Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Haroen samo da ne ulažu koa Gredelj


E da, tko izgubi mora Ivani mjesec dana čuvati ovce.

– zašto zahebavate gospona Hasana, ne trebate biti ljubomorni što mu je danas DIOKI porastao +8.29%.
– DIOKI je puno bolji od certifikata jer nije vezan za DAX nego za plače.
– imam jedno pitanje nevezano za ovu temu, Haso, što vama dođe Fata ???

– I love this game.
Pozdrav !

Uh!Majku mu staru!Sad pogledah Dioki,pa tom čudu je kapital pao sa 733,76 M 2007 godine na trenutnih 89,01 M!Samo je osam puta manji.
Tako da dug na taj kapital iznosi 2.099,68%.
Ali sve se može kad se hoće,kako kaže onaj Nick Vujičić ruku i nogu,tako je moguće da Dioki završi na 160.Samo treba zapeti,mi Hrvati smo poznati po tome…eto slušajte Čaćića taj zna,da je on direktor Diokija već bi triput izašao iz krize.

"Only dead fish swim with the stream"

raspadam se od smijeha oko ove diok rasprave.
haoren, thirdeye, bigfoot [thumbsup]


domach1984, 27.09.2012. u 13:44
@domaći

Revoz radi u jednoj smjeni od 19-28 ovog mjeseca.

Dioki ne radi uopće.

Domaći čujem da su kladionice, kao i sportski rezultati (što domaći, što gosti) jako all in u zadnje vrijeme, pa možda si za malu opkladu.

ADPL vs DIOKI

Znači pravila su jednostavna, potrebno je napisati cijenu predmetnih dionica za listopad 2013.

Pri tome trebaju biti zadovoljen sljedeći uvjeti:

1. Da DIOKI počne raditi (vrlo velika vjerojatnost)

– ako ode u stečaj onda cijena leti bar na cijenu KSST-a (kaj je greenhorn rekel 700 kn, AHA), pa je odmah game over

2.Da ADPL ne ode u stečaj (vrlo mala vjerojatnost)

Ovaj kaj se to događa s ADPL, mislim ona ipak radi a promet dionicom 44.284,91 kn (26.09.12.), a DIOKI ne radi pa promet dionicom 594.957,00 kn

Da nije možda razlog štrajk CITROEN, PEUGOT radnika jer se zatvaraju tvornice u Francuskoj ,jer im se ne isplati (gdje sam već to čuo) ili što Revoz ne radi tri smjene.
Sva sreća da DACIA radi punom parom (lijep je novi Logan).

FORD objavio je da će ukinuti nekoliko stotina radnih mjesta u EU zbog pada potražnje.
Radna mjesta biti će ukinuta u Britaniji, Njemačkoj, Belgiji , Španjolskoj.
Iz Forda napominju da bi gubitak njihovog europskog poslovanja mogao pretrpjeti gubitak od milijardu dolara. Fordu za razliku od PSA grupacija prodaja ipak dobro ide.

Znači dana 1.10.2013. cijene će biti:

ADPL = 110 kn

DIOKI =160 kn

Molim te tvoju prognozu.

E da, tko izgubi mora Ivani mjesec dana čuvati ovce.

Lp

Ps Do kraja mjeseca (godine) mislim malo zabrinuti Domaćeg, baš me zanima koliko se blizu možemo približiti stotki.
[cool]
[/quote]

Ne spominji ime uzalud!

Ok, bets are on.

Mislio sam Jamesovim riječnikom izračunati EV kroz neku multiplu EBITDA- naravno ne mogu kad je sve super crveno. Izgleda da su Diokiu svi dani u mjesecu – oni dani u mjesecu – po crvenilu.

No, duge i kratke obveze su 11,4 x kapitala i rezervi po knjigovodstvenom bilježenju, po mcapu su 26x.

Mislim, teoretski, moguće je da će DIOKI biti vrijedniji od cijelog Crobexa u nekoj budućnosti.

Isto je moguće i da mene nazove Buffet i preda mi cijeli portfelj na moje upravljanje.

Ali nije baš vjerojatno?

Vama je ovo gušt jel da?

Smiješno je priznajem;)

PS. ADPL ide u stečaj? a jao. Je, a evo Sunce implodira vani a ja hvatam malo zračenja da pocrnim.

Machete, otvori drugi profil, dosadan si.

1.10.2013 ADPL – 110 kn
DIOKI – 16 kn

Držim te za riječ.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@Hasan(Machete, Driver) – tko broji više,

to što cijena diokia oscilira ne znaci da je narasla izvan neke prijašnje vrijednosti.

Sjeti se SP 500 – svi se buse u prsa kako je narastao od 2009 – što je relativna istina, apsolutna je da nije od 2001.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@Haso
Da si toliko siguran u to sto tipkas po forumu, ti bi sutio i akumulirao dok je jos tako nisko…



E da, tko izgubi mora Ivani mjesec dana čuvati ovce.

– zašto zahebavate gospona Hasana, ne trebate biti ljubomorni što mu je danas DIOKI porastao +8.29%.
– DIOKI je puno bolji od certifikata jer nije vezan za DAX nego za plače.
– imam jedno pitanje nevezano za ovu temu, Haso, što vama dođe Fata ???

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ima li kakvih uspjeha na kladionici ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

The best buy INA i DIOKI

Nekad su bile Hrvatske firme, mogu biti opet.

[rolleyes] [rolleyes] [rolleyes]

Ivana da li je smještaj osiguran ili moram spavati s ovcama?

Mislim, pitam zbog Domaćeg.

lp

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

best buy LURA-R-A, 400 kn … još malo pa nestalo

james @ soybean long [shocked]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Danas izlazi USDA report o žetvi, sjetvi i zalihama, najvažniji ove godine.
Corn 712 (high 830)
Wheat 850 (940)
Soybean meal 470 (550)

Dao sam preporuku za short grainse tijekom ljeta. Taj trade je odrađen i danas zatvoren.
Sad čekamo novo mješanje i dijeljenje karata za jesen, uzeo sam long call opcije prije izvješća (Corn 800 call, Meal 500 i Wheat 900) to su gotovo besplatne deep out of money opcije s minimalnim rizikom i velikim risk/rewardom. Pozdrav babyfaceu ili kako god se papak danas zove.

New Report

Close