Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://finviz.com/quote.ashx?t=MCO
Standard & Poor's -8,0%
Moody's -7,5%
Crobex +1,5%

tržište je reklo svoje.

To je zbog toga jer je DOJ podigao tuzbu protiv S&P-a.

Rating je nebitan i onako se vise nemogu dovoljno zaduziti da bi pokrili sve rupe u proracunu. U stvari rezanje ratinga na junk je pozitivno jer ce politicarima biti sve teze prodati demagogiju kako “smo na doprom putu” ili kako smo “na putu da nadjemo put iz krize”.

Prvi korak ka izlazaku iz krize je da priznas da ne radis stvari dobro i da se stvari moraju promjeniti.

Cini mi se da dolaze jos teza vremena za HDEL i ostale ovisnike o drzavnom proracunu, ili se varam?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


tržište je reklo svoje.

– probajte usporediti p/e tih indeksa kojima cijena pada i Crobexa.
– tržište zna što je jeftino a što je skupo.
– p/e jedne dionice koje reklamirate je 157,88 .

– I love this game.
Pozdrav !


Kolega Twikser evo napravili smo 20% na Badelu kao što smo planirali[emo_zloban] Koliko su tvoji bestbyjevi napravili u međuvremenu?

Ja sam u medjuvremenu izgubio 30% na Kastelanskim Staklenicima, ali sam uvjeren da ce Hrvatska uskoro legalizirati proizvodnju marihuane pa bi mogao povrtati nesto gubitaka.

Ne pratim Badel i nemam veze sto se tamo desava. Osim sto drzava pokusava prodati svoj udio, sto je sigurno dobro za dionicu.

Samo sam primjetio da ti iskljucivo ulazes u tvrtke koje gube novac, sto je po mom misljenju vrlo interesantna strategija. Ti si nesto kao Hrvatski Blackstone.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ali bez lažne skromnosti,

– bez lažne skromnosti, divim se kako gospon Golubv investira.
– pratim ga godinama, ali nemam tu hrabrost za ući s većom lovom u investicije koje reklamira, odnosno taj tip dionica.
– ne pogodi svaki put gospon Golub, ali zna izići iz investicije s gubitkom te taj gubitak nadoknađuje na idućoj investiciji.
– zna dizati cijenu, ali i rušiti.
– mogu ga pratiti s malom lovom, ali s velikom lovom takav investitor mi je velika opasnost u investiciji.

– najveći mi je problem što akumulacija krene s cijenom koja je 20-30% niža prije reklame, ali to vam je tako u ovom biznisu, isto to radi i gospon xy.
– ali kad dođe reklama, pa ide ludo dizanje, a ja imam tu dionicu, to mi stvarno bude najdraži iskrcaj u tišini.

– sve su vam ovo opasne igrice, tu se najviše zaradi, ali i izgubi.

– I love this game.
Pozdrav !


Ovo da je KODT 99% sigurna investicija -to se ne bi složio…

– pročitajte cijeli post, tu je gospođa Miami navela 2 dionice KODT i DIOK.
– i ja sam napisala kako je KODT u odnosu na DIOK 99% sigurna investicija.

– nema te investicije koja je 99% sigurna investicija.

– koliko pratim, vi reklamirate (drukate) na jednoj dionici (većina postova vam je na toj temi).
– na toj investiciji ste izgubili značajnu lovu, a sigurna sam 99% kako će te još gubiti na toj investiciji.
– a sigurna sam i to kako je KODT 99% sigurnija investicija od te vaše glavne investicije.

– koja je to dionica koju gospon Craig reklamira morate sami pronaći.

– I love this game.
Pozdrav !



tržište je reklo svoje.

– probajte usporediti p/e tih indeksa kojima cijena pada i Crobexa.
– tržište zna što je jeftino a što je skupo.
– p/e jedne dionice koje reklamirate je 157,88 .

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
nisu to indeksi ljubica to su one agencije koje nam spuštaju rejting.
Moody’s -11%

laku noć moody’s, laku noć S&P
http://www.youtube.com/watch?v=w211KOQ5BMI


KODT je dobio značajnu konkurenciju u suhim trafoima…
Pratite malo Siemens i njihov proizvod…

– nema problema zbog te konkurencije na suhim transformatorima jer će sad oni proizvoditi više mokrih transformatora.
– ovi mokri se ionako mogu proizvoditi na kiši i ledini a tu smo mi najkokurentniji.
– pratim Siemens i vidim kako zbog tih loših proizvoda koje proizvode cijena dobro pada na burzi.
– odnosno ja vam nemam pojma o toj proizvodnji.

– ali ta KODT u odnosu na Siemens je stvarno mala firmica.
– danas smo na toj maloj firmici imali stvarno veliki promet, preko 3M.
– netko prodaje zbog te konkurencije na suhim transformatorima, a netko kupuje zbog komparativne prednosti na mokrim transformatorima.

– ne trebamo filozofirati, ubrzo će izvješće pa ćemo vidjeti je li to vrijedi ili ne vrijedi.

– I love this game.
Pozdrav !


nisu to indeksi ljubica to su one agencije koje nam spuštaju rejting.
Moody's -11%

One ne spustaju rating nama nego obveznicama RH. Ovo da kreditne agencije spustaju rating nama je opasna konstrukcija koju provlace neki ljudi iz vlade kako bi se rating agencije prestavile kao neprijatelji Hrvatske ili Hrvatskih gradjana i kako postoji nekakva teorija zavjere i slicno.

Premijer je rekao da one vode racuna o investitorima. Pa radi toga i postoje. Jos jedan spin kojim se neuspjesi vlade pokusavaju prebaciti na nekog drugog.

I Turska ima junk rating pa ima prilican priliv investicija. Suprotno onome sto Linic tvrdi pad ratinga drzavnog duga nije prepreka za investiranje u zemlju. Glavna prepreka za investiranje je jos uvijek vlada RH. Potencijalni investitori se sigurno nece zaduzivati u RH nego u zemljama gdje su kamate znatno nize.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

rejting agencije su neprijatelj slobodnog tržišta i time su neprijatelji svih građana, mene prvog.

@ Twixer
Ako agencije nisu neprijatelj građana onda ne znam šta su. Koji je bio rating CDO u Americi? AAA. Tko je izgubio novce i mirovine zbog toga? Vlada Amerike ili obični građani? Banke, osiguravajuće kuće ili građani? Čak je i veliki broj mirovinskih fondova propao jer oni smiju ulagati samo u obveznice koje imaju rating AAA. Ja ne vidim da je itko drugi izgubio osim malog čovjeka. Čak je i Lehman Brothers svojom propašću povukao samo male ljude. A ostale banke su si nastavile isplačivati bonuse iako su taj novac dobile za spas banke i to opet od malih ljudi tj. proračuna. Vidite kako se to vrti u krug i kako se uvijek vrati samo jednima.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


– koja je to dionica koju gospon Craig reklamira morate sami pronaći.

Ja ništa ne reklamiram (drukam) već komentiram – da li su moji komentari ispravni ili ne, to vrijeme pokaže..
Da sam u gubitku – jesam, al ne još u tolikom da pišem kako je isplativije u kladionicu ulagat nego na tržištu kapitala.

[/quote]

– nema problema zbog te konkurencije na suhim transformatorima jer će sad oni proizvoditi više mokrih transformatora.
– ovi mokri se ionako mogu proizvoditi na kiši i ledini a tu smo mi najkokurentniji.
1. nakon ove izjave ja se nadam da se zezate…
– odnosno ja vam nemam pojma o toj proizvodnji.
2. Ako se na točki 1 niste zezali – očito da nemate.
-ne trebamo filozofirati, ubrzo će izvješće pa ćemo vidjeti je li to vrijedi ili ne vrijedi.
3. Kao ht bit će mali plus – samo pitanje do kad….
[/quote]

New Report

Close