ima prinos od 0 – 1.86%.

– moj prijatelj Splićo je napravio minus preko 30%, njegov portfelj imate na temi portfelj pa možete izračunati koliki je taj minus.
– samo morate “ČIK POGODITI” pod kojim nickom trenutno piše moj prijatelj Splićo.

– a niste ni vi gospon Lopina zaradili ni kune ove godine na onim vašim biserima.

– ali imate jedan portfelj koji sam više puta pohvalila na ovoj temi (Drevil), e taj portfelj sigurno zarađuje i zarađivati će.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close