Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


lopina@ ma bitno da si ti nama zadovoljan prinosima u tim nelikvidusama ,meni se cini ponekad da si ti zaglibio u 2007-8 godini kad su purani letjeli od djerdapa pa do triglava u jednom tiru .. [lol] [lol] [lol]

Ne ne, danas Lopina ima novu puricu – DDJH, ovo su samo umaci sa strane.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



lopina@ ma bitno da si ti nama zadovoljan prinosima u tim nelikvidusama ,meni se cini ponekad da si ti zaglibio u 2007-8 godini kad su purani letjeli od djerdapa pa do triglava u jednom tiru .. [lol] [lol] [lol]

prosjek
BRIN 18,40
JAKT 23
SLPF 19
FMPS 18,50
QUNE 28

JDKM 12,50

Ovo sigurno nisu cijene 2007.Tada je to bilo od pet do deset puta skuplje.
Postao sam dugoročni!

[/quote]

lopina, ti kad si promišljao svoj portfelj, jamačno si se vodio s tri glavne pretpostavke: da dionice moraju biti iznimno nelikvidne, besperspektivne i skupe.



lopina@ ma bitno da si ti nama zadovoljan prinosima u tim nelikvidusama ,meni se cini ponekad da si ti zaglibio u 2007-8 godini kad su purani letjeli od djerdapa pa do triglava u jednom tiru .. [lol] [lol] [lol]

prosjek
BRIN 18,40
JAKT 23
SLPF 19
FMPS 18,50
QUNE 28

JDKM 12,50

Ovo sigurno nisu cijene 2007.Tada je to bilo od pet do deset puta skuplje.
Postao sam dugoročni!

[/quote]

Joj Lopina nisi ti dugoročni po volji nego prisili, da mozes rado bi ti, vjerujem, bio van tih kvazi-investicija.

Tako ti je to kad slušaš Ivanu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Gosp. Lopina pa niste valjda ušli u Đuru opet sad na vrhu.

Nije mi jasno kak ste zaglavili u navedenom portfelju ak ste slušali gđa. Ivanu.
Pretpostavljam da postoji neka povijest između Vas dvoje.
Podsječate me na Dr. Jekyll and Mr. Hyde samo nisam siguran, tko je tko.

Pošto sam novi, a pratim Vas zadnjih godinu dana možete mi objasniti Vaš način ulaganja.
Mislim, od gđa. Ivane mi je jasan, ali Vaš?
Vi stalno reklamirate svoj portfelj, a za pola dionica nikad nisam čuo i uopće nemam pojma čime se bave.

Bio bih Vam zahvalan na brzom tečaju. Unaprijed hvala.

Što se tiće Đure i Ingre mislim da neće doći do sinergije, već do sinkroniziranog ronjenja.

Pozdrav !

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Veliki promet uz pad na negativnu vijest skupljanje.

Visoki rast na dobru vijest iskrcabanje.

Nema vijesti, mali zbunjeni, priča u začetku – lifranje.

I budite sigurni da čuvate vase novčeke od dividende, jer ce pokusati na sve nacine plasirati priču za vrijeme isplata dividendi ADPL i sl. Eto, svima treba neka lova, pa neka pocne sezona kiselih krastravaca.

Nedajte se navuc na kafanske priče i sami terajte svog stojka.

Srdačan pozdrav


Gosp. Lopina
Vi stalno reklamirate svoj portfelj, a za pola dionica nikad nisam čuo i uopće nemam pojma čime se bave.


[thumbsup] [lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Gosp. Lopina
Vi stalno reklamirate svoj portfelj, a za pola dionica nikad nisam čuo i uopće nemam pojma čime se bave.


[thumbsup] [lol] [lol] [lol]
[/quote]

– proizvodnjom zgubitaka.

– I love this game.
Pozdrav !




Gosp. Lopina
Vi stalno reklamirate svoj portfelj, a za pola dionica nikad nisam čuo i uopće nemam pojma čime se bave.


[thumbsup] [lol] [lol] [lol]
[/quote]

– proizvodnjom zgubitaka.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Točno.Fondovi stvaraju gubitke, ako je vrijeme pada indeksa.
I to traje od početka 2008.Indeksi pali sa 5.100 na sadašnjih 1700.Pad 67% u prosjeku.S obzirom i na dividende strmopizdili ne toliko ali gubitak od 50% imovine znaći prosjećno poslovanje.
Nekretninski fondovi su izgubili manje.QUNE na pozitivnoj nuli.
FMPS na 74 izgubio manje od 30 od ATH.
JAKT izgorio cca 30% NAV.
BRIN izgubio malo više jer je FIMA sve svoje fondove nakrcala smećem,koje je sada potpuno
nelikvidno.Ali ima i likvidne imovine za 25 kn.
SLPF od kada je Auctor preuzeo većinski paket vjerovatno najuspješnije trgovačko društvo u Hrvatskoj.Biti će interesantno vidjeti NAV na 31.7.
Svi pušili,dioničari najviše,društva koja vode fondove stlno zarađuju.Nema logike i kazna slijedi.
JAKT u likvidaciji više ne vode fondovi.Troškova nema.
QUNE izgleda da ide stopama JAKT.Prijedlog za likvidaciju na Glavnoj skupštini.
FMPS_novi NO,stari dobija nogu,i oni će ići stopama gornja dva.
BRIN stoji kao stina,dioničari potpuno pasivni,ali i oni će stopama gornja tri.
SLPF zarađuje velike novce,NAV raste a cijena dionice pada.Izuzetna prilika.

Zaduženost je glavni problem većine poduzetnika.Naravno da zifovi nisu zaduženi.
BRIN_zaduženost nula kuna
SLPF_zaduženost minimalna
JAKT_zaduženost nula kuna
FMPS_zaduženosts skoro pa ništa

QUNE ima zaduženost samo preko pridruženih društava ,a u likvidnoj lako naplativoj imovini ima 40 kn,60 kn po dionici u nekretninama da donese pola bi trebao donijeti najmanje 30 do 40 kn, tj "samo"
stotinjak posto u godinu dvije.

Ekipo vrijeme radi za mene,a vama istječe.Ovo su najveći ziceri na ZSE.

JDKM,,ELPR,ATLS ,AMDN su jako rizični ali nije vrag da će svi na nula kn.Valjda će barem jedan povući
/sve ispod 300% me ne interesira /u ovim "biserima"
U ZIFOVima 70% kapitala,20% u rizičnim i 10 % u kešu za dvevni trejd.Meni nedostaje ovih 10%.Imat ću ih uskoro kada nekie od ovih dionica povuče i otključa svoju zaključanu vrijednost.

Uskoro ću se kupati u medu i mlijeku,a kada nastupi poplava ne smijem upasti u euforiju ,jer kazna
brzo slijedi.



Gosp. Lopina
Vi stalno reklamirate svoj portfelj, a za pola dionica nikad nisam čuo i uopće nemam pojma čime se bave.


[thumbsup] [lol] [lol] [lol]
[/quote]

Nemojte ulagati u dionice.To nije za lijenčine.Da bi imali šanse morate imati minimalno znanje,a priznati da nemate
pojma o nečemu i imati o tome pozitivan ili negativan je neodgovorno,u prvom redu prema vašoj imovini.Argumentirana kritika
je poželjna i potrebna.Pročite materiju i javite se za riječ.
Naravno ovo se ne odnosi na iNVERTERA,on je tehničar.

tko ne bude učio neće se nasititi meda i mlijeka

Poštovani gosp. Lopina hvala na brzom tečaju.
Sada su mi neke stvari jasnije (ne baš puno … ali svaki dan napredujemo).

Zašto se ljutite kad napišem da nešto ne znam.
Pa lijepo sam Vam napisao da sam kemijski inženjer i stvarno nemam pojma o investiranju.
Mene zanimaju neke druge stvari: najnovije tehnologije, zaštita okoliša, novci koji se nude iz EU fondova i stvarno nemam vremena da proučavam MATERIJU.

TA analizu sam pokušao skužiti, ali sam odustao. Koliko sam shvatio tehničari nacrtaju graf, i obično tamo dionica završi. (prosim lepo da napišite target za nas početnike jer ponekad uopće ne kužim graf).
Inače imam vrlo dobro mišljenje o gosp. Inverteru, jer kad se ponekad zaigram na nekoj dionici (npr. ATPL) on me svojim targetima spusti na zemlju.

LP

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Gosp. Lopina nije lijepo nekog nazivati lijenčinom.
Ja radim u struci 8 sati na dan, a često i dosta duže.

Lijepo sam napisao da je za mene na ovoj burzi dugo vremena bila samo jedna dionica INA-R-A.
Nekoliko sam puta u nju ulazio i izlazio i uvijek dobro zaradio.
Kad je bila na oko 1.000 kn čak sam uzeo kredit da je kupim (to toplo nikom ne preporučam).
Makar mi je bilo dosta teško nisam je htio prodati.

Uglavnom INA mi je donijela auto i kuću, a ovaj ostatak love ne želim držati u lihvarskim stranim bankama, već radije ulažem u hrvatske tvrtke.
Više nisam u INI (sve sam prodao) zbog odnosa Hrvatskih vlada prema INI.
Mađari rade što hoće. Mislim da to INA i ljudi koji rade u njoj nisu zaslužili.

Inače primjetio sam da ste nam se pridružili na DIOKI-u u akciji kupujmo Hrvatsko.

Sada mi je jasan Vaš način investiranja.
Od cijelog mog portfelja Vi ste izabrali DIOKI.
"Moj portfelj ERNT, ADPL, ATPL, ULPL, HDEL i nažalost Dioki."

Gosp. Lopina dati ću Vam savjet. Neko reče na ovom forumu da su savjeti besplatni .
S time se ne slažem. Sve se u životu plaća.

Prodajte sve to što imate (gdje ste dugoročni), neke te Vaše dionice ne znam ni izgovoriti, i kupite DIOKI ili INU. Puno će te se bolje osjećati kao dugoročni u njima, a nešto će te i zaraditi.

Ili da Vam sve ovo prevedem na jezik kojim se služite.

U DIOKI-u će teči med i mlijeko u rijekama, a biti će i kolača (baklave). [smiley]

Pozdrav !

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

New Report

Close