Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


konsolidacija odrađena, vjerovatan nastavak krvoprolića.
vidi na NFLX ili CROBEX kako izgleda momentum driven pad i dno.

http://www.poslovni.hr/vijesti/jp-morgan-mi-je-na-fejsu-dao-najbolji-savjet-216606.aspx
moram primjetit da si pokušao preuzet neke James Knox© fore u svom izričaju, samo da te upozorim da za to treba puno pure pojest i još više stila.

je, sjećam se što si rekao,
on prvo sruši, a onda zakuca [smiley]

bolji od tebe to kažu:
ma mogu fundamenti biti kakvi god, ali ako gazda stavi uteg…

ovo o preuzimanju fora od tebe naprosto me tjera da te pozovem na kavu.
kava?

www.knjigara.com

strepite…jer svasta bi se na ovoj burzi moglo izdogadjati u sljedecih par mjeseci. na kotd jos uvijek traje krvoprolice, a kad ce prestati ne zna se. vdkt rano leti i trenutno ga odrzava inercija (i par naloga koji glume kao da doista zele kupiti). kod ostalih gradjevinara vlada strah od beskonacnih dugova, slijedi politika ciscenja ali ne znamo ima li vlada neki limit tolerancije za propadanje ili ce agonija jos potrajati. posljednja epizoda ingr je u tijeku i zato treba imati spremnog kesa i iskoristiti priliku kad nastane panika. blje, nista od hanfantazija, od svega toga ostalo je blje. jos jedino se moja zvzd drzi… dobro je imati kes, bit ce dobrih prilika 🙂

best buy za mene? dokupio tuho, danas me poklopilo i cekam postavljen na jdgt, dakle ocito to. nadam se jos cetiri druga dokupa do kraja godine (kodt, plag itd). tri dionice koje imam ostavljaju iza sebe trag na grafu stairway to heaven (ernt, viro, koei) pa ih ne bih dirao, ne znam kamo to vodi, drugih se ili rjesavam ili dokupljujem.
teska srca se rastao od kosn, tu sam okrenuo s rucnom. neka dobra dusa danas pocistila zadnju mrvicu s naloga, ubuduce cu izbjegavati mtp dionice, izvjesca samo godisnja i daju ih kad se sjete, i to me vec dovoljno nerviralo, a jos mogu i ovako otici. na prodaji mi i frnk i crll.

http://www.businessinsider.com/options-dividend-trade-strategy-2012-9
evo kako završi većina onih smartass taktika s opcijama i underlyingom.
zaradiš 100 puta po 5.000$ pa jednom izgubiš 20.000.000$.
strašno me zabavljaju ovakve stvari, ne mogu si pomoć. [thumbsup]


ovo o preuzimanju fora od tebe naprosto me tjera da te pozovem na kavu.
kava?

shortao je kavu, pozovi ga na soju ili na facebook.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Sudnji dan za građevinare danas izgleda…
VDKT u nebo.
HDEL, THNK, DLKV na zemlji.
IGH i INGR u pakao.

korisniče, James Knox, kad već proučavaš građevinare, baci oko i na industrogradnju, možda ti bude od kakve koristi [wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Anonimno, 27.09.2012. u 08:33
@domaći

Revoz radi u jednoj smjeni od 19-28 ovog mjeseca.

Dioki ne radi uopće.

Domaći čujem da su kladionice, kao i sportski rezultati (što domaći, što gosti) jako all in u zadnje vrijeme, pa možda si za malu opkladu.

ADPL vs DIOKI

Znači pravila su jednostavna, potrebno je napisati cijenu predmetnih dionica za listopad 2013.

Pri tome trebaju biti zadovoljen sljedeći uvjeti:

1. Da DIOKI počne raditi (vrlo velika vjerojatnost)

– ako ode u stečaj onda cijena leti bar na cijenu KSST-a (kaj je greenhorn rekel 700 kn, AHA), pa je odmah game over

2.Da ADPL ne ode u stečaj (vrlo mala vjerojatnost)

Ovaj kaj se to događa s ADPL, mislim ona ipak radi a promet dionicom 44.284,91 kn (26.09.12.), a DIOKI ne radi pa promet dionicom 594.957,00 kn

Da nije možda razlog štrajk CITROEN, PEUGOT radnika jer se zatvaraju tvornice u Francuskoj ,jer im se ne isplati (gdje sam već to čuo) ili što Revoz ne radi tri smjene.
Sva sreća da DACIA radi punom parom (lijep je novi Logan).

FORD objavio je da će ukinuti nekoliko stotina radnih mjesta u EU zbog pada potražnje.
Radna mjesta biti će ukinuta u Britaniji, Njemačkoj, Belgiji , Španjolskoj.
Iz Forda napominju da bi gubitak njihovog europskog poslovanja mogao pretrpjeti gubitak od milijardu dolara. Fordu za razliku od PSA grupacija prodaja ipak dobro ide.

Znači dana 1.10.2013. cijene će biti:

ADPL = 110 kn

DIOKI =160 kn

Molim te tvoju prognozu.

E da, tko izgubi mora Ivani mjesec dana čuvati ovce.

Lp

Ps Do kraja mjeseca (godine) mislim malo zabrinuti Domaćeg, baš me zanima koliko se blizu možemo približiti stotki.
[cool]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

ako dozvoljavate, kad već prognoziramo:
dividenda ADPL 2013. će biti veća od cijene DIOK 01.10.2013.

all in

[cool]

Danas sam dobre volje, a vidim da mi je domaći zabrinut.

Pa da mu pomognem.

Na cijenu ADPL 1.10.2013. može dodati dividendu za tekuću godinu.

Normalno treba je umanjiti za porez, a pošto nije mali dioničar ADPL (all in) nema povrata lovice.

DIOKI sigurno neće isplaćivati dividendu već će ulagati u nove tehnologije.

lp

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

@Hassenfefer

Slažem se…Evo po mojim informacijama DIOKi trenutno ulaže znatna sredstva u najnoviju tehnologiju pod nazivom "kako isplatiti radnicima zaostale plače?"…Navodno ta tehnologija jako utječe na team-spirit unutar tvrtke i njena implementacija mogla bi uzrokovati značajan rast produktivnosti DIOKIa,a onda valjda netreba niti spomenuti efekt koji bi to imalo na cijenu dionice…Da ne spominjem kako je iduče na redu ulaganje u tehnologiju naziva “kako pobogu izači iz tolikkih dugova?”

Nemam dionice DIOKia, nije nagovor na kupnju/prodaju

...

Oho, sad bi raspravljao sa mnom.

Ništa nisi napisao za ZEN, nadam se da ga konzumiraš kao i gosp. Z (pa gdje baš danas u Tursku).

HAO opet ti o DIOKIU (pusti mene da se ja brinem za DIOKI).

Više bi volio da nešto napišeš o ADPL-u, i ogromnim problemima u kojima se je autoindustija našla (drastičan pad prodaje).

Nažalost, biti će još gore.

I zakaj se ti javljaš, pa nisam se s tobom kladio (imao si priliku raspravljati s mojom malenkosti) već s Domaćim.

I koji dugovi pobogu, pa gospoda ulaze u vlasništvo (vjerovnici), a koliko nam Adriaoil i DINA duguju Zagrebu neću sad spominjati.

I ti stvarno misliš da novi vlasnici neće ulagati u nove tehnologije?

Pa nije ti ovo Petrokemija.

lp

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

New Report

Close