Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ Twixer
Ako agencije nisu neprijatelj građana onda ne znam šta su. Koji je bio rating CDO u Americi? AAA. Tko je izgubio novce i mirovine zbog toga? Vlada Amerike ili obični građani? Banke, osiguravajuće kuće ili građani? Čak je i veliki broj mirovinskih fondova propao jer oni smiju ulagati samo u obveznice koje imaju rating AAA. Ja ne vidim da je itko drugi izgubio osim malog čovjeka. Čak je i Lehman Brothers svojom propašću povukao samo male ljude. A ostale banke su si nastavile isplačivati bonuse iako su taj novac dobile za spas banke i to opet od malih ljudi tj. proračuna. Vidite kako se to vrti u krug i kako se uvijek vrati samo jednima.

Ma gle, oni su bili iza krivulje kao i cijela skupina osiguravajućih društava koje su osiguravale te kolaterizirane proizvode.

To što nitko, NITKO! nije vidio da domaća potrošnja i ekonomija općenito raste samo zbog toga što masa ljudi sada ima kuće, postojećima cijena raste i onda ajmo private equity iskoristiti za boostanje kreditnog rejtinga privatnog i opa – imamo super potrošnju i rast GDP-a.

Samo naravno, tranširanje nije prikrilo pravo smeće koje se unutra nalazilo i koje je nerealno. Ninja loansi su se obistinili.

Ali ne treba tu kriviti samo rejtinške kuće i banke. O ne. Ja prvo krivim USA FED koji je agresivnom politikom od 2001 snizavao FFR i time dao rast ekonomije a li ne zdravim nego mjehurskim načinom – i prelio mjehur iz tech stockova samo u housing, nista drugo.

Naravno, sada im je politika gotova, jer nemas gdje spustiti kamatne stope, nemaš.

Ali Klmenec, mali čovje se je i pomamio za velikom kućom ,velikim autom a sve na kredit.. Meni je smiješno reći e jedan je faktor kriv, ali najviše krivim FED, nikako niti banke niti osiguranja, oni su “realni sektor” i iskoristavaju politiku FED-a koliko to ona dopušta.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


To što nitko, NITKO! nije vidio da domaća potrošnja i ekonomija općenito raste samo zbog toga što masa ljudi sada ima kuće, postojećima cijena raste i onda ajmo private equity iskoristiti za boostanje kreditnog rejtinga privatnog i opa – imamo super potrošnju i rast GDP-a.

ako pod nitko, NITKO misliš Goldman Sachs, JP Morgan, Wells Fargo i još mnogo manjih institucija koje su izbjegle ili zaradile na subprime-u. onda nitko nije znao.



To što nitko, NITKO! nije vidio da domaća potrošnja i ekonomija općenito raste samo zbog toga što masa ljudi sada ima kuće, postojećima cijena raste i onda ajmo private equity iskoristiti za boostanje kreditnog rejtinga privatnog i opa – imamo super potrošnju i rast GDP-a.

ako pod nitko, NITKO misliš Goldman Sachs, JP Morgan, Wells Fargo i još mnogo manjih institucija koje su izbjegle ili zaradile na subprime-u. onda nitko nije znao.
[/quote]

Koliko je od njih bilo suučesnika u TARP-u tj. pomoći Vlade?

Koliko znam i GS i JP i Wells Fargo a BAC i Citi da ne govorim.

Tako da ako nisi izašao bolji bez pomoći Vlade, nisi izašao bolji – a oni su svi dobilipomoć kroz TARP.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Najbolji je Goldman Sachs. Država mu je platila da se izvuče i onda je još pokupio pare od AIG-a jer je osiguravao CDO-e. Jer je znao da će propasti. I onda nama pričaju o korupciji. To je preko 200 milijardi dolara što su pokupili. Još je i AIG morao platiti cjelokupni iznos osiguranine GS-u. Trebate pogledati dokumetarac Inside job. Sanader je za njih mala ribica

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Najbolji je Goldman Sachs. Država mu je platila da se izvuče i onda je još pokupio pare od AIG-a jer je osiguravao CDO-e. Jer je znao da će propasti. I onda nama pričaju o korupciji. To je preko 200 milijardi dolara što su pokupili. Još je i AIG morao platiti cjelokupni iznos osiguranine GS-u. Trebate pogledati dokumetarac Inside job. Sanader je za njih mala ribica

Nisam znao!

Čekaj dakle:

Goldman izgubili novce na CDO, uzeli TARP novac, i uzeli AIG-u novce za credit default koji je isto spašen od poreznih obveznika?!

Ti mater, to je hedge.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

A dobro jutro.

Kaj još niste shvatili da Goldman Sachs i JAMES ne mogu popušiti, jel se uvijek klade na pobjedu 8čitaj sebe7[emo_namigusa]

lp[emo_smijesak]

[emo_ljut][emo_ljut][emo_ljut][emo_ljut] [b]MRAČNIJI NEGO ŠTO MOŽETE SANJATI[/b] [b]Nema više svjetla, u srcu je ostala samo tama[/b] [emo_bijesan][emo_bijesan][emo_bijesan]




To što nitko, NITKO! nije vidio da domaća potrošnja i ekonomija općenito raste samo zbog toga što masa ljudi sada ima kuće, postojećima cijena raste i onda ajmo private equity iskoristiti za boostanje kreditnog rejtinga privatnog i opa – imamo super potrošnju i rast GDP-a.

ako pod nitko, NITKO misliš Goldman Sachs, JP Morgan, Wells Fargo i još mnogo manjih institucija koje su izbjegle ili zaradile na subprime-u. onda nitko nije znao.
[/quote]
Koliko je od njih bilo suučesnika u TARP-u tj. pomoći Vlade?

Koliko znam i GS i JP i Wells Fargo a BAC i Citi da ne govorim.

Tako da ako nisi izašao bolji bez pomoći Vlade, nisi izašao bolji – a oni su svi dobilipomoć kroz TARP.
[/quote]
TARP su svi morali prihvatit, trebali/htjeli ili ne zbog loših banaka kao što su BAC i Citi, Goldman je uzeo minimalnih 10 mlrd. i vratio ih prvom prilikom, kao i JPM i WFC.

Za sve je kriv Alan Greenspan, i CDS-ovi su potakli 1995. iz banke u kojoj je sam ranije radije (J.P.Morgan). Da bi se ta ideja (trgovanje kreditima) provela u praksu trebalo je eliminirati jedan vrhunski Zakon koji je bankarima bio trn u oku: Glass-Steagalov zakon-Zakon koji je na snazi bio od 1933 i onemogućio spajanje aktivnosti bankarstva i osiguravajućih društava. Kad su ga 1999 ukinuli krenula je igra “Novih finac. proizvoda” temeljenih na dugu koje su rating agencije označile kao AAA a najveće USA banke počele izvoziti u inozemstvo. Ostalo je povijest. No za rating agencije je važno što su : 1) privatne, 2) nemaju nekakav značajan kapital. Kad bi ih netko tužio i dobio one ne bi imale otkuda isplatiti štetu.



Najbolji je Goldman Sachs. Država mu je platila da se izvuče i onda je još pokupio pare od AIG-a jer je osiguravao CDO-e. Jer je znao da će propasti. I onda nama pričaju o korupciji. To je preko 200 milijardi dolara što su pokupili. Još je i AIG morao platiti cjelokupni iznos osiguranine GS-u. Trebate pogledati dokumetarac Inside job. Sanader je za njih mala ribica

Nisam znao!

Čekaj dakle:

Goldman izgubili novce na CDO, uzeli TARP novac, i uzeli AIG-u novce za credit default koji je isto spašen od poreznih obveznika?!

Ti mater, to je hedge.

[/quote]
Da. Dvostruka lova. AIG im je morao isplatiti dolar za dolar od onoga što su izgubili na CDO-ima. Ljudima su govorili da su CDO-i super investicija, a kladili su se da će propasti.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Najbolji je Goldman Sachs. Država mu je platila da se izvuče i onda je još pokupio pare od AIG-a jer je osiguravao CDO-e. Jer je znao da će propasti. I onda nama pričaju o korupciji. To je preko 200 milijardi dolara što su pokupili. Još je i AIG morao platiti cjelokupni iznos osiguranine GS-u. Trebate pogledati dokumetarac Inside job. Sanader je za njih mala ribica

naravno da je najbolji.
šta su trebali bit maloumni ko Lehmann, Bear Stearns ili Merill Lynch?
država je dala novac AIG-u da isplati potraživanja i on ih je ispaltio, dobile su francuske i druge europske banke još puno više nego Goldmana, u čemu je problem?


Za sve je kriv Alan Greenspan, i CDS-ovi su potakli 1995. iz banke u kojoj je sam ranije radije (J.P.Morgan). Da bi se ta ideja (trgovanje kreditima) provela u praksu trebalo je eliminirati jedan vrhunski Zakon koji je bankarima bio trn u oku: Glass-Steagalov zakon-Zakon koji je na snazi bio od 1933 i onemogućio spajanje aktivnosti bankarstva i osiguravajućih društava. Kad su ga 1999 ukinuli krenula je igra "Novih finac. proizvoda" temeljenih na dugu koje su rating agencije označile kao AAA a najveće USA banke počele izvoziti u inozemstvo. Ostalo je povijest. No za rating agencije je važno što su : 1) privatne, 2) nemaju nekakav značajan kapital. Kad bi ih netko tužio i dobio one ne bi imale otkuda isplatiti štetu.

A Dodd-Frank nije operativan jel da?

Jel on replika Glass-Steagal-a?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Najbolji je Goldman Sachs. Država mu je platila da se izvuče i onda je još pokupio pare od AIG-a jer je osiguravao CDO-e. Jer je znao da će propasti. I onda nama pričaju o korupciji. To je preko 200 milijardi dolara što su pokupili. Još je i AIG morao platiti cjelokupni iznos osiguranine GS-u. Trebate pogledati dokumetarac Inside job. Sanader je za njih mala ribica

naravno da je najbolji.
šta su trebali bit maloumni ko Lehmann, Bear Stearns ili Merill Lynch?
država je dala novac AIG-u da isplati potraživanja i on ih je ispaltio, dobile su francuske i druge europske banke još puno više nego Goldmana, u čemu je problem?
[/quote]

Pa recimo; u onome poslije 2008 što se dogodilo na Zapadu.
Pola Europe je zivjelo od stanogradnje(time unistilo mlade tj nemaju nikakvu izobrazbu)koja je propala, populaciju koja stari i naravno, ogromne poreze bash zbog stare populacije i t.plaćanja za mlade koji ne rade.

USA; nevjericu u bankarski sustav, nevjericu u porezni sustav i doba najnižih kamatnih stopa dok ekonomija ne raste punim potencijalom.

U Kini imas pak obrnutu stvar ali sa vjerojatnom istom posljedicom, centralna vlast diktira rast GDP-a kako nego – stanogradnjom.

No dobro, svi su krivi piomalo, ljudi željni novca, banke željne novca i svako treba imati svoj dio odgovornosti i ne busati se u prsa – mi smo to sami napravili.

Da nisu imali lax-restriction implementaciju od strane države a sada i ove politike FED-a koje je bolesna, imali bi squat.

Zašto je kraj 2010 i početak 2011 bila super za banke? FED snižava FFR sa jedne a puno duži rok za usklađivanje kamate na lending sa druge – i vidi opa – rast profita. Sada kad su se ti prostori izmedju krivulja smanjili imamo problem.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close