Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Večeras se vraćamo malo u povijest. Kad je svima povijest tako bitna.

Anonimno, 29.09.2012. u 23:06
Hasenfefer
Moj portfelj ERNT, ADPL, ATPL, ULPL, HDEL i nažalost Dioki.

@ Ivana 7
– tu je o.k. samo ERNT + ADPL.

– I love this game.
Pozdrav !

Evo da se malo podsjetimo mog prvog napisanog porfelja. Ono "nažalost" nije bilo bez vraga.
Mislim da sam napisao kada sam kupovao, a kada prodavao ADPL.
Na ATPL sam ušao na 350 kn prodao iznad 400 kn.
Još jednom sam bio ušao na 270 pa proda na 290 kn (tako nešto) stotinjak komada i onda sve utucao u DIOKI na 9-10 kn.

I Ivana, da li si još uvijek mišljenja da je tu samo ok ERNT i ADPL.
Samo ću reći da u ERNT ulazim ponovo, a u ADPL da padne na 10 kn ne mogu zbog sukoba interesa.

James kada ti je tako zabavno možeš se i ti uključiti. Malo komentiraj dionicu na H. Vidim da je sad i Domaćem dobra. Samo ne zna zašto, a ja sam već bio onda napisao zbog EU fondova. Da li je Ante napokon završio?
Ja sam hidricu prodao naprosto jer mi je trebala lova za DIOKI, a procjena je bila da bolje uložiti dionicu koja će tjedno rasti 10 %, nego u dionicu koja će narasti godišnje 10 % (jasno da se domaćem sviđa.

Anonimno, 29.09.2012. u 23:06

Odgovor lopini

Ili da Vam sve ovo prevedem na jezik kojim se služite.

U DIOKI-u će teći med i mlijeko u rijekama, a biti će i kolača (baklave).
Napisao sam mu i za INU.

Lopina me je očito poslušao, rasprodao ono smeće i kupio INU i DIOKI.
Sada je valjda na krstarenju oko svijeta s ženom.
Mogao mi je poslati bar razglednicu.

lp

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Anonimno, 30.09.2012. u 03:39
@deudata

zacudio si me s tim kodt, mislio sam da nisi sklon takvom riziku. atpl i dioki su druga prica, imaju veliki potencijal, ali tu se ne mogu odluciti je li mi bolje to ili vlds i mgma jer one su jos vise pale od njih pa im je potencijal za rast puno veci, o ingri necu ni govoriti jer nju stvarno nije potrebno reklamirati. jos da nije tih velikih koji koce njihov rast, di je hanfa!

Nije mi jasno zašto te KODT čudi. Već sam bio napisao da sam ozbiljan ulagač.
Ozbiljan ulagač je za mene onaj koji ulaže na burzu da bi zaradio, jer po meni je to smisao ove igre.

Ako si pažljivo čitao moje postove napisao sam da me je Ivana uvjerila da kupim KODT.
Meni je žao što sam kupio tako malo.
Znači prvo sam kupio dio na 870 kn, ali onda sam se sjetio Ivane da mora neko Van,
pa sam stavio 25 kom na 860 kn.

Onda sam nažalost morao otići na daljnje šamaranje s Kabom.
Stvarno nisu normalni, umjesto da me puste na 35 kn i onda se iskrcaju oni po meni svim oružjem.

Čak sam razmišljao da dovedem pričuvu i tešku artiljeriju (ipak tu lovu čuvam za moju INU) ali to ipak nije moj stil. Druga problem mi je bio što opet PBZ investor nova verzija nije dobro delala (Kada želim promijeniti cijenu već zadanog naloga ne da mi, već moram ići na staru verziju).
Zbog toga mi je brzina manevra bila ograničena

Rezultat toga je da nisam mogao dovoljno brzo reagirati pa bi se obrana uspjela postaviti.

Uglavnom već me je stvarno ruka počela boljeti od udaranja, pa pogledam KODT a ono neko po 870 kn sve počistio. Pa baš se ovom i ne žuri van. Nema veze Ivana je rekla da će to još ići dolje, a i meni se tako čini. Uostalom Ivana je rekla da će još zrušiti ovu dionicu i ja joj vjerujem.

I u pravu ste ova je dionica trenutno veći rizik od DIOKIA, malo manji nego ADPL.

Zbog čega, pa zbog Ivane. Ako se odluči iskrcati (all out) ne znam ko to može platit.

Ivana kakvi su uvjeti rada, da li dobijemo gablec (kruh, voda i paški sir) ili zbog recesije misliš gubitnika držati na kruhu i vodi?

Lp

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]


Večeras se vraćamo malo u povijest. Kad je svima povijest tako bitna.

Anonimno, 30.09.2012. u 07:43
Hasenfefer
Moj portfelj ERNT, ADPL, ATPL, ULPL, HDEL i nažalost Dioki.

@ Ivana 7
– tu je o.k. samo ERNT + ADPL.

– I love this game.
Pozdrav !

Evo da se malo podsjetimo mog prvog napisanog porfelja. Ono "nažalost" nije bilo bez vraga.
Mislim da sam napisao kada sam kupovao, a kada prodavao ADPL.
Na ATPL sam ušao na 350 kn prodao iznad 400 kn.
Još jednom sam bio ušao na 270 pa proda na 290 kn (tako nešto) stotinjak komada i onda sve utucao u DIOKI na 9-10 kn.

I Ivana, da li si još uvijek mišljenja da je tu samo ok ERNT i ADPL.
Samo ću reći da u ERNT ulazim ponovo, a u ADPL da padne na 10 kn ne mogu zbog sukoba interesa.

James kada ti je tako zabavno možeš se i ti uključiti. Malo komentiraj dionicu na H. Vidim da je sad i Domaćem dobra. Samo ne zna zašto, a ja sam već bio onda napisao zbog EU fondova. Da li je Ante napokon završio?
Ja sam hidricu prodao naprosto jer mi je trebala lova za DIOKI, a procjena je bila da bolje uložiti dionicu koja će tjedno rasti 10 %, nego u dionicu koja će narasti godišnje 10 % (jasno da se domaćem sviđa.

Anonimno, 30.09.2012. u 07:43

Odgovor lopini

Ili da Vam sve ovo prevedem na jezik kojim se služite.

U DIOKI-u će teći med i mlijeko u rijekama, a biti će i kolača (baklave).
Napisao sam mu i za INU.

Lopina me je očito poslušao, rasprodao ono smeće i kupio INU i DIOKI.
Sada je valjda na krstarenju oko svijeta s ženom.
Mogao mi je poslati bar razglednicu.

lp

[/quote]
Evo da vas naucim malo o investiranju. Svaki portfelj se sastoji od dvije komponente. To su prinos i rizik. Ako želite veći prinos prihvati čete i veći rizik i obrnuto. Za to je već 1970-ih. Markowitz dobio Nobelovu nagradu. E sada postoji još nešto što se zove "market timing". Šta bi bilo da ste vi ušli u ovaj vaš portfelj 2008. ili 2009.godine? Ili stavimo kasnije 2011. Od tad bi vam jedino ERNT i ADPL ostali na nuli dok bi vas ostali dio portfelja totalno potopio. Vjerujte mi da ako problemi krenu prvo će ove vaše druge miljenice nastradati. Jer pitali su studenti jednog investitora i profesora na Yale-u kako znati kada ući na tržište (market timing) i on je rekao da ni on nezna. Valjda vi znate. Ono što vi radite nije investiranje nego se zove kockanje. Jer kako možeš ići kupiti ATPL kad znaš da je panamax na razinama od 3390$ dnevno (zadnje), što ne pokriva četvrtinu dnevnih potreba broda, samo zato što je dionica 270kn? Zašto nebi mogla pasti na 230kn ili manje? Ovo pišem jer mi je jako zanimljivo kada jedan "investitor" na forumu kaže da je kupio po najnižoj cijeni, a prodao po najvišoj. Nemojte biti poslje rata general.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Anonimno, 30.09.2012. u 10:06
@gulas-od-zeca

Ja bih ipak napisao ne vadi ražanj dok je zec u šumi.

Vidim da svaki dan dobivam sve više dobronamjernih savjeta i zahvaljujem na svakom.

Kao što sam napomenuo nemam pojma o investiranju, tako da svaki savjet je više nego dobrodošao.

Vidim da nije jasno samo HAU već i drugima pa ću Vam objasniti moj način investiranja, odnosno vođenje portfelja kroz oluju. Čim nađem vremena.
Ali HAORen je u pravu, ipak treba pročitati svu literaturu, sigurno ima puno toga se za naučiti (još kada bi našao vremena).
Hvala gosp. XY na osnovama investiranja, meni je stvarno to zanimljivo jer nemam osnove, tako je trebao u kratkim crtama nastupiti i na TV, da približi ljudima investiranje.

Sada se bavim puno važnijim stvarima nego da se ovdje ispričavam kako i gdje ulažem svoj novac.
Uostalom sve sam napisao na forumu prije, a ne kako većina napiše poslije bitke.

Očekujem do kraja godine veeeeliki rast INGRE. Te dionice nemam, imao sam kratko vrijeme manju količinu zbog znanstvenog eksperimenta. Razmišljam da i nju KUPIM. I deudata se slaže da većeg potencijala za rast nema, a do nule i nije tako daleko pa je ovo klasična WIN-WIN situacija.

gosp. Klemenc dao sam Vam stotku i odgovoriti ću Vam. Sada nemam vremena, plaćam račune.
Meni stvarno ovo postaje glupo jer se stalno moram ponavljati.

Pitajte IVANU što sam joj napisao kada će biti dno CROBEXA i savjetovao je da čuva do tada novce.
Također sam bio napisao da će narasti INA i DIOKI, i to možete provjeriti.

Pa pazite da Vas ATPL ne iznenadi. Iskreno, pitajte me za 4 godine kolika je cijena ATPL.
Kao što sam već napisao kod INE ne liparim se. 100 kn gore, dole baš me briga.

I nemojte me zahebavati za ATPL jer ću prodati sav DIOKI i napucati Vam ATPL na 700 kn. OK.

lp

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

zato fefi ne piše na dan kad je kupio, već kad vidi kako se situacija rasplela 🙂

Evo za sad ću vas držati za riječ za ingru, a za ATPL se neću sjećati za 4 godine. Ali koji je oportuni trošak te investicije? Koliko će druge dionice narasti u 4 godine ako ATPL naraste za 200% kako vi predviđate. Evo vam i jedna slika o naruđbama u brodskom sektoru. Kad se tome dodaju novi brodovi ja ne vidim mogućnosti za rast. Ali vi znate. Dajte mi recite argumete. A ne izjave tipa "jer je Hasenfefer tako rekao". Ružno je za reći ali to je jednostavno maloumno. Dajte mi argumente i linkove iz kojih ste vi shvatili da je moguće da će ATPL biti na 700kn za 4. godine. I zašto baš 700kn. To je vaša intrizična vrijednost ili šta? Nešto slično pišu ljudi na grupi igh. Poruke su im tipa "sutra idemo na 1000kn". Zašto, kako? Mislim glupo

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Krivo je stavljeno atpl narudžbe. Tako se samo slika zove. To su narudžbe za dry bulk sljedeće 2 godine

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Gle sada stvarno nemam vremena mlatiti praznu slamu, bavim se s puno važnijim stvarima.
Ako te baš zanima, malo si pročitaj sve što sam do sada napisao na ovom forumu.

Kako sam znao za INU i DIOKI. Jednostavno, početnička sreća.

Znaš onu poslovicu: najgluplji seljak iskopa najveći krumpir.

Evo primjera svi hvale hotele na moru (suuuuuuper ulaganje), a većina radi 8 mjeseci i nisu baš stalno popunjeni, a i cijena nije ista (ovisi da li je sezona ili podsezona).
Dok recimo zagrebački hoteli su stalno ful puni cijele sezone, mislim nisam gledao, ali nije valjda da nijedan nije na burzi?

Evo, da li si sada sretan.

lp

PS Nakon 01.01.2013. na ZSE će se sve promjeniti, nikad više neće biti što je bilo. Tko bude u dionicama (bilo kakvim) biti će sretan. Možeš i ovo zapamtiti.

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

OŠTAR PAD Prodaja francuskih automobila potonula 18,3% Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 01.10.2012. – 13:37:16

Samo za gosp. Domaćeg. Pa možda ne propadne PSA.

lp

ivana molim lijepo broj ovaca. Ne mislim čuvati od suseda.

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Kao i uvijek treba gledati u budućnost.Stanje u francuskoj industriji jest teško,nije to ništa novo,iako konkretno ADPL izvrsno odoljeva ovim trendovima zbog dobro poznatih razloga.
Francuska vlada neće dopustiti propast ove industrije jer je veomaa važna.
Uvode se nove subvencije i carine na strane automobile,još u začetku ali meni se čini neizbježne:
http://www.seebiz.eu/francuska-poziva-eu-kontrolirajte-uvoz-automobila-iz-juzne-koreje/ar-41852/

"Only dead fish swim with the stream"

@Hasan – sve je uračunato već – i nista novo.

Kako Dioki? Jer su dobili zadnjih 500 neisplaćenih plaća?
Strojevi, rade još?

Tvrdiš da si tehnipčki obrazovan a onda staviš bombastični naslov kao da se projicira u budućnost/umjesto da je zaključak da gledaš prošlost.

Brzo će q3 – pa će se vidjeti kako stvari stoje – bar trenutno.

Kako oklada? Dioki na 250 kn? Neki pad danas bio ili?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Izludi me ovi novi oblik poslovnog …..
Može li mi tko reći da li se uopće može vidjeti kako je završila burza dan po dionicama ?
Što je sa porukama u arhivi ,koje su bile …?
Kako na nekoj temi nastaviti čitati do zadnjeg pročitanog post ..itd,itd ?

Hvala

New Report

Close