Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedna riječ – ACI-R-A [wink]







To je glupost a ne diverzifikacija.


Diverzifikacija je osnovno pravilo ulaganja jer ako je nema onda je to kocka gdje se na kraju gubi
gotovo pa sve.

BRIN,SLPF,FMPS,QUNE i JAKT_kao dugoročne investicije

JAKT,AMDN,ATLS,ELPR-kao riziočne investicije /maksimalno 20% od portfelja_ukupno/
I gdje je tu indeks?
Smatram da je poticanje ulagača na ulaganje u jednu investiciju bez diverzifikacije nemoralan pristup.Izgubiti se može,ali ne sve a vi na to potičete.
[/quote]
Ako stvarno dobro znaš firmu, rizici su minimalni.

Diverzifikacija je vrlo često zamjena za neznanje.
[/quote]

Mislite da zaposlenici ENRONA,kao euforični kupci dionica nisu poznavali firmu u kojoj su radili.
Poštuj diverzifikaciju u investicijama ako želiš biti dugoročno prisutan,jer će vam na nadgrobnoj
ploći pisati:Plesao je jedno ljeto.
Ovaj termin " nadgrobna ploča "u ovoj rečenici je simbol za ulaganje u dionice.

[/quote]

Poštuj znanje Lopina, ne da diverzificiraš jer to piše u knjizi koja je rađena za tržište od 1000 firmi.

Ti si preslikao naredbu – imaj 10 dionica iz knjige koja je rađena za tržište 1000 firmi na tržište od 30 firmi – i dobio index.

A kada već ideš u diverzifikaciju, zašto si maltene u jednoj klasi? Nelikviduše? Da li imaš ijednu normalnu firmu koja raste?

NIje ti diverzifikacija samo – 10% i točka! Nego, moraš i horizontalno i vertikalno. Izmedju različitih firmi i različitih industrija.

MIslim da ne poštuješ to pravilo, na stranu što samo lijepo slijediš nekakve opće paradigme bez da ih propitaš.

Ti si u nelikvidušama. Imati 10 takvih ti je jednako rizično kao imati i jednu.

Misliš da si razvrstan i raznovrsan?

ZNaš, te tvoje uzdanice su jeftine zbog razloga – ili duga, ili neperspektivnosti ili lošeg tržišta općenito ili sinergija svega.

Vrlo rijetko su firma podcijenjene bez razloga ili precijenjene.
[/quote]

A o kakvoj diverzifikaciji govoriš ako ti je u jednom sektoru čitav portfelj? U tvom slučaju sve u zatvorenim fondovima! Pobijaš sam sebe sa svojom tezom o diverzifikaciji. Diverzifikacija da, ali ne tako da imaš 10 telekoma u regiji. To nije diverzifikacija kao ni tvojih 10 ZIF-ova!

Po zakonu o investicijskim fondovima OIF i ZIF su obveznoi na diverzifikaciju portfelja,pa samnim time predstavljaju sigurniju investiciju.
Ako sam uložio u jedan ZIF već imam diverzifikaciju portfelja.
Ako kupim BRIN kupio sam HT,PTKM,KORF,ATPL,DLKV,DDJH,JDPL itd Kupio i JDKM,i AGMM i VIS i HEFU i ELPR itd
Ako kupim SLPF kupio sam i MIV i RIVP i QUNE
Ako kupim QUINE kupio sam dividendu od 3,35 kn po dionici i 55% ili 55 kn u nekretninama u četiti
različita projekta i 45 kn u financijkskoj imovini relativno lako naplativoj.Kako je imovina cca 100 kn
1% =1 kn.
Ako kupim FMPS kupio sam 99% nekretnine.
Ako kupim JAKT u likvidaciji,a QUNE ga slijedi kupio sam 15% cca 11 kn u likvidnoj imovini/FMPS,IGH,
QUNE,JDPL/.
Ako kupim svega pomalo kupio sam ne indeks nego ZSE,malo Bosne,zeru Srbije sa 60% imovie ,a ostalo u nekretninama.
Ako to isto kupim na tržištu kupiti ću 100 za 100 ,a ovdje imam priliku da za 25 ,maksimalno 30 kupim
100.
Evo danas izašla informacija da je SLPF prodao 2,5 mil kn dionica RIVP po 13kn 32.5 mil kn keša /dakle bez diskonta/ili
10,67 kn po dionici.Ostaloi još 2.039.244 dionica RIVP ,ako bude ista cijena vrijedi 8,70 kn po dionici.
S obzirom na jučerašnju cijenu od 16,56 već imamo diskont a potrošili smo samo RIVP.
Poklon bon iznosi cca 39 kn po dionici.Na ulog od 16,56 potencijalna zarada 250% ako u slijedećem razdoblju SLPF ne bude zarađivao.Ali od preuzimanja AUCTORA zarada po dionici je preko 30% NAV a pa nema razloga da se tako nastavi i ubuduće.Ovo je ostvareno u padajućem tržištu.Bez obzira na brutalan rast dobiti,imamo brutalan pad cijene dionice.Nadam se da ćete biti mudri kupovati SLPF i
ostale ZIFOVe i brutalno zaraditi.
Tko kupujeZIFOVE kupuje u prvom redu sigurnost,a u sadašnjem trenutku i veliku dobit jer je diskont ogroman!

Koja je Best Buy dionica ?
Ona dionica koja ima najmanje rizičnih dioničara.

Dionica koja ima nekoliko ili više rizičnih dioničara ( oni kuji duguju bankama i pradju po sistemu daj što daš kada stigne naplata duga od banke ) je loša dionica makar ona bila i KODT, HT ili sl.

Dionice koje imaju najmanje zaduženih dioničara je najsigurnija dionica. OK i ovdje dioničari tu i tamo vide neku spec. priliku kada ostale, pogotovo BlueChip dionice roknu pa ko muhe porsnu u dioničarsko ropstvo, ali uistinu teško je znati koja dionica ima najmnje zaduženih dioničara.

Lopina

Meni se čini kao da ti sam sebe tješiš….Ako kupiš te svoje ZIFove teoretski si "kupio" dionice koje oni posjeudju, no zapravo si kupio samo jednu dionicu i to vrlo nelikvidnu i neatraktivnu dionicu društva s upravom upitnog morala…Nikakva ti to diverzifikacija nije.. Ove NAVove koje ti navodis su nasminkanio da nasminkaniji nemogu biti, jer realno vecina te imovine koju imaju je ionako totalno nelikvidna , da idu priodati to sto imaju i odluce "pretvoriti NAV u pravi novac" pitanje je koliko bi im ostalo..Pogeldaj samo primjer pokusaja prodaje Validusove imovine

Dobro ti je domach rekao bolje da si kupio index i dovidenja :)…

...


Lopina

Meni se čini kao da ti sam sebe tješiš….Ako kupiš te svoje ZIFove teoretski si "kupio" dionice koje oni posjeudju, no zapravo si kupio samo jednu dionicu i to vrlo nelikvidnu i neatraktivnu dionicu društva s upravom upitnog morala…Nikakva ti to diverzifikacija nije.. Ove NAVove koje ti navodis su nasminkanio da nasminkaniji nemogu biti, jer realno vecina te imovine koju imaju je ionako totalno nelikvidna , da idu priodati to sto imaju i odluce "pretvoriti NAV u pravi novac" pitanje je koliko bi im ostalo..Pogeldaj samo primjer pokusaja prodaje Validusove imovine

Dobro ti je domach rekao bolje da si kupio index i dovidenja :)…

Ako netko ima nelikvidne dionice a izlazi na ovakvom tržištu zaista mora puno izgubiti.
I zaista je to najgore ako OIF mora izvršiti isplate a ima nelikvidne dionice.Na ovakvom tržištu se
može izaći samo uz drastično velike gubitke.Istovremeno fondovi ne smiju kupovati te dionice ako
im je MCAP ispod 300 mil kn.Međutim,zatvoreni investicijski fondovi ne moraju izlaziti iz tih pozicija,
ali kako ne smiju ni kupovati te nelikviduše, ako netko prodaje, ne daju podršku na BIDu,kupnja bježi što niže i dionica pada.
SLPF je imao sreće jer su njegove nelikviduše povukle.ZLTO pretvoren u RIVP_zarada nekoliko
stotina posto,MIV u preuzimanju 3050 a bio bi na 1500,evo SLPF ima 150.000 kom.QUNE koje će
vrijediti vjerovatno 200% više od današnjih 22 kn.Ali SLPF može čekati,čak će imati ogromna
likvidna sredstva koje će iskoristiti za kupnju vlastitih dionica ili isplatu dividende,ali tek kada Auctor
podeblja svoju poziciju.Ista stvar će se dogoditi i sa JAKT,koji je u likvidaciji.Isplatć će biti i s obzirom na NAV od 66 kn do bit bi trebala biti cca 200% na sašnju cijenu od 15 kn,ili 100% na 25.
Jedini način je ući u ove dionice čekati siguran dobitak.U padajučem i nelikvidnom tržištu SLPF je uspio zaraditi tj.povečati NAV u zadnje dvije godine.Ostali su normalni i padaju paralelno sa tržištem.
Dioničari su frustrirani sa ponašanjem invest društvima i ulaze u likvidaciju,a likvidacija fonda je
izvrstan način za izlaz iz ovih nelikvidnih pozicija.Mislim da će svi ZIFovi u Hrvatskoj u likvidaciju

JAKT je počeo prvi
QUNE i-zahtjev za likvidaciju se razmatra na Glavnoj skupštini
FMPS-neprijateljski zahtjev i promjena članova NO_tako je počeo i JAKT
BRIN _nadam se da će se i tu dioničari ponašati kao i gornjka tri_likvidacija kao jedina šansa jer
riječ Fima podrazunijeva negativne emocoje-ne zaboraviti da burza= emocija

Jedino SLPF ostaje kao ZIF dok se Auctor ne nakrca i poveča svoj udjel.

Tko bude u ZIFovima nasiti će se meda i mlijeka jer rizika nema.

Ova tema može se službeno prozvati Red Carpet Nove TV [lol] [tongue]

Gosp. Lopina moj je portfelj od prošlog četvtka 100 % DIOK-R-A (lakše mi ga je pratiti nego da je diverzificiran).

Prinos u zadnjih tjedan dana je vidljiv na portalima, a bolje da Vam ne spominjem unutar mjesec dana.

Recite koliki je prinos Vašeg diverzificiranog portfelja u zadnjih mjesec dana.

Isprika dioničarima ERNT, ADPL, ATPL, ULPL (to su sve super firme i žao mi je što sam ih morao prodati) ali mislim da je trenutno potpora DIOKI-u važnija.

Pozdrav !

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

@Gospon Hasenfefer, ako Dioki rikne, a preživi samo Dina Petrokemija ili Adria Oil, bit će dobro ako završite samo s novim nickom.

Ajoooj koji potez zamijeniti ADPL i ERNT za DIOKi…no dobro neka vam je sa srečom 🙂

Ja sam svih ovih dana kupovao ADPL pa sam valjda uzeo i poneku vašu dionicu stoga hvala 🙂

...

Gospon Lebowski bez brige za DIOKI i INU. Malo će ovoj vladi povećati BDP do kraja godine.
Inače što se tiče nick-a ne mislim ga mijenjati, ali predložio bi administratoru iz poslovnog da doda jednu kućicu gdje će pisati koliko neki forumaš je imao ili ima nickova. Mislim da se to danas može lako napraviti.

Gospodine HaoRen drogo mi je ako sam Vama prodao dionice, vidim da vjerujete u napredak i razvoj ove firme. Nažalost, mislim da će se ADPL moći kupiti po povoljnijim cijenama. Uprava super radi, ali mislim da su bili malo preoptimistični glede završetka krize. Mislim da vrhunac krize tek dolazi. Mene je moram priznati prošle godine iznenadio onaj pad (uvijek podcijenim koliko su Amerikanci pohlepni).
Očekivao sam ga ove godine.
ADPL koliko vidim trenutno drži DACIA, FIAT sa Srbima ima problema, pa mislim da sve ovisi o Rusiji.
Kada očekujem pad CROBEXA radije sam u dionicama kao što je INA ili DIOKI koja ima potencijala, a nema mirovinskih fondova.

Mislim da bi na ovom forumu trebalo pisati afirmativno i pokušati vratiti ljude na ZSE a ne se svađati.
I drugo, tu Vas stalno uspoređuju s ovcama. Imajte svoj stav i mišljenje, prije kupovanja dionica provjerite sve informacije, to bar sada s internetom nije teško napraviti. I uvijek razmišljajte svojom glavom. (a ne kud svi, tu i mali MUJO)

Pozdrav!

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]


Gosp. Lopina moj je portfelj od prošlog četvtka 100 % DIOK-R-A (lakše mi ga je pratiti nego da je diverzificiran).

Prinos u zadnjih tjedan dana je vidljiv na portalima, a bolje da Vam ne spominjem unutar mjesec dana.

Recite koliki je prinos Vašeg diverzificiranog portfelja u zadnjih mjesec dana.

Isprika dioničarima ERNT, ADPL, ATPL, ULPL (to su sve super firme i žao mi je što sam ih morao prodati) ali mislim da je trenutno potpora DIOKI-u važnija.

Pozdrav !

Riječima Borata: Happy times!

Moje isprike ali mislim da ste napravili grešku milenija(novog).

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close