Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.businessinsider.com/russians-discover-giant-diamond-field-2012-9
di su mi kolege koji su zagovarali ulaganje u dija dija dijamante…

Molim vas da ne pišete gluposti. Da se nađu bilijarde trijarde tona dijamanata cijena im se neće mjenjati jer ih ionako ima milijardu tona viška samo što židovi održavaju ponudu i potražnju. Brojke su preuvelićane za one koji ne shvaćaju bit. A što se tiće toga da netko pogodi ili ne pogodi u šta ulagati postoje dvije vrste rizika. Sistemski rizik- i njega nije moguće ukloniti diversifikacijom i nesistemski rizik kojeg je moguće ukloniti. Kad se nešto tako dogodi to spada u sistemski rizik na koji se nije moglo računati u procjeni te je greška onoga koji je to izjavio mala.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane



http://www.businessinsider.com/russians-discover-giant-diamond-field-2012-9
di su mi kolege koji su zagovarali ulaganje u dija dija dijamante…

Molim vas da ne pišete gluposti.
[/quote]
Molba odbijena.

Anonimno, 19.09.2012. u 08:56
@domaći
Hrvatice su zakon, samo ako ih je više odjednom.

@Hasenfefer
Ja sam zadovoljan i s jednom ako je prava.


@doma
ći
Ja bi ipak birao po bojama ako mogu.

Gosp. domaći zaboravite tvrtku.

Ženu treba poštovati i biti đentlmen prema njoj. Mene su bar tako odgojili.

Očito ne shvaćate da ženu treba znati zadovoljiti (nije ni čudo kaj su Vas napucale).

Nema veze dečec još si mlad, ima vremena da naučiš (….možda, neki nikad ne nauče).

Bolje da se držiš svojih plastičnih igrački (autića francuske proizvodnje ili nekog starog golfa), bar dok ne odrasteš.

lp

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]


domach1984, 19.09.2012. u 10:03
@domaći
Hrvatice su zakon, samo ako ih je više odjednom.

@Hasenfefer
Ja sam zadovoljan i s jednom ako je prava.


@doma
ći
Ja bi ipak birao po bojama ako mogu.

Gosp. domaći zaboravite tvrtku.

Ženu treba poštovati i biti đentlmen prema njoj. Mene su bar tako odgojili.

Očito ne shvaćate da ženu treba znati zadovoljiti (nije ni čudo kaj su Vas napucale).

Nema veze dečec još si mlad, ima vremena da naučiš (….možda, neki nikad ne nauče).

Bolje da se držiš svojih plastičnih igrački (autića francuske proizvodnje ili nekog starog golfa), bar dok ne odrasteš.

lp

[/quote]

Treba, ali po zaslugama. Ako si dobar prema svakoj, onda onu koja to zaslužuje ne cijeniš. Treba raditi razliku, a ako nešto imam, to je iskustvo sa njima, i nije za hvaliti se:)

A ovo "dečec još si mlad" molim da se drži za teme vezane na propale firme tipa Dioki.

Hvala,

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Anonimno, 19.09.2012. u 16:18
@domaći
Treba, ali po zaslugama. Ako si dobar prema svakoj, onda onu koja to zaslužuje ne cijeniš. Treba raditi razliku, a ako nešto imam, to je iskustvo sa njima, i nije za hvaliti se:)

Gle ti miješaš ljubav prema ženi, i kulturan način ophođenja prema njima.

Ja sam priznajem stara škola, i mislim da je muško taj koji se treba brinuti za svoju ženu i obitelj.
To što su one u svemu danas ravnopravne s nama, a rekao bi da nas u mnogim stvarima i šišaju, po meni jako pozitivna stvar. Iskreno što je djevojka pametnija i uspješnija to mi se više sviđa.
Budi sretan da ne skuže da nas ne trebaju jer onda si naje.. i ti na Zemlji i ja na Marsu.

Anonimno, 19.09.2012. u 16:18
@domaći
A ovo "dečec još si mlad" molim da se drži za teme vezane na propale firme tipa Dioki.

Stvarno mi nije jasno zašto mi stalno pljuješ po Dioki-u. Lijepo sam bio napisao da više neću o njemu pisati, a jedino zašto i pišem o njemu je da ljudi ne ostanu bez posla. Šteta je da firma koja može stvarno zarađivati i izvoziti da se ugasi.
I previše vremena sam potrošio na nju. Ide INA.

Reci mi bolje što se to događa s PSA grupacijom. Vidim u novinama da u Francuskoj radnici Citroena i Peugota su u štrajku. Revoz je s druge strane prešao na rad u jednoj smijeni.

Da li je Uprava napravila pritisak na Vladu da dovedu bar jednog proizvođača automobila?

lp

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]


domach1984, 19.09.2012. u 19:11
@domaći
Treba, ali po zaslugama. Ako si dobar prema svakoj, onda onu koja to zaslužuje ne cijeniš. Treba raditi razliku, a ako nešto imam, to je iskustvo sa njima, i nije za hvaliti se:)

Gle ti miješaš ljubav prema ženi, i kulturan način ophođenja prema njima.

Ja sam priznajem stara škola, i mislim da je muško taj koji se treba brinuti za svoju ženu i obitelj.
To što su one u svemu danas ravnopravne s nama, a rekao bi da nas u mnogim stvarima i šišaju, po meni jako pozitivna stvar. Iskreno što je djevojka pametnija i uspješnija to mi se više sviđa.
Budi sretan da ne skuže da nas ne trebaju jer onda si naje.. i ti na Zemlji i ja na Marsu.

domach1984, 19.09.2012. u 19:11
@domaći
A ovo "dečec još si mlad" molim da se drži za teme vezane na propale firme tipa Dioki.

Stvarno mi nije jasno zašto mi stalno pljuješ po Dioki-u. Lijepo sam bio napisao da više neću o njemu pisati, a jedino zašto i pišem o njemu je da ljudi ne ostanu bez posla. Šteta je da firma koja može stvarno zarađivati i izvoziti da se ugasi.
I previše vremena sam potrošio na nju. Ide INA.

Reci mi bolje što se to događa s PSA grupacijom. Vidim u novinama da u Francuskoj radnici Citroena i Peugota su u štrajku. Revoz je s druge strane prešao na rad u jednoj smijeni.

Da li je Uprava napravila pritisak na Vladu da dovedu bar jednog proizvođača automobila?

lp

[/quote]

Revoz radi u jednoj smjeni od 19-28 ovog mjeseca.

Dioki ne radi uopće.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

ja sam isto stara škola, antička dapače.

Ponavljam opet, i već po koji put, housing u Americi se oporavlja i treba se paziti inflacije.

Rast će biti sve ubrzaniji do 2014-2015 sa vrhuncem stope rasta(GDP-a)

Imajte na umu, underproducirano je 3,2 miijuna kuća od 2007 do 2012 doke je overproducirano preko 4 milijuna kuća od 2003 do 2007. U 2012 je na ponudi samo 600 000 što je točno 700 000 manje od dugogodišnjeg prosjeka potražnje(1,3 milijuna), ključan je NFR.

Ova godina je preokretna.

Beware!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Ponavljam opet, i već po koji put, housing u Americi se oporavlja i treba se paziti inflacije.

pazit se inflacije na u gospodarstvu koje radi na 79% kapaciteta i gdje je korisnost svakog novog doara duga -0,3 dolara i to sve nakon 40 godina sustavne inflacije?



Ponavljam opet, i već po koji put, housing u Americi se oporavlja i treba se paziti inflacije.

pazit se inflacije na u gospodarstvu koje radi na 79% kapaciteta i gdje je korisnost svakog novog doara duga -0,3 dolara i to sve nakon 40 godina sustavne inflacije?
[/quote]

Poanta rasta housinga je rast zaposlenosti, a svaki postotni rast zaposlenosti znaci i rast spendinga – starog motora USA ekonomije – sto znaci i rast popunjenosti kapaciteta tj utilizacije:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




Ponavljam opet, i već po koji put, housing u Americi se oporavlja i treba se paziti inflacije.

pazit se inflacije na u gospodarstvu koje radi na 79% kapaciteta i gdje je korisnost svakog novog doara duga -0,3 dolara i to sve nakon 40 godina sustavne inflacije?
[/quote]

Poanta rasta housinga je rast zaposlenosti, a svaki postotni rast zaposlenosti znaci i rast spendinga – starog motora USA ekonomije – sto znaci i rast popunjenosti kapaciteta tj utilizacije:)
[/quote]

Construction doesn’t create jobs, jobs create demand for housing

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Pred ministrima će biti i prijedlog izmjena i dopuna Uredbe o sastavljanju i predaji Izjave o fiskalnoj odgovornosti i izvještaja o primjeni fiskalnih pravila, prijedlog odluke o postupku realizacije dodatnog investicijskog ciklusa cestogradnje na javnim cestama, prijedlog uredbe o uvođenju izvozne carine na pšenicu, ječam, kukuruz i soju.

Slavko mi odlučuje o CROS, o novim poslovima za HDEL, o cijeni žita.
My mainman Slavko. [thumbsup]

New Report

Close