Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Twixer

Bilo bi zanimljivo ili barem pametnije u smislu odgovornosti da je ministarstvo turizma dalo cilj hrvatskom turizmu: postati 4. zemlja po broju noćenja na Mediteranu (nakon Španjolske, Italije Turske ) i uzeti mjesto Grčkoj.

Takvo nešto bi pokazalo da su zreli imaju cilj i kakav-takav srednjeročni plan.

ADPL – ne znam kakvi su uvijeti prodaje vozila stranih proizvođaća na tržištu Rusije, moguće da barijera u obliku recimo nekakvih uvoznih opterećenja neutralizira slabiji Yen. ADPL je tu vezan za AuoVaz i time ima prednost na domaćem tržištu. Renault je slab u Europi i Rusko je tržište je prestiglo Francusko i Španjolsko zajedno(čekam izvještaj Renaulta za siječanj) što je opet odlično za ADPL. Opet, EU tržište je imalo najgoru prodajnu godinu u nizu od 17 godina i time se dobije bolja slika. Koja će godina biti godina ustanovljenog dna? Ja pretpostavljam ova, ali to je sve jako teško reći u ovim uvjetima. Rusija ima problem visoke inflacije i kamatna stopa na potrošački kredit je oko 10% pa će tamo prodaja vozila sada pasti. Opet, tržište je dovoljno veliko i sada pa će preslagivanje strukture biti jednako zanimljivo kao i rast prodaje tj cijelokupnog volumena tržišta.

PTKM&DDJH su zaostai mastodonti. To što kažeš da ovise o RH i njenoj kupovnoj moći(sposobnosti zaduživanja) mislim da govori sve. Naravno sa vanjske strane ovise o dobroj volji Vlade kao kupcu a sa unutarnje o Vladi kao voditelju firme. Kako god uzmeš, ne vidim pretjeranih opcija tu.

Da, ne znam kako su poticaje djelili poljoprivrednicima od strane Vlade? Da li je potrebno da su riješena sva imovinsko pravna pitanja zemlje za koje se dobija poticaj?

U EU sigurno to tako bude bilo a i postoji onaj Arkod koji ne znam koliko je funkcionalan. Bojim se da bi ulaskom u EU mnogi imovinsko pravni problemi vezani za parcle mogli iskrsnuti( s njima i nesposobnost pravnog okvira ove države).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



izvjesce sve jedno gore od drugoga, dlkv i ingr za rubriku vjerovali ili ne, realni prikaz poslovanja belja bez poticaja, atpl blago receno uzas, sve u svemu[emo_palacd]

U Hrvatskoj se ne gradi nista, a kako vlada najavljuje gradit ce se jos i manje. Da nema legalizacija hrvatski arhitekti bi kopali po kantama smeca da prezive. Brodarske vozarine su na povijesno niskim razinama. Rezultati su losi, ali iznenadujuci nisu.

No ima jos do kraja utakmice. Najbolja firma u HR(a uskoro i u EU) jos nije poslala izvjestaj. Govorimo naravno o KODT-u.
[/quote]

svjestan sam ja sa su vozarine tu gdje jesu, izvjesce je i unatoc tome lose, nesposobnost uprave da dogovori charter za par brodova na godinu ili dvije po visim cijenama je fascinatna, izgleda da im je domet prodaj hotel da kompenziras gubitak vrhunac.n pr. safe bulkers od 20-ak brodova trenutno ima samo par koji plove po ovim cijenama, ostali su na razinama 10 000- 20 000 dolara.


Bilo bi zanimljivo ili barem pametnije u smislu odgovornosti da je ministarstvo turizma dalo cilj hrvatskom turizmu: postati 4. zemlja po broju noćenja na Mediteranu (nakon Španjolske, Italije Turske ) i uzeti mjesto Grčkoj.

Takvo nešto bi pokazalo da su zreli imaju cilj i kakav-takav srednjeročni plan.


Osim što imamo 70% manji teritoriji, 60% manje stanovništvo, 30% manji BDP, 30% manje dolazaka, 30% kraću sezonu i 75% manji brand od grčke imamo li još koju komaparativnu prednost pred njima? [emo_smijeh]

Mislim da jos samo cekam ernt, svi moji ocekivano: od malo lose, preko malo dobro do dobro,zadovoljan sam (nema neugodnih iznenadjena – zgubitaka rekla bi Ivana), jedino sam iskoristio izvjesca da konacno porezem sicu u dionicama banaka, na jednoj mali plus na drugoj mali minus.

Jedna zamolba ljudi, možete mi preporučiti neku knjigu ali isključivo vezanu za Fundamentalnu analizu, i koja se dodiruje iščitavanje bilance, dosta sam čitao od Petera Lyncha, međutim premalo mi je u njegovim knjigama o FA, Buffeta također sam čitao ali u toj knjizi su preopćeniti savjeti, ne znam tražio sam na kgz.hr, ali bilo šta u vezi ovoga su prastara izdanja, i to uglavnom sa ex-yu područja.

Hvala


Jedna zamolba ljudi, možete mi preporučiti neku knjigu ali isključivo vezanu za Fundamentalnu analizu, i koja se dodiruje iščitavanje bilance, dosta sam čitao od Petera Lyncha, međutim premalo mi je u njegovim knjigama o FA, Buffeta također sam čitao ali u toj knjizi su preopćeniti savjeti, ne znam tražio sam na kgz.hr, ali bilo šta u vezi ovoga su prastara izdanja, i to uglavnom sa ex-yu područja.

Preporučam:

– Graham & Dodd – Security Analysis (2nd ed, 1940)

Neke od mnogih Damodaranovih knjiga, recimo ove:

– Damodaran on Valuation: Security Analysis for Investment and Corporate Finance
– Investment Philosophies

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.



Bilo bi zanimljivo ili barem pametnije u smislu odgovornosti da je ministarstvo turizma dalo cilj hrvatskom turizmu: postati 4. zemlja po broju noćenja na Mediteranu (nakon Španjolske, Italije Turske ) i uzeti mjesto Grčkoj.

Takvo nešto bi pokazalo da su zreli imaju cilj i kakav-takav srednjeročni plan.


Osim što imamo 70% manji teritoriji, 60% manje stanovništvo, 30% manji BDP, 30% manje dolazaka, 30% kraću sezonu i 75% manji brand od grčke imamo li još koju komaparativnu prednost pred njima? [emo_smijeh]
[/quote]

Nebitno za ovu priču.

Kažem to je cilj i budi ozbiljan.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Preporučam:
– Graham & Dodd – Security Analysis (2nd ed, 1940)
Neke od mnogih Damodaranovih knjiga, recimo ove:
– Damodaran on Valuation: Security Analysis for Investment and Corporate Finance
– Investment Philosophies

Kerempuh, nisam cuo za njega, pa sam malo prosurfao. vidim hrpu naslova na Amazonu, covjek je hiperproduktivan. Da li bas ova dva ili nesto drugo? Za početak?




Bilo bi zanimljivo ili barem pametnije u smislu odgovornosti da je ministarstvo turizma dalo cilj hrvatskom turizmu: postati 4. zemlja po broju noćenja na Mediteranu (nakon Španjolske, Italije Turske ) i uzeti mjesto Grčkoj.

Takvo nešto bi pokazalo da su zreli imaju cilj i kakav-takav srednjeročni plan.


Osim što imamo 70% manji teritoriji, 60% manje stanovništvo, 30% manji BDP, 30% manje dolazaka, 30% kraću sezonu i 75% manji brand od grčke imamo li još koju komaparativnu prednost pred njima? [emo_smijeh]
[/quote]

Nebitno za ovu priču.

Kažem to je cilj i budi ozbiljan.
[/quote]
pa cilj ti je krajnje neozbiljan jer je apsolutno nedostižan.
grčku posjeti 16 mil. turista, hrvatsku 11 mil.
ozbiljni ciljevi bi bili poboljšat struktutu smještaja jer kod nas dominira privatni, dok je u grčkoj hotelski i tako.



Preporučam:
– Graham & Dodd – Security Analysis (2nd ed, 1940)
Neke od mnogih Damodaranovih knjiga, recimo ove:
– Damodaran on Valuation: Security Analysis for Investment and Corporate Finance
– Investment Philosophies

Kerempuh, nisam cuo za njega, pa sam malo prosurfao. vidim hrpu naslova na Amazonu, covjek je hiperproduktivan. Da li bas ova dva ili nesto drugo? Za početak?
[/quote]
damodaran je zakon.
em sve zna, em sve zna jednostavno objasnit, em s time zna zaradit.





Bilo bi zanimljivo ili barem pametnije u smislu odgovornosti da je ministarstvo turizma dalo cilj hrvatskom turizmu: postati 4. zemlja po broju noćenja na Mediteranu (nakon Španjolske, Italije Turske ) i uzeti mjesto Grčkoj.

Takvo nešto bi pokazalo da su zreli imaju cilj i kakav-takav srednjeročni plan.


Osim što imamo 70% manji teritoriji, 60% manje stanovništvo, 30% manji BDP, 30% manje dolazaka, 30% kraću sezonu i 75% manji brand od grčke imamo li još koju komaparativnu prednost pred njima? [emo_smijeh]
[/quote]

Nebitno za ovu priču.

Kažem to je cilj i budi ozbiljan.
[/quote]
pa cilj ti je krajnje neozbiljan jer je apsolutno nedostižan.
grčku posjeti 16 mil. turista, hrvatsku 11 mil.
ozbiljni ciljevi bi bili poboljšat struktutu smještaja jer kod nas dominira privatni, dok je u grčkoj hotelski i tako.
[/quote]

Ajde kad već hočeš.

Ako već pričaš o veličini teritorija, populacije kao bitnim varijablama onda provjeri da imamo 10% više noćenja od Portugala.

Kolika je površina Portugala, broj stanovnika i bdp?

Kako smo to uspjeli jednu dosta veću zemlju preskočiti?

Hm?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Jedna zamolba ljudi, možete mi preporučiti neku knjigu ali isključivo vezanu za Fundamentalnu analizu, i koja se dodiruje iščitavanje bilance, dosta sam čitao od Petera Lyncha, međutim premalo mi je u njegovim knjigama o FA, Buffeta također sam čitao ali u toj knjizi su preopćeniti savjeti, ne znam tražio sam na kgz.hr, ali bilo šta u vezi ovoga su prastara izdanja, i to uglavnom sa ex-yu područja.

Preporučam:

– Graham & Dodd – Security Analysis (2nd ed, 1940)

Neke od mnogih Damodaranovih knjiga, recimo ove:

– Damodaran on Valuation: Security Analysis for Investment and Corporate Finance
– Investment Philosophies

[/quote]

Hvala, samo još jedno pitanja, da li su ta izdanja prevedena na hrvatski?

New Report

Close