Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Upozorenje !

– upozoravam ulagače na financijskom tržištu da posuđivanje novca Hrvatskoj predstavlja značajan rizik.

– I love this game.
Pozdrav !

Informanka.

– nakon 8 tjedana ludog i konstantnog rasta konačno je došao pad.
– više mojih investicija je krenulo u krivom smjeru.
– za neke padove sam sama kriva, ali je tako moralo biti.
– sada očekujem neka pozitivna izvješća koja će zasigurno podići cijene na nekim dionicama.

– I love this game.
Pozdrav !

Twixer,Ajzak
Izvrstan i najvažnije točan tekst. Moja iskusttva s medicine u HRV ukazuju na isto. Već na faxu postoje ljudi(ugl djeca profesora i političara) koji za ispit dobiju pitanja i onda veliki ispit npr Internu medicinu koji ja trebam spremati mjesecima, oni polože za tjedan dana učenja. Kada se ide na specijalizaciju, sve prestižne specijalizacije (poglavito u Zagrebu) imaju namještene natječaje, Komisija koja prvi put vidi kandidata mu dodjeli bodova više nego on ima svojim kvalifikacijama. No najinteresantnije je izrabljivanje specijalizanata, znastvenih suradnika i sl. Osobno sam napisao više znanstvenih radova i uvijek se šefa stavlja kao da ga je on napisao. Ako se to ne učini slijedi eliminacija. Sustav je takav da entuzijazam ili želja za progresijom se kažnjava i izaziva niske udarce okoline. Šansu dobivaju prosječni jer šefa nikada neće ugroziti(poglavito se to odnosi na kirurške struke). Šefovi su na prilično netransparentne načine došli do profesorskih zvanja. Ugl. drugorazredni šefovi koji biraju trećerazredne suradnike po sistemu šuti i ne talasaj. No što je najgore, s godinama se uvlači nekakav kult/štimung nezadovoljstva i odrađivanja a to ubija bilo kakvu potrebu za progresijom.


stigla je ponuda za CRLL. Je si li vec izracunala zaradu?

CRLL., (CEBA i RIBA).

– kakva burza takva vlada, a potpuno isti nam je i kreditni rejting.

– nikada na ovoj temi nisam drukala na loše investicije.
– ali i na ovim dobrim investicijama vlasnici se trude kako će vas prevariti, uništiti ili opljačkati (sve zakonski čisto, kradu po slovu zakona).

CRLL.
– dividendni prinos cca 7.5%, u zadnje dvije godine 300kn dividende podjeljeno),
– svi parametri FA od neto dobiti, p/e, ROE… stvarno o.k.
– firma monopolist, zarađuju i u krizi.
– i većinski odluči isplatiti male po 2.050kn.
– nemam ovoga puno, podala sam 1/3, nemam nekog gubitka, ali nemam ni neke zarade.

CEBA.
– na ovoj dionici (povlaštenoj) sam u prošloj godini najviše izgubila,
– ali mi je to bilo samo 1% portfelja te ukupni gubitak nisam ni osjetila.
– nije mi toliko važan taj gubitak koliko osjećaj kako me je netko dobro pokrao.
– to je bila toliko dobra investicija da mi je zbog toga bila previše sumnjiva,
– imate dionice banke i zagarantiranu dividendu cca 10%.
– pola dionica sam prodala s gubitkom a pola držim.

RIBA.
– tu mi se dogodilo potpuno isto kao na CRLL.

– zbog ovakvih stvari disperziram svoj portfelj,
– moja je sreća što mi se bankroti, delistiranja… nisu nikad dogodila na glavnim investicijama.

– za kraj ponavljam početnu rečenicu, kakva burza takva vlada, a potpuno isti nam je i kreditni rejting.

– I love this game.
Pozdrav !

Ti se ivana7 ne moraš opterečivati ni tko je na vlasti niti kakav nam je rejting kad uvijek zarađuješ. Masno. Ti si imuna na krize, recesije, ratove i teroristička zbivanja. U zemlji i svijetu. Nazovimo to globalno. I uz to nikad ne drukaš na ovoj temi na loše investicije.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


podala sam

[emo_palacg]

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



bilo bi nepošteno reći građanima, kupite
npr. DIOKi ili KODT…to su Vam super firme, i tu će Vam zarada biti veća.

– pošteno – nepošteno bilo bi nekako ovako, jer nisu sve dionice iste.

– na DIOK je sigurnost vaše investicije 1%, ali vam pruža veliku mogućnost zarade,
– ako dionica ode na 100kn vi će te zaraditi 1.000%, ako se cijena vrati na nekadašnje cijene i malo preko njih vaša dobit će biti 10.000%, odnosno svaka vaša investirana kuna će zaraditi 100kn, jedan skroman ulog od 10.000kn vam pruža mogućnost dobiti od 1.000.000,oo kn.
– samo to je kocka, jer puno veća vjerojatnoća je kako će te na toj investiciji ostati bez novaca.
– ali ulaganjem u 100 takvih firmi možda vam se na jednoj i posreći.

– na KODT je sigurnost investicije u odnosu na DIOK 99%, i pruža jako malu mogućnost zarade od samo 100% kroz više godina.
– za razliku od DIOK, KODT će vam dati dividendu koja će biti nešto veća od oročene štednje, ali i DIOK za 5-10g. ako ne propadne isto tako može davati dividendu kao i KODT.

– tu se prvenstveno kupuje rizik,
– KODT je skupa jer je rizik minimalan,
– DIOK je prejeftin, jer je prevelik rizik, ako ode u stečaj gubite sav ulog.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Ovo da je KODT 99% sigurna investicija -to se ne bi složio…
KODT je dobio značajnu konkurenciju u suhim trafoima i tu polako gubi bitku na trafoima manje snage – te je prisiljen radit trafoe veće snage i tako da je postao konkurencija KPT-u. Na par tendera konkurenciju KODT-u radio je KPT.
Pratite malo Siemens i njihov proizvod GEAFOL

Best buy ?

I N A

Ako ste me poslušali dobro ste napravili , danas je dionica vrijedila 4.400kn a još se nismo vratili u Siriju .

Ponavljam :
dionice se kupuju kada su jeftine !
Srdačan pozdrav !

.

Twixer

golubv

Za uzeti 10 – 20% dovoljno je sutra kupiti Badel. Ugovor s kinezima, ugovor s podravkom, dubinsko snimanje u tijeku…..država kompenzirala nedavno po 100 kuna, cijena trenutno 48,50kn. Fakat Best buy.

Golube,

Je si li ti ikada kupio dionice tvrtke koja pozitivno posluje?

Kolega Twikser evo napravili smo 20% na Badelu kao što smo planirali[emo_zloban] Koliko su tvoji bestbyjevi napravili u međuvremenu?

Ali bez lažne skromnosti, za uzeti još 20% od danas pa do kraja veljače ne treba ništa raditi, ako imate dionice BD62…..samo sjediš i gledaš. Pa i slavno W.B. je priznao “najviše sam zaradio kad nisam radio ništa” a mislim da je Kostolany rekao da se na “feniks dionici” može najbolje zaraditi. A ima još jedna…..ne pobjeđuje ona koja je tebi najljepša (pa makar je najljepša) nego ona koja je selu (krdu) najljepša.

ps: imam dionice BD62 i moji su postovi pristrani…

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Kad se svi raspisali… Best buy – IPKK. P/S 0,37, P/E 1,63, P/B 0,55, i to nakon rasta od 50-ak posto. Isčekuje se bezobrazno dobro izvješće, a za za godine koje dolaze povećana im kvota za proizvodnju čime su postli najjača šećerana u lijepoj nam domovini + po regiji se , kako je objavljeno, skiću neke strane kompanije koje bi htjele kupiti jednu domaću šećeranu, a zaključili su da im je Viro preskup (sapienti sat). I da, kolega Pero, kupuje se kad je jeftino.

P. S. Eh da, nemojte ovo nikako shvatiti kao poziv na kupnju ili prodaju[emo_namigusa].

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

http://finviz.com/quote.ashx?t=MCO
Standard & Poor’s -8,0%
Moody’s -7,5%
Crobex +1,5%

tržište je reklo svoje.

Bris iz US marketa i pravac Crobex [emo_namigusa]

New Report

Close